IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Аз имам един въпрос, с който не съм се сблъсквал досега - ако догодина Градус решат да дадат дивидент за 2018 г., то акционерите от БФБ ще разполагат със 100% такъв или от датата на листването им? В смисъл ако печалбата им за цялата 2018 г. е 100 единици, то всички те ли ще са за разпределение или само тези, откакто е листнато на БФБ?
    Ами можеш да провериш дали акциите от IPO-то са различни от тези на мажоритарните собственици. Различни ли са? Май не са. Не е като при Google, където има 3 вида акции и в зависимост от това какви акции имаш, съответно имаш или нямаш право на различни неща. В случая тук всички акции са от един клас.Това би трябвало да те насочи към правилния отговор на поставения от теб въпрос.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Аз имам един въпрос, с който не съм се сблъсквал досега - ако догодина Градус решат да дадат дивидент за 2018 г., то акционерите от БФБ ще разполагат със 100% такъв или от датата на листването им? В смисъл ако печалбата им за цялата 2018 г. е 100 единици, то всички те ли ще са за разпределение или само тези, откакто е листнато на БФБ?
      Разбира се, че цял.

      Коментар


      • Аз имам един въпрос, с който не съм се сблъсквал досега - ако догодина Градус решат да дадат дивидент за 2018 г., то акционерите от БФБ ще разполагат със 100% такъв или от датата на листването им? В смисъл ако печалбата им за цялата 2018 г. е 100 единици, то всички те ли ще са за разпределение или само тези, откакто е листнато на БФБ?
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Все още наистина се пробва пазара с дребни бройки. Ще е интересно ако някой голям атакува с голяма бройка в която и посока да е.



          с голяма бройка при 1.8 по-скоро само надолу може да атакува, при положение, че не се продаде всичко на 1.8 от ИПОто
          Last edited by petyob; 08.08.2018, 20:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            За мен обяснението е, че се сипва от някой фонд, въпреки че е дребно за сега. По скоро пробват пазара дали може да поема и си мисля, че може да има и по голямо изсипване. А цената от ИПОто щом е същата, някой има в излишък акции, все пак листването трябваше да бъде успешно !
            Все още наистина се пробва пазара с дребни бройки. Ще е интересно ако някой голям атакува с голяма бройка в която и посока да е.




            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение
              Знаещите трейдъри-инвеститори, моля коментирайте тези изсипвания на 1.80.
              Май, има продължение на сценария от преди два месеца
              За мен обяснението е, че се сипва от някой фонд, въпреки че е дребно за сега. По скоро пробват пазара дали може да поема и си мисля, че може да има и по голямо изсипване. А цената от ИПОто щом е същата, някой има в излишък акции, все пак листването трябваше да бъде успешно !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                много акция се метна тука при това на добра за мажовците цена + тяхното кеширане... вече прави ИПО-то като кеширане, а не като просто листване, за да се постигне някаква пазарна оценка и да се почне от някъде. след като има толкова много акции е резонно да се замислим , че най-малкото мигане може да доведе някой да не издържи и да сипе...а акции на ИПО-то имаше за всички желаещи, че и останаха... тогава ако някой иска сега да излезе вероятно ще трябва да примами потенциални купувачи с цена по-изгодна от тази на ипо-то.
                Абсолютно! Кеширане и нищо повече! Сега очаквам новини за придобиванията! Ще почакаме, но и те ще дойдат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение
                  Знаещите трейдъри-инвеститори, моля коментирайте тези изсипвания на 1.80.
                  Май, има продължение на сценария от преди два месеца
                  Има и далновидни хора,прозряха каква глупост са направили

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение
                    Знаещите трейдъри-инвеститори, моля коментирайте тези изсипвания на 1.80.
                    Май, има продължение на сценария от преди два месеца
                    много акция се метна тука при това на добра за мажовците цена + тяхното кеширане... вече прави ИПО-то като кеширане, а не като просто листване, за да се постигне някаква пазарна оценка и да се почне от някъде. след като има толкова много акции е резонно да се замислим , че най-малкото мигане може да доведе някой да не издържи и да сипе...а акции на ИПО-то имаше за всички желаещи, че и останаха... тогава ако някой иска сега да излезе вероятно ще трябва да примами потенциални купувачи с цена по-изгодна от тази на ипо-то.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Знаещите трейдъри-инвеститори, моля коментирайте тези изсипвания на 1.80.
                      Май, има продължение на сценария от преди два месеца

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

                        Здравей колега, какво му е на оборота? Ако погледнем оборота на Софикс позициите , и извадим Сирма и Бреф(при които има пакетни сделки) получаваме - 57к общ оборот на останалите 13 "сини чипа" и 21к - оборот на Градус. Аз лично не виждам проблем. Поздрави
                        Мнения всякакви ! Мисълта ми е, че при умряла борса една акция чудеса не може да направи с оборота, и търговията с Градус още на втория ден доказва това. Проблема е всеобщ, не само за Градус !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Основната идея след ИПО е не колко ще скочи а колко ще падне.
                          Много жалко , но историята точно това показва , изключения почти няма

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Основната идея след ИПО е не колко ще скочи а колко ще падне.
                            С това мислене все на празна ясличка ще си колега!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                              Даже и аз очаквах малко по-добър старт
                              Е , пак си се объркал .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
                                И всичката тая пАра в свирката за 2 стотинки отгоре?!? Не...благодаря!!!
                                Основната идея след ИПО е не колко ще скочи а колко ще падне.

                                Коментар

                                Working...
                                X