IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спящите акции от Масовата Приватизация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение

    При увеличение на капитала със собствени средства няма записване на акции. То се е случило. 12х20=240.
    Не разбрах, ти го тълкуваш така, въпреки тяхното условие да съм се бил записал и да им представя старите акции ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Централния депозитар е създаден преди да започнат търговете от масовата приватизация (август 1996). Всички хиляда и няколко дружества от масовата приватизация бяха публични и задължително регистрирани в депозитара (безналични ценни книжа).
      После срещу боновите книжки се получаваха депозитарните разписки в пощенските клонове за определен срок, след което останали депозитарни разписки се предадоха на самите дружества да си ги дават на акционерите.
      Малко след приватизацията обаче, приеха промени в закона, че дружества с по-малко акционери и още някакви други критерии, могат да не са публични и съответно можеха да се отпишат от депозитара, ако акционерите поискат (демек, да имат налични ценни книжа - обикновено това са временни удостоверения (рядко се отпечатват акции), които се водят в акционерна книга при самото дружество и могат да се джиросват).
      Така че, дори някое дружество да е било раздържавено чрез масовата приватизация, е възможно (при определени условия) впоследствие да се е отписало от регистрите на КФН и депозитара, и да има налични акции, които се прехвърлят без инвестиционен посредник (чрез джиросване).
      Най-просто е да се провери в Търговския регистър, там пише какви са акциите на дружествата - налични или безналични.
      Благодаря. Ето това е качествено мнение. На мен ми липсваше тънкия момент, че почти веднага са разрешили на дружествата да се отпишат и да си променят устава, и да си направят акциите налични.
      така се получава, че хем в процеса на масова приватизация акциите са безналични, хем скоро след това много са се трансформирали отново в налични, както тези на дядо ми, които е джиросал в последствие. За много дружества не е било удачно да имат безналични акции, тъй като в местното градче не е имало инвестиционни посредници.
      За съжаление в тр не може да се получи много инфо, тъй като редица дружества са се преобразували, преименували или фалирали. Благодаря отново мнението.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

        Аз имам 350 мнения, ти 2599. Кой е трола?
        ти може и да си мислиш, че си далеч от цитираната партия, но ако можеш да се погледнеш в огледалото, ще видиш насреща човек, който цитира анонимно източници, казва на останалите как трябва да се държат, но всъщност лъха на цв цв от ранните години.
        Заяждането ти няма да те направи по компетентен ! Хайде лека Баце, и плувай спокойно във водите си !

        Коментар


        • Централния депозитар е създаден преди да започнат търговете от масовата приватизация (август 1996). Всички хиляда и няколко дружества от масовата приватизация бяха публични и задължително регистрирани в депозитара (безналични ценни книжа).
          После срещу боновите книжки се получаваха депозитарните разписки в пощенските клонове за определен срок, след което останали депозитарни разписки се предадоха на самите дружества да си ги дават на акционерите.
          Малко след приватизацията обаче, приеха промени в закона, че дружества с по-малко акционери и още някакви други критерии, могат да не са публични и съответно можеха да се отпишат от депозитара, ако акционерите поискат (демек, да имат налични ценни книжа - обикновено това са временни удостоверения (рядко се отпечатват акции), които се водят в акционерна книга при самото дружество и могат да се джиросват).
          Така че, дори някое дружество да е било раздържавено чрез масовата приватизация, е възможно (при определени условия) впоследствие да се е отписало от регистрите на КФН и депозитара, и да има налични акции, които се прехвърлят без инвестиционен посредник (чрез джиросване).
          Най-просто е да се провери в Търговския регистър, там пише какви са акциите на дружествата - налични или безналични.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Явно си поредния форумен трол ! Толкова съм далеч от Гробарската партия, колкото ти от акции ! Баце ще казваш на съучениците си в махалата !
            Аз имам 350 мнения, ти 2599. Кой е трола?
            ти може и да си мислиш, че си далеч от цитираната партия, но ако можеш да се погледнеш в огледалото, ще видиш насреща човек, който цитира анонимно източници, казва на останалите как трябва да се държат, но всъщност лъха на цв цв от ранните години.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
              Българска Роза АД се търгува на БФБ (4BH), цената е 1.72 лв/акция

              Имаше някакво увеличение на капитала преди врез 2015 и моите 12 акции са се равнявали на 240,
              ама аз не съм се записал за новите тогава.
              Какво се случва сега, не ми е ясно и със броя на акциите.
              Ако ще остана само със 12 акции е жалко.
              И със пропуснатия дивидент (той не се ли акумулираше).

              "Bceĸи aĸциoнep пpидoбивa чacт oт нoвитe aĸции, cъpaзмepнa нa yчacтиeтo мy в ĸaпитaлa дo yвeличeниeтo, a имeннo ĸъм 1 cтapa aĸция ce дoбaвят 19 нoви aĸции."
              При увеличение на капитала със собствени средства няма записване на акции. То се е случило. 12х20=240.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Баце, взел си се много насериозно да казваш кой какво може да прави и пита във форума. Направи си собствен форум и там налагай гербаджийски правила.
                Аз разбирам, че боко те е облъчил изцяло и всички трябва да ти се кланят на простотията и на отговорите от типа - така е, защото е така. Но това е несериозно.
                Като не можеш да си защитиш мнението, дори да е вярно, наглия не е този, който пита. Наглия си ти, Здравко.
                Явно си поредния форумен трол ! Толкова съм далеч от Гробарската партия, колкото ти от акции ! Баце ще казваш на съучениците си в махалата !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Олекват такива като теб ! Не стига, че ти се отговаря, а се държиш и нагло ! Като не вярваш на хората тук няма да питаш !
                  Баце, взел си се много насериозно да казваш кой какво може да прави и пита във форума. Направи си собствен форум и там налагай гербаджийски правила.
                  Аз разбирам, че боко те е облъчил изцяло и всички трябва да ти се кланят на простотията и на отговорите от типа - така е, защото е така. Но това е несериозно.
                  Като не можеш да си защитиш мнението, дори да е вярно, наглия не е този, който пита. Наглия си ти, Здравко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                    Намерих си я, но не благодарение на т.нар. хора, които тука са имали някакъв измислен опит. Намерих отговор, защото прочетох няколко оригинални закона в архива на държавен вестник.
                    не се доверих на анонимни пейстнати текстове тук от хора със съмнителен опит, с гербаджийско мислене. Всъщност наглия си ти, даваш информация от непроверени и неясни източници. Това е фейк нюз. Доста олекна .

                    не четох търговския закон отново, защото той не дава отговор на въпроса, противно на мнението на безмирен.
                    Олекват такива като теб ! Не стига, че ти се отговаря, а се държиш и нагло ! Като не вярваш на хората тук няма да питаш !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Моето момче, ще си намериш информацията сам след като не вярваш на никой ! Ама че наглост !
                      Намерих си я, но не благодарение на т.нар. хора, които тука са имали някакъв измислен опит. Намерих отговор, защото прочетох няколко оригинални закона в архива на държавен вестник.
                      не се доверих на анонимни пейстнати текстове тук от хора със съмнителен опит, с гербаджийско мислене. Всъщност наглия си ти, даваш информация от непроверени и неясни източници. Това е фейк нюз. Доста олекна .

                      не четох търговския закон отново, защото той не дава отговор на въпроса, противно на мнението на безмирен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Здравко, само да вметна, че имаше 7- 8 ЦПТ.....
                        Така е ! Имаше няколко търга, но акциите от масовата приватизация са безналични, независимо колко търга е имало !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                          Не съди по себе си за другите. Бъди здрав живко!
                          Моето момче, ще си намериш информацията сам след като не вярваш на никой ! Ама че наглост !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                            Нашата "демокрация" е малко по-различна от тия, в други страни от бившия Източен блок... Това отдавна си го знаемЕ!

                            Пий една студена вода и не се ядосвай!

                            Обърни внимание на готиното гадже до теб! Тя ще ти вдигне... (и) настроението!



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Там е въпроса, че нищо не ти е ясно ! Но по лошото е, че не искаш и да разбереш !
                              Не съди по себе си за другите. Бъди здрав живко!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                                Така е: чичо пита, затова ще получи отговор, НО ти обиждаш и ЩЕ
                                МОЖЕ да получиш отговора си, след като се ИЗВИНИШ и се ПОМОЛИШ!
                                Веднага се извинявам, че зададох един въпрос тук пет пъти и те без да искам няколко души се оплетоха.

                                Коментар

                                Working...
                                X