IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна бележка от ИП

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    днес ти звънях да те питам какво ще правиш - ама те нямаше!
    писах до великия ИП, защото дежурния в чата не можел да ми отговори, дняс нямам отговор и от офиса им в Пловдив и Фронтофиса им, хайде да видим утре!

    ама наистина с една декларация да се отказвам от великия доход от 4-5лева и да си задържат бонуса!
    а@атти неудобството!!!
    Няма и да имаш. Сутринта се обадих в 9,20 ч. и ги питах колко лихва имам, а девойката любезно ми отговори, че в момента програмата не работи, и ще ми се обади след 30 мин. Не само, че не се обади следи 30 мин, ами и след 3 часа не се обади. за това отидох на място, взех бележка и въпросът приключи с тях.
    догодина съм решил на 2 януари 2014 г. отивам в офиса им в 9,00 часа и си искам бележката, защото в закона пише, че са длъжни да е издадат когато е поискаш. Ако не ми издадат веднага, веднага звъня в НАП и ги викам на място!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
      Под 1 лв. данъкът не се заплаща. Днес специално се обаждах в НАП да питам и от там ми казаха, декларирате, но не плащате данък защото е под 1 лв.
      Аз имам да плащам 0,35 лв.
      е то като ида до София за бележка и то стана....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
        Тяхната кожа!
        Толкова проблеми за платени 2,7лв. лихва от ИП - 10% данък = 0,27 лв
        Тяхната кожа!
        Та и реклама им са сложели тука, и то доста досадна.
        Под 1 лв. данъкът не се заплаща. Днес специално се обаждах в НАП да питам и от там ми казаха, декларирате, но не плащате данък защото е под 1 лв.
        Аз имам да плащам 0,35 лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
          Тяхната кожа!
          Толкова проблеми за платени 2,7лв. лихва от ИП - 10% данък = 0,27 лв
          Тяхната кожа!
          Та и реклама им са сложели тука, и то доста досадна.
          днес ти звънях да те питам какво ще правиш - ама те нямаше!
          писах до великия ИП, защото дежурния в чата не можел да ми отговори, дняс нямам отговор и от офиса им в Пловдив и Фронтофиса им, хайде да видим утре!

          ама наистина с една декларация да се отказвам от великия доход от 4-5лева и да си задържат бонуса!
          а@атти неудобството!!!
          Last edited by tony1975; 21.03.2013, 19:20.

          Коментар


          • Тяхната кожа!
            Толкова проблеми за платени 2,7лв. лихва от ИП - 10% данък = 0,27 лв
            Тяхната кожа!
            Та и реклама им са сложели тука, и то доста досадна.

            Коментар


            • Още по темата със СБ.
              Очевидно е, че след момента на изпращане на официална информация от ИП до НАП, вече нищо не може да се направи.
              Извод:
              Всеки засегнат да говори с ИП, кой е този момент.
              Ако се окаже, че за съответната година, единственият доход, който задължава съответното ФЛ да подаде данъчна д.я, е именно този доход от лихва, а лицето не желае да подава декларация, то може да се направи следното:

              Преди настъпване на момента на информиране на НАП от ИП, ФЛ и ИП подписват един споразумителен протокол, който представлява приложение към договора, че за съответната година лицето се отказва от получаването на тези лихви, а получените вече лихви по сметката лицето възстановява на ИП по договорен начин.

              Не виждам проблем, ИП да се откаже да получи някой лев.
              Аз бих си платил с удоволствие (лишил от символичен облагаем доход), ако не се налага да пиша данъчна декларация.

              Поздрави

              Коментар


              • Повдигнатата от колегата тема със СБ се оказа полезна и всеки може да планира действията си и/или да взема подходящи решения.

                Разгеле, засегната е "полезността", та това ми дава повод да ви обърна внимание и на една друга приказка, която беше засегната в постовете по-долу.

                Става дума за извършване на сделки на БФБ и регистрацията по ДДС.

                Когато темата стана актуална преди време, Мариян излезе с една статия по въпроса:

                Четете
                ТУК

                За съжаление и тогава и сега не мога еднозначно да разбера посланията на тази статия. Може причината да е в кройката на статията, може и да е в мене.
                Става дума за задължение за регистрация при реализиран оборот на БФБ през последни 12 месеца, надхвърлящ 50 000 лв.
                Веднага след това е залепен един пасаж, който третира предоставени от НАП изисквания, но за нерегулиран пазар. Това списване води до риск от възникване на неясноти, но .... коментирайте, ако искате.

                Въпросът ми е по-скоро към регистрираните по ДДС колеги (особено като ФЛ).
                Наистина ли пишете дневници и подавате ежемесечни декларации, съпроводени от дневник за покупки и дневник за продажби?
                Заявявали ли сте искания да ви се възстанови данъчен кредит по ваши лични покупки (битови) и как се отнася НАП към това ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                  Мойто ИП явно го касае клиентите да са максимално удовлетворени, за това такова нещо като тия такси дето са ги измислили бенча няма! Плащам единствено и само 0.30% на сделка - това е!
                  Просто тия таксички, дето си ги измислят по-големите ИП-та са много съмнителни! И най-интересното е, че повечето наистина взимат такива такси, което трябва да си е за тяхна сметка! Това според мен е картел. Аз след като треснах вратата на Бенчмарк, звънях и в делтасток и и те ми обясняват как "нямало да намеря брокер, който да не ми взима таква такса". Значи сме си направили картел да затрудним максимално клиента наистина да не си намери. Таааккккааа лииии ? Дали не си намерих!?!
                  Наистина се отклонявам, извинете ме за което - повече няма да пиша оффтопик...
                  Кой е твоя ИП?
                  Инвестора няма ли да разцъка темата?
                  На бележката верно пише че е издадена на 18.03.2012!!!!
                  Last edited by tony1975; 21.03.2013, 18:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                    ЕДИПОВИЯТ КОМПЛЕКС трябва да се ЛЕКУВА!
                    Само с ядене и ЗЛОБА на дребно НЕ става!
                    Каква злоба търсиш бе човек? Написал си една фундаментална глупост и очакваш никой да не реагира. Ако бях те поправил за някоя правописна грешка, тогава бих те разбрал да се оплакваш че се заяждам. Нищо лично ....
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Ама и ти си един "консултант" .....
                      ЕДИПОВИЯТ КОМПЛЕКС трябва да се ЛЕКУВА!
                      Само с ядене и ЗЛОБА на дребно НЕ става!

                      Коментар


                      • В Карол помня че подписвах анекс към брокерския си договор за лихвата. Който не иска лихва, явно не подписва анекс.
                        Би следвало и в Бенча да е по подобен начин. Иначе как така ще дават непоискана услуга!?

                        Относно комисионите - тъпото при бенч е, че по-трудно си смяташ комисионите за БФБ и ЦД. Айде за ЦД е ясно - по 60 ст. на сделка. Ама БФБ е на поръчка, не на сделка. И почваш като олигофрен - тази поръчка съм я коригирал 5 пъти, надцакваш се с 5 човека, кълват ти от тук от там по малко...ако тръгнеш сам да си го смяташ, само си губиш времето.
                        В карол ми взимат по 2 лв фиксирано на сделка, минимум. Но ако средната ми сделка за месеца е над 500 лв мисля че беше, ми връщат 50 ст от всички двулевки , т.е. все едно съм платил 1.5 на сделка. Като дръпнеш чертата, сигурно се получава същото, но си спестяваш голямото смятане и убеждението, че постоянно може да те излъжат.
                        Иначе ЛъкиЮ е прав, има 1-2 посредника, които нямат минимум на сделка. Всеки да чете терифите внимателно и каквото не е ясно да пита брокера, защото брокера е като личния лекар или зъболекар - хубаво е да си имате доверие Не е като банка, че да я сменяш при всеки падеж

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                          Неприятно е, когато ти кълват от/на айсберг, но пък от друга страна нито борсата, нито ЦД няма как да знаят дали срещу теб на всяка стъпка от айсберга не са различни клиенти. В твоя пример - срещу твоя айсберг купува 5x1000 теоретично могат да ти се изредят 5 различни продавача. Съответно ги таксуват като отделни сделки. ИП-то това не го касае, затова те таксува на поръчка.
                          Мойто ИП явно го касае клиентите да са максимално удовлетворени, за това такова нещо като тия такси дето са ги измислили бенча няма! Плащам единствено и само 0.30% на сделка - това е!
                          Просто тия таксички, дето си ги измислят по-големите ИП-та са много съмнителни! И най-интересното е, че повечето наистина взимат такива такси, което трябва да си е за тяхна сметка! Това според мен е картел. Аз след като треснах вратата на Бенчмарк, звънях и в делтасток и и те ми обясняват как "нямало да намеря брокер, който да не ми взима таква такса". Значи сме си направили картел да затрудним максимално клиента наистина да не си намери. Таааккккааа лииии ? Дали не си намерих!?!
                          Наистина се отклонявам, извинете ме за което - повече няма да пиша оффтопик...
                          Last edited by LuckyYou; 21.03.2013, 10:56.
                          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                          не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                            Ще ти дам един пример. Пускам Айсберг на 0.75 лв за 5000 акции. Купуват ми 350 акции. Това прави - 350*0.75= 262.50 лв. 0.30% Комисионна върху тези 262.50 лв е 0.79 лв. след това цената се вдига до 0.80 лв купува. Аз си развалям айсберга, защото там вече има нови 30 000 акции. Комисионната която плащам обаче е 2.79лв, което е 1.06% от цената, която съм платил! след като продам обаче, аз ще трябва да платя пак мижави стотинки комисионна, защото имам само 350 акции и да добавя 2лв. Тогава комисионната ми пак ще бъде около 1.10%, в зависимост от това на каква цена продавам. И какво се получава - за да влезна и излезна от позиция аз плащам около 2.15%. А акцията ми ще се качи ли с 2.15% ?!!? Ще успея ли да направя някаква печалба въобще? Ами ако тръгне надолу маркета след като съм си развалил айсберга ?! Тогава колко пари ще загубя, като трябва да поемам и загуба !?Изобщо тези са големи скъпари. При Булброкърс плащам 0.30% при влизане, 0.30% при излизане. Няма 2 лева отгоре. т.е. Там комисионната ми е 0.6% дори и при 1 акция. Извинявай ама на наща мижава борса, която се манипулира със сделки по 1 акция това да ти искат по 2 лева за сделка отгоре си е чист грабеж!
                            Неприятно е, когато ти кълват от/на айсберг, но пък от друга страна нито борсата, нито ЦД няма как да знаят дали срещу теб на всяка стъпка от айсберга не са различни клиенти. В твоя пример - срещу твоя айсберг купува 5x1000 теоретично могат да ти се изредят 5 различни продавача. Съответно ги таксуват като отделни сделки. ИП-то това не го касае, затова те таксува на поръчка.
                            |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                            |___________||__|___|)
                            (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              Ще ти дам един пример. Пускам Айсберг на 0.75 лв за 5000 акции. Купуват ми 350 акции. Това прави - 350*0.75= 262.50 лв. 0.30% Комисионна върху тези 262.50 лв е 0.79 лв. след това цената се вдига до 0.80 лв купува. Аз си развалям айсберга, защото там вече има нови 30 000 акции. Комисионната която плащам обаче е 2.79лв, което е 1.06% от цената, която съм платил! след като продам обаче, аз ще трябва да платя пак мижави стотинки комисионна, защото имам само 350 акции и да добавя 2лв. Тогава комисионната ми пак ще бъде около 1.10%, в зависимост от това на каква цена продавам. И какво се получава - за да влезна и излезна от позиция аз плащам около 2.15%. А акцията ми ще се качи ли с 2.15% ?!!? Ще успея ли да направя някаква печалба въобще? Ами ако тръгне надолу маркета след като съм си развалил айсберга ?! Тогава колко пари ще загубя, като трябва да поемам и загуба !?Изобщо тези са големи скъпари. При Булброкърс плащам 0.30% при влизане, 0.30% при излизане. Няма 2 лева отгоре. т.е. Там комисионната ми е 0.6% дори и при 1 акция. Извинявай ама на наща мижава борса, която се манипулира със сделки по 1 акция това да ти искат по 2 лева за сделка отгоре си е чист грабеж!
                              2 лв. мисля беше минимума при Карол. Ако греша ме поправете. При Бенча имаш 1.2 БФБ, 0.6 ЦД, т.е. 1.8 константни за първа сделка. Може и 1 акция да ти щипнат и да идеш и на 50 + % разходи за сделката. А ако не бяха 350, а 1800? Взимат си институциите 1.8 на първа сделка, после по 0.6 на следваща от айсберга. А ти ако искаш си го разваляй. Там има друг момент, който явно ти е убягнал, ама нейсе. Реално Бенча са си на 0.3, БФБ и ЦД не влизат в тях. Другото е инсинуация. Ако искаш продължи в твоята си тема, но тук мисля да обсъждаме реално темата.

                              Коментар


                              • Има и друг тънък момент... Ако си погледнете служебните бележки ще забележите, че пише, че са издадени Март месец 2012 година... Очевидно е, че това не е вярно...

                                Излиза, че те мамят да вземеш една бележка, която те са направили миналата седмица с дата година по рано....

                                Бесен съм...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X