IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alonso: Нужно е търпение, за да се купи дял от добра компания на добра цена

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    Алонсо, от коя акция си загубил най много на БФБ ? Има ли такава?
    Какво разбираш под загуба?
    Да продадеш на загуба или да си на временна загуба?
    И загуба на какво? Загуба на количество кеш,загуба на процент от конкретната позиция или загуба на процент на общият портфейл от конкретната позиция?
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Играеш ли още Империя???
      Аз мине не мине време някакво и се пускам на по ера - две


      Империя, Спамерия, Анархия... боза с косми

      Туй нящо беше истинска социална мрежа... Жалко...
      Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

      Коментар


      • Алонсо, от коя акция си загубил най много на БФБ ? Има ли такава?

        Коментар


        • Респект и от мен Алонсо. След напрегнат ден си оставих интервюто за десерт, че ми се стори дълго и исках на спокойствие да го прочета.. с чаша хубаво питие. Успехи желая и за напред.
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Заеби, на това световно яко се осрахме Нооо големи пари се изляха Иранецът му трябваха 2 дни да унищожи Бразилетата. Остави над 30000 евро сигурно
            Да не се окаже сега че сме били на една и съща сбирка? Елена ли води националният още? Опасна е тая. Така хубаво си пихме и приказвахме а на предната ера така си ме издумка че свят ми се зави Аз затова не играя там. Долари и евра не давам. В класиките няма пари мари. Само стратегия и тактика
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Там няма нормални хора и няма как да има То това със сбирките е задължително. След всяка ера се отива на някое хотелче за 3-4 дни. Това е основният стимул да не се модираш преди края. Тогава шефа не те взема на сбирката Последно ми дойдоха тука на крака целят национален отбор по случай първото място в световният шампионат. Наистина е много интересно. От тираджии до собственици на заводи и молове но без изключение много интелигентни и и интересни събеседници .
              Заеби, на това световно яко се осрахме Нооо големи пари се изляха Иранецът му трябваха 2 дни да унищожи Бразилетата. Остави над 30000 евро сигурно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Мдаммм, едно време и сбирки си правехме
                Много е интересно, като се съберат на една маса хора с коренно различни професии, от данъчен до сводник, през учители и адвокати.......
                осъмвали сме сред доста алкохол
                Имаше специални договорени спирания на нападенията
                Там няма нормални хора и няма как да има То това със сбирките е задължително. След всяка ера се отива на някое хотелче за 3-4 дни. Това е основният стимул да не се модираш преди края. Тогава шефа не те взема на сбирката Последно ми дойдоха тука на крака целят национален отбор по случай първото място в световният шампионат. Наистина е много интересно. От тираджии до собственици на заводи и молове но без изключение много интелигентни и и интересни събеседници .
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • С Алонсо се познаваме някъде от края на 2011г май беше - само да не греша.
                  От него винаги съм получавал отрезвяващи съвети - за инвестициите и въобще - за живота.
                  С него ме свърза форума на Инвестора - и така този сайт ми направи безценен подарък в живота !!!!!
                  Пожелавам му да жив и здрав - той и семейството му, да има успехи в бизнеса и да изпием по няколко бирички до басейна !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Мога с часове да говоря за империята. Много неща може да научи човек от нея.
                    Последно играхме в класиката миналата зима и след това се разтурихме съюза. Вземал съм нетото, така че вторият след мен да ми е извън обхвата. Като цъкна "класиране' да виждам само себе си Тази зима играх три месеца една друга империя - на гудгейм а сега съм се пуснал на хановете. Всичко останало обаче в сравнение с империята не си струва. Нищо не пречи да си направим един съюз на инвестор.бг другата зима Само да предупредя, че няма да е лесно понеже няма играч в класиките който да не ме мрази
                    Мдаммм, едно време и сбирки си правехме
                    Много е интересно, като се съберат на една маса хора с коренно различни професии, от данъчен до сводник, през учители и адвокати.......
                    осъмвали сме сред доста алкохол
                    Имаше специални договорени спирания на нападенията

                    Коментар


                    • Признавам си, че не съм прочел интервюто, защото цял ден се взирах в отчетите, а сега съм леко пийнал и няма да разбера нищо. Обещавам утре да го прочета.

                      Коментар


                      • Благодаря добрите думи приятели. Казвам приятели защото чувствам целият форум като приятели. Все пак преживях почти 10 години с вас в този форум а с много от вас станахме приятели и в реалният живот

                        Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                        Хубава история, дори вълнуваща.

                        Заявена е като и въздейства като един откровен диалог със .... себе си (основно), но също и като открито и неназидателно споделяне с широка и основно анонимна аудитория, което си е изненада.
                        Намерен е подходящият тон.

                        Всеки човек е една малка (и неповторима) вселена. Заявяваш една много улегнала и балансирана житейска философия, изповядваш спокойно и изглежда напълно лишено от агресия поведение - ето, силно си загрижен дори да не подведеш неволно някого в един анонимен форум с някакво бегло споделяне.
                        Тук иде едно нещо, което ме изненада до степен, че да си задавам въпроса - възможно ли е?!
                        Имаш идеи, имаш подходи. Ама - не обичаш риска, а оттам и заемите и кредитите. Дори мисълта за тях ти е неприятна.
                        Как тогава се решаваш да привличаш съинвеститори за проектите си? Това най-вероятно са твои близки хора, върху които се прехвърля риск. който очевидно е твърде тежък за самия теб. Естествено, че всичко е доброволно, естествено, че разпределеният върху повече гърбове товар се носи по-лесно, но ...
                        Дали просто не съм случил не знам, но животът в тази страна доста нагледно ме убеди, че пред нашия бизнес има две тежки проклятия: първото е ясно, това е проклятието на неуспеха и провала.
                        По-интересно е второто проклятие. Това е проклятието на успеха.
                        В различни житейски ситуации едното е надделявало над другото. И съм убеден, че хората с опит могат да ме разберат.
                        Не знам, как е при теб.
                        Може да си изключителен човек?
                        Може да имаш невероятен късмет?
                        С най-приятелски чувства,
                        Поздрави
                        Не става дума за риска. Аз риска съм го сметнал предварително и така или иначе съм "в играта" Просто казано предпочитам да вършим двама една работа вместо сам половината. Трудно е за сам човек а и в случай че сгрешиш някъде другият ще те вкара в правият път. За проклятието на успеха си много прав. Убеден съм че прекалено многото пари е по-голямото зло от малкото. Многото пари не можеш да ги изядеш или изпиеш, но винаги си длъжен да се грижиш за тях

                        Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        Поздравления, много увлекателно интервю Харесват ми идеите за съдружниците, вълните, цялата философия за живота. Но ако искаш критика, не съм съгласен че печалбата на един на борсата е загуба за друг, особено на БФБ където има само дълги позиции. Ако акциите на компанията се вдигат, тогава всички печелят, най-много някой да има по-малка печалба, ако продаде по-рано

                        Относно споделянето на портфейла, не го смятам за лошо, даже напротив. Има няколко човека, които много уважавам в този форум и си сверявам часовника по тях като разглеждам внимателно инвестициите им през моята стратегия и гледна точка в случай, че съм изпуснал нещо. Ти се чустваш виновен, ако така се каже подведеш някой с коментар в някоя тема, но аз мисля, че всеки си има глава на раменете и ако има мислене на отговорен човек, трябва да обвинява само себе си за загубите и грешките. Тъкмо ако знаем какъв ти е портфейла, другите участници ще знаем кога хвалиш някоя компания въпреки че нямаш акции в нея

                        Относно състава на портфейла ти, защо залагаш толкова много на компании инвестиращи в земя и сгради?
                        Все пак си купил акциите евтино от някой. Ако той не ти ги беше продал евтино нямаше как да спечелиш. В този смисъл той е загубил или най-малкото има пропуснати ползи За портфейла нямаше да го кажа обаче Мариански ме изнуди
                        Просто той е важен само за мен и моето семейство и не считам за нужно да обсъждаме портфейлите си. За мен много по-ценно е отношението към търговията
                        и към всекидневната информация която излиза за различните компании на БФБ.
                        Защо ми е такъв портфейла не мога да си обясня съвсем.
                        Или е защото от имоти разбирам или е защото не намирам читави компании в други сектори по моите критерии Просто не намирам други печеливши и достатъчно сигурни бизнеси в България освен земеделието и немите на бизнес имоти. Другите ни сектори за мен не се достатъчно конкурентно способни в сравнение с чуждестранните си аналози.


                        Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Играеш ли още Империя???
                        Аз мине не мине време някакво и се пускам на по ера - две
                        Мога с часове да говоря за империята. Много неща може да научи човек от нея.
                        Последно играхме в класиката миналата зима и след това се разтурихме съюза. Вземал съм нетото, така че вторият след мен да ми е извън обхвата. Като цъкна "класиране' да виждам само себе си Тази зима играх три месеца една друга империя - на гудгейм а сега съм се пуснал на хановете. Всичко останало обаче в сравнение с империята не си струва. Нищо не пречи да си направим един съюз на инвестор.бг другата зима Само да предупредя, че няма да е лесно понеже няма играч в класиките който да не ме мрази
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          Относно състава на портфейла ти, защо залагаш толкова много на компании инвестиращи в земя и сгради?
                          Не четеш, пише си го 1 към 1 човека че избягва да инвестира в хартии на кофти мажоритари,
                          Просто в тоя сектор за разлика от болшинството други на бфб концентрацията на такива е най-малка. Елементарно е.

                          Поздрави на Алонсо за доброто и поучително интервю !

                          Коментар


                          • Много добро интервю,поздравления.

                            Коментар


                            • Тия интевюта все на дългосрочни инвеститори... тука половината форум явно всички така лонг години наред. Като удари следващата фин. криза пак ще има бум. Чудя се на всички досега интервюирани, но както си имат явно и бизнес извън акциите са си се хеджирали до някаква степен и не им дреме особенно... Доста опасно и в една акция само и в един отрасъл само. Не е за мен.
                              Last edited by pepe1234; 30.04.2015, 14:45.

                              Коментар


                              • Поздравления, много увлекателно интервю Харесват ми идеите за съдружниците, вълните, цялата философия за живота. Но ако искаш критика, не съм съгласен че печалбата на един на борсата е загуба за друг, особено на БФБ където има само дълги позиции. Ако акциите на компанията се вдигат, тогава всички печелят, най-много някой да има по-малка печалба, ако продаде по-рано

                                Относно споделянето на портфейла, не го смятам за лошо, даже напротив. Има няколко човека, които много уважавам в този форум и си сверявам часовника по тях като разглеждам внимателно инвестициите им през моята стратегия и гледна точка в случай, че съм изпуснал нещо. Ти се чустваш виновен, ако така се каже подведеш някой с коментар в някоя тема, но аз мисля, че всеки си има глава на раменете и ако има мислене на отговорен човек, трябва да обвинява само себе си за загубите и грешките. Тъкмо ако знаем какъв ти е портфейла, другите участници ще знаем кога хвалиш някоя компания въпреки че нямаш акции в нея

                                Относно състава на портфейла ти, защо залагаш толкова много на компании инвестиращи в земя и сгради?
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X