IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергийна борса. Ще го бъде ли това чудо?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Наивник на теб ти е простено да пишеш глупости щото имаш друга професия.Имам една много неприятна за теб новина.Колкото и перки и панели да накитиш от мрежата няма отърване.Знам че ти е трудно да го разбереш просто ми се довери.Провери дали панелите произвеждат реактивна енергия?И отде ще я вземеш.Кой ще ти регулира потреблението?Не може да те води емоцията и омразата.Трябва малко и да помислиш.Казах ти че тока не са краставици домати и панталони.
    Никой не говори за откачане от мрежата. И представи си имам малка идея за реактивна и активна енергия.
    Ти още не си ми казал за какво плащам 1000 лева за достъп до мрежата на месец

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Бат Пешо, много ще ме извиняваш, но ДКВЕР са мазни, нагли идиоти. Аз винаги съм бил далеч от мисълта, че с принуда се прави либерализиран пазар. 3-те ЕРП-та отново се осраха и сега ги разследват, но нищо няма да се получи. 30-35 стинки е прекалено много. Знаеш ли колко декара покриви имам. В момента в който ми стане по-изгодно, ще ги напълня с панели и перки. Може да са ми грешни изчисленията, но за сега 23-25 стотинки ме откачат от ЕРП-тата със страшна сила.
      И нощем, ако няма вятър кво ще правиш?
      Снощи имаше някаква авария при нас и няколко блока бяхме 2 часа без ток. Много гадно.
      Таман бях написал 20 реда пост, да го нафукам на един трол и спря тока. И интернета естествено. И трудът ми отиде на вятъра.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Бат Пешо, много ще ме извиняваш, но ДКВЕР са мазни, нагли идиоти. Аз винаги съм бил далеч от мисълта, че с принуда се прави либерализиран пазар. 3-те ЕРП-та отново се осраха и сега ги разследват, но нищо няма да се получи. 30-35 стинки е прекалено много. Знаеш ли колко декара покриви имам. В момента в който ми стане по-изгодно, ще ги напълня с панели и перки. Може да са ми грешни изчисленията, но за сега 23-25 стотинки ме откачат от ЕРП-тата със страшна сила.
        Наивник на теб ти е простено да пишеш глупости щото имаш друга професия.Имам една много неприятна за теб новина.Колкото и перки и панели да накитиш от мрежата няма отърване.Знам че ти е трудно да го разбереш просто ми се довери.Провери дали панелите произвеждат реактивна енергия?И отде ще я вземеш.Кой ще ти регулира потреблението?Не може да те води емоцията и омразата.Трябва малко и да помислиш.Казах ти че тока не са краставици домати и панталони.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Наивник ти ток мое си купиш от търговците.От производителите не можеш щото не си търговец.Не се напъвай щото ще хапнеш дръвцето.Ако не си познаеш потреблението ще ти спукат задника направо.Либерализирания пазар на ток не е пазар на домати сливи кофи или тухли.От него ще купуваш на високи цени по схемата когато не ми трябва ток е евтино а когато ми трябва много ток е скъпо.Казах да се приготвяте за 30-35 стотинки цена киловатчас.Просто психически се подгответе за да не сте изненадани.Понеже много ритате срещу ДКВЕР и искате пазар той дойде.Сам нямаш никакви шансове
          Бат Пешо, много ще ме извиняваш, но ДКВЕР са мазни, нагли идиоти. Аз винаги съм бил далеч от мисълта, че с принуда се прави либерализиран пазар. 3-те ЕРП-та отново се осраха и сега ги разследват, но нищо няма да се получи. 30-35 стинки е прекалено много. Знаеш ли колко декара покриви имам. В момента в който ми стане по-изгодно, ще ги напълня с панели и перки. Може да са ми грешни изчисленията, но за сега 23-25 стотинки ме откачат от ЕРП-тата със страшна сила.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Всъщност, ако разбираш под модел оборудване, може би, следва да разясня: Имах предвид МАТЕМАТИЧЕСКИ модел. Нищо хардуерно, да може да се пуска като програмен модул на всеко среден компютър. въвеждаш 10-15 променливи и постоянни на локацията /част от тях може да вземеш от своя доставчик, като диаметър на свързващия проводник, брой трансформатори по веригата ОТ ВСЕКИ един доставчик до теб /ще рече, 6-2--110/220 kVи после, обратно, след това, броят и дължината на участъците и т.н., добавяш своята изчислителна мощност, виждаш загубите и т.н. не е лесно, не е за ден и два работа от сам човек, най-вероятно, може да струва 2-5 човекогодини но, след това, ще знаеш кога и за какво плащаш най-много/ загуби по пътя? Разходи на ЕРП-то? Поддръжка? Печалби? мито отвнос/за реекспорт и всякакви такива. И тогава, оптимизацията може да се окаже и възможна, и да ската е на националната икономика още 100-200 MW, знам ли ги точно. Ама без такова чудо, всичко ще си е, както сега: Стихийно и с много места за лепване на всякакви енергийни и финансоив паразити.
            Моля те намери сили в теб и спри простотията щото нямам нерви да я чета.Та казваш си завършил ЕЦМС в Г.Оряховица?????Там да си чувал термина сечение на проводник?Да са ви обяснявали какви са номиналните напрежения на генераторите на мрежите?Ти изобщо си някаква ама много куха лейка с големи претенции.Потребителите не са електроинженери и не ги вълнува колко трансформации има и през какви мрежи минава тока.А Наивника да си изчисли загубите е голяма смешка ама мноооооооогооо голяма.И какво става да речем ако трансформатор или електропровод по твойта верига вземе че изключи?Да не говорим че загубите са променлива величина и зависят от няколко фактора които Наивника не мое да контролира нито пък има кой да му каже.Представям си как смята загуби и всеки потребител има връзка с ЦДУ за получава непрекъснато променящите се необходими му данни.Моля ти се бе човек спри се.Ти явно си от рабфаковците известни като танкисти които бяха пращани да учат в СССР.Тези дето са ти дали диплома иди ги гръмни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Не знам, ако евентуално стане чудото, какъв ще е достъпа. Защото в момента никоя от средните фирми с консумация до 20 000-30 000 лева ток на месец няма интерес да цъкне едно оборудване + 4 апапи да се дзверят на борса за 1000-2000кинта по евтинко.
              Нямам никаква идея как работи в чужбина.
              Наивник ти ток мое си купиш от търговците.От производителите не можеш щото не си търговец.Не се напъвай щото ще хапнеш дръвцето.Ако не си познаеш потреблението ще ти спукат задника направо.Либерализирания пазар на ток не е пазар на домати сливи кофи или тухли.От него ще купуваш на високи цени по схемата когато не ми трябва ток е евтино а когато ми трябва много ток е скъпо.Казах да се приготвяте за 30-35 стотинки цена киловатчас.Просто психически се подгответе за да не сте изненадани.Понеже много ритате срещу ДКВЕР и искате пазар той дойде.Сам нямаш никакви шансове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Не знам, ако евентуално стане чудото, какъв ще е достъпа. Защото в момента никоя от средните фирми с консумация до 20 000-30 000 лева ток на месец няма интерес да цъкне едно оборудване + 4 апапи да се дзверят на борса за 1000-2000кинта по евтинко.
                Нямам никаква идея как работи в чужбина.
                Всъщност, ако разбираш под модел оборудване, може би, следва да разясня: Имах предвид МАТЕМАТИЧЕСКИ модел. Нищо хардуерно, да може да се пуска като програмен модул на всеко среден компютър. въвеждаш 10-15 променливи и постоянни на локацията /част от тях може да вземеш от своя доставчик, като диаметър на свързващия проводник, брой трансформатори по веригата ОТ ВСЕКИ един доставчик до теб /ще рече, 6-2--110/220 kVи после, обратно, след това, броят и дължината на участъците и т.н., добавяш своята изчислителна мощност, виждаш загубите и т.н. не е лесно, не е за ден и два работа от сам човек, най-вероятно, може да струва 2-5 човекогодини но, след това, ще знаеш кога и за какво плащаш най-много/ загуби по пътя? Разходи на ЕРП-то? Поддръжка? Печалби? мито отвнос/за реекспорт и всякакви такива. И тогава, оптимизацията може да се окаже и възможна, и да ската е на националната икономика още 100-200 MW, знам ли ги точно. Ама без такова чудо, всичко ще си е, както сега: Стихийно и с много места за лепване на всякакви енергийни и финансоив паразити.

                Коментар


                • Не знам, ако евентуално стане чудото, какъв ще е достъпа. Защото в момента никоя от средните фирми с консумация до 20 000-30 000 лева ток на месец няма интерес да цъкне едно оборудване + 4 апапи да се дзверят на борса за 1000-2000кинта по евтинко.
                  Нямам никаква идея как работи в чужбина.

                  Коментар


                  • Реална енергийна борса - след публикуване и ...одобрение на национален електроразпределителен МОДЕЛ, вкарвайки данните си, в който, ще можеш да изчислиш, планираш и гарантирано да заявиш закупуването на ХХ мегаватчаса от YYY доставчик. Щото жиците, така или иначе, са на един, макс двама от Големите 3-ма и човек няма особен избор. А какъв е този "избор" да "избереш" един от един?

                    Коментар


                    • Енергийна борса. Ще го бъде ли това чудо?

                      Какво мислите, дали ще сътворят отново поредното недоносче като БФБ или ще има хляб в тази работа. Така де артии може да не ни трябват, но точец винаги си трябва. Как смятате?
                      Сега било имало либерализиран пазар, да де ама аз никъде не мога да видя котировки и вярвам на доставчика, че това е справедливата цена.
                      http://3e-news.net/show/38156_bylgar...na%20borsa_bg/
                    Working...
                    X