IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

    Би ли пояснил, че не се разбира добре въпроса?
    Ами ако пусна пазарна поръчка, ще ми блокира 2,35лв. на акция. Ако ИПО-то не се запише на 100%, то цената на всички акции, би трябвало да е 1,80 лв. Та въпроса ми е кога ще ми се отблокират тези 0,55лв. на акция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Ако пусна пазарна поръчка и ИПО-то не се изпълни на 100%, кога ще ми бъде върната разликата между 2,35 и 1,80?
      Би ли пояснил, че не се разбира добре въпроса?

      Коментар


      • Ако пусна пазарна поръчка и ИПО-то не се изпълни на 100%, кога ще ми бъде върната разликата между 2,35 и 1,80?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение
          И не мога да разбера защо излизат на ФБ.
          За да приберат едни пари до 100 мил лева.

          Коментар


          • И не мога да разбера защо излизат на ФБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Сигурен ли си в това!? На коя страница в проспекта се вижда?
              На индивидуална база да. Има преоценки през ОПР. Почти всички са елиминирани обаче при консолидацията. Това може да се види, като събереш печалбите на инфивидуална база и ги сравниш с консолидираната печалба. Сбора е с над 25 мил повече от консолидираната печалба. Така, че това е поредната партенка и то в инвестиционен форум.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение

                ... А 29032 хлв. от общата печалба на дъщерните за 2017 год е от преоценка на инвестиционни имоти....
                Сигурен ли си в това!? На коя страница в проспекта се вижда?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение

                  Общо СК на дъщерните дружества е малко под 200 млв,като 68266 хлв са от преоценки от последните 2-3 год.,а увеличението за 2017 е с 53239 хлв. А 29032 хлв. от общата печалба на дъщерните за 2017 год е от преоценка на инвестиционни имоти,3161 хлв. са от дивиденти.Цифрите са от отчетите на дружествата в проспекта.Сами си правете изводите за цената на акцията.

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
                    Никой не коментира цифрите.Доста са надценили емисионната стойност на дъщерните?
                    И защо включват в консолидацията и Градус-3?Тя е дъщерна на Градус-1 с 96% според проспекта и следва да се включи в нейния консолидиран отчет.Ако дадат дивидент за 2017,той ще влезе в печалбата на Градус-1 през 2018 и вече от нея ще се разпредели като дивидент за Градус през 2019 и от тази печалба вече към акционерите на Градус ще се разпредели дивидент.
                    В проспекта Градус-1 има 96% от Градус-3,но в ТР им списък на акционерите от последното ОСА на Градус-3 от 21.12.17 в което пише,че Градус-1 има 2%,а 96% има Иван Ангелов.Явно е грешка,но говори много лошо за мениджмънта.
                    Дори да включим Градус-3 в консолидацията,то сумата на СК на дружествата от групата,като се гледат индивидуалните отчети е около 200 мил..
                    Иначе от сега миналите събрания на дъщерните е ясно,че за 2017ще се разпределят 12831 хил.лв. Остана да видим какво ще разпределят Градус-1 и Градус-98,за да видим какво може да се очаква като дивидент за 2018(през 2019 ще се разпределя)
                    Общо СК на дъщерните дружества е малко под 200 млв,като 68266 хлв са от преоценки от последните 2-3 год.,а увеличението за 2017 е с 53239 хлв. А 29032 хлв. от общата печалба на дъщерните за 2017 год е от преоценка на инвестиционни имоти,3161 хлв. са от дивиденти.Цифрите са от отчетите на дружествата в проспекта.Сами си правете изводите за цената на акцията.
                    Last edited by kaputov; 13.06.2018, 14:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                      Развесели ме. Имах тежък ден и искрено ти благодаря! Успех!
                      И мен така ме развесели. Досега смятах дали аз пък не съм вече институционален такъв, а Батя тогава може да се счита за инвестиционна банка. Бахти и капиталовия пазар си имаме, щом измеренията са такива.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                        Над 85К имам в 5 ликвидни компании,три от които в СОФИКС-а.В моя ИП се водя професионален инвеститор,каквото и да значи това.(Пак за нищо не е препоръка)Надявам се и това,което предполагаш да стане.
                        Развесели ме. Имах тежък ден и искрено ти благодаря! Успех!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Много акционери е абсурд да наберат по този начин, но единствения плюс, които виждам е, че много хора може да се ограмотят що е това акция и има ли тя почва у нас ! Защото е видно от повече от 20 години, че почва няма, цялата приватизация, както и развитието на фондовия пазар се направи по грешен начин. А желаещите да участват в Градус нямат нужда от тази реклама.
                          БФБ има нужда от тази реклама.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                            За какви много акционери си говориш като макс фрее флоата ще е 25%
                            Говоря,че явно Градус иска да има и дребни акционери и в момента има много заявки за участие в ИПО от хора които не са били на БФБ до сега.но да изчакаме да мине и ще видим резултата.Аз лично няма да участвам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                              Идеята за телевизионна рекламаа е добра от гледна точка на това,че искат да имат много акционери.Обади се на посредника си и го питай колко "случайни" хора са подали заявления за ИПО на Градус благодарение на рекламата.Това,че ще има много акционери е добре за всички.Инък работата наистина им е опечена само от фондовете.
                              За какви много акционери си говориш като макс фрее флоата ще е 25%
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                                Идеята за телевизионна рекламаа е добра от гледна точка на това,че искат да имат много акционери.Обади се на посредника си и го питай колко "случайни" хора са подали заявления за ИПО на Градус благодарение на рекламата.Това,че ще има много акционери е добре за всички.Инък работата наистина им е опечена само от фондовете.
                                Много акционери е абсурд да наберат по този начин, но единствения плюс, които виждам е, че много хора може да се ограмотят що е това акция и има ли тя почва у нас ! Защото е видно от повече от 20 години, че почва няма, цялата приватизация, както и развитието на фондовия пазар се направи по грешен начин. А желаещите да участват в Градус нямат нужда от тази реклама.

                                Коментар

                                Working...
                                X