IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна бележка от ИП

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Много неприятна изненада от Бенча!!!
    Другите ИП удържат ли ви някаква такса към ЦД за това че притежавате акции - в кобоса на Елана май не ми удържаха, а сега в Бенча ме убеждават че навсякъде се удържа, ама да не се боя защото с тяхния "бонус" - лихва в/у свободните ср-ва се компенсирали - на ти бонус сега!
    за 50 стинки ще ме направят на маймуна!!!
    какви са санкциите ако не ги декларирам и не внеса тия 50 стинки, бай дъ уей?
    Те бенча ти казват, че не можеш да си намериш и брокер при който като влезнеш в позиция да не ти взима по 2 лв отгоре за БФБ и ЦД, което не е вярно разбира се! И обясни им че те лъжат - можеш да си намериш брокер, който няма да ти взима такса за акциите съхранявани при тях в края на годината!
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Много неприятна изненада от Бенча!!!
      Другите ИП удържат ли ви някаква такса към ЦД за това че притежавате акции - в кобоса на Елана май не ми удържаха, а сега в Бенча ме убеждават че навсякъде се удържа, ама да не се боя защото с тяхния "бонус" - лихва в/у свободните ср-ва се компенсирали - на ти бонус сега!
      за 50 стинки ще ме направят на маймуна!!!
      какви са санкциите ако не ги декларирам и не внеса тия 50 стинки, бай дъ уей?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
        аз до имейла от едно време достъп нямам и сигурно имам 10 лева останали там

        и да са пратили нещо не съм го получил нищо и не съм се подписвал за таква услуга
        напълно споделям мнението ти

        разбирам да дадеш някъде пари на заем и след като си прибереш лихвата да си длъжен да я декларираш и да си платиш данъка на държавата - ок

        но, да имаш някъде сметка, после да ти преведат лихва по същата сметка без да знаеш и накрая да информират НАП, че едва ли не си взел лихвата си е меко казано чиста подигравка от страна на ИП

        как начисляват лихвата по сметките ви от бенча? ........................ всеки месец ли или след като изтече предходната година???

        - вижте как е направен закона при лихвите по депозитите ....................... банката ги начислява, уведомява НАП и превежда дължимото към държавния бюджет след като изтече месеца ................... хората получаващи лихви по депозитите си нямат никакъв ангажимент

        - вижте какъв е закона при изплащането на дивидент от публичните компании ................... дружеството което дава дивидент уведомява НАП на кой какви средства раздава съобразно притежаваните акции към определена дата и дружеството превежда дължимия данък към бюджета ..................... лицата които получават дивидент нямат задължение нито да декларират получените средства, нито ходят някъде да плащат данъци за тези получени суми

        - какъв е проблема същия принцип да се спазва и при ИП??? ......................... ИП начисляват лихви, ИП знае на кой и колко е превело по сметката му и съответно са уведомили за това НАП ....................... остава единствено да се регламентира, че ИП е длъжен да преведе данъка на получените средства към НАП и да освободи от задължението физическите лица да подават декларация за получените средства

        нещата са повече от елементарни, но за съжаление се вижда как всеки ден примката около инвеститорите и спекулантите се затяга вместо да се улеснява търговията на жалката ни така наречена "борсичка"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Взимат ти 1.80 за сделка, после по 60 ст. за депозитаря на останалите стъпки по айсберга. Няма такива по 2 лв. на сделка.Проблема е, че не са ги удържали автоматично както са банките. Както следва да ги удържат и от наеми, от първоизточника. Защо ме занимават с глупости. Отделно - нали това е доход за 2012 г., защо да се облага, като само трябва да се декларира. Защо да се декларира като те са го подали в НАП. Отделна тема е парите по каква сметка са и кой трябва да плати данъка. Но в крайна сметка - и стинки да са, идват от тях, те да удържат 10 %. Не сега да се занимавам с декларации за едното нищо...
          Ще ти дам един пример. Пускам Айсберг на 0.75 лв за 5000 акции. Купуват ми 350 акции. Това прави - 350*0.75= 262.50 лв. 0.30% Комисионна върху тези 262.50 лв е 0.79 лв. след това цената се вдига до 0.80 лв купува. Аз си развалям айсберга, защото там вече има нови 30 000 акции. Комисионната която плащам обаче е 2.79лв, което е 1.06% от цената, която съм платил! след като продам обаче, аз ще трябва да платя пак мижави стотинки комисионна, защото имам само 350 акции и да добавя 2лв. Тогава комисионната ми пак ще бъде около 1.10%, в зависимост от това на каква цена продавам. И какво се получава - за да влезна и излезна от позиция аз плащам около 2.15%. А акцията ми ще се качи ли с 2.15% ?!!? Ще успея ли да направя някаква печалба въобще? Ами ако тръгне надолу маркета след като съм си развалил айсберга ?! Тогава колко пари ще загубя, като трябва да поемам и загуба !?Изобщо тези са големи скъпари. При Булброкърс плащам 0.30% при влизане, 0.30% при излизане. Няма 2 лева отгоре. т.е. Там комисионната ми е 0.6% дори и при 1 акция. Извинявай ама на наща мижава борса, която се манипулира със сделки по 1 акция това да ти искат по 2 лева за сделка отгоре си е чист грабеж!
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
            Да, при приходи над 30 хил.. лв. по желание, над 50 к. ЗАДЪЛЖЕ!

            Аз за това търгувам през ЮЛ.

            Поздрави!

            P.S. В оборота ти не влиза САМО БФБ, а вкл. трудови правотношения, договори за управление, граждански, консултантски услуги, приходи от наеми и т.н.
            Ама и ти си един "консултант" ..... Само болднатото по-горе ми стига да си направя заключенията .... Господ да им е на помощ на "консултираните" от теб ....
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
              Аз от Бенчмарк се отказах, след като разбрах, че освен 0.3% комисионна, когато влизаш в позиция ти взимат и "такса" за ЦД и БФБ в размер на 2лв на сделка (това е написано с малки букви отдолу в тарифата, разбира се, за да не го видиш), независимо каква сделка си направил.
              Взимат ти 1.80 за сделка, после по 60 ст. за депозитаря на останалите стъпки по айсберга. Няма такива по 2 лв. на сделка.Проблема е, че не са ги удържали автоматично както са банките. Както следва да ги удържат и от наеми, от първоизточника. Защо ме занимават с глупости. Отделно - нали това е доход за 2012 г., защо да се облага, като само трябва да се декларира. Защо да се декларира като те са го подали в НАП. Отделна тема е парите по каква сметка са и кой трябва да плати данъка. Но в крайна сметка - и стинки да са, идват от тях, те да удържат 10 %. Не сега да се занимавам с декларации за едното нищо...

              Коментар


              • и да кажат защо набутват клиентите си с улуга която не са поискали

                аз до имейла от едно време достъп нямам и сигурно имам 10 лева останали там

                и да са пратили нещо не съм го получил нищо и не съм се подписвал за таква услуга

                ако трябва случая ще ходи в Комисия за Защита на потребителя че са ми предоставили не поискана услуга но няма да им играя по свирката да аз да ги търся за служебна бележка... ако данъчните ме глобят просто ще се постарая бенча да им е по вътрешно от на мен с КЗП... и по форумите ще ги преследвам какви са неграмотинци... пиша в няколко
                Last edited by marketleverage; 20.03.2013, 19:50.
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Може ли някой да ми обясни, дали Бенч марк плаща за своя сметка тези 3 % лихва върху паричните средства на клиентите си или получава тази лихва в размер на 3 % от банката където съхранява тези парични средства. Ако Бенч марк получава лихвата от банката и само е разпределя, не следва да дава служебни бележки на клиентите си за разпределените лихви, а следва самото дружество да е декларира пред данъчните. Ако обаче Бенчмарк за своя сметка плаща тези 3 % лихва на клиентите си, тогава следва да издаде служебни бележки за получената лихва на клиентите си.
                  Миналата година Карол от начало също казаха, че трябва лихвата да се декларира, която плащат, но после се коригираха именно по тези причини.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                    Аз от Бенчмарк се отказах, след като разбрах, че освен 0.3% комисионна, когато влизаш в позиция ти взимат и "такса" за ЦД и БФБ в размер на 2лв на сделка (това е написано с малки букви отдолу в тарифата, разбира се, за да не го видиш), независимо каква сделка си направил. Например пускаш айсберг поръчка и започват да ти взимат по 50-100 акции от позицията при цена 0.50 лв например. За всеки път, когато ти вземат ти трябва да плащаш по 2 лв, защото това са отделни сделки. Направо полудях като ми го казаха това и си излезнах трескайки вратата на шибания им офис (вече бях пред подписване на брокерски договор!). И на всичкото отгоре имаха наглостта да ми кажат, че видиш ли "нямало да намеря друг брокер, който да не ми взима тая такса 2лв". Теглих им сектира - познайте дали не си намерих. Некадърници. И тия са една от водещите фирми по клиенти, въпреки че са от най-големите скъпари...
                    който е подавал за акции на трейс на ипо в бенчмарк да си провери да не муе останал някой лев в сметката да не са му я олихвили че трябва да подава
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • че даже имат и наглостта да го рекламират НЕ поискана услуга с която само създават неприятности на клиентите си

                      запиши се за бенчмарк ние ще те набутаме да подаваш данъчна деклация за 3 стотинки данъци

                      Last edited by marketleverage; 20.03.2013, 19:35.
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Аз от Бенчмарк се отказах, след като разбрах, че освен 0.3% комисионна, когато влизаш в позиция ти взимат и "такса" за ЦД и БФБ в размер на 2лв на сделка (това е написано с малки букви отдолу в тарифата, разбира се, за да не го видиш), независимо каква сделка си направил. Например пускаш айсберг поръчка и започват да ти взимат по 50-100 акции от позицията при цена 0.50 лв например. За всеки път, когато ти вземат ти трябва да плащаш по 2 лв, защото това са отделни сделки. Направо полудях като ми го казаха това и си излезнах трескайки вратата на шибания им офис (вече бях пред подписване на брокерски договор!). И на всичкото отгоре имаха наглостта да ми кажат, че видиш ли "нямало да намеря друг брокер, който да не ми взима тая такса 2лв". Теглих им сектира - познайте дали не си намерих. Некадърници. И тия са една от водещите фирми по клиенти, въпреки че са от най-големите скъпари...
                        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                        не е препоръка

                        Коментар


                        • Именно да си оправят те бакиите иначе е некадърност да дрънка Бенчмарк

                          не да подаряват по едни стотинки на клиентите за който клиентите не са се подписвали че ги искат нито знаят че са ги получили.... и да им заявяват че трябва да подадът данъчна декларация за стотинките... незнам по перфектен начин да си разсърдиш клиентите... маркетинга са геннии

                          трябва да ги уведомят с печатна поща не да изпращат не имейли който имат от 2005...
                          Ако не си оправят бакиите те с нап... трябва да наемат хора който да попълнят декларации на клиентите им... така ще е честно...

                          и без това си позволили да пробутат услуга на клиентите си която сигурно болшинството клиенти не я искат... направо си е е за КЗП...
                          Last edited by marketleverage; 20.03.2013, 19:19.
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            Да си коригират те справката, която са подали в НАП
                            ЮЛ до 31.03, ФЛ. до 30.04 коригират без санкции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              Врътката е, че те вече са подали информацията към НАП и те поставят пред свършен факт.
                              Да си коригират те справката, която са подали в НАП

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                                Eвентуално с някакъв Анекс към договора да се сторнират мизерните доходи от лихви и бонуси, Счетоводителите и Юристите на Бенча да го измислят, и да не ти се налага да подаваш Коригираща ДД
                                Врътката е, че те вече са подали информацията към НАП и те поставят пред свършен факт.
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X