IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

    Така е! Единственото, което можеше да спре Доверие е, ако Софарма беше предприела стъпки и го консолидираше. Тогава щеше да е нарушено правилото за 20% от една група.
    тогава пък цената щеше да е доста по висока дори при консолидация не минават 20%: Софарма 15% тегло + 5 %

    Аз имам и Сирма и мисля че и те ще се класират като гледам маркет мейкърите какво правят

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      За Доверие няма значение: и само да вземем 1-ви и 2-ри или цялата седмица оборота е все огромен!
      Така е! Единственото, което можеше да спре Доверие е, ако Софарма беше предприела стъпки и го консолидираше. Тогава щеше да е нарушено правилото за 20% от една група.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

        И аз се чудих. Това е 9та седмица и за моите справки съм взел само дните от месец март. 27-28/02 съм ги изключил. Изобщо не е маловажен детайл това. Абе има пропуски в определени детайли в описаната в правилата методология.
        За Доверие няма значение: и само да вземем 1-ви и 2-ри или цялата седмица оборота е все огромен!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Аз се чудя първата седмица на Март как ще се взима за медиана на седмичният оборот. Имаме два работни дни от Март (1-ви и 2-ри) и дали те ще се вземат като седмичен оборот или?
          И аз се чудих. Това е 9та седмица и за моите справки съм взел само дните от месец март. 27-28/02 съм ги изключил. Изобщо не е маловажен детайл това. Абе има пропуски в определени детайли в описаната в правилата методология.
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • Аз се чудя първата седмица на Март как ще се взима за медиана на седмичният оборот. Имаме два работни дни от Март (1-ви и 2-ри) и дали те ще се вземат като седмичен оборот или?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

              Аз не мога така...да предполагам. Просто явно имам някаква форма на OCD. Липсват ми данни за спредовете за само три дни и направо полудявам... Та затова и въпросите за методологията.
              е осредни 3-те дни на база няколко дена напред и назад и ги имаш. Какво ще променят 3 дена

              Коментар


              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                Но тогава в голяма степен малките тестове се обезсмислят, не мислиш ли. На практика, допуснатите за класиране само Зърнени храни няма 20к спред в 68% от тестовете. Много по-лесно би било да се тества само 20к и съответно тези извън доверителния интервал да се класират след всички останали на база на процента на наличен спред, например.
                Предполагам от БФБ са измислили 3те нива на тест на база исторически данни но ликвидността се качи и се обезсмислиха тестовете на 10 и 15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                  Замислих се че не знам, а предполагам с голяма доза вероятност защото ясно са афиширали намерения за влизане в Софикс, а това от своя страна минава през процент над 68.
                  Аз не мога така...да предполагам. Просто явно имам някаква форма на OCD. Липсват ми данни за спредовете за само три дни и направо полудявам... Та затова и въпросите за методологията.
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Замислих се че не знам, а предполагам с голяма доза вероятност защото ясно са афиширали намерения за влизане в Софикс, а това от своя страна минава през процент над 68.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      почваш да си втълпяваш идеята е да се класират по най голям издържан тест а не да се осреднява!
                      Но тогава в голяма степен малките тестове се обезсмислят, не мислиш ли. На практика, допуснатите за класиране само Зърнени храни няма 20к спред в 68% от тестовете. Много по-лесно би било да се тества само 20к и съответно тези извън доверителния интервал да се класират след всички останали на база на процента на наличен спред, например.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        На мен ми липсват данни за 3 дни, но Сирма ми излиза да има Спред20к в 87% от тестовете. Така ли е и при теб?
                        Не навлизам в такива подробности защото не виждам полза. Знам, че е и ще бъде над 68%
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Да, на практика, към момента аз точно така правя класацията, но нещо тази точка 7.2 ме притеснява, че може да означава друго.
                          почваш да си втълпяваш идеята е да се класират по най голям издържан тест а не да се осреднява!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            На мен лично ми се струват малко тези 68%, но предполагам си има причина да са толкова.

                            Давам пример: Доверие издържа теста за 20 000 лв във всеки ден от 2 март насам, а Сирма да речем от 10 април до 27 април не издържа теста за 20 000 лв, но общо дните в които не издържа са по-малко от 32% и като цяло не търпи негативи от това.

                            С две думи този процент за мен би трябвало да е поне 90%, но може би такива са реалностите за нашата борса в момента.

                            ​​​​​
                            На мен ми липсват данни за 3 дни, но Сирма ми излиза да има Спред20к в 87% от тестовете. Така ли е и при теб?
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • На мен лично ми се струват малко тези 68%, но предполагам си има причина да са толкова.

                              Давам пример: Доверие издържа теста за 20 000 лв във всеки ден от 2 март насам, а Сирма да речем от 10 април до 27 април не издържа теста за 20 000 лв, но общо дните в които не издържа са по-малко от 32% и като цяло не търпи негативи от това.

                              С две думи този процент за мен би трябвало да е поне 90%, но може би такива са реалностите за нашата борса в момента.

                              ​​​​​
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Не се взимат общо за трита размера! Това което ще има значение за Софикс е теста на 20 хил лева и там ще подреждането. Ако дадена компания не отговаря на теста за 20 хил тя ще се постави след всички които отговарят на този тест.
                                Да, на практика, към момента аз точно така правя класацията, но нещо тази точка 7.2 ме притеснява, че може да означава друго.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X