IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Личните ми очаквания са за доста висока цена, но да видим. Все пак натрупани пари, чакащи да се инвестират при наличието на качествена компания, има предостатъчно. Разглеждах подобни компании в САЩ, където се търгуват на множителите от около 10-11.

    Коментар


    • Някъде ми се стори, че видях да пише 50% от увеличението ще са от собствени акции - така че, това което казваш е много вероятно.
      Ще видим...докато му дойде времето, бая вода ще изтече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Те се листват за да ти приберат парите а не да те правят богат.
        Възможно е част от сумата да отиде и за лични проекти на собствениците. Аз лично не виждам къде могат да се инвестират всичките 100 милиона, само и единствено в Градус АД. Но това за мен лично не е проблем. По-важни за мен са други неща. Прозрачно управление, увеличаващи се приходи и печалба, и част от нея разпределяща се като дивидент. Това разбира се е мое лично мнение...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
          Звучи несериозно да кажат колко дивидент ще дадат още за тази година... или да очаваме парите от IPO-то да се дадат като дивидент (че си правя асоциации с разни ИТ компании).

          Иначе и аз чакам проспекта, преди това е само амортизиране на клавиатури...
          Те се листват за да ти приберат парите а не да те правят богат.

          Коментар


          • Звучи несериозно да кажат колко дивидент ще дадат още за тази година... или да очаваме парите от IPO-то да се дадат като дивидент (че си правя асоциации с разни ИТ компании).

            Иначе и аз чакам проспекта, преди това е само амортизиране на клавиатури...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Е кое му е мъглявото? Казва че досега голяма част от печалбата се е разпределяла като дивидент, и най-вероятно това ще продължи. Гаранция разбира се няма.
              под обещание разбирам да заявят, че "толкова и толкова процента ще разпределят за дивидент всяка година" да обявят нещо конкретно ................... това "до сега сме си раздавали печалбата на нас си и вероятно това ще продължи" на мен не ми звучи за обещаващо въпреки, че това си е пак обещание

              няма значение - да не задълбаваме повече защото няма смисъл - нека всички сме живи и здрави, да видим проспекта, а за дивидента ще си пишем пак най-рано след 12 месеца

              лека и успешна
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение


                честно казано това което си цитирал го прочетох, но не разбрах, че обещават дивидент

                доста мъгляво ми се вижда за каквото и да е обещание




                започнах да срещам интервюта в които вече се споменава юни
                Е кое му е мъглявото? Казва че досега голяма част от печалбата се е разпределяла като дивидент, и най-вероятно това ще продължи. Гаранция разбира се няма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  - Досега дружествата от групата са разпределяли голяма част от печалбата си като дивидент. Имаме планове това да продължи. Ниската задлъжнялост на компанията ни го позволява.

                  честно казано това което си цитирал го прочетох, но не разбрах, че обещават дивидент

                  доста мъгляво ми се вижда за каквото и да е обещание


                  Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Говориха за месец май. Дали ще спазят срока и дали тогава ще е ИПО-то не знам...
                  започнах да срещам интервюта в които вече се споменава юни
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Импов, ти не ходиш явно да пазаруваш..Една кора е между 5 и 8 лева.И какво ще си ги пръжнеш ли...Дано не изгориш като с Никиту и салама му...Златната жаба от Ирен пазиш ли я още..
                    Че ти жаби нямаш ли? Защо нямаш?

                    Знам колко струват кокенцата - ама аз и не мисля евентуално да вземам ного акции.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Импов, ти не ходиш явно да пазаруваш..Една кора е между 5 и 8 лева.И какво ще си ги пръжнеш ли...Дано не изгориш като с Никиту и салама му...Златната жаба от Ирен пазиш ли я още..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Бива ли да си такъв "търмък" ве, Импе !? Za една кора... да си дадеш душата ?!
                        Не душата бе - това е просто инвестиция

                        Колеги - вие бихте приели ли дивиденти в кокенца и кокошляци?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          хвърлих един поглед отгоре-отгоре на интервюто в инвестора, но не видях такова обещание

                          - Планирате ли разпределяне на дивиденти в бъдеще и каква е била дивидентната политика досега?

                          - Досега дружествата от групата са разпределяли голяма част от печалбата си като дивидент. Имаме планове това да продължи. Ниската задлъжнялост на компанията ни го позволява.



                          кога се очаква да е включването?
                          Говориха за месец май. Дали ще спазят срока и дали тогава ще е ИПО-то не знам...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            Поне от това интервю става ясно че дивиденти ще има. Или поне такова е обещанието, което не е малко...
                            хвърлих един поглед отгоре-отгоре на интервюто в инвестора, но не видях такова обещание

                            Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            Аз лично ще изчакам да видя цената, но най-вероятно ще рискувам и ще се включа...
                            кога се очаква да е включването?
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Imperatora
                              Ного-ного трябва усилия да положи веч някоя нова компания туканка, че да инвестирам в нея. ВПрочем ако обещаят да дават по една кора кокенца по Великден, ще си помисля.
                              Бива ли да си такъв "търмък" ве, Импе !? Za една кора... да си дадеш душата ?!
                              Last edited by precakanoto; 14.03.2018, 17:41.
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Важни цена и дивидент за мен.
                                Поне от това интервю става ясно че дивиденти ще има. Или поне такова е обещанието, което не е малко. Аз лично ще изчакам да видя цената, но най-вероятно ще рискувам и ще се включа... С каква сума, ще видим...

                                Коментар

                                Working...
                                X