IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    Означава ли по-горното, че Софарма трейдинг също отпада от индекса?

    Коментар


    • В резултат на проверката по т.13 от Приложение 1 е установено, че теглото на икономическата група, включваща емисиите Софарма АД-София и Софарма трейдинг АД-София, надхвърля изискването от 20% към 01.09.2019г. В тази връзка от класирането по-горе се изключва емисията акции на Софарма трейдинг АД-София. Следващата по ред емисия съгласно класирането по т. 4-7 от Приложение 1, отговаряща на изискванията на чл. 9 от Правилата и т. 3 от Приложение 1, е емисията акции на Елана Агрокредит АД-София, която е със следните показатели:

      Означава ли по-горното, че Софарма трейдинг също отпада от индекса?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Фонда ли пълни толкова рано или някой се опитва да ги изпревари?
        За мен по интересното е КОЙ ги захранва?

        Коментар


        • Големия Батя на 6,7 , Бенката на 43....
          Този път да му мислят тези с големите горещи картофи.....

          Коментар


          • Фонда ли пълни толкова рано или някой се опитва да ги изпревари?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Излезе официалната информация (така де - имам предвид че Инвестора написаха статия).

              Може ли да се види някъде самата информация и кой с колко точки е в "класирането" за оставане/изпадане/влизане ?
              На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ АД по Протокол № 53 от 10.09.2019 г, са взети следните решения:
              I. Преразглеждане на базата на SOFIX
              Първите 15 емисии акции, отговарящи на изискванията на чл. 9 от Правилата и т. 3 от Приложение 1 и класирани съгласно изискванията на т. 4-7 от Приложение 1, са както следва:
              Борсов код Наименование Фрий-флоут пазарна капитализация (лв) Медиана на седмичния оборот (лв) Брой сделки Средно-аритметична стойност на спреда

              6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ 96 237 810 89 859 1106 0.0272
              6C4 Химимпорт АД 112 482 768 42 341 1051 0.0378
              3JR Софарма АД 158 374 591 34 807 872 0.0397
              GR6 Градус АД 73 188 096 36 839 731 0.0262
              5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ 54 268 100 56 330 797 0.0277
              6AB Албена АД-к.к. 53 331 689 35 401 842 0.0508
              5DOV Доверие Обединен Холдинг АД 34 556 861 38 005 1092 0.0721
              SKK Сирма Груп Холдинг АД 24 501 647 46 953 916 0.0794
              4EH Еврохолд България АД 86 338 440 25 189 560 0.1575
              5MB Монбат АД 44 882 565 17 445 709 0.0649
              5V2 Холдинг Варна АД 93 334 133 20 426 469 0.0763
              5F4 ТБ Първа Инвестиционна Банка АД 54 450 000 17 925 606 0.0980
              4ID Индустриален Холдинг България АД 53 205 849 20 135 398 0.0548
              4CF ТБ Централна кооперативна банка АД 33 822 420 20 006 599 0.0700
              SO5 Софарма трейдинг АД 58 257 167 8 559 327 0.0439

              В резултат на проверката по т.13 от Приложение 1 е установено, че теглото на икономическата група, включваща емисиите Софарма АД-София и Софарма трейдинг АД-София, надхвърля изискването от 20% към 01.09.2019г. В тази връзка от класирането по-горе се изключва емисията акции на Софарма трейдинг АД-София. Следващата по ред емисия съгласно класирането по т. 4-7 от Приложение 1, отговаряща на изискванията на чл. 9 от Правилата и т. 3 от Приложение 1, е емисията акции на Елана Агрокредит АД-София, която е със следните показатели:

              Борсов код Наименование Фрий-флоут пазарна капитализация (лв) Медиана на седмичния оборот (лв) Брой сделки Средно-аритметична стойност на спреда

              0EA Елана Агрокредит АД 27 831 234 14 713 344 0.0318

              На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

              5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
              5SR Стара планина Холд АД-София

              и се добавят следните емисии акции:

              5MB Монбат АД-София
              6AB Албена АД-к.к. Албена

              Коментар


              • Излезе официалната информация (така де - имам предвид че Инвестора написаха статия).

                Може ли да се види някъде самата информация и кой с колко точки е в "класирането" за оставане/изпадане/влизане ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Експат си се справят добре. Първата година имаха по големи отклонения но отдавна покупките и продажбите са на реални пазарни цени имайки в предвид че става дума за голям обем акции на слабо ликвидна борса.

                  Спадът на Софикс е основно заради негативна промяна на сантиментът след спадът на запад и по слабата ликвидност. Фундаментално повечето дружества в Софикс са с по силни резултати и в моментът в който се промени сантиментът ниската ликвидност ще е в голяма полза на имащите акции.

                  Очаквам промените в Софикс да раздвижат позитивно пазарът и силен завършек на годината.
                  мед ми е на душата, че разкъшках албенчето на по 43... - все е кяр.
                  МИсля още има да купуват, още 5 пъти по толкоз, да го кажем съвсем грубо. Но не ме кефи да седя повече в таз книга

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                    И аз очаквам най-накрая ЕТФ-а да почне малко по умно да отиграва ребалансиранията и да отчетат ликвидните обективности на БФБ.

                    Имат достатъчни срокове за балансиране на портфейла си.

                    Те нямат сметка Софикса да издиша допълнително всеки 6 месеца като напускащите емисии се свалят на минимум точно преди излизане ,а новите да влизат на завишени цени и потенциала им за ръст да е силно ограничен впоследствие.

                    Според мен Софикс е загубил доста в следствие на тези действия последните години.,като разбира се това далеч не е най-важната причина за спада му.

                    П.П. Това не е препоръка за търговия и аз нямам от излизащите дружества ,а и като цяло съм се ограничил до доста ограничен брой дружества от Софикс в портфейла си.
                    Експат си се справят добре. Първата година имаха по големи отклонения но отдавна покупките и продажбите са на реални пазарни цени имайки в предвид че става дума за голям обем акции на слабо ликвидна борса.

                    Спадът на Софикс е основно заради негативна промяна на сантиментът след спадът на запад и по слабата ликвидност. Фундаментално повечето дружества в Софикс са с по силни резултати и в моментът в който се промени сантиментът ниската ликвидност ще е в голяма полза на имащите акции.

                    Очаквам промените в Софикс да раздвижат позитивно пазарът и силен завършек на годината.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Монбат и Албена има на къде да растат, докато МСХ наистина трябва да отдъхне малко...
                      Не очаквам големи ръстове в цените на първите две при ребалансирането, защото ПФ имат достатъчно и сигурно ще помогнат на Експат..., но определено очаквам ръстове от обновения индекс!
                      И аз очаквам най-накрая ЕТФ-а да почне малко по умно да отиграва ребалансиранията и да отчетат ликвидните обективности на БФБ.

                      Имат достатъчни срокове за балансиране на портфейла си.

                      Те нямат сметка Софикса да издиша допълнително всеки 6 месеца като напускащите емисии се свалят на минимум точно преди излизане ,а новите да влизат на завишени цени и потенциала им за ръст да е силно ограничен впоследствие.

                      Според мен Софикс е загубил доста в следствие на тези действия последните години.,като разбира се това далеч не е най-важната причина за спада му.

                      П.П. Това не е препоръка за търговия и аз нямам от излизащите дружества ,а и като цяло съм се ограничил до доста ограничен брой дружества от Софикс в портфейла си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


                        Браво !
                        Всичко е съвсем точно в класацията при Софикс.
                        Най-накрая велевския - вън от чадъра, хаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Нищо ново под слънцето ...
                          Има един 10 К монбатя на 6,6-6,8 който може да се дръпнат нагоре и като няма кой да ги купи до деня Х ще ги продадат..На 7 акции колкото искаш.
                          От преди Бенки колкото си искаш....на 42 -43
                          Планината я чакат на 5 и като минат акциите ще почне едно страдание до 4,5....
                          М+С там ще има телефонна любов....като миналия път...
                          Единственото интересно ако има ребалансиране на останалите акции....от Софикс
                          Поздрави!
                          Монбат си отива към 7цата, но надали ще мине котата. АЛБ е загадка за мен, може и да намерят пакет на 43-44, ама ако не намерят?!?!?!
                          Имам доволно и от 2те артии......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


                            Браво !
                            Всичко е съвсем точно в класацията при Софикс.
                            Нищо ново под слънцето ...
                            Има един 10 К монбатя на 6,6-6,8 който може да се дръпнат нагоре и като няма кой да ги купи до деня Х ще ги продадат..На 7 акции колкото искаш.
                            От преди Бенки колкото си искаш....на 42 -43
                            Планината я чакат на 5 и като минат акциите ще почне едно страдание до 4,5....
                            М+С там ще има телефонна любов....като миналия път...
                            Единственото интересно ако има ребалансиране на останалите акции....от Софикс
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Монбат и Албена има на къде да растат, докато МСХ наистина трябва да отдъхне малко...
                              Не очаквам големи ръстове в цените на първите две при ребалансирането, защото ПФ имат достатъчно и сигурно ще помогнат на Експат..., но определено очаквам ръстове от обновения индекс!
                              Last edited by tony1975; 10.09.2019, 18:49.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                                На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

                                5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
                                5SR Стара планина Холд АД-София

                                и се добавят следните емисии акции:

                                5MB Монбат АД-София
                                6AB Албена АД-к.к. Албена

                                Браво !
                                Всичко е съвсем точно в класацията при Софикс.

                                Коментар

                                Working...
                                X