IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

    Това е методологията. Има си разписани правила тук. Всъщност усилието не е във формирането на самата класация, а в набирането на верни изходни данни.
    Благодаря Margen !

    Погледнах линка, т.6 от Приложение No.1 посочва точно този начин на класиране.
    (мен лично ме озадачава, винаги съм си мислел, че се минава през разни теглови коефициенти, но явно са гледали да опростят нещата...)

    Иначе под калкулации, имах предвид наистина цялостните усисилия за да се направят, не толкова (не само) самото обработване с Ексела.... истинската трудност наистина е събирането на изходните сурови данни.

    Благодаря още веднъж (мисля, че и от името на целия форум !!! )

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Това ли е наистина методологията на БФБ?
      Това е методологията. Има си разписани правила тук. Всъщност усилието не е във формирането на самата класация, а в набирането на верни изходни данни.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
        Мерси Margen !

        Можеш ли само да уточниш нещо технически по таблицата.

        Ако правилно се ориентирам, числата в колоните показват не самите калкулирани резултати, а позиция в класирането по съответния критерий.
        Последната колона пък е механичен сбор от позициите в отделните класирания.

        Това ли е наистина методологията на БФБ?
        (все си мислех, че се правят някакви по-сложни калкукалации през претеглени стойности и т.н.)

        И още веднжъж - благодарности за полаганите усилия с тези калкулации !


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Странно е как не са се сетили още за Хима и ЦКБ и тях да прекарат през центрофугата на къш и ела .
          ти май не си ориентиран много на бфб....не пиши неподготвени глупости

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Те не обичат тези акции защото спонсорите са им от Враждебни ПФ, това върви по наследство от 10 години ,Холдинг Варна е също ударен по тези причини....
            Ама излезнаха и прави що да наливат КЕШ в Никиту ,като рано или късно ще ги загуби...Проблема е дали ще го чакат да ги загуби на 100%...
            Амро чака до -30-40%..,ако те са меродавни към Софикс 470 500 ще се отърват на бързи обороти както ДСК Елтоса на стотинка ....
            Да го правят това ребалансиране на 2 г иначе после пак Никиту ще е виновен,но и аз му се чудя как се е хванал с тая мошенгия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Интересно наблюдение, но мисля, че има обяснение на това и то е че откакто съществува фондът на Експат, който "следва" СОФИКС, главния индекс на борсата НЕ следва пазарът като цяло, а следва хрумванията на индексния сертификат, т.е. на Янков и Василев!
              Само един пример: днес в закриващият аукцион /не по средата на сесията, не в началото, не следобяда, а именно в закриващ аукцион някой пуска продажба на 20К М+С, което излиза от индекса, Ако погледнете портфейла на индексния сертификат https://www.expat.bg/uploads/documen...9092019-BG.pdf фондът има 155'983 бр. М+С В аукциона се вижда, че на 6.05 има достатъчно голям бид да бъдат продадени тези бройки, но фондът иска очевидно просто да свали цената и да продаде на някой във вторник на новите нива, не просто да си свърши работата и да спести пари на инвеститорите, който са се доверили и са си купили от това чудо на природата Софикс-експат. Изобщо няма да споменавам, че същите М+С бяха закупени на 7.00 има възможност да бъдат продадени в следващите 2 месеца на 6.80, може би 6.60, а може би на 6.40 /имат 2 месеца според проспекта/, но не Експат пускат 20К на пазар и квото стане!?!? крайно безотговорно поведение!
              Очаквайте блокче на тази емисия на 6.00, а защо не и на 5.80 - 5,60 може би?
              Интересно е че фодът "следващ" СОФИКС има 7500 акции на Холдинг Варна, член на индекса, а за да е балансиран следва да имат 50К, Възниква въпросът защо не бързат да балансират по тази позиция?
              Интересно е също така кога най-после всевиждащата КФН ще направи анализ на очевидните манипулации на това фиаско СОФИКС/Експат
              Ако разгледаме малко хронологията от предишни ребалансирания то най вероятното поведение на фонда е да продаде остатъка след седмица -две на малко по високо ниво примерно 6.50.Като поосвободят кеш вероятно ще напълнят и от Холдинг Варна по подобие на Доверие,след като се вижда че очевидно ще се задържат в индекса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Странно е как не са се сетили още за Хима и ЦКБ и тях да прекарат през центрофугата на къш и ела .
                Те не обичат тези акции защото спонсорите са им от Враждебни ПФ, това върви по наследство от 10 години ,Холдинг Варна е също ударен по тези причини....
                Ама излезнаха и прави що да наливат КЕШ в Никиту ,като рано или късно ще ги загуби...Проблема е дали ще го чакат да ги загуби на 100%...
                Амро чака до -30-40%..,ако те са меродавни към Софикс 470 500 ще се отърват на бързи обороти както ДСК Елтоса на стотинка ....

                Коментар


                • https://www.investor.bg/novini-i-ana...dinata-289756/

                  Не мислех че някога ще цитирам шефове на ХИМ и Реалфинанс, но тези ИП са единствените който нещо правят да спрат спада на свойте акции.....
                  Ако те мислят за края на на годината за раздвижване на маркета тогава и ще бъде....
                  До тогава болните оптимисти ще виждат Светлина в Тунела във вид на идващ влак...
                  Защото октомври и ноември са най тежките месеци на БФБ и Световните маркети по правило.....

                  Коментар


                  • Браво на етф-а, почти са готови с наместването на нашия неликвиден пазар.
                    Откакто те са тук, не съм виждал дори през лятото дни с 20-50К обороти, така че приносът им към БФБ е без коментар!
                    Алб и Мбат влизат на доста ниски нива, дано това помогне на ръста на Софикс и най-накрая да бъде забелязан от някой голям отвън...
                    Тайно се надявам да са си оставали и малко повече кеш, за да обират от пазара другата седмица и да направят едно побутване до 600 пункта.
                    Last edited by tony1975; 21.09.2019, 08:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Совите не са това което бяха и понеже с интата все схеми ,все кипуси се връзват,все недомлъвки....
                      Преди известен период време Бенката и Батя излезнаха от Софикс ...
                      Най ниското цена беше 7,00 на Батя и 41 + на Бенката...едва ги махнах на 7,2 ....
                      Неколко месеца по късно Фонда купува вместо на 7,5 на 6,4 ,вместо на 50 на 42 +...
                      Така че който си е купил тези акции + Планината и Любовното ще яде дръвце и то голямо в даден момент тези месеци....щото Схемата е надолЕ....
                      Ама ....тук не важи пословицата за мъжко д.пе ,пълно е с болни от Стокхолски синдром...
                      Странно е как не са се сетили още за Хима и ЦКБ и тях да прекарат през центрофугата на къш и ела .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                        Прав си! НО ако баща ми беше карал такси в Пловдив, за да ме изучи, аз бих си научил урока, че да си елементарен схемаджия не е добра стратегия!
                        Совите не са това което бяха и понеже с интата все схеми ,все кипуси се връзват,все недомлъвки....
                        Преди известен период време Бенката и Батя излезнаха от Софикс ...
                        Най ниското цена беше 7,00 на Батя и 41 + на Бенката...едва ги махнах на 7,2 ....
                        Неколко месеца по късно Фонда купува вместо на 7,5 на 6,4 ,вместо на 50 на 42 +...
                        Така че който си е купил тези акции + Планината и Любовното ще яде дръвце и то голямо в даден момент тези месеци....щото Схемата е надолЕ....
                        Ама ....тук не важи пословицата за мъжко д.пе ,пълно е с болни от Стокхолски синдром...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                          На 6,05 се появи нов клиент и обърна излишъка, аз също промених на 6,10 , но съм в неудовлетворените 14660бр.
                          Логично е който е имал пари днес, да ги има и във вторник, и фонда да се възползва от добавка над 6,05
                          Прав си!
                          Last edited by buyvalue; 21.09.2019, 10:03.
                          IM d best

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                            много добра забележка! Не съм фен, не следя плътно и цитирам с приближение. Хубаво е че някой внимава в играта. Единствено не съм съгласен с 6.10! Аз бих заложил на 5.80 - 5.60 иначе Ниикала Я нямаше да се занимава с такива игрички


                            На 6,05 се появи нов клиент и обърна излишъка, аз също промених на 6,10 , но съм в неудовлетворените 14660бр.
                            Логично е който е имал пари днес, да ги има и във вторник, и фонда да се възползва от добавка над 6,05

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                              Грешка, преди година бяха купени първите 92х./бр на средна от 8,05 до 7,85 за брой
                              А днес останаха и 14 хил бр. неудовлетворени на 6,10 дори.

                              пп.- дръпнаха се и не чакай да видиш по ниско от 6,10
                              много добра забележка! Не съм фен, не следя плътно и цитирам с приближение. Хубаво е че някой внимава в играта. Единствено не съм съгласен с 6.10! Аз бих заложил на 5.80 - 5.60 иначе Ниикала Я нямаше да се занимава с такива игрички
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                                Интересно наблюдение, но мисля, че има обяснение на това и то е че откакто съществува фондът на Експат, който "следва" СОФИКС, главния индекс на борсата НЕ следва пазарът като цяло, а следва хрумванията на индексния сертификат, т.е. на Янков и Василев!
                                Само един пример: днес в закриващият аукцион /не по средата на сесията, не в началото, не следобяда, а именно в закриващ аукцион някой пуска продажба на 20К М+С, което излиза от индекса, Ако погледнете портфейла на индексния сертификат https://www.expat.bg/uploads/documen...9092019-BG.pdf фондът има 155'983 бр. М+С В аукциона се вижда, че на 6.05 има достатъчно голям бид да бъдат продадени тези бройки, но фондът иска очевидно просто да свали цената и да продаде на някой във вторник на новите нива, не просто да си свърши работата и да спести пари на инвеститорите, който са се доверили и са си купили от това чудо на природата Софикс-експат. Изобщо няма да споменавам, че същите М+С бяха закупени на 7.00 има възможност да бъдат продадени в следващите 2 месеца на 6.80, може би 6.60, а може би на 6.40 /имат 2 месеца според проспекта/, но не Експат пускат 20К на пазар и квото стане!?!? крайно безотговорно поведение!
                                Очаквайте блокче на тази емисия на 6.00, а защо не и на 5.80 - 5,60 може би?
                                Интересно е че фодът "следващ" СОФИКС има 7500 акции на Холдинг Варна, член на индекса, а за да е балансиран следва да имат 50К, Възниква въпросът защо не бързат да балансират по тази позиция?
                                Интересно е също така кога най-после всевиждащата КФН ще направи анализ на очевидните манипулации на това фиаско СОФИКС/Експат


                                Грешка, преди година бяха купени първите 92х./бр на средна от 8,05 до 7,85 за брой
                                А днес останаха и 14 хил бр. неудовлетворени на 6,10 дори.

                                пп.- дръпнаха се и не чакай да видиш по ниско от 6,10
                                Last edited by inta53; 20.09.2019, 23:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X