IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alonso: Нужно е търпение, за да се купи дял от добра компания на добра цена

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво за интервюто, с много балансиран човек, който знае какво иска и си върви по неговата пътечка.

    Моето верую е, че, за да се случи едно нещо, на първо място трябва да има желание и на второ - възможност. Двете неща рядко се случват едновременно, така че е необходимо и много търпение.

    https://www.youtube.com/watch?v=JvQH47NHCzg
    |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
    |___________||__|___|)
    (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

    Коментар


    • Страхотно интервю... поздравления...

      Коментар


      • Хубава история, дори вълнуваща.

        Заявена е като и въздейства като един откровен диалог със .... себе си (основно), но също и като открито и неназидателно споделяне с широка и основно анонимна аудитория, което си е изненада.
        Намерен е подходящият тон.

        Всеки човек е една малка (и неповторима) вселена. Заявяваш една много улегнала и балансирана житейска философия, изповядваш спокойно и изглежда напълно лишено от агресия поведение - ето, силно си загрижен дори да не подведеш неволно някого в един анонимен форум с някакво бегло споделяне.
        Тук иде едно нещо, което ме изненада до степен, че да си задавам въпроса - възможно ли е?!
        Имаш идеи, имаш подходи. Ама - не обичаш риска, а оттам и заемите и кредитите. Дори мисълта за тях ти е неприятна.
        Как тогава се решаваш да привличаш съинвеститори за проектите си? Това най-вероятно са твои близки хора, върху които се прехвърля риск. който очевидно е твърде тежък за самия теб. Естествено, че всичко е доброволно, естествено, че разпределеният върху повече гърбове товар се носи по-лесно, но ...
        Дали просто не съм случил не знам, но животът в тази страна доста нагледно ме убеди, че пред нашия бизнес има две тежки проклятия: първото е ясно, това е проклятието на неуспеха и провала.
        По-интересно е второто проклятие. Това е проклятието на успеха.
        В различни житейски ситуации едното е надделявало над другото. И съм убеден, че хората с опит могат да ме разберат.
        Не знам, как е при теб.
        Може да си изключителен човек?
        Може да имаш невероятен късмет?
        С най-приятелски чувства,
        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Какво е Империя?

          Викам ти Император, щот не ти знам името, ама като казваш, че ни си играл империя, да те еВа в Императора

          Коментар


          • Супер!Поздрави!

            Коментар


            • Какво е Империя?

              Дори аз: Императорът не играл това - играл съм само на около няколко фермички, но най-обичах да играя на Градченце.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Играеш ли още Империя???
                Аз мине не мине време някакво и се пускам на по ера - две

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  респект, кърти

                  Alonso:
                  Ми и аз съм мръзелив, макар да не ми личи, и аз понякога по цял месец не отварям платформата....
                  Аферим на Алонсов, че си го признава - аз си го, само защото съм убеден, че умерената леност е един от най-големите двигатели на човешкият прогрес.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Много добро интервю.Респект за Алонсо.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • респект, кърти

                      Alonso:

                      Според мен съм съм си просто мързелив. Огромният мързел ме кара да търся максималната ефективност. Има едно учение - рейки. Сигурно го знаеш. Това е върховната енергия, която движи всичко. Природата и цялата Вселена. Демек течението. Возя се по него само когато е много силно. Иначе ме мързи да се напрягам. Просто силните течения ме карат бързо и лесно натам, накъдето искам да ида. През 1998 г. хванах течението на компютърния бизнес. От 2003-та се качих на вълната на имотите, а след 2008-ма на вълната на земеделието. Сега като не виждам вълна, лежа на плажа и хвърлям поглед към морето, ако идва някоя друга вълна, на която да се кача, за да ме прати нанякъде другаде.

                      Коментар


                      • Алонсов - страхотно интервю !!!!

                        Явно с тебе страшно си приличаме по темперамент и поглед върху инвеститорството, нищо че портфейлите са ни различни. Впрочем срещали сме се на живо ли?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Изключително съм впечатлен колко еродиран и премерен човек е Алонсо! Жалко, че не пише много често във форума.

                          Браво!
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Поздравления Алонсо- много верни и точни мисли.Съгласен съм до голяма степен , особено в частта за проучването и търпениетоУспех..

                            Коментар


                            • Ценно - браво!

                              Коментар


                              • Алонсо е минал през много бизнеси и има много опит в нещата !!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X