IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергийна борса. Ще го бъде ли това чудо?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Ти оти се правиш на улав?Питам що конкуренцията и свободния пазар не свалят цените а не дали е обоснован и необоснован разхода.Тук на всичкото отгоре има и много мрежи не е една както при тока и водата.Тук защо не протестирате?
    Има много мрежи, но ги приватизираха доставчиците, което се нарича РЕГИОНАЛЕН МОНОПОЛ! Трябва да одържавят отново мрежите, и да дадат поне по 10 доставчика да се конкурират на една мрежа. Да видим тогава кон боб яде ли.
    Срещу моб. оператори също протестираме разбира се. Има цяла тема за "Виваком", в която ме подещаш да ги оплюя за некоректни практики.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Ами Батьо щото това си е напълно необоснован разход. Хайде за ток , за вода, за храна плащаш - получаваш нещо, а да плащаш, че говориш от разстояние егати и кожодерите! Интернета и телефонните не трябва да се плащат никъде по света както и телевизията и радиото.
      Ти оти се правиш на улав?Питам що конкуренцията и свободния пазар не свалят цените а не дали е обоснован и необоснован разхода.Тук на всичкото отгоре има и много мрежи не е една както при тока и водата.Тук защо не протестирате?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Няма смисъл да споря с теб.Времето ще покаже кой е прав.Аз твърдя че ако се стигне до борса и до чист пазар тока ще е скъп когато не ти трябва и много скъп когато имаш нужда от него в големи количества.С ЧЕЗ нямам нищо общо освен като потребител.Не мога да си обясня как точно населението на София което има претенциите да е най образованото и грамотно в България позволява да му промиват мозъците.Либерализиран пазар свободен достъп до мрежите дрън дрън.Да те питам защо като има сума ти телефонни оператори и голема конкуренция и свободен пазар в този бранш се налага ЕК насила да сваля цените?А че Пирамидата е пълен профан мисля че е видно за всички.Незнам ти защо се засягаш
        Ами Батьо щото това си е напълно необоснован разход. Хайде за ток , за вода, за храна плащаш - получаваш нещо, а да плащаш, че говориш от разстояние егати и кожодерите! Интернета и телефонните не трябва да се плащат никъде по света както и телевизията и радиото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Нямам възможност да се махна от ЧЕЗ. И би трябвало добре да го знаеш. Не си го изкарвам на теб, изкарвам си го на ЧЕЗ непрекъснато за всяка идиотия. За съжаление понеже съм непримирим към издевателствата им, няма да мога да бъда полезен в разследването срещу тях, защото не можаха да ме прекарат като 80% от фирмите и сега са чисти спрямо мен.
          Тонът ми беше провокиран от високопарните ти изказвания за това колко сме незнаещи и как нищо не разбираме.
          Няма смисъл да споря с теб.Времето ще покаже кой е прав.Аз твърдя че ако се стигне до борса и до чист пазар тока ще е скъп когато не ти трябва и много скъп когато имаш нужда от него в големи количества.С ЧЕЗ нямам нищо общо освен като потребител.Не мога да си обясня как точно населението на София което има претенциите да е най образованото и грамотно в България позволява да му промиват мозъците.Либерализиран пазар свободен достъп до мрежите дрън дрън.Да те питам защо като има сума ти телефонни оператори и голема конкуренция и свободен пазар в този бранш се налага ЕК насила да сваля цените?А че Пирамидата е пълен профан мисля че е видно за всички.Незнам ти защо се засягаш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Не знам за какви 6.5 цента говориш.
            Според тази таблица са 12.4 евроцента за индустрията в Германия. Ама пък за България са 6.7 цента. ?????
            Това за 2011г.

            Пак са два пъти по-високи от българските със всичките им борси.
            Аз съм дал линк. 6,7 цента била в бг. Друг път Особено като наказателен доставчик на гадните фирмери.
            http://www.cez.bg/edee/content/file-...tseni-2013.pdf
            отделно снабдяване
            http://www.cez.bg/bg/tseni/tseni-na-...redelenie.html
            Цена за достъп до електроразпределителната мрежа за небитови клиенти в лв./кВт/ден 0,01628 - това е Пешовата такса за диспечери, която е константа
            Изчислява се - Заявена мощност*дни в месеца*цена. В моя случай 2000*30*0,01628=976 кинта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              По скоро 20 и то със зелена енергия на макс.
              http://www.energy.eu/

              Толкова е и у нас дневната. Не знам от къде ги вадят тези 6,5 цента. С Бате Пешовата такса за диспечери е още 10 % нагоре
              Всички останали им е по-евтинко като гледам
              Не знам за какви 6.5 цента говориш.
              Според тази таблица са 12.4 евроцента за индустрията в Германия. Ама пък за България са 6.7 цента. ?????
              Това за 2011г.

              Пак са два пъти по-високи от българските със всичките им борси.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                По скоро 20 и то със зелена енергия на макс.
                http://www.energy.eu/

                Толкова е и у нас дневната. Не знам от къде ги вадят тези 6,5 цента. С Бате Пешовата такса за диспечери е още 10 % нагоре
                Всички останали им е по-евтинко като гледам

                "...der Strompreis für industrielle Verbraucher im Jahr 2013 rund 15 Cent pro Kilowattstunde."

                За мен са си около 30ст. -с данъцете,а без данъците-около17ст.
                Имат си данъци хората,не е като да нямат..

                http://de.statista.com/statistik/dat...and-seit-1995/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                  около 29 булгарише стинки

                  http://de.statista.com/statistik/dat...n-deutschland/
                  По скоро 20 и то със зелена енергия на макс.
                  http://www.energy.eu/

                  Толкова е и у нас дневната. Не знам от къде ги вадят тези 6,5 цента. С Бате Пешовата такса за диспечери е още 10 % нагоре
                  Всички останали им е по-евтинко като гледам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Абе стига с тези 60 стотинки.
                    Виж колко им е за индустрията.
                    около 29 булгарише стинки

                    http://de.statista.com/statistik/dat...n-deutschland/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      А бе в Германия има енергийна борса. Пък токът им е 60 стотинки....

                      Ако и на нашата ще е толкова, да ти таковам борсата!
                      Абе стига с тези 60 стотинки.
                      Виж колко им е за индустрията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Пробвай бе!
                        Повече от левче киловата едва ли ще ти излезе.
                        Ама ще си независим.
                        Аз и сега съм си независим -- нищо не зависи от мен
                        "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                          На мен ми е чудно при какви цени ще ми излезе по-изгодно да си пусна генератора (ако го подкарам на природен газ за отопление)...
                          Пробвай бе!
                          Повече от левче киловата едва ли ще ти излезе.
                          Ама ще си независим.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Е как няма да продължава нали манталитета на повечето българи е като на Наивника.Този манталитет е свикнал да харчи за ядене пиене цигари парцалки почивки в Гърция и после няма пари за лошото енерго и парно.Сега ще ги видиш софиянци по Коледа и Нова година каква атака ще направят в Гърция и после олеле няма пари за тока и парното.За съжаление не са безплатни.Срив няма да има ще има 30 стотинки киловата
                            Ами то и сегашният министър обеща 100 милиона лева да даде на Българгаз, щото Столична топлофикация дължи 300 милиона. Тоест ще извади 100 милиона от джобовете на всички българи да плати парното на софиянци! Мамка му и на него!

                            И тези ми бъркат в джоба за да наливат на софиянци!
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Бат Пешо, много ще ме извиняваш, но ДКВЕР са мазни, нагли идиоти. Аз винаги съм бил далеч от мисълта, че с принуда се прави либерализиран пазар. 3-те ЕРП-та отново се осраха и сега ги разследват, но нищо няма да се получи. 30-35 стинки е прекалено много. Знаеш ли колко декара покриви имам. В момента в който ми стане по-изгодно, ще ги напълня с панели и перки. Може да са ми грешни изчисленията, но за сега 23-25 стотинки ме откачат от ЕРП-тата със страшна сила.
                              На мен ми е чудно при какви цени ще ми излезе по-изгодно да си пусна генератора (ако го подкарам на природен газ за отопление)...
                              "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                А и темата е за нещо съвсем различно.
                                А бе в Германия има енергийна борса. Пък токът им е 60 стотинки....

                                Ако и на нашата ще е толкова, да ти таковам борсата!
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X