IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
    ОБЯВЯВАНЕ НА РЕБАЛАНСИРАНЕТО - по аналогия с досегашната практика, на 4-и или 5-и Март, по-вероятно на 4-и (Четвъртък).
    Благодаря!

    Коментар


    • ОБЯВЯВАНЕ НА РЕБАЛАНСИРАНЕТО - по аналогия с досегашната практика, на 4-и или 5-и Март, по-вероятно на 4-и (Четвъртък).

      Коментар


      • Кога трябва да обявят от БФБ промяната в подредбата на индексите?

        Коментар


        • За сега най видимото от невидимото е , че холдинг Варна изцеди ср. претеглета за сега, като си постави летвата да я държи над 17 000 седмично, с което пък изхвърля зад себе си 15ия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
            Този път няма изненади. Това влез-излез на едни и същи емисии започва да става доста комично. Все си мислих, че ще се стабилизира тоя индекс рано или късно. Уви, въртележките продължават.
            Беше изключително удачен момент, при последните промени в исискванията (които не бяха фундаментални, а чисто пазарни, да не кажем спекулантски), тунинговащи излизащите и влизащите компании, от борсата да се досетят, че всъщност най-основния критерий (капитализация на флоута ), е вече много остарял като праг и е необходио след 15г. да се осъвремени. Все пак за 15-20 г. е нормално "сините чипове" да са нараснали на капитализация, евентуално флоут - Това щеше да спре въртенето на "въртележката", и ако не се погледне по-сериозно на тази бариера, въртележката остава да се върти с разни светло сини и още по-бледо сини чипчета

            Коментар


            • Още ли някой следи тази глупост? Като си изтегли парите и последния останал при Ники не му се сърдете, ще спре тази простотия с фронт рънинга и арбитража за последните останали мохикани на БФБ.

              Коментар


              • Едни и същи 5-6 компании - влизат и излизат при всяко следващо джуркане. Често в рамките дори на една календарна година както са сега Хидравликата, Сирма и Еврохолд. Ебати гаврата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSE
                  Въз основа на гореизложеното, на основание чл. 15, т. 4 от Правилата за изчисляване на индекси на БФБ във връзка с т. 17 от Приложение 1 (Методология за изчисляване на SOFIX), Съветът на директорите изключва следните три емисии акции от базата на индекса SOFIX:
                  4ID Индустриален Холдинг България АД-София;
                  5MH М+С хидравлик АД-Казанлък; и
                  6AB Албена АД-к.к. Албена

                  и добавя следните три емисии акции в базата на индекса SOFIX:
                  4EH Еврохолд България АД-София;
                  T57 Трейс груп холд АД-София; и
                  SKK Сирма Груп Холдинг АД-София
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от longbow Разгледай мнение

                    За това ребалансиране нямаше сражение , ако има нещо което може да промени картинката то това ще е тълкуването дали Доверие и Софарма са от една група. Доколкото виждам Софарма консолидира резултатите на Доверие.
                    Не ги консолидира! Добре виж отчета

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                      Доста рано се оформи тройката промени този път. Прогнозата е, че Сирма, Трейс и Еврохолд ще заменят Албена, М+С и ИХЛБЛ.
                      За това ребалансиране нямаше сражение , ако има нещо което може да промени картинката то това ще е тълкуването дали Доверие и Софарма са от една група. Доколкото виждам Софарма консолидира резултатите на Доверие.
                      Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        Доста рано се оформи тройката промени този път. Прогнозата е, че Сирма, Трейс и Еврохолд ще заменят Албена, М+С и ИХЛБЛ.
                        Леко подобрение, сред тези ще е промяната, друга компания не мисля да се намеси. "Холдинг Варна" няма място в индекса, но правят врътки и са се закотвили здраво. Толкова са зле компаниите, че индекс от 10-12 и промяна 1 път в годината е достатъчно.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Здравейте, какви са прогнозите, кой влиза и кой излиза?

                          Ако не е тайна
                          Доста рано се оформи тройката промени този път. Прогнозата е, че Сирма, Трейс и Еврохолд ще заменят Албена, М+С и ИХЛБЛ.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                            гледайки само по оборот и брой сделки, без да има медиана и без да гледаме другите два критерия за ликвидност

                            ИХ България, Албена, ЦКБ и М+Ц са в дъното на класациите по оборот и брой сделки
                            https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/
                            https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/

                            Излизащите може би са някъде там

                            Като гледам освен Сирма и Трейс

                            Ще почакаме и ще видим, няма спешна работа
                            Не е препоръка за покупко-продажба на влизащи и излизащи
                            Също и Еврохолд мисля че влизат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Смятах по - отдавна и не са ми актуални данните към момента, но мисля "Албена" излиза по всяка вероятност, за вход "Сирма", вероятно "Трейс", но нека пишат колегите, които са гледали по - скоро.
                              гледайки само по оборот и брой сделки, без да има медиана и без да гледаме другите два критерия за ликвидност

                              ИХ България, Албена, ЦКБ и М+Ц са в дъното на класациите по оборот и брой сделки
                              https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/
                              https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/

                              Излизащите може би са някъде там

                              Като гледам освен Сирма и Трейс

                              Ще почакаме и ще видим, няма спешна работа
                              Не е препоръка за покупко-продажба на влизащи и излизащи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Здравейте, какви са прогнозите, кой влиза и кой излиза?

                                Ако не е тайна
                                Смятах по - отдавна и не са ми актуални данните към момента, но мисля "Албена" излиза по всяка вероятност, за вход "Сирма", вероятно "Трейс", но нека пишат колегите, които са гледали по - скоро.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X