IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергийна борса. Ще го бъде ли това чудо?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Е как няма да продължава нали манталитета на повечето българи е като на Наивника.Този манталитет е свикнал да харчи за ядене пиене цигари парцалки почивки в Гърция и после няма пари за лошото енерго и парно.Сега ще ги видиш софиянци по Коледа и Нова година каква атака ще направят в Гърция и после олеле няма пари за тока и парното.За съжаление не са безплатни.Срив няма да има ще има 30 стотинки киловата
    Бате Пешо, ако манталитета на българите беше като моя, гаврите на монополистите щяха да бъдат много по малко. В момента се опитваш да ме обидиш по някакъв начин, но на мен няма как да мине номера.
    А и темата е за нещо съвсем различно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      То не са само диспечери.Това с физическите и юридическите лица не към мен.Та ако питаш лично мен за Албена честно казано ми дреме на самолетоносача дали ще има ток и през зимата и през лятото.Ти си знаеш нещо и си го изкарваш на мен.Ще си позволя да ти отговоря в твой стил.След като не ти харесва откачи се от мрежата и край на омразните такси и диспечери.Ще настъпи голямо облекчение в твоя живот.Не ми е ясно само как мое да имате по 200 лева за цигари 300 за пиене 300 за кръчми а да нямате за ток.Изборът е ваш но тока не е безплатен и никой не ви е длъжен.Вече имаш възможност да се махнеш от ЧЕЗ що не си го направил?
      Нямам възможност да се махна от ЧЕЗ. И би трябвало добре да го знаеш. Не си го изкарвам на теб, изкарвам си го на ЧЕЗ непрекъснато за всяка идиотия. За съжаление понеже съм непримирим към издевателствата им, няма да мога да бъда полезен в разследването срещу тях, защото не можаха да ме прекарат като 80% от фирмите и сега са чисти спрямо мен.
      Тонът ми беше провокиран от високопарните ти изказвания за това колко сме незнаещи и как нищо не разбираме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение

        Не баш!
        В края на ноември, ще платя за август. В края на декември за септември.
        В края на януари - за октомври и чак в края на февруари ще платя за ноември.
        Нали се сещаш, че тези мошеници ще ги оставя без коледни бонуси, но няма да имат право да ме съдят. Аз си плащам
        Панелкин ще им накривиш линията на половите органи.Ще ти дръпнат шалтера без да им мигне окото.Ти ще стоиш без ток и на студено

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          В някои области без монопол не може. Няма как да има десет доставчици на вода до дома. И двама не може да има. Водопроводната мрежа може да е само една. Няма начин да са две-три.
          Почти по същият начин стои и въпроса с енергото. То си е естествен монополист, каквото и да ви разправят хамериканските тролове. До дома ни може да има само една мрежа. Противното ще е много по-скъпо.
          Въпросът е да се регулират и контролират ефективно естествените монополи така че хем те да имат печалба и стремеж да инвестират за подобряване на мрежата, хем да не се ощетяват потребителите.

          Само дето на мен ми се струва, че в последните няколко години електроенергийната система е подложена на усилена декапитализация. И при това правителство май продължава същата популистка практика.
          Скоро ще има тотален срив. Не може години само да точиш парички и нищо да не влагаш. Няма да свърши добре тази работа.
          Е как няма да продължава нали манталитета на повечето българи е като на Наивника.Този манталитет е свикнал да харчи за ядене пиене цигари парцалки почивки в Гърция и после няма пари за лошото енерго и парно.Сега ще ги видиш софиянци по Коледа и Нова година каква атака ще направят в Гърция и после олеле няма пари за тока и парното.За съжаление не са безплатни.Срив няма да има ще има 30 стотинки киловата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            От Супертрейдъро ме е шубе.Той отдавна такова мамата на енергетиката.Панелкин ти плащаш ли си редовно парното?

            Не баш!
            В края на ноември, ще платя за август. В края на декември за септември.
            В края на януари - за октомври и чак в края на февруари ще платя за ноември.
            Нали се сещаш, че тези мошеници ще ги оставя без коледни бонуси, но няма да имат право да ме съдят. Аз си плащам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Аз пък ти казвам, че "такса достъп" е за това, че винаги има ток, независимо дали използваш такъв. И не би следвало, дори е противоконституционно за физически лица да е на база потребление, а за юридически на база инсталирани мощности.
              Ти обаче ми хвърляш някакви си диспечерски заплати. Колко диспечера има в София??? Щото аз знам колко фирми плащат над 1000 лева.
              И какво диспечират да речем диспечерите в Албена през зимата???
              А иначе имам много, ама много против енергото. И ако почна да изброявам, няма да ми стигне мястото.
              Ако искаш да започнем с прибраните суми от всички фирми за месец като гаранция. Имаш ли идея колко пари са това????
              То не са само диспечери.Това с физическите и юридическите лица не към мен.Та ако питаш лично мен за Албена честно казано ми дреме на самолетоносача дали ще има ток и през зимата и през лятото.Ти си знаеш нещо и си го изкарваш на мен.Ще си позволя да ти отговоря в твой стил.След като не ти харесва откачи се от мрежата и край на омразните такси и диспечери.Ще настъпи голямо облекчение в твоя живот.Не ми е ясно само как мое да имате по 200 лева за цигари 300 за пиене 300 за кръчми а да нямате за ток.Изборът е ваш но тока не е безплатен и никой не ви е длъжен.Вече имаш възможност да се махнеш от ЧЕЗ що не си го направил?

              Коментар


              • В някои области без монопол не може. Няма как да има десет доставчици на вода до дома. И двама не може да има. Водопроводната мрежа може да е само една. Няма начин да са две-три.
                Почти по същият начин стои и въпроса с енергото. То си е естествен монополист, каквото и да ви разправят хамериканските тролове. До дома ни може да има само една мрежа. Противното ще е много по-скъпо.
                Въпросът е да се регулират и контролират ефективно естествените монополи така че хем те да имат печалба и стремеж да инвестират за подобряване на мрежата, хем да не се ощетяват потребителите.

                Само дето на мен ми се струва, че в последните няколко години електроенергийната система е подложена на усилена декапитализация. И при това правителство май продължава същата популистка практика.
                Скоро ще има тотален срив. Не може години само да точиш парички и нищо да не влагаш. Няма да свърши добре тази работа.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Аз ти казвам самата истина.Не е мой проблема че не ми вярваш.От тази такса се плаща и студения резерв.Не мога да разбера какъв ти е проблема и защо е тази агресивност спрямо "енергото"
                  Аз пък ти казвам, че "такса достъп" е за това, че винаги има ток, независимо дали използваш такъв. И не би следвало, дори е противоконституционно за физически лица да е на база потребление, а за юридически на база инсталирани мощности.
                  Ти обаче ми хвърляш някакви си диспечерски заплати. Колко диспечера има в София??? Щото аз знам колко фирми плащат над 1000 лева.
                  И какво диспечират да речем диспечерите в Албена през зимата???
                  А иначе имам много, ама много против енергото. И ако почна да изброявам, няма да ми стигне мястото.
                  Ако искаш да започнем с прибраните суми от всички фирми за месец като гаранция. Имаш ли идея колко пари са това????

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Е, какво да ти каже Бате Пешо-последен стожер на монополизЪма!
                    Лошата новина за него е че идва СУПЕРТРЕЙДЪР с евтината чиста енергия, която ще разбие всеки монопол и ще качи цените на НИ с хиляда и петстотин процента, след което ще ги свали с 180000 процента по толкова.
                    От Супертрейдъро ме е шубе.Той отдавна такова мамата на енергетиката.Панелкин ти плащаш ли си редовно парното?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Ще чакам да задуе ветъро. Както го правя и сега, когато ми спрат без предупреждение тока
                      Сега ти го спират инцидентно и веднъж годишно. Ама ако си на слънце и вятър....
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Брейййй, значи плащам на диспечерите точно с тази такса??? А на инкасаторката от къде идва заплатата? Този път май ти се изказваш неподготвен. Дай по разумна обосновка!!!!
                        И косинус фи знам ко е. И компенсатори некви имам И за тях пари давам
                        Аз ти казвам самата истина.Не е мой проблема че не ми вярваш.От тази такса се плаща и студения резерв.Не мога да разбера какъв ти е проблема и защо е тази агресивност спрямо "енергото"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Никой не говори за откачане от мрежата. И представи си имам малка идея за реактивна и активна енергия.
                          Ти още не си ми казал за какво плащам 1000 лева за достъп до мрежата на месец
                          Е, какво да ти каже Бате Пешо-последен стожер на монополизЪма!
                          Лошата новина за него е че идва СУПЕРТРЕЙДЪР с евтината чиста енергия, която ще разбие всеки монопол и ще качи цените на НИ с хиляда и петстотин процента, след което ще ги свали с 180000 процента по толкова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Такса достъп се плаща щото има оперативно управление на мрежата.Това са диспечерите и дежурните в подстанции.Без техния непрекъснат 24 часов труд няма да имаш ток.Е те затова се плаща таксата.Радвам се че имаш малка идея за за активна и реактивна енергия.А предполагам и от косинус фи
                            Брейййй, значи плащам на диспечерите точно с тази такса??? А на инкасаторката от къде идва заплатата? Този път май ти се изказваш неподготвен. Дай по разумна обосновка!!!!
                            И косинус фи знам ко е. И компенсатори некви имам И за тях пари давам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Никой не говори за откачане от мрежата. И представи си имам малка идея за реактивна и активна енергия.
                              Ти още не си ми казал за какво плащам 1000 лева за достъп до мрежата на месец
                              Такса достъп се плаща щото има оперативно управление на мрежата.Това са диспечерите и дежурните в подстанции.Без техния непрекъснат 24 часов труд няма да имаш ток.Е те затова се плаща таксата.Радвам се че имаш малка идея за за активна и реактивна енергия.А предполагам и от косинус фи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                И нощем, ако няма вятър кво ще правиш?
                                .
                                Ще чакам да задуе ветъро. Както го правя и сега, когато ми спрат без предупреждение тока

                                Коментар

                                Working...
                                X