IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Затова г-н Василев каза ,че целта им е първоначално да генерира кеш.За нашият пазар към момента с едни 4-6 милиона ще правят каквото си искат с пазара

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      например аз съм дал 10хил акции на фонда на "Холдинг варна" или да кажем най-неликвидната позиция. Тя изведнъж се качи рязко и се изупят всички на пазара. Аз искам да ми ти върне за да си ги продам "на високо", но фондът ги няма и на пазара няма .. ??
      Е затова Петльо си направи твой фонд и си напред...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        например аз съм дал 10хил акции на фонда на "Холдинг варна" или да кажем най-неликвидната позиция. Тя изведнъж се качи рязко и се изупят всички на пазара. Аз искам да ми ти върне за да си ги продам "на високо", но фондът ги няма и на пазара няма .. ??
        Тва да не е концерт пожелание ,нали ще имате договор и от днес за утре няма да стане
        Пък и не се съмнявам ,че фонда няма си е вързал гащите ....

        Коментар


        • например аз съм дал 10хил акции на фонда на "Холдинг варна" или да кажем най-неликвидната позиция. Тя изведнъж се качи рязко и се изупят всички на пазара. Аз искам да ми ти върне за да си ги продам "на високо", но фондът ги няма и на пазара няма .. ??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Добре, колко пъти ти се е случвало, да искаш да си купиш акция от Софикс и да няма предлагане?
            при стръмно качващ се пазар може да се случи с някой позиции .. още повече фонда исма да взима назаем акции в по-големи количества ... Вместо да казваме, че не може да се случи - нека да кажем какво става тогава. То едва ли си мислили от фонда, че за 1 година няма да се случи и 1 кьорава продажба на Лондонската борса , ама ето на ..

            Коментар


            • Петльооо направи и ти един такъв фонд моля те

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                едната половина до възхваляват. Аз например не го плюя а питам ... нали може? Ако ти можеш да ми отговориш отговори, а да не говорим само празни приказки
                Добре, колко пъти ти се е случвало, да искаш да си купиш акция от Софикс и да няма предлагане?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Типично по български, фонда още не е стартирал, половината от хората го оплюват, а другата половина казват "че е мъртвороден"... Трябва да се научим, че когато нещо не ни харесва, трябва да се опитаме да го направим по-добре, а не да плюем казвайки че за нищо не става.
                  едната половина до възхваляват. Аз например не го плюя а питам ... нали може? Ако ти можеш да ми отговориш - отговори, а не говорим само празни приказки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    Ами човека ако си иска акциите, а на пазара няма толкова(оферти продава), за да може фондът да ги ги купи, какво става?
                    Ей тва го взехте за махленска работа вземи дай ми
                    Ще ги купят не се тревожи

                    Коментар


                    • Типично по български, фонда още не е стартирал, половината от хората го оплюват, а другата половина казват "че е мъртвороден"... Трябва да се научим, че когато нещо не ни харесва, трябва да се опитаме да го направим по-добре, а не да плюем казвайки че за нищо не става.

                      Коментар


                      • Ами човека ако си иска акциите, а на пазара няма толкова(оферти продава), за да може фондът да ги ги купи, какво става?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Отговорих на колегата, за да няма притеснения, че видиш ли някой с повече пари може да срине пазара. Това не може да стане, защото преди това трябва друг с не по-малко акции трябва да е на срещуположната позиция.
                          Не е задължително да има друг - заемодателя не го интересува цената (в общия случай би трябвало да е hodl, или е луд/спекулант) - дава ги на левче (или по-скоро на 0, защото иначе ще си ги купи евтино, после ще си ги поиска обратно, и ще продаде новите скъпо), връщат му ги на левче, печели само лихва.
                          Въпроса е, фонда какво ще прави - ще ги изсипе на маркет, или ще има и други опции?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4o4ko Разгледай мнение

                            Да приемем, че моята вяра и реалността се разминат и вместо да паднат с 1/2 се повишат с толкова, как биха изглеждали тогава нещата?
                            Не мога да разбера дали този въпрос е ироничен, но ще ти отговоря. Ако дадеш на заем на фонда 1000 акции при цена 1 лев да кажем, то след време ще имаш същите акции на 1 лев+малко лихвичка. Когато фондът ти ги връща, цената може да е 50 ст. или 1,50, но ти ще си имаш тези 1000 броя. разликата е, че като ти ги върне ще можеш да ги продаваш.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Е как какъв? Даваш му акции на 1 лев и той ти ги връща на 1 лев. Ако си сигурен, че цената ще стане 50 ст. защо да ти ги връща на 1 лев? Продаваш си ги на 1 лев, след това си ги купуваш на 50 ст /след като очакваш такъв развой/ и въобще не се занимаваш с фонда! Така би имал 2 пъти повече акции и би загубил само някакви скромни % за времето, в което са били във фонда - на практика пренебрежимо малко парички.
                              Да приемем, че моята вяра и реалността се разминат и вместо да паднат с 1/2 се повишат с толкова, как биха изглеждали тогава нещата?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Е как какъв? Даваш му акции на 1 лев и той ти ги връща на 1 лев. Ако си сигурен, че цената ще стане 50 ст. защо да ти ги връща на 1 лев? Продаваш си ги на 1 лев, след това си ги купуваш на 50 ст /след като очакваш такъв развой/ и въобще не се занимаваш с фонда! Така би имал 2 пъти повече акции и би загубил само някакви скромни % за времето, в което са били във фонда - на практика пренебрежимо малко парички.
                                Реално ако някой даде на заем да кажем 10,000 акции на Химимпорт за 1 година след тая една година си получава същите акции и малко лихва.

                                Ако някой си купи 100,000 дяла от фондът по 1 лв да кажем, фондът продава акции за 100,000 лв (взети на заем) на пазарът с идеята да си ги купи обратно на по ниска цена. Ако Софикс пада, дяловете на ШОРТ-а поскъпват, а ако Софикс расте дяловете на на ШОРТ-а поевтиняват. Експат си прибират комисионна за поддържане на ШОРТ-а и не ги интересува дали Софикс пада или расте, тях ги интересува повече инвеститори да си купуват дялове във фондът.

                                Коментар

                                Working...
                                X