IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

    Eй това дето си го написал, а аз го подчертах в червено и при много други го е имало. Като обещания разбира се. И за фирми (няма да уточнявам кои) от финансовия сектор се сещам разбира се.

    ПС: гледайте какво и как прави мениджмънта, почвайте си оценките за фирмата от там, а мениджмънта зле ли е, да ми обещават каквото си искат. Не е препоръка разбира се. През 2007 не участвах в нито едно IPO. Само спечелих.
    Доста пропуснати ползи имаш....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      Eй това дето си го написал, а аз го подчертах в червено и при много други го е имало. Като обещания разбира се. И за фирми (няма да уточнявам кои) от финансовия сектор се сещам разбира се.

      ПС: геладайте какво и как прави мениджмънта, почвайте си оценките от там, а мениджмънта зле ли е, обещавайте каквото си искате. Не е препоръка разбира се.
      Пилещарите, само дето не са обещали от пилето мляко да добият... ))))))))))))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        И мен ме глождят няколко въпроса. Защо когато на БФБ няма големи IPO-та, всички се надпреварват да коментират колко лошо е това, как българските компании нямат подобна култура на набиране на капитал, и как това влияе негативно на БФБ, българската икономика и потенциала пред нея. Когато някой излезе да прави такова голямо IPO за нашите стандарти, веднага се започва че същата плоча, само че с други аргументи. Т.е. и при двата случая угодия няма. Ще се опитам и да отговоря на въпросите ти. Това че са избрали БФБ за подобно листване е логично. Тук компанията е най-разпознаваема, основния пазар на пилешко месо е вътрешния, а и щеше да е странно да се листват директно на чужд пазар, преди да са го направили на местния. (кажете ми компания която се е листнала директно на чужда борса, че аз не се сещам?) По третия въпрос смятам че аргументите са същите, ако бяха избрали инвестиционен фонд, щеше да се започне едно "реване" защо не са потърсили пари от "пазара" за да дадат възможност на повече хора да се включат, и да раздвижат малко недотам ликвидната БФБ. За стратегически инвеститор не знам, сами казват че са затворили кръга, а повечето компании в Европа са нишови.
        Не казвам че всичко е "цветя и рози", със сигурност отчета е доста "напудрен". Най-вероятно не всички набрани средства от IPO-то ще бъдат вложени в Градус, а предполагам в някой от другите бизнеси на мажоритарите. Но нека бъдем реалисти, нещата не са само черни, не са и само бели. Хубаво е че ще се случи подобно публично предлагане. Основата е добра, обещан е дивидент, компанията е печеливша, бизнеса е стабилен, потенциал има. Не знам как ще се движи акцията, пазара ще покаже. Аз смятам да се включа. С колко още не знам, но със сигурност ще участвам. Всеки сам си избира.
        Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
        Eй това дето си го написал, а аз го подчертах в червено и при много други го е имало. Като обещания разбира се. И за фирми (няма да уточнявам кои) от финансовия сектор се сещам разбира се.

        ПС: гледайте какво и как прави мениджмънта, почвайте си оценките за фирмата от там, а мениджмънта зле ли е, да ми обещават каквото си искат. Не е препоръка разбира се. През 2007 не участвах в нито едно IPO. Само спечелих.
        Last edited by Minka; 26.05.2018, 16:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

          Ами, принципно разбирам тезата, но тя поставя повече въпроси отколкото да дава отговори.
          * Наистина ли нашата борса дава видимост за подобна компания?
          * Ако са това което твърдят ( втори производител в Европа, с иновативни продукти и бизнес модел) , не биха ли потърсили по-голям форум? Варшава, например?
          * Оценка и кеширане. Нямаше ли да е по-подходящо да се потърси някой инвестиционен фонд?
          * Защо не се търси сътрудничество със стратегически инвестотор?

          Има и още ....
          И мен ме глождят няколко въпроса. Защо когато на БФБ няма големи IPO-та, всички се надпреварват да коментират колко лошо е това, как българските компании нямат подобна култура на набиране на капитал, и как това влияе негативно на БФБ, българската икономика и потенциала пред нея. Когато някой излезе да прави такова голямо IPO за нашите стандарти, веднага се започва че същата плоча, само че с други аргументи. Т.е. и при двата случая угодия няма. Ще се опитам и да отговоря на въпросите ти. Това че са избрали БФБ за подобно листване е логично. Тук компанията е най-разпознаваема, основния пазар на пилешко месо е вътрешния, а и щеше да е странно да се листват директно на чужд пазар, преди да са го направили на местния. (кажете ми компания която се е листнала директно на чужда борса, че аз не се сещам?) По третия въпрос смятам че аргументите са същите, ако бяха избрали инвестиционен фонд, щеше да се започне едно "реване" защо не са потърсили пари от "пазара" за да дадат възможност на повече хора да се включат, и да раздвижат малко недотам ликвидната БФБ. За стратегически инвеститор не знам, сами казват че са затворили кръга, а повечето компании в Европа са нишови.
          Не казвам че всичко е "цветя и рози", със сигурност отчета е доста "напудрен". Най-вероятно не всички набрани средства от IPO-то ще бъдат вложени в Градус, а предполагам в някой от другите бизнеси на мажоритарите. Но нека бъдем реалисти, нещата не са само черни, не са и само бели. Хубаво е че ще се случи подобно публично предлагане. Основата е добра, обещан е дивидент, компанията е печеливша, бизнеса е стабилен, потенциал има. Не знам как ще се движи акцията, пазара ще покаже. Аз смятам да се включа. С колко още не знам, но със сигурност ще участвам. Всеки сам си избира.
          Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Отговора на въпроса защо се листват го знаят единствено собствениците. Действително инвестиционната си програма могат да я финансират и сами в рамките на две три години с тези големи печалби. Според мен по скоро се търси оценка на бизнеса им и частично кеширане, а и малко или много стават по видими като са на борсата. Аз така си го обяснявам това листване, а не непременната нужда от пари.
            Ами, принципно разбирам тезата, но тя поставя повече въпроси отколкото да дава отговори.
            * Наистина ли нашата борса дава видимост за подобна компания?
            * Ако са това което твърдят ( втори производител в Европа, с иновативни продукти и бизнес модел) , не биха ли потърсили по-голям форум? Варшава, например?
            * Оценка и кеширане. Нямаше ли да е по-подходящо да се потърси някой инвестиционен фонд?
            * Защо не се търси сътрудничество със стратегически инвестотор?

            Има и още ....

            Коментар


            • Ами на Борсата прибират едни пари срещу обещания..А при банките, залози, срокове, планове, контрол..А се задава и нова Световна криза..
              Last edited by Kiro; 25.05.2018, 12:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                Ами.... защо ти е този нов играч, като си се заринал в пари, а и едно 10 банки ще дотичат с изплезен език само да им посвирнеш? Та, ей такива неща.
                Отговора на въпроса защо се листват го знаят единствено собствениците. Действително инвестиционната си програма могат да я финансират и сами в рамките на две три години с тези големи печалби. Според мен по скоро се търси оценка на бизнеса им и частично кеширане, а и малко или много стават по видими като са на борсата. Аз така си го обяснявам това листване, а не непременната нужда от пари.
                Last edited by Zdravko; 25.05.2018, 12:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                  Вкарваш нов играч с 20% дял и си вдигаш печалбата с 45%. Кое не му е ясното?
                  Ами.... защо ти е този нов играч, като си се заринал в пари, а и едно 10 банки ще дотичат с изплезен език само да им посвирнеш? Та, ей такива неща.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение

                    и с право го избягваш! знаеш ли за колко време пиленцето става за консумация???
                    Знаеш ли колко ще е презаписването?
                    знаеш ли каква ще е цената?
                    знаеш ли кои пенсионни фондове ще го запишат?
                    а ще има ли и други големи играчи от бг и от чужбина?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                      Тук какви числа се хвърлят
                      И пак не става ясно, защо при близо 40М печалба се прави увеличение на капитала със 100М ?!?! И то при положение, че очакванията са за 18М(!!!!) увеличение на печалбата.
                      Вкарваш нов играч с 20% дял и си вдигаш печалбата с 45%. Кое не му е ясното?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Бъзикам се Просто беше много категоричен, та затова реших да вкарам малко ирония
                        Иначе и аз избягвам пилешкото, но не съм краен - и кафеце ям, когато ми се дояде.
                        и с право го избягваш! знаеш ли за колко време пиленцето става за консумация???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                          И все пак 27 години история и 99,8% разпознаваемост не са за подценяване...
                          мнооого си далеч от двадесет и седмата годишнина от историята им

                          Коментар


                          • Мисля, че сме прекалено негативно настроени. Факт е, че тези хора са постигнали нещо, което аз поне не знам никой друг от БГ да е успявал - втори в Европа при това с такива обеми. Надявам се такъв тип хора да са по-големи и като личности, а да не мислят как да приберат паричките на Пешо, Гошо и да мишкуват после. Най-добре според мен би било да ги съдим след делата им, а не от самото начало да са виновни само защото преди тях е имало някакви тъпунгери, които са източвали миноритарите си. А за самото ППП съм много щастлив, тъй като фондовете нали все реват, че нямало къде да се инвестира - еми ето ви едни 100 млн. Всеки месец би трябвало да се листват компании.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                              Тук какви числа се хвърлят
                              И пак не става ясно, защо при близо 40М печалба се прави увеличение на капитала със 100М ?!?! И то при положение, че очакванията са за 18М(!!!!) увеличение на печалбата.
                              единственото, което се сещам е, че искат да имат пазарна оценка за компанията в случай, че в даден момент някой голям играч реши да взима сериозен дял или цялото дружество. тогава е + да си на борсата.

                              за другото си прав.. с тия печалби за 2 години 'изкарват' търсения от борсата капитал
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Тук какви числа се хвърлят
                                И пак не става ясно, защо при близо 40М печалба се прави увеличение на капитала със 100М ?!?! И то при положение, че очакванията са за 18М(!!!!) увеличение на печалбата.

                                Коментар

                                Working...
                                X