IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си платформа за търговия, ИП. Да ме упътите ако може :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

    За теб обаче не виждам как ще е от полза при положение, че ще превърташ обеми интрадей...
    По принцип и за мен би било от полза, чисто теоретически, ако печеля повече от колкото губя. Пресметни го - влизаш в позиция и ти взимат 0.6% при покупката, цената на акциите ти обаче се увеличава и ти продаваш на 0%. Това не е същото ако купиш на 0.3% и продадеш на 0.3% - про продажбата на 0.3% плащаш върху новата цена, която е по-висока
    Прав си - това е чудесно за всеки печеливш инвеститор, независимо от времевия хоризонт на влизане и излизане от позиция
    Last edited by LuckyYou; 08.03.2013, 10:20.
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
      Иначе това на Бенчмарк ми харесва - План 2 - комисионна за влизане - 0.6%, комисионна за излизане 0% - Това е чудесно за дългосрочен инвеститор, например - влиза в позиция, продава на 200-300% доходност и не му взимат комисионна за продажбата

      За теб обаче не виждам как ще е от полза при положение, че ще превърташ обеми интрадей...

      Коментар


      • Иначе това на Бенчмарк ми харесва - План 2 - комисионна за влизане - 0.6%, комисионна за излизане 0% - Това е чудесно за дългосрочен инвеститор, например - влиза в позиция, продава на 200-300% доходност и не му взимат комисионна за продажбата
        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
        не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
          Сега гледам тарифата на Бенчмарк финанс - та там има едно -
          2. Попечителство и съхранение на ценни книжа 0,10% върху стойността на активите, начислен на годишна база
          Т.е. - имам активи при тях на стойност 100 000 лева, например. И те на година ще ми взимат по 100 лева, защото ми "съхраняват" ценните книжа, така ли да го разбирам ?!
          а ти как го разбираш .............................. имаш проблем с българския или ти е трудно осмислянето на информация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
            Здравей,

            От прочетеното до тук мога да ти дам следния реален съвет:
            1. Търси си твърда комисионна до 0,4%;
            2. Гледай посредника да НЕ ти ВЗИМА такса за СЪХРАНЕНИЕ, има подобни по 0,5% и повече;
            3. Има няколко посредника, които ти предлагат доходност на свободните средства, при единия те се влагат автоматично в КДФ, другия начислява 3% годишна доходност;
            4. НЕ на последно място си търси ИП, което да ТИ даде ЛИВЪРИДЖ на база портфейл.

            Успех!
            Сега гледам тарифата на Бенчмарк финанс - та там има едно -
            2. Попечителство и съхранение на ценни книжа 0,10% върху стойността на активите, начислен на годишна база
            Т.е. - имам активи при тях на стойност 100 000 лева, например. И те на година ще ми взимат по 100 лева, защото ми "съхраняват" ценните книжа, така ли да го разбирам ?!
            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
            не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
              Под 0.2%. Стига бе пич, в чужбина знаеш ли колко са ниски комисионните
              Сподели с нас ако желаеш. Ще е интересно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                Колега,

                а ти каква комисионна искаш да плащаш???
                Под 0.2%. Стига бе пич, в чужбина знаеш ли колко са ниски комисионните
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Колегата не иска да плаща, иска само да взима
                  Слушай хората, на БФБ комисионните са почти еднакви и са последния проблем на трейдъра...

                  Коментар


                  • Колега,

                    а ти каква комисионна искаш да плащаш???
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                      Е че възможно ли е да има такива наглеци ? такса съхранение, леле. Благодаря ще обръщам специално внимание на тарифите
                      От банките се научиха
                      А знаеш ли колко цица Унибулбанк по DVP сметка (сметка на инвестиционен посредник)?
                      40 лева.
                      Месечно.
                      На граждани като нас взема само по 2.50 месечно.
                      При това дори когато в сметката ти има 0 лева.
                      И не само тази банка, повечето копират от нея.
                      Но банков картел няма!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                        Здравей,

                        От прочетеното до тук мога да ти дам следния реален съвет:
                        1. Търси си твърда комисионна до 0,4%;
                        2. Гледай посредника да НЕ ти ВЗИМА такса за СЪХРАНЕНИЕ, има подобни по 0,5% и повече;
                        3. Има няколко посредника, които ти предлагат доходност на свободните средства, при единия те се влагат автоматично в КДФ, другия начислява 3% годишна доходност;
                        4. НЕ на последно място си търси ИП, което да ТИ даде ЛИВЪРИДЖ на база портфейл.

                        Успех!
                        Е че възможно ли е да има такива наглеци ? такса съхранение, леле. Благодаря ще обръщам специално внимание на тарифите
                        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                        не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                          Като гледам и аз до там ще стигна някъде - 0.25-0.30, възможно е и по-ниско при по-високи обороти. Лек ден и на теб
                          Здравей,

                          От прочетеното до тук мога да ти дам следния реален съвет:
                          1. Търси си твърда комисионна до 0,4%;
                          2. Гледай посредника да НЕ ти ВЗИМА такса за СЪХРАНЕНИЕ, има подобни по 0,5% и повече;
                          3. Има няколко посредника, които ти предлагат доходност на свободните средства, при единия те се влагат автоматично в КДФ, другия начислява 3% годишна доходност;
                          4. НЕ на последно място си търси ИП, което да ТИ даде ЛИВЪРИДЖ на база портфейл.

                          Успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
                            Аз си мислех ме от поста ми става ясно, че 0.03 е total bulshit! В общия случай кимисионната на борсата е 0.1, за посредника отгоре. За да ти дадат комисионна от 0.15 требе да праиш милиони оборот на месец, а ти едва ли ще имаш такъв оборот.. Мога да ти кажа че 0.25-0.30 е ок комисионна за нашия пазар, а иначе посредници много - избирай... Хайде със здраве!
                            Като гледам и аз до там ще стигна някъде - 0.25-0.30, възможно е и по-ниско при по-високи обороти. Лек ден и на теб
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              Не е той за затвора, но това е друго нещо. Когато ти правят 2 годишна ревизия на имуществото и 2 годишна ревизия на фирмата и не установят нищо, кажи ми как се влиза в затвора? !?! Няма повече да коментирам, нещата не са такива каквито изглеждат на пръв поглед, нека да се върнем към темата - можеш ли да ми помогнеш по въпроса или не ?
                              Аз си мислех ме от поста ми става ясно, че 0.03 е total bulshit! В общия случай кимисионната на борсата е 0.1, за посредника отгоре. За да ти дадат комисионна от 0.15 требе да праиш милиони оборот на месец, а ти едва ли ще имаш такъв оборот.. Мога да ти кажа че 0.25-0.30 е ок комисионна за нашия пазар, а иначе посредници много - избирай... Хайде със здраве!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
                                Ихаааа, ако не му бяха взели лиценза
                                Той в затвора требеше да иде, ама в тая държава кой ли е осъден... Освен разни кокошкари! Та викаш 0.03% комисионна, а? Я го питай тоя изчамник това включва ли комисионната на борсата или те Стандарт не плащат такива
                                Не е той за затвора, но това е друго нещо. Когато ти правят 2 годишна ревизия на имуществото и 2 годишна ревизия на фирмата и не установят нищо, кажи ми как се влиза в затвора? !?! Няма повече да коментирам, нещата не са такива каквито изглеждат на пръв поглед, нека да се върнем към темата - можеш ли да ми помогнеш по въпроса или не ?
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X