IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си платформа за търговия, ИП. Да ме упътите ако може :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
    Здравей,
    Аз лично не плащам такса за съхранение, ползвам ливъридж, а свободните ми средства в ИП ми носят доходност приблизително 3% годишно +/- .

    Що се отнася до вноската от ИП към Фонда за гарантиране всеки РАБОТЕЩ и УВАЖАВАЩ себе си посредник няма проблем да я плати без да те облага допълнително!

    Що се отнася до свободните средства в ИП съществува много хитра и законна форма, при която свободните средства автоматично се конвертират в дялове от КДФ и ....

    Поздрави!
    Какво представлява този ливъридж, дето го ползвате?

    Коментар


    • КАРОЛ и т'ва е... няма к'во да му мислиш
      Ако аз съм твоят втори шанс - ще го пропилееш или ще го оползотвориш ?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
        Здравей,
        Аз лично не плащам такса за съхранение, ползвам ливъридж, а свободните ми средства в ИП ми носят доходност приблизително 3% годишно +/- .

        Що се отнася до вноската от ИП към Фонда за гарантиране всеки РАБОТЕЩ и УВАЖАВАЩ себе си посредник няма проблем да я плати без да те облага допълнително!

        Що се отнася до свободните средства в ИП съществува много хитра и законна форма, при която свободните средства автоматично се конвертират в дялове от КДФ и ....

        Поздрави!
        Добре, кажи кой посредник позваш и какви комисионни плащаш ако не е тайна
        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
        не е препоръка

        Коментар


        • ИП ЕЛАНА ТРЕЙДИНГ АД
          "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
            Посредника взема тази такса, защото трябва да я внася във Фонда за компенсиране на инвеститорите.
            Посредници, които не я вземат понякога ти пращат акциите в свободен регистър (ако не правиш достатъчно сделки). Т.е. трудно можеш да си получаваш дивидента - ако има де - или да участваш в увеличения на капитала с права.

            Демек, като купиш един път акции не плащаш за последно.
            Здравей,
            Аз лично не плащам такса за съхранение, ползвам ливъридж, а свободните ми средства в ИП ми носят доходност приблизително 3% годишно +/- .

            Що се отнася до вноската от ИП към Фонда за гарантиране всеки РАБОТЕЩ и УВАЖАВАЩ себе си посредник няма проблем да я плати без да те облага допълнително!

            Що се отнася до свободните средства в ИП съществува много хитра и законна форма, при която свободните средства автоматично се конвертират в дялове от КДФ и ....

            Поздрави!
            Last edited by Konsultant; 08.03.2013, 15:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
              2. Гледай посредника да НЕ ти ВЗИМА такса за СЪХРАНЕНИЕ, има подобни по 0,5% и повече;

              Успех!
              Посредника взема тази такса, защото трябва да я внася във Фонда за компенсиране на инвеститорите.
              Посредници, които не я вземат понякога ти пращат акциите в свободен регистър (ако не правиш достатъчно сделки). Т.е. трудно можеш да си получаваш дивидента - ако има де - или да участваш в увеличения на капитала с права.

              Демек, като купиш един път акции не плащаш за последно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                Сега гледам тарифата на Бенчмарк финанс - та там има едно -
                2. Попечителство и съхранение на ценни книжа 0,10% върху стойността на активите, начислен на годишна база
                Т.е. - имам активи при тях на стойност 100 000 лева, например. И те на година ще ми взимат по 100 лева, защото ми "съхраняват" ценните книжа, така ли да го разбирам ?!
                Да Лъки, така е!

                НО виждам, че не обръщаш внимание на др. 2-ве точки, които ти написах ...? А те са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ също!!!!!
                Първоначално изпратено от Konsultant
                Здравей,

                От прочетеното до тук мога да ти дам следния реален съвет:
                1. Търси си твърда комисионна до 0,4%;
                2. Гледай посредника да НЕ ти ВЗИМА такса за СЪХРАНЕНИЕ, има подобни по 0,5% и повече;
                3. Има няколко посредника, които ти предлагат доходност на свободните средства, при единия те се влагат автоматично в КДФ, другия начислява 3% годишна доходност;
                4. НЕ на последно място си търси ИП, което да ТИ даде ЛИВЪРИДЖ на база портфейл.

                Успех!
                Поздрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                  ако продаваш на загуба реално плащаш повече комисионна, отколкото ако си на обикновена 0.3 - 0.3 :Д Но да не мислим толкова черногледо
                  Така е, но когато плащаш тлъстата комисионна при покупката си пълен с блаженни мисли за тлъста печалба и не го мислиш
                  Иначе при 0.3-0.3 пак си на далаверка щот кат продаваш на загуба щи земат по-малка комисионна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                    Делта СМОК им кзват.
                    Няма значение кой как им казва, за мен те са най-добри!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tony Разгледай мнение
                      Няма да правя реклама!
                      Аз ползвам ДелтаСток!
                      Делта СМОК им кзват.
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • Изобщо не се притеснявай за това! В този форум никой не продава на загуба, значи и ти ще печелиш
                        Избирай платформата и смело напред!
                        Успех
                        "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                        Коментар


                        • Няма да правя реклама!
                          Аз ползвам ДелтаСток!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
                            Как и да го гледаш, все си на далавера! Щото ако пък продаваш на загуба, няма да те боли че и комисионна плащаш
                            ако продаваш на загуба реално плащаш повече комисионна, отколкото ако си на обикновена 0.3 - 0.3 :Д Но да не мислим толкова черногледо
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Без ВАРЧЕВ, всичко останало е горе-долу еднакво мога да ти препоръчам моя брокер защото през годините бяха коректни, но ще стане реклама.
                              За горното гарантирам от ЛИЧЕН ОПИТ (над 6 години)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                                По принцип и за мен би било от полза, чисто теоретически, ако печеля повече от колкото губя. Пресметни го - влизаш в позиция и ти взимат 0.6% при покупката, цената на акциите ти обаче се увеличава и ти продаваш на 0%. Това не е същото ако купиш на 0.3% и продадеш на 0.3% - про продажбата на 0.3% плащаш върху новата цена, която е по-висока
                                Прав си - това е чудесно за всеки печеливш инвеститор, независимо от времевия хоризонт на влизане и излизане от позиция
                                Как и да го гледаш, все си на далавера! Щото ако пък продаваш на загуба, няма да те боли че и комисионна плащаш

                                Коментар

                                Working...
                                X