IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alonso: Нужно е търпение, за да се купи дял от добра компания на добра цена

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Каква мислите, че ще бъде следващата вълна?
    Още нямам конкретна идея но мога да предположа че ще нещо свързано с енергетика и алтернативните източници на енергия. Ако стане така ще доживея да се занимавам с нещо за което съм учил.
    закачам се за теб, защото аз съм учил машиностроене, а то нещо го няма

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
      Много вълни се задават, освен тази и изкуствен интелект и биотехнологии, вероятно и някакви бионични присадки. Бил Гейтс твърди, че следващите 10 години ще са най-интересните в историята.
      Water

      Коментар


      • Short Bunds in autumn, Long Chinise Banks, Long Oil Stocks

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Каква мислите, че ще бъде следващата вълна?
          Още нямам конкретна идея но мога да предположа че ще нещо свързано с енергетика и алтернативните източници на енергия. Ако стане така ще доживея да се занимавам с нещо за което съм учил.
          Много вълни се задават, освен тази и изкуствен интелект и биотехнологии, вероятно и някакви бионични присадки. Бил Гейтс твърди, че следващите 10 години ще са най-интересните в историята.

          Коментар


          • Каква мислите, че ще бъде следващата вълна?
            Още нямам конкретна идея но мога да предположа че ще нещо свързано с енергетика и алтернативните източници на енергия. Ако стане така ще доживея да се занимавам с нещо за което съм учил.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Алонсо, поздрави и от мен, хубаво интервю се е получило! Седя ми отворено на компютъра 4-5 дни и сега вече го прочетох, струва си. Имаш интересен поглед върху нещата които се случват около нас. Продължавай да си успешен и занапред!

              Коментар


              • Интервюто ми хареса.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Тези игрички имат доста полезна роля...
                  алонсо, игрички не играя, но от интервюто с теб и отговорите ти в темата откривам голямо сходство в редица неща между двама ни, докато с другите двама съфорумци които дадоха своите интервюта за инвестор-а нямах никакви допирни точки както за БФБ, така и чисто житейския им опит бе твърде далеч от мен

                  желая ти в скоро време да яхнеш най-голямата вълна в живота ти и дълго време да не слизаш от нея

                  поздрави
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Първоначално изпратено от Black and white cat-foot
                    Относно състава на портфейла ти, защо залагаш толкова много на компании инвестиращи в земя и сгради?
                    Не четеш, пише си го 1 към 1 човека че избягва да инвестира в хартии на кофти мажоритари,
                    Просто в тоя сектор за разлика от болшинството други на бфб концентрацията на такива е най-малка. Елементарно е.
                    pipbel, или и ти не четеш, или не знаеш, но алонсо се е насочил основно към АДЦИС-и защото в тези дружества по закон са задължени да раздават 90% от печалбата си като дивидент .................. това е основното в идеята на инвестиране на алонсо на БФБ и въпреки, че е подочувал нещо лошо за управляващите тези дружества, той "преглъща" принципите си и купува акциите им
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение


                      Империя, Спамерия, Анархия... боза с косми

                      Туй нящо беше истинска социална мрежа... Жалко...
                      Тези игрички имат доста полезна роля. Поне за мен е така. Изживяваш един живот на бързи обороти за 2-3 месеца. Искаш да си най-богатия и най-властният. Всекидневно претърпяваш печалби и загуби. Живееш в някакъв екшън паралелен живот и съответно преживяваш тези печалби и загуби. Недайси боже да си най-богатият в играта. Веднага почваш да дразниш всички и почват да се съюзяват и да правят планове да те махнат от там, като в същото време всеки от съюзаващите се си прави сметката да завземе твоето място И точно в най-напрегнатият момент идва админа и натиска рестарта на компа. Класираш се там на някое си място. Вече нямаш империя, нямаш богатства нямаш поданици и армия и почваш да се чудиш за какво си се вживявал толкова, не си спал с дни зарязал си бизнеса или семейството си и т.н И в релният живот много често са случва това / да не дава господ и да чукна на дърво / Някакви пари някакви борси някакви бизнеси, работа, клиенти и в един момент се появява "админа" и обърква всичко.
                      Та това съм имал предвид споменавайки този род игри. За мен няма смисъл всеки ден да си смятаме портфейлите или да си правим разни планове. По-добре да намерим удоволствието в самата работа която извършваме и да се опитваме да се забавляваме всеки ден. Тогава и парите ще си идват сами
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Поздравления за интервюто! За мен все още е изненада, че си го дал, но ти сам каза, че се чувстваш добре след всичко това за себе си! 5 години в Империята... Готов си за дипломат с повече стаж и от повечето ни аташета. Аз след един сезон в Травиан до край (но ти знаеш) се отказах пред страх от раздвоение на личността, стъпил и в двата свята. Реших, че търговията тук ми стига, че да следя и цените на дървесината, желязото и пшеницата и там, че и да се бия. Късмет, успехи, здраве, подходящи вълни и приятно излежаване на плажа в почивките!
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          То не е и моя работа но понеже ти е ден и затова питам Направи ми впечатление че си започнал през 2008 (вторият път) и се чудех да ли не си хванал спада.
                          Хванах го естествено. ЕЛАРГ от лев до 65 стотинки но не продадох там. Не съм се притеснявал от това. Даже се молех да пада още. Току що си бях продал пакета земя на около 550 лева и се надавах на по-ниски цени при фондовете за земя. В крайна сметка дори и да не бях наясно с реалният пазар на земята не беше логично земя с 60 лева очаквана субсидия която се спрягаше тогава да струва 130 лева на декар както излизаше през фондовете. Иначе обичам да губя защото това ме държи на земята и защото това е единственият начин за мен да се науча на нещо. Разбрах че стана ли алчен и високомерен веднага почвам да губя. Веднъж например се бях направил на хитър да изкупя много рам памет. Имаше някакви земетресения там с пострадали основни производители. Не помня какво съм си мислел. Вероятно съм смятал че само аз знам за тези земетресения а вносителите на рам памет хал хабер си нямат от света. Много яко се набутах тогава
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Нямам такава. Имам една висяща загуба на около 50% от позицията и около процент от портфейла си във Фонд Имоти дето все се надявам да се оправят нещата някога си ама надали Иначе редовно си купувам разни акции за малки суми колкото си ги гледам и да да ми напомнят да не се подлъжа да инвестирам големи суми в тях. Един вид да трупам безплатен опит.
                            То не е и моя работа но понеже ти е ден и затова питам Направи ми впечатление че си започнал през 2008 (вторият път) и се чудех да ли не си хванал спада.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              Загуба на затворена позиция в лева
                              Нямам такава. Имам една висяща загуба на около 50% от позицията и около процент от портфейла си във Фонд Имоти дето все се надявам да се оправят нещата някога си ама надали Иначе редовно си купувам разни акции за малки суми колкото си ги гледам и да да ми напомнят да не се подлъжа да инвестирам големи суми в тях. Един вид да трупам безплатен опит.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Какво разбираш под загуба?
                                Да продадеш на загуба или да си на временна загуба?
                                И загуба на какво? Загуба на количество кеш,загуба на процент от конкретната позиция или загуба на процент на общият портфейл от конкретната позиция?
                                Загуба на затворена позиция в лева

                                Коментар

                                Working...
                                X