IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

    Дали е вярно ,че пилетата Градус дават 10% фира още след размразяване
    В бг-мама можеш да питаш. Тук е икономически форум. Дребнави подмятания не се толерират... Но какво да правиш, свобода на словото...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

      +1
      Дали е вярно ,че пилетата Градус дават 10% фира още след размразяване

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
        Много добре. Числата ми харесват.
        +1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от camaz Разгледай мнение
          Колеги, я обяснете на несведущия защо това полугодие има 21 млн печалба, а година по рано - нищо. Предварително Благодаря ако прочета компетентно мнение.
          "„Градус“ АД е учредено в края на 2017 г. като холдинг, който обединява операциите на собствениците си в производство на разплодни яйца, отглеждането на птици и производството на пилешко месо и колбаси и търговия със зърно."
          Това отговаря ли на въпроса?

          Коментар


          • Колеги, я обяснете на несведущия защо това полугодие има 21 млн печалба, а година по рано - нищо. Предварително Благодаря ако прочета компетентно мнение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
              Много добре. Числата ми харесват.
              Да, с красив шрифт са. И на мен ми харесват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение
                Много добре. Числата ми харесват.

                Коментар


                • Отчет има Q2:
                  https://www.gradus.bg/finansovi-otcheti

                  Коментар


                  • 31-07-2018 - Регистрация на финансови инструменти
                    - Емитент: Градус АД-Стара Загора;
                    Дата на въвеждане за търговия: 06.08.2018 г. (понеделник);

                    Коментар


                    • КФН вписа "Градус" АД като публично дружество

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                        Какво толкова я чакам ли?!?

                        Купих си и то доста на IPO-то! Най-голямото супер успешно събитие на БФБ за последните години и след като съм вложил толкова пари, искам да имам опцията за ликвидност, която в момента нямам. Да не говорим, че на 99% догодина влиза в Софикс. "За нагоре пък не виждам, кой ще даде повече от 1.80, след като ще си казва "то на толкова можех да купя" - това даже няма да го коментирам, само ще спомена, че на борсата се търгуват очаквания и прогнози. А щом съм си купил, със сигурност съм си направил сметките, че тази цена при дадените финансови коефиценти за мен е справедлива (да не кажа и друга дума). В крайна сметка скоро пазарът ще покаже как я оценя.

                        С борсова търговия или не все тая?!? Купете си акции на непублични дружества и си ги дръжте тогава. Успех с тяхната търговия.
                        Много се палиш ! Не е нужно

                        Иначе естествено, че е по-добре да има ликвидност, отколкото да няма.... но реално колко инвеститора купиха тук за да имат ликвидност.... Всеки купи заради дългосрочни перспективи, дивиденти и т.н.

                        Не става дума за сравнение на "публични" с "непублични" инвестиции.... Визирах следващите 1 - 6 месеца, а не принципно че е лошо да е публична акцията....

                        И за дневника: И аз също съм купил (т..е и аз съм бил с убеждението, че си заслужава акцията), но съм далеч от убедеността, че съм бил прав......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Гледам Сирма и се сещам за Градус.
                          Не знам какво те кара да сравняваш двете компании, но за мен е пълна глупост.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                            Съгласен съм с теб. НО ! ако се премине на вторият сценарий основните участници във фонда на "Никито" са същите тези ПФ, т.е. от единия джоб в другият . А и не съм сигурен, че Никито вече не се подготвил с пакет който трябва да бъде купен от определени хора.
                            По склонен съм да вярвам на първият сценарий, мажовците да си върнат част от акциите но на по-ниска цена. И според мен това ги накара да станат публични.
                            А относно ПФ, на тях въобще не им дреме за цената на акцията и развитието на бизнеса, единственото което ги интересува да си вземат таксата на входа, а за пенсионерите че няма пари, АМИ НЯМА ПРОСТО НЯМА.
                            Гледам Сирма и се сещам за Градус.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              тук има 2 сценария.

                              първият е ПФ дето товариха яко типично за тях да изметкат няколко пакета и да стане забавно ако мажовците не ги вземат.

                              вторият е да си седят всички на ръцете и да се завърти една 'бясна' търговия с цел покриване на софикс и съответно на никито фонда да трябва да пазари и тогава да се вдигне цената (или да се освободят някои играчи)...това е силно оптимистично за цената защото съм сигурен, че никито ще намери пакет, когато дойде време да се актуализира на база на индекса.

                              след вторият (ако видим) ще дойде ред на първият

                              Съгласен съм с теб. НО ! ако се премине на вторият сценарий основните участници във фонда на "Никито" са същите тези ПФ, т.е. от единия джоб в другият . А и не съм сигурен, че Никито вече не се подготвил с пакет който трябва да бъде купен от определени хора.
                              По склонен съм да вярвам на първият сценарий, мажовците да си върнат част от акциите но на по-ниска цена. И според мен това ги накара да станат публични.
                              А относно ПФ, на тях въобще не им дреме за цената на акцията и развитието на бизнеса, единственото което ги интересува да си вземат таксата на входа, а за пенсионерите че няма пари, АМИ НЯМА ПРОСТО НЯМА.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                тук има 2 сценария.

                                първият е ПФ дето товариха яко типично за тях да изметкат няколко пакета и да стане забавно ако мажовците не ги вземат.

                                вторият е да си седят всички на ръцете и да се завърти една 'бясна' търговия с цел покриване на софикс и съответно на никито фонда да трябва да пазари и тогава да се вдигне цената (или да се освободят някои играчи)...това е силно оптимистично за цената защото съм сигурен, че никито ще намери пакет, когато дойде време да се актуализира на база на индекса.

                                след вторият (ако видим) ще дойде ред на първият

                                Още от както е успешно ИПО-то се говори за Софикс та ще падне търговия която ще събуди малко борсата за цената нека пазара реши но лично съм оптимист засега. Имам малко взети колкото да съм в играта

                                Коментар

                                Working...
                                X