IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от XP1 Разгледай мнение
    Братята Ангелови не са Пеевски, бизнеса не им е подарен - сами са си го изградили, така че няма да фалират. Но при техните мащаби без политическа подкрепа не става.
    Защо да не става? Доколкото разбрах от последните интервюта над 80% от приходите им се реализират към огромни международни компании. Какво общо има държавата с подобен бизнес?
    The weak are meat and the strong do eat.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Ох Николчо, и тук ли те настъпих по мазола!? Извинявай, не се сетих че се набиваш само в дървета на БФБ
      Не знам колко е малоумно мнението ми, но хората на които държа го ценят, а обективния показател - доходност на портфейла е трицифрен. Мен това ме устройва и твоето пищене не ми пречи

      п.п. както казах първия път, в полемики няма да визам.. интереса ми към акцията е нулев!
      Аз от много години не инвестирам на нашата борса, защото всичко тук (както и ти) е пълен ташак. Съображенията ми са само към това, че към Българска компания имаше явна политическа атака. Оттук насетне КФН и НАП трябва да кажат, дали и какви нарушения са направили както Градус, така и Илчовски и всеки един от тях да си понесе последствията от действията.



      И за каква доходност и какъв портфейл, бе. Ти си фалирал повече пъти от Аржентина.

      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
        И вие одобрявате това, което се случи с поредна публична компания? На закрито заседание излъчвано наживо от Галева във фейса да се хвърлят обвинения без доказателства? Това ли е новото, което търсят всички врагове на Герб? С тези действия ли ще оправим умрелия ни и без това пазар? Какво е по-различното на удара срещу Градус, от този срещу Монбат, Софарма, ЧЕЗ, Гагарин, Атера и тн, с изключение на това, че се прави този път от умни и красиви, Галеви и Хаджигеновци?
        Одобряваме справедливостта и това е битка на доброто и злото! Няма значение дали е на борсата Градус! Защото докато арестуваха и тормозиха огромна част от Бг бизнеса /изброените от теб самия + Еврохолод /дето щял да му смачка физиономията + Хиполенд + Аладин фуудс + всичките от джуджетата/, някои са играли карти с Тиквата. Нали се сещаш какъв контрол е имало над едните и над другите? Добре, че не е много умен шефа тук, та каза за фурмите - нещо дребно, но безкрайно показателно затова как държавата е майка за едни бизнеси и мащеха за други. Праща се министър с държавен полет, за да посрещне дарение на БГ, което картоиграчите си продават на печалба. Въобще съм потресен как е възможно на някой да му минава и през ума да защитава тази партия, Боко и всичките му лакеи при тези факти!

        За оценката на Градус - еми тя от самото начало бе мнооого надута. Провери и пиърите и да ги сравним с други на БФБ. Да не говорим и за обещанията - щяха да дават дивидент от 7%, след това обещаха минимум 5%. Еми 5% от 1,80 - 2,30 са около 10 ст. Къде са? И сега идва въпросът - след като при всички тези протекции и дарове от Боко, Градус не можа да си спази обещанията, какво ще стане ако вземе, че Той /да се свети името Му/ не се върне на бял кон...?

        П.П. И аз съм гласувал някога за ГЕРБ. Но мъжко дупе би трябвало да се лъже веднъж
        Last edited by 15%; 27.05.2021, 12:17.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

          Ти защитаваше ли всяка една от изброените компании които не бяха удобни на властта, или виеш сега в частност за градусите щото са спонсори на гроб?

          За никоя от другите компании не се е говорело че са искали да точат пенсиони фондове чрез съмнителни IPO а на градусите беше мащабно, реклами по телевизия, радио, интернет.

          Ако имаш доказателства,че някоя от другите компании е искала да този пенсиите, излез и го кажи. Но само болните герберски мозъци , не наяли се, не накра ли се могат да грабят от всичко което видят. Време е да бъдат изчегъртани!!!
          Хахаха. Мился, че точно Монбат емитираха по същото време бонд за 30 мил евро ли беше? Записан от кой? Май бяха пенсионноте фондове. Щяха да правят мащабни инвестиции, но инвестиции май йок. Така, че не знам в случая къде е изядено по-голямото дърво. Поне тук инвестират набраните пари и дават дивидент. Но ясно. Всички трябва да бъдат изчегъртани. Дай викам аз да ги бесим по площадите. Поне няма да се крием зад лицемерното "връщане към нормалността".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
            И вие одобрявате това, което се случи с поредна публична компания? На закрито заседание излъчвано наживо от Галева във фейса да се хвърлят обвинения без доказателства? Това ли е новото, което търсят всички врагове на Герб? С тези действия ли ще оправим умрелия ни и без това пазар? Какво е по-различното на удара срещу Градус, от този срещу Монбат, Софарма, ЧЕЗ, Гагарин, Атера и тн, с изключение на това, че се прави този път от умни и красиви, Галеви и Хаджигеновци?
            Какъв е ударът срещу "Градус" по-точно? Приказките на Илчовски? И как точно са се отразили на цената на компанията те? Щото аз като погледна мултипълите, при които се търгува към момента, виждам оценка поне двойна на справедливата стойност- ако ще е така дай да удряме всички компании, че да живне този пазар

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
              И вие одобрявате това, което се случи с поредна публична компания? На закрито заседание излъчвано наживо от Галева във фейса да се хвърлят обвинения без доказателства? Това ли е новото, което търсят всички врагове на Герб? С тези действия ли ще оправим умрелия ни и без това пазар? Какво е по-различното на удара срещу Градус, от този срещу Монбат, Софарма, ЧЕЗ, Гагарин, Атера и тн, с изключение на това, че се прави този път от умни и красиви, Галеви и Хаджигеновци?
              Ти защитаваше ли всяка една от изброените компании които не бяха удобни на властта, или виеш сега в частност за градусите щото са спонсори на гроб?

              За никоя от другите компании не се е говорело че са искали да точат пенсиони фондове чрез съмнителни IPO а на градусите беше мащабно, реклами по телевизия, радио, интернет.

              Ако имаш доказателства,че някоя от другите компании е искала да този пенсиите, излез и го кажи. Но само болните герберски мозъци , не наяли се, не накра ли се могат да грабят от всичко което видят. Време е да бъдат изчегъртани!!!

              Коментар


              • И вие одобрявате това, което се случи с поредна публична компания? На закрито заседание излъчвано наживо от Галева във фейса да се хвърлят обвинения без доказателства? Това ли е новото, което търсят всички врагове на Герб? С тези действия ли ще оправим умрелия ни и без това пазар? Какво е по-различното на удара срещу Градус, от този срещу Монбат, Софарма, ЧЕЗ, Гагарин, Атера и тн, с изключение на това, че се прави този път от умни и красиви, Галеви и Хаджигеновци?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                  Успех на всички, които инвестират на база кризисен пр от която и да е компания!
                  пр от компании, от партии, компетентни финансисти и спекуланти, объркващо е дейба

                  Коментар


                  • Играл ли е карти Иван Пилето с Боко Тулупа? Играл е! Боко тулупа помагал ли е на пилето? Помагал е! Всеки който е замесен с боко тулупа е ясно че участва в схеми.И хайде да не се правим на ощипани и морални след като на много от хората тук е ясна алчноста на вожда и кръга от белотаджии, дебелян и прочие.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение

                      Ти не можеш да имаш обективно мнение по темата, защото си доста далеч от финансите като цяло, а и нямаш когнитивния капацитет да асимилираш и анализираш информация. Абсолютно съм сигурен, че не си прочел нито един от прес рийлизите им с цялата счетоводна информация, която са предоставили, но това изобщо не ти пречи да си изказваш малоумното мнение.

                      Аман...
                      Успех на всички, които инвестират на база кризисен пр от която и да е компания!

                      Коментар


                      • Братята Ангелови не са Пеевски, бизнеса не им е подарен - сами са си го изградили, така че няма да фалират. Но при техните мащаби без политическа подкрепа не става.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение

                          Ти не можеш да имаш обективно мнение по темата, защото си доста далеч от финансите като цяло, а и нямаш когнитивния капацитет да асимилираш и анализираш информация. Абсолютно съм сигурен, че не си прочел нито един от прес рийлизите им с цялата счетоводна информация, която са предоставили, но това изобщо не ти пречи да си изказваш малоумното мнение.

                          Аман...
                          Ох Николчо, и тук ли те настъпих по мазола!? Извинявай, не се сетих че се набиваш само в дървета на БФБ
                          Не знам колко е малоумно мнението ми, но хората на които държа го ценят, а обективния показател - доходност на портфейла е трицифрен. Мен това ме устройва и твоето пищене не ми пречи

                          п.п. както казах първия път, в полемики няма да визам.. интереса ми към акцията е нулев!

                          Коментар


                          • Искам да подкрепя опитните анализатори Boncho и Nikola - при задълбочен анализ на документацията и прес релийзите, повече от очевидно е, че всичко е наред, компанията е справедливо оценена, не може да се говори за политически чадър или други подобни, мениджмънтът е висококачествен и надежден, пазарът е необятен, майсторски се транзактира дори с екзотични продукти като норки и фурми. Какъв, прочее, е дивидентът, който опитните анализатори очакват да се разпредели след една толкова успешна за компанията година?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

                              Леле, направо не мога да повярвам какво чета. И това излиза от устата на "великия" инвеститор Батя. Пълен смях. Десет пъти се каза, че продажбите нямат никакво отношение към определяне на праиз рейнджа. Той е определен на база P/E, EV/Ebitda и P/B. Никой не гледа продажбите, като определя стойността на енда компания в такава фаза. Това не е стартъп. Точно ти трябва да го знаеш си мисля. Да не говорим, че се говореше за 60-70 милиона фиктивни сделки, а после аграра развяваше някакви листчета за сделка за 2 милки. Пълен смях. Казаха, кои са им контрагентите, Каргил АДм и тн. И тези компании ли са били във великата схема за надуване на оборотите? А за натиск към пенсионните (твои любимци от много време, чиято вина е, че не наливат пари в шитовете в които си се набил) няма никакви доказатлства. Как разбра, че е така? от думите на аграра ли? Или заради твоята неприязън към тях това те устройва?

                              Нещо да кажеш за цените? Повечето цени от Илчовски даже са по-вискоки от средните им. Как точно си е плащал рушветите бизнесмена от Кнежа?
                              Ти си верваш, виж на запад, как се следят продажбите и как продажбите влияят на цените.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Какво точно има да коментираме? Всичко си стана съвсем ясно.. Илчовски видя че ГЕРБ са вече пътници и повече няма да имат лостовете да го изнудват и излезе човека в национален ефир и си каза мъките които е преживял.
                                Има много доказателства за думите му. Вкл. от Градус неволно ги потвърждават, защото от справките им се вижда че точно 2017-та оборотите в търговията им са надути.. Ама те нямали отношение към оценката.. Хайде пък инвеститорите да ги определят тези неща а!?
                                Да не говорим че при ИПО-то си беше обществена тайна по пазара, че ПФ са били притиснати от високо да участват и да купят акции.. Няма не искам, няма недей!
                                Ангелов пък още повече се омаза като в последствие взе да отрича думите които неволно изтърва в комисията за връзките си с Боко.. Пълен смях и фарс!
                                Нямам акции тук и това е обективния ми поглед върху ситуацията! В полемики няма да влизам.
                                Ти не можеш да имаш обективно мнение по темата, защото си доста далеч от финансите като цяло, а и нямаш когнитивния капацитет да асимилираш и анализираш информация. Абсолютно съм сигурен, че не си прочел нито един от прес рийлизите им с цялата счетоводна информация, която са предоставили, но това изобщо не ти пречи да си изказваш малоумното мнение.

                                Аман...
                                The weak are meat and the strong do eat.

                                Коментар

                                Working...
                                X