IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При какъв размер на портфейла ще спрете работа?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Заниманията на борсата не изискват много време.
    Само така си мислиш - разбира се ако се занимаваш както трябва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
      не вярвам да има някаква рецепта или някаква точна сума , но за всеки е строго индивидуално

      общо взето когато се изпълнят следните условия:

      - като загладиш малко косъма,

      - като започне да ти писва от началници,

      - като започнеш да си докарваш сума равна поне на тази която получаваш като служител

      - като разбереш, че работното ти в службата време може да го използваш по-рационално и да вадиш повече пари за по-малко време

      - когато работното време вече ти се явява в тежест на заниманията на борсата

      тогава вече си готов да се откачиш от работодателя си
      Заглаждането на косъма е най-важното - спира да ти се работи, ама хич !!!
      Писването от началници - за около 10-15 години от старта на трудовата дейност и си готов.
      Докарването на суми - поне три пъти повече от това, което харчиш, за да живееш-горницата ще инвестираш.
      Заниманията на борсата не изискват много време.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        При каква сума на портфейла бихте напуснал работа?
        Не говоря да зарежете частния си бизнес, говоря да зарежете работата си на служител от която така или иначе няма да забогатеете
        не вярвам да има някаква рецепта или някаква точна сума , но за всеки е строго индивидуално

        общо взето когато се изпълнят следните условия:

        - като загладиш малко косъма,

        - като започне да ти писва от началници,

        - като започнеш да си докарваш сума равна поне на тази която получаваш като служител

        - като разбереш, че работното ти в службата време може да го използваш по-рационално и да вадиш повече пари за по-малко време

        - когато работното време вече ти се явява в тежест на заниманията на борсата

        тогава вече си готов да се откачиш от работодателя си
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
          Аз лично трудно ще се спра да работя, защото изперкал съм нещо май, но взе да ми доставя удоволствие и направо с интерес си върша работата.Според приятели и колеги така ставало като се натрупа 15г. опит, стане рутина и започнеш вътрешно да се кефиш на победата.Трябва да стане нещо, което много би ме разочаровало и отвратило, че да кажа сбогом.Да уточня че съм самонает и не съм служител.
          Все пак 5 000 000евро е предел над който нито ще отделям от основния си доход, а и всички лихви, дивиденти и наеми ще ги харча за каквото ми видят очите.
          С умисъл или не съм заложил сума, която едва ли някога ще имам.
          Що пък да я нямаш.Пожелавам ти да я имаш че и надминеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Значи идеалния размер е около и над 500хиляди?
            Няма да ги дочакам скоро
            Здраве да е!

            Коментар


            • Аз лично трудно ще се спра да работя, защото изперкал съм нещо май, но взе да ми доставя удоволствие и направо с интерес си върша работата.Според приятели и колеги така ставало като се натрупа 15г. опит, стане рутина и започнеш вътрешно да се кефиш на победата.Трябва да стане нещо, което много би ме разочаровало и отвратило, че да кажа сбогом.Да уточня че съм самонает и не съм служител.
              Все пак 5 000 000евро е предел над който нито ще отделям от основния си доход, а и всички лихви, дивиденти и наеми ще ги харча за каквото ми видят очите.
              С умисъл или не съм заложил сума, която едва ли някога ще имам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Има една иронична поговорка, която казва:

                "ОТ РАБОТА НЕ СЕ ЗАБОГАТЯВА - ГЪРБАВ СЕ СТАВА"

                Знам че тук има няколко момчета, които се издържат от инвестициите си на борсата(един от тях е Батя - което е похвално), та се питах - при каква ст-ст на портфейла бихте зарязали работата на служител някъде си? Не говоря да зарежете частния си бизнес, говоря да зарежете работата си на служител от която така или иначе няма да забогатеете
                Да разбирам ли, че инвестирането не го смяташ за работа?

                Според мен и като време и като обществено полезна дейност инвестирането се равнява, ако не и повече от която и да е друга работа!

                Инвеститорът е този, който поема риска на всяка нова инвестиция и от него зависи кой сектор, държава и т.н. ще получат финансиране и на каква цена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Ще работя, защото ми харесва, разликата е, че мога да избирам !!
                  ето за това ти завиждам - благородно разбира се!

                  Коментар


                  • Ще работя, защото ми харесва, разликата е, че мога да избирам !!

                    Коментар


                    • Интересно е как се променя психиката на човек с годините ... Като по-млад си мислех че ако имам 10 000 спирам да работя ... ама е на .... бачкам та пот се лее ..

                      Коментар


                      • "При каква сума на портфейла бихте напуснал работа?"

                        Веднага щом събера десетки левове.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          И като спрете работа какво ще правите? Ще си барате ʼʼмакаритеʼʼ ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Човекът беше професионалист в енергетиката и не се продаваше. За мен той беше най-добрият министър в това правителство.
                            Tрайчо професионалист в енергетиката??????!!!!!!Това виц ли е или смешка.Тряйчо е шушумига адвокат и не знае че има променлив ток.По голям смешник от него и Шиляшки и Добрев енергетиката не е виждала

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              трайчо е фен, ама е влязъл много на вискоко - 1850 хим за 15000лева! 700СФАРМ - 5300лева!
                              Е има човека 27К на депозит и 4-ри апартамента - няма да го мислим
                              Човекът беше професионалист в енергетиката и не се продаваше. За мен той беше най-добрият министър в това правителство.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Явно се е включил в пика човека , сега сигурно е усреднявал ли среднявал да смъкне средната
                                декларацията е към 04.2012г., така че едва ли е усреднявал много!

                                Коментар

                                Working...
                                X