IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    ти пишеш - за теб да
    но кои са другите, за които ти отговаряш и пишеш????

    Дето се налага Да те четем

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Виждаш какво стана от както казаха 4.27 лв, общо взето от големите фондове пасуваха и остана Софарма да си изкупува акциите което за мен не е нормално поне не в такива огромни размери ако няма да се използват акциите в близко бъдеще. В момента все още стои огромно количество акции в Ромфарма и няма мърдане нагоре. Сега ще се чака есента или по нататък. А резултатите и те не са блестящи.

      Не виждам защо трябва да се плюе по Градус преди да сме видяли поне 1, 2 години как се отнасят с малките акционери и как развиват дружеството.

      Да не говорим че стотици хора си отвориха сметки да купуват акции и се направи силна реклама на една в момента заспала борса. Ще има и повече оборот около новата емисия.



      Чудя се дали не е невъзможно чичо да се откаже засега Фармата да изкупи въпросните акции......особено ако се окаже че бъдещето е доста несигурно,защо да хвърля толкова ресурси.........вероятно могат да се използват по-пълноценно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Виждаш какво стана от както казаха 4.27 лв, общо взето от големите фондове пасуваха и остана Софарма да си изкупува акциите което за мен не е нормално поне не в такива огромни размери ако няма да се използват акциите в близко бъдеще. В момента все още стои огромно количество акции в Ромфарма и няма мърдане нагоре. Сега ще се чака есента или по нататък. А резултатите и те не са блестящи.

        Не виждам защо трябва да се плюе по Градус преди да сме видяли поне 1, 2 години как се отнасят с малките акционери и как развиват дружеството.

        Да не говорим че стотици хора си отвориха сметки да купуват акции и се направи силна реклама на една в момента заспала борса. Ще има и повече оборот около новата емисия.



        Еми като си прав , си прав!
        Няма какво да добавя и се радвам за успеха на Градус...дано оправдаят ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Фортис - местейки се в друг ПФ, ако покупката на Градус е повод, дали и новия няма да е купил?


          Сохо - така е но при сделката има две страни. Ако продавача не иска да пуска под 4,27...каква вина имат купувачите?
          Наистина едни 40-50млн лв можеха да бъдат вложени някъде в придобиване и стъпване на нов пазар, но...вече решиха да се намесят кат купувач, а защо се отказаха сега - малко неясни станаха нещата.
          Не е и повода само във високата цена - ако резултатите бяха по-добри(например заради Сърбия, както се и надявам рано или късно да стане) то високата цена може да не е пречка.
          Виждаш какво стана от както казаха 4.27 лв, общо взето от големите фондове пасуваха и остана Софарма да си изкупува акциите което за мен не е нормално поне не в такива огромни размери ако няма да се използват акциите в близко бъдеще. В момента все още стои огромно количество акции в Ромфарма и няма мърдане нагоре. Сега ще се чака есента или по нататък. А резултатите и те не са блестящи.

          Не виждам защо трябва да се плюе по Градус преди да сме видяли поне 1, 2 години как се отнасят с малките акционери и как развиват дружеството.

          Да не говорим че стотици хора си отвориха сметки да купуват акции и се направи силна реклама на една в момента заспала борса. Ще има и повече оборот около новата емисия.




          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

            И нас кво ни интересува Туй
            ти пишеш - за теб да
            но кои са другите, за които ти отговаряш и пишеш????

            Коментар


            • И глупости трябва да се правят понякога !!!!

              Има ли отчети на Градуса за 2015г и 2016г?
              Не съм ровил, но ако някой има линк, може ли да ги видя?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                бях писал, че ако моя фонд купи тук ще го сменя
                дойде време...
                Аз пък се радвам, че моя фонд силно ограничава инвестициите при Мумията, в която скоро и аз няма да имам и една акция

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                  бях писал, че ако моя фонд купи тук ще го сменя
                  дойде време...
                  И нас кво ни интересува Туй

                  Коментар


                  • Фортис - местейки се в друг ПФ, ако покупката на Градус е повод, дали и новия няма да е купил?


                    Сохо - така е но при сделката има две страни. Ако продавача не иска да пуска под 4,27...каква вина имат купувачите?
                    Наистина едни 40-50млн лв можеха да бъдат вложени някъде в придобиване и стъпване на нов пазар, но...вече решиха да се намесят кат купувач, а защо се отказаха сега - малко неясни станаха нещата.
                    Не е и повода само във високата цена - ако резултатите бяха по-добри(например заради Сърбия, както се и надявам рано или късно да стане) то високата цена може да не е пречка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                      бях писал, че ако моя фонд купи тук ще го сменя
                      дойде време...
                      Ако големите пенсионни фондове с чуждестранни собственици са купили то може да се преместиш при малките с български мажовци а там имат много по интересни инвестиции !

                      Фортис, няма как само във Фармата да се инвестира а това че фондовете не изкупиха дяловете на Ромфарма е според мен заради цената. Ако цената беше малко по надолу досега щеше да се изкупят акциите и без да се товари Софарма със собствени акции за 40-50 милиона лева.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                        ... Пет пенсионносигурителни дружества са купили от емисията акции, като това са основно големите и с чуждестранни собственици, показа проучване на "Капитал". Сред придобилите дял в "Градус" е и ПОД "ДСК - Родина", чийто изпълнителен директор Николай Марев обясни пред "Капитал" мотивите за инвестицията: "Това е един добре подреден бизнес, развивал се органично през годините и с добри пазарни позиции, в сектор, който осигурява прехраната на населението."

                        https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_temperatura/
                        бях писал, че ако моя фонд купи тук ще го сменя
                        дойде време...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                          Програмата им за следващите три години е в направления, които по думите им са високомаржови и в които компанията има лидерски позиции. Освен в бизнеса с разплодни яйца, който е основно експортен, компанията ще вложи усилия в натоварване на капацитета на фабриката си за колбаси чрез покупката на марки и рецепти ... По сметки на мениджмънта през последното десетилетие са реинвестирани 120 млн. лв. от печалбата, като последно в редицата е новоизграденото предприятие за производство на продукти от свинско месо, което отвори 2015 г. и има голям неизползван капацитет ... Инвестицията в транспорт и хладилни бази ще спомогне на компанията да купува от Испания месо, когато цените са ниски, и да оптимизира по този начин разходите си ...

                          https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_temperatura/
                          Тук виждам стратегически се коментира вече развитието на новият бизнес сегмент

                          Мисля че гласуваното доверие в компанията от пенсионни фондове и при силни резултати през първото полугодие има предпоставка за атака на първите две места по капитализация но всичко с времето. Икономиката се развива добре а потребителят избира все повече качеството и марката та би трябвало тая им година да започне много силно. Винаги има рискове но ако някой знае безрисков бизнес да каже


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            От компанията работят с вносно свинско месо от Испания за колбасите си. Така че не знам как точно ще ги засегне...
                            Програмата им за следващите три години е в направления, които по думите им са високомаржови и в които компанията има лидерски позиции. Освен в бизнеса с разплодни яйца, който е основно експортен, компанията ще вложи усилия в натоварване на капацитета на фабриката си за колбаси чрез покупката на марки и рецепти ... По сметки на мениджмънта през последното десетилетие са реинвестирани 120 млн. лв. от печалбата, като последно в редицата е новоизграденото предприятие за производство на продукти от свинско месо, което отвори 2015 г. и има голям неизползван капацитет ... Инвестицията в транспорт и хладилни бази ще спомогне на компанията да купува от Испания месо, когато цените са ниски, и да оптимизира по този начин разходите си ...

                            https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_temperatura/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Нали се канят да пробиват и със свинско...
                              От компанията работят с вносно свинско месо от Испания за колбасите си. Така че не знам как точно ще ги засегне...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                                Честито. Пет пенсионни фонда са записали акции.
                                ​​​​​
                                ​​​​
                                ... Пет пенсионносигурителни дружества са купили от емисията акции, като това са основно големите и с чуждестранни собственици, показа проучване на "Капитал". Сред придобилите дял в "Градус" е и ПОД "ДСК - Родина", чийто изпълнителен директор Николай Марев обясни пред "Капитал" мотивите за инвестицията: "Това е един добре подреден бизнес, развивал се органично през годините и с добри пазарни позиции, в сектор, който осигурява прехраната на населението."

                                https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_temperatura/

                                Коментар

                                Working...
                                X