IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна бележка от ИП

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    ако си прав, то аз миналата година не съм декларирал нищо, а със сигурност и през 2011 съм имал начислени стинки от Бенча!
    Годишна данъчна декларация, с БАРКОД, по чл. 50 от ЗДДФЛ за 2011 г. (образец 2001 за доходите на физическите лица), с указание за ползване

    Ето ти го и точния текст, няма промяна:

    Част І Формиране на облагаемия доход
    Брутна сума на облагаемите доходи от: обезщетения за пропуснати ползи и неустойки с такъв характер - код 01; парични и предметни награди от игри, от състезания и конкурси, които не са предоставени от работодател или възложител - код 02;

    лихви, в т. ч. съдържащи се във вноските по лизинг - код 03;

    производствени дивиденти от кооперации - код 04; упражняване на права на интелектуална собственост по наследство - код 05; други източници - код 06
    За 2011 г. въпроса е какво е направил и пуснал ИП, ама ще трябва да си ги питаш ..!

    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
      ЗДДФЛ
      .................................................. .................................................. .............................................
      Чл. 80. (1) Лице, което не подаде в срок данъчна декларация по този закон, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 500 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
      (2) Лице, което не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства в данъчна декларация, водещи до определяне на данъка в по-малък размер или до освобождаване от данък, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
      (3) При повторно нарушение глобата или имуществената санкция по ал. 1 е в размер до 1000 лв., а по ал. 2 е в размер до 2000 лв., освен ако лицето не подлежи на по-тежко наказание
      Благодаря, ей ще ми лапнат дивидентите от СФТРД !!!
      заради тия пендели от Бенча!
      Ама Инвестор няма да разнищят темата , защото са и рекламодатели!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        и пак да попитам ако не ги декларираме тия 50 стинки, а от ИП са ги подали в НАП, какви са санкциите?
        И само Бенча ли са спретнали тая кушия???
        ЗДДФЛ
        .................................................. .................................................. .............................................
        Чл. 80. (1) Лице, което не подаде в срок данъчна декларация по този закон, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 500 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
        (2) Лице, което не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства в данъчна декларация, водещи до определяне на данъка в по-малък размер или до освобождаване от данък, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
        (3) При повторно нарушение глобата или имуществената санкция по ал. 1 е в размер до 1000 лв., а по ал. 2 е в размер до 2000 лв., освен ако лицето не подлежи на по-тежко наказание

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
          Що се отнася до доходите от лихви /върху парични средства/ за ФЛ /при ЮЛ винаги са си влизали в облагаемата основа/ различни от банкови депозити до 31.12.12 г. то те си подлежат на облагане.
          ако си прав, то аз миналата година не съм декларирал нищо, а със сигурност и през 2011 съм имал начислени стинки от Бенча!

          Коментар


          • Що се отнася до доходите от лихви /върху парични средства/ за ФЛ /при ЮЛ винаги са си влизали в облагаемата основа/ различни от банкови депозити до 31.12.12 г. то те си подлежат на облагане.

            Има интелигентен начин всичката тази разправия да се избегне, и може да попитате ИП си посредници защо не го правят: СВОБОДНИТЕ СРЕДСТВА СЕ КОНВЕРТИРАТ АВТОМАТИЧНО В ДЯЛОВЕ ОТ КДФ. ПО ТОЗИ НАЧИН ХЕМ НАМАЛЯВАТ ВНОСКАТА СИ В ГАРАНЦИОННИЯ ФОНД /ЗА СВОБОДНИТЕ СРЕДСТВА ПО КЛИЕНТСКИ СМЕТКИ/, ХЕМ ВИ ОСИГУРЯВАТ ОКОЛО 3% ГОДИШНА ДОХОДНОСТ /ПОНЕ ПРИ МЕН Е ТАКА/ И ТО НЕОБЛАГАЕМА?!

            ПОЗДРАВИ!

            Коментар


            • и пак да попитам ако не ги декларираме тия 50 стинки, а от ИП са ги подали в НАП, какви са санкциите?
              И само Бенча ли са спретнали тая кушия???

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                Повдигнатата от колегата тема със СБ се оказа полезна и всеки може да планира действията си и/или да взема подходящи решения.

                Разгеле, засегната е "полезността", та това ми дава повод да ви обърна внимание и на една друга приказка, която беше засегната в постовете по-долу.

                Става дума за извършване на сделки на БФБ и регистрацията по ДДС.

                Когато темата стана актуална преди време, Мариян излезе с една статия по въпроса:

                Четете
                ТУК

                За съжаление и тогава и сега не мога еднозначно да разбера посланията на тази статия. Може причината да е в кройката на статията, може и да е в мене.
                Става дума за задължение за регистрация при реализиран оборот на БФБ през последни 12 месеца, надхвърлящ 50 000 лв.
                Веднага след това е залепен един пасаж, който третира предоставени от НАП изисквания, но за нерегулиран пазар. Това списване води до риск от възникване на неясноти, но .... коментирайте, ако искате.

                Въпросът ми е по-скоро към регистрираните по ДДС колеги (особено като ФЛ).
                Наистина ли пишете дневници и подавате ежемесечни декларации, съпроводени от дневник за покупки и дневник за продажби?
                Заявявали ли сте искания да ви се възстанови данъчен кредит по ваши лични покупки (битови) и как се отнася НАП към това ?
                От отговора на НАП на питането на Мариян нищо не може да се разбере ....

                Аз си направих консултации и според мен правилното е, в основата за задължителна регистрация по ДДС да влиза единствено и само ПОЛОЖИТЕЛНАТА разлика от сделки с ц.к.

                Поздрави!

                Коментар


                • Мда, някой си рита клиентите от офиса си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                    Аз си подавам ДД по И-нет, помолих Бенча по мейла, да ми пратят сканирана Служебната бележка, за да не се разкарвам, което е напълно достатъчно, за да мога да си подам ДД... ДОПК признава кореспонденцията по мейл, подписана с електронен подпис... Ни вопъл, ни стон
                    ти си напред с матриала!
                    той Кимру ми каза да си направя подпис ама аз .... на!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      ааааа тоя Бенч така се оакаха с тоя "бонус", ще ги сменям!
                      И аз съм с такива намерения, обаче без акция отмъщение няма да мине!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        кат , на бележката която си взел от офиса кога пише че е издадена?
                        благодаря за съвета!

                        18.03.2013. г. дата на издаване

                        Коментар


                        • Аз си подавам ДД по И-нет, помолих Бенча по мейла, да ми пратят сканирана Служебната бележка, за да не се разкарвам, което е напълно достатъчно, за да мога да си подам ДД... ДОПК признава кореспонденцията по мейл, подписана с електронен подпис... Ни вопъл, ни стон

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                            пусни един e-mail и им дай нареждане да ти е изпратят по пощата с обратна разписка. Ако не ти изпълнят искането, звъниш в НАП и се оплакваш. По стари закон срокът за такива бележки беше 31 януари, а сега е при поискване.
                            кат , на бележката ..... отговорил си ми на лични - благодаря!

                            Коментар


                            • ааааа тоя Бенч така се оакаха с тоя "бонус", ще ги сменям!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                е то като ида до София за бележка и то стана....
                                пусни един e-mail и им дай нареждане да ти е изпратят по пощата с обратна разписка. Ако не ти изпълнят искането, звъниш в НАП и се оплакваш. По стари закон срокът за такива бележки беше 31 януари, а сега е при поискване.

                                Коментар

                                Working...
                                X