IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

    Инта има си правилници ,където е казано кога влизат промените .
    "Решенията влизат в сила, считано от първата търговска сесия след третия петък на месеца,....."
    Така,че се довери на знаещите колеги.
    А докога трябва да станат ясни тези решения?
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Е малко са неудобни датите, но сравнени с изтеклите предходни (09,03, и влизане на 19,03, по памет), са възможни отклонения, като да се обявят на 10,09, ... и да влязът до 21,09,
      Инта има си правилници ,където е казано кога влизат промените .
      "Решенията влизат в сила, считано от първата търговска сесия след третия петък на месеца,....."
      Така,че се довери на знаещите колеги.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

        Би трябвало до края на седмицата - вероятно в петък. Измененията ще влязат в сила от 24.09.

        Е малко са неудобни датите, но сравнени с изтеклите предходни (09,03, и влизане на 19,03, по памет), са възможни отклонения, като да се обявят на 10,09, ... и да влязът до 21,09,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

          Би трябвало до края на седмицата - вероятно в петък. Измененията ще влязат в сила от 24.09.
          Благодаря ти
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            П.П. 2 Не се интересувам много от Софикс, съответно не знам и питам от чисто любопитство - кога БФБ трябва да обявят новия състав? Има ли краен срок?
            Би трябвало до края на седмицата - вероятно в петък. Измененията ще влязат в сила от 24.09.
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              Няма лошо да раздадат и те. Нека дейстивителната класация да става по ликвидност, обеми и т.н. това е в полза на пазара. Или и тогава ще кажете, че сделките последният момент е манипулация. Последните седмици да спрем да търгуваме, че може КФН да ни обвини в маниполация .. стига сте плашили гаргите с тези глупости
              И аз мисля по същият начин, има ясни правила! Ако някой намира за странна една или друга постъпка, нека се променят правилата за Софикс и примерно да се игнорират акциите на служители, ръководен персонал и техни роднини и т.н. Все търсим под вола теле!!!

              П.П. Имам Елана, но с ръка на сърцето казвам, че не искам да влиза в Софикс.

              П.П. 2 Не се интересувам много от Софикс, съответно не знам и питам от чисто любопитство - кога БФБ трябва да обявят новия състав? Има ли краен срок?
              Last edited by 15%; 03.09.2018, 20:00.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Ами то наистина си е дълбоко......над 150 акционера за 2-3 дена ,това отвсякъде си е манипулация за влизане в индекса......не одобрявам макар че имам Елана.Все се чудя примерно ЧЕЗ,Корадо и др. досега що не рададаха по една акция на служителите
                Няма лошо да раздадат и те. Нека дейстивителната класация да става по ликвидност, обеми и т.н. това е в полза на пазара. Или и тогава ще кажете, че сделките последният момент е манипулация. Последните седмици да спрем да търгуваме, че може КФН да ни обвини в маниполация .. стига сте плашили гаргите с тези глупости

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Тонката може би имаше предвид, че БФБ определя състава на Софикс, а то стана дълбоко
                  Ами то наистина си е дълбоко......над 150 акционера за 2-3 дена ,това отвсякъде си е манипулация за влизане в индекса......не одобрявам макар че имам Елана.Все се чудя примерно ЧЕЗ,Корадо и др. досега що не рададаха по една акция на служителите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                    Историята на интереса към ребалансирането на SOFIX, която е относително кратка, познава случаи на разминаване между сметките на общността и сметките на "Кръчмаря". Не взимам отношение кой измежду общността и КФН е прав, само припомням, че имаше разплакани. Затова и не бих се осланял на чужди сметким, а също така и нямам 100-процентовата увереност, че моите са верни Това с фризьорката го оставяме в графата "делничен хумор".
                    Тонката може би имаше предвид, че БФБ определя състава на Софикс, а то стана дълбоко
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      Не мисля, че си прав, но щом така ти казва фризьорката...
                      Историята на интереса към ребалансирането на SOFIX, която е относително кратка, познава случаи на разминаване между сметките на общността и сметките на "Кръчмаря". Не взимам отношение кой измежду общността и КФН е прав, само припомням, че имаше разплакани. Затова и не бих се осланял на чужди сметким, а също така и нямам 100-процентовата увереност, че моите са верни Това с фризьорката го оставяме в графата "делничен хумор".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        И аз така, като вляза във фризьорския салон и ги питам - "някой няма ли да си направи труда да ме подстриже или и така съм си готин?"
                        Кой влиза решава единствено КФН.

                        Имам Елана.
                        Не мисля, че си прав, но щом така ти казва фризьорката...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                          Някой направи ли си труда да пресметне каква е ситуацията с ребалансирането? Еланата дали влиза?
                          И аз така, като вляза във фризьорския салон и ги питам - "някой няма ли да си направи труда да ме подстриже или и така съм си готин?"
                          Кой влиза решава единствено КФН.

                          Имам Елана.

                          Коментар


                          • Някой направи ли си труда да пресметне каква е ситуацията с ребалансирането? Еланата дали влиза?
                            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                              Сега прегледах таблиците и мале-мале... Нещата тотално са се оплели при Софикса. Само преди две седмици си мислих, че всичко е решено, а то се оказва, че и това ребалансиране ще е много инфарктно. Еланата изскочи отникъде, засилена ликвидност при Трейс през последната седмица, Холдинг Варна днес с един куп сделки, няколко емисии, които ту покриват, ту не покриват изискванията за участие и сериозно променят класирането в зависимост от това... Няма да се учудя, ако всичко се реши в последната сесия в петък.
                              очакваме с нетърпение хубавата ти табличка!

                              Коментар


                              • Сега прегледах таблиците и мале-мале... Нещата тотално са се оплели при Софикса. Само преди две седмици си мислих, че всичко е решено, а то се оказва, че и това ребалансиране ще е много инфарктно. Еланата изскочи отникъде, засилена ликвидност при Трейс през последната седмица, Холдинг Варна днес с един куп сделки, няколко емисии, които ту покриват, ту не покриват изискванията за участие и сериозно променят класирането в зависимост от това... Няма да се учудя, ако всичко се реши в последната сесия в петък.
                                Last edited by margen; 29.08.2018, 19:39.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X