IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кви са тея гении дето управляват цяла борса и немогат да работят на Екселс или да смятат с калкулатор и най вече да имат толкова време да го пресметнат и да не си направят проверка преди да пуснат официална информация...Ужас...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      Факт е, че бързо реагираха, но аз лично това го отдавам на мнението на margen защото от там тръгнаха нещата. Редно е да бъде награден по някакъв начин ако са разбрали за грешката от неговия пост защото иначе проблемът можеше да се задълбочи. Признаването на грешката също е стъпка в правилна посока. Безгрешни хора няма! Дано от тук нататък всичко върви добре...


      Тук е редно да Ви кажа - КРИЛАТАТА РЕПЛИКА "аз казах ли Ви" ; - да не се занимавате
      със Ребалансиране на SOFIX


      пп. - пазара всичко е отиграл !!!

      Коментар


      • Професор КАРО, чест и почитания!

        В този ред на мисли... ETF на CLEANIX ?
        Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

        Коментар


        • Да, верно - почитания професоре !) Може би сме писали по едно и също време (по-дълго ми дойде предишния постинг) И не видях че тоново сте сред нас. Добре дошъл отново. Замислих се, дали няма да видим и някоя чиста хартия из някой индекс )))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • В една малка борсичка като нашата и фонд, вързан към даден индекс, няма как влизането и излизането от индекса да не влияе на цената. А доверие трябва да имаме повече на БФБ, отколкото на нашите сметки, защото някои от показателите много трудно ще се изчислят с точност без наличието на софтуер. Освен това, дори да са ни верни сметките, както стана с Еврохолд, няма връщане назад, ако борсата каже, че емитентът трябва да е в индекса. Много ми е интересно каква компенсация ще има от борсата, защото е дължима такава.
            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Karo Разгледай мнение
              Нищо толкова не е станало, SOFIX-а както се е разбалансирал,така пак ще се балансира. Просто не е трябвало да се обявява прибързано разбалансирания състав, а е трябвало да се изчака някакъв срок, примерно 1 седмица и после да се обяви. Както се казва, бързата работа - срам за майстора. Затова, по-бавно трябва да се действа.
              Професоре!

              Коментар


              • Споделям мнението на Bertram, че много го товарят този индекс с чести промени спрямо не много голям пазар и това води повече до негативи. Като лодка-еднодръвка е )))) Не е необходимио да се човърка 2 пъти в годината. На първо време е добре и 1 път за година. Сега попадат доста случайни елементи. Има някакъва 6 месечна цикличност и като се набаончи някое няма време после да откоригира, до следващата индексна промяна. Така напомпени някои остават слаболиквидни и после изхвърчат. И мсх дори беше въпрос да не изпадне. Да изкарат първо холда ако ще си оправят грешките, а не да са се правят на хрисими за някакъв трейс. Холда беше тотално недоразумение
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Нищо толкова не е станало, SOFIX-а както се е разбалансирал,така пак ще се балансира. Просто не е трябвало да се обявява прибързано разбалансирания състав, а е трябвало да се изчака някакъв срок, примерно 1 седмица и после да се обяви. Както се казва, бързата работа - срам за майстора. Затова, по-бавно трябва да се действа.

                  Коментар


                  • Сигурно си прав и аз просто съм по-благосклонен към грешките защото самият аз допускам много и знам, че те ни помагат да ставаме по-добри в това, което правим.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      . Признаването на грешката също е стъпка в правилна посока. Безгрешни хора няма! Дано от тук нататък всичко върви добре...
                      Втора грешка за 6 месеца в такава институция, е не допустимо !!! Не може да се мине само с едно "извинете за допусната грешка".

                      Някой от БФБ може ли да потвърди сега, че това е крайният индекс за следващите 6 месеца или все още смятат? Аз например не вярвам че сегашният индекс е верен
                      Те със същият успех утре могат да кажат, грешката от вчера е вярна, молим за извинения

                      По голям абсурд за последните 2 години не бях виждал, защото съм нов тук а може и да има

                      Коментар


                      • Факт е, че бързо реагираха, но аз лично това го отдавам на мнението на margen защото от там тръгнаха нещата. Редно е да бъде награден по някакъв начин ако са разбрали за грешката от неговия пост защото иначе проблемът можеше да се задълбочи. Признаването на грешката също е стъпка в правилна посока. Безгрешни хора няма! Дано от тук нататък всичко върви добре...
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • http://www.investor.bg/novini-i-anal...iznaem-246302/

                          Коментар


                          • "Четем новините и мълчим"

                            http://www.investor.bg/novini-i-anal...ylchim-246293/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Това ми е любимата част от прес съобщението. Някак си стопля сърцето.
                              защото е искрено?
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Цяла седмица "мътиха" това дето можеше да 5 мин. да се изчисли... и това измътиха

                                Коментар

                                Working...
                                X