IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Я споделете какви пИлИта консумират вкъщи?
    Аз последните години я карам само на домашно гледани.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Разбира се. Ако ти трябват 50к а имота ти е 100к да кажем, просто правиш ипотека за 50к , а тук ако изсипеш за 50к може да сринеш цената двойно
      И после ако върне на 80 вместо на 120 да иде? Ипотека на ипотеката ли се прави или как?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

        А може ли да продадеш само хола, ако утре ти потрябват 50к за операция примерно, да не дава Господ разбира се?
        Разбира се. Ако ти трябват 50к а имота ти е 100к да кажем, просто правиш ипотека за 50к , а тук ако изсипеш за 50к може да сринеш цената двойно че и повече, зависи от акцията.
        Last edited by MrSi; 07.05.2021, 17:10.
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

          Говориш за БОРСИТЕ, т.е .за нормалните борси на Запад. Погледни нашата борса. А и тези дето хвалят борсите са обикновено разни анализатори с имоти, но не и с акции .Както и да е. Пожелавам ти успех.
          За БФБ мислим еднакво. Говоря за борсите като цяло, нашата все още е недоносче поради политическите ни играчи. Надявам се някой ден това да се промени. Тези, които "хвалят" борсите боряват с числа и се позовават 100% на факти. Успех и на теб
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
            Дългосрочен на БФБ за жалост е много тежко понятие Здравко. При имотите може да ползваш лостове - ливъридж ефекта го знаеш - купуваш например имот за 100000 само с твои 20000 , другото го дава банката и при 20 % ръст на имота имаш 120 000 , т. е. 100% доходност ( връщаш 80к на банката и взимаш 40к за теб ) . Опитах на скоро да обясня ефекта но малко ме разбраха . Ако има и наемател може и без кинти да излезе. Но пък на БФБ си има тръпка. Място в което другите като растат ти падаш .Рядко срещано явление.
            А може ли да продадеш само хола, ако утре ти потрябват 50к за операция примерно, да не дава Господ разбира се?

            Другото интересно е защо банката не си направи сама тая врътка и да земе 20к чисто, а ти дава заем на теб Явно са прости.
            Last edited by Yolo; 07.05.2021, 17:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Откакто има световна стастистика, борсите водят по доходност тези на жилищата и то над 2 пъти.
              Не мога да видя никакъв дългосрочен тренд. Ако можех, щях да съм си ипотекирал апартамента и да съм купил Алтерко на 2 лева, а не да съм се набълбукал с боклуци и панелки. Сега ако някой е уверен за себе си, че имотите ще растат ОТ ДНЕШНА ДАТА НАТАТЪК /за минали случки на този и онзи не е полезно да и говорим/ с по 20%, нека да купува. Аз не съм убеден в това. Но цар пазар. Няма лошо, че имаме различни виждания.
              Говориш за БОРСИТЕ, т.е .за нормалните борси на Запад. Погледни нашата борса. А и тези дето хвалят борсите са обикновено разни анализатори с имоти, но не и с акции .Както и да е. Пожелавам ти успех.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                Ще ти дам един от примерите - Робърт Кйосаки. Виж ДЪЛГОСРОЧНИЯ тренд на имотите, виж и на БФБ , но сметни и ефекта на лоста + наемите и виж каква е разликата да разчиташ на мажо или самия ти да си мажоритаря.
                Откакто има световна стастистика, борсите водят по доходност тези на жилищата и то над 2 пъти.
                Не мога да видя никакъв дългосрочен тренд. Ако можех, щях да съм си ипотекирал апартамента и да съм купил Алтерко на 2 лева, а не да съм се набълбукал с боклуци и панелки. Сега ако някой е уверен за себе си, че имотите ще растат ОТ ДНЕШНА ДАТА НАТАТЪК /за минали случки на този и онзи не е полезно да и говорим/ с по 20%, нека да купува. Аз не съм убеден в това. Но цар пазар. Няма лошо, че имаме различни виждания.
                Last edited by 15%; 07.05.2021, 16:59.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  За се получи тази игра, трябва да има 3 задължителни условия:
                  1. Цената на точно твоето жилище, което си купил за 100К да се вдигне с 20%.
                  2. ГПР на банката да бъде 0%, 0лв.
                  3. Да успееш да го продадеш на мига без разходи и време. Тоест да има свръхликвидност точно твоето жилище.


                  Да, някои хора са успявали да го правят във времето, други са потъвали. Също така някои хора са успели да купят Алтерко да кажем на 2 лева и 3 години след това да струва 15, но това не може да бъде пример. Няма нищо на света, което да е сигурно, че само ще расте или само ще пада. Въпрос на далновидност и тайминг да уцелиш това, което ще се вдига.
                  Ще ти дам един от примерите - Робърт Кйосаки. Виж ДЪЛГОСРОЧНИЯ тренд на имотите, виж и на БФБ , но сметни и ефекта на лоста + наемите и виж каква е разликата да разчиташ на мажо или самия ти да си мажоритаря.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Марките собственост на Градус&сие: "Градус", олио "Бисер", колбаси "Аз ям"!
                    от години се говори за КАРТЕЛ при производителите и търговци на Олио, масово се работи без фактури, НО Държавата е сляпа.... постът ти дава много дълбок смислъл на нещата.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      като се замисля .... бих купил 100 бр пилИта (не акции) с изтекъл срок на годност от някой хипермаркет, че да ги намятам през оградата на ядящия филии с мас родолюбец, че да си оправи малко диетата.

                      това заслужават
                      Марките собственост на Градус&сие: "Градус", олио "Бисер", колбаси "Аз ям"!
                      Не пазарувам и водата "КОМ", нищо че я харесвах, ама нали Дилян я продоби...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                        Не си само ти, нищо тяхно не пазарувам, а по отношение на имиджа им по-добре нищо. Това, че били завеждали дела...голяма работа. Нямам, не сме имали, няма и да си купим нито акции нито тяхна продукция.
                        като се замисля .... бих купил 100 бр пилИта (не акции) с изтекъл срок на годност от някой хипермаркет, че да ги намятам през оградата на ядящия филии с мас родолюбец, че да си оправи малко диетата.

                        това заслужават
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                          Дългосрочен на БФБ за жалост е много тежко понятие Здравко. При имотите може да ползваш лостове - ливъридж ефекта го знаеш - купуваш например имот за 100000 само с твои 20000 , другото го дава банката и при 20 % ръст на имота имаш 120 000 , т. е. 100% доходност ( връщаш 80к на банката и взимаш 40к за теб ) . Опитах на скоро да обясня ефекта но малко ме разбраха . Ако има и наемател може и без кинти да излезе. Но пък на БФБ си има тръпка. Място в което другите като растат ти падаш .Рядко срещано явление.
                          За се получи тази игра, трябва да има 3 задължителни условия:
                          1. Цената на точно твоето жилище, което си купил за 100К да се вдигне с 20%.
                          2. ГПР на банката да бъде 0%, 0лв.
                          3. Да успееш да го продадеш на мига без разходи и време. Тоест да има свръхликвидност точно твоето жилище.


                          Да, някои хора са успявали да го правят във времето, други са потъвали. Също така някои хора са успели да купят Алтерко да кажем на 2 лева и 3 години след това да струва 15, но това не може да бъде пример. Няма нищо на света, което да е сигурно, че само ще расте или само ще пада. Въпрос на далновидност и тайминг да уцелиш това, което ще се вдига.
                          Last edited by 15%; 07.05.2021, 16:38.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                            Дългосрочен на БФБ за жалост е много тежко понятие Здравко. При имотите може да ползваш лостове - ливъридж ефекта го знаеш - купуваш например имот за 100000 само с твои 20000 , другото го дава банката и при 20 % ръст на имота имаш 120 000 , т. е. 100% доходност ( връщаш 80к на банката и взимаш 40к за теб ) . Опитах на скоро да обясня ефекта но малко ме разбраха . Ако има и наемател може и без кинти да излезе. Но пък на БФБ си има тръпка. Място в което другите като растат ти падаш .Рядко срещано явление.
                            С акциите е същото, форекса и т.н. само, че ако паднат цените може и отрицателен да станеш. Кредит не ти трябва и да ти върже един, два пъти, на третия ще загубиш всичко спечелено и ще улетиш с още толко, безброй глупаци познавам, дето още не могат да си стъпят на краката от 2008ма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              то и боеко е един модерен Левски с жипката по ловни стопанства...

                              аз лично освен, че не им купих акцията на тия не им купувам и продуктите...ако не вярваш на някой ...не му яж храната.
                              Това не е тяхната храна - самите те не я ядат, разбира се, защото пилешкото им и всичкото им производно е боклук. Те го продават на хората, а ядат друго, да не са луди да се тъпчат със собствените си боклуци...
                              Също не съм имал нищо тяхно, не съм си и помислял дори, няма и да имам!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                                За мен е достатъчно, че половината коментари в статията на Дневник казват, че повече никога няма да си купят пиле от Градус, пък ми дреме ако ще да са напълно невинни. Пак ще пият водата като ги бойкотира народът.
                                Мдддаааа, интересни коментари има в Дневник. "Пилитата" ще има тепърва да доказват, че не знаят Вожда и че бизнеса им е честен о почтен. От кризисен PR има нужда тук, акциите надали някой му дреме на колко са.

                                Коментар

                                Working...
                                X