IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна бележка от ИП

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
    Колеги какво решихте, ще ги декларирате ли тези "бонус лихва",
    пак те търсих - много си бизи!?!
    аз още се чудя, все пак и 2012 нищо не съм подал а се оказва че и тогава съм имал за деклариране!!!

    Коментар


    • Колеги какво решихте, ще ги декларирате ли тези "бонус лихва",

      Коментар


      • днес понакупих - остана 1лев във сметката и така ще бъде!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          закръгляваш 0,99 на 0лева??? интересно
          днес се обадих на Бенча, една вежлива кака ми каза че работели по бонус програмата за да премахнат такива трудности пред клиентите - помолих да ми изключат този "бонус". Но каката каза че инфото е вече в НАП и не мога да се откажа от получения "доход" от тях!!!
          промениха го преди няколко години с цел улесняване на данъколплатците

          Коментар


          • Първоначално изпратено от popich Разгледай мнение
            3. Къде пише черно на бяло че ако данъка е под 1лев не се внася?

            В самата декларация в полето дължим данък е записано, че се закръгля към всеки лев. Ако е 0.99лв не внасяш или ако е 1.99лв. внасяш 1лв.
            Не внасянето не значи недеклариране.
            закръгляваш 0,99 на 0лева??? интересно
            днес се обадих на Бенча, една вежлива кака ми каза че работели по бонус програмата за да премахнат такива трудности пред клиентите - помолих да ми изключат този "бонус". Но каката каза че инфото е вече в НАП и не мога да се откажа от получения "доход" от тях!!!

            Коментар


            • 3. Къде пише черно на бяло че ако данъка е под 1лев не се внася?

              В самата декларация в полето дължим данък е записано, че се закръгля към всеки лев. Ако е 0.99лв не внасяш или ако е 1.99лв. внасяш 1лв.
              Не внасянето не значи недеклариране.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                ето за това става дума!!!
                то вече съм престъпник заради миналата година... когато Бенч стана ИП на 2011
                дада, аз имах предвид 2011, пък дали не са го правили и през 2010 г. Макар, че като се замисля, би трябввало клиентските пари да стоят по банкова сметка, приходите от която не са облагаеми. Тези лихви не влизат в ОПР на посредника, тъй като не са негови пари, а се разпределят на клиентите. интересно дали разпределят всичко, което дава банката, хм.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  стана ми интересно и разгледах и видях, че бенча и миналата година са имали подобни бонуси за клиенти, ама май не са пускали служебни бележки, но би трябвало да са уведомили НАП. Много нагло - миналата година си траят, а тази година закъсняват.
                  ето за това става дума!!!
                  то вече съм престъпник заради миналата година... когато Бенч стана ИП на 2011

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    моя договор с Бенча е от август 2010година(до тогава бях с кобос от Елана), та
                    1. Значи ли че Карол са намерили вратичка от ситуацията или просто не пращат бележки, а в същото време подават инфо до НАП, както най-вероятно са направили от бенча за доходите от 2011, защото
                    2. През 2011 година също имам начислявани лихви по сметката, но до април 2012 не съм получавал инфо от ИП за това и не съм декларирал нищо - да не ме погнат сега като чичо Оги за укриване на данъци?
                    3. Къде пише черно на бяло че ако данъка е под 1лев не се внася?

                    п.с. Мариянски айде разцъкайте темата де - да знаем какво да правим за 30 стинки(дето се вика таксито ми до НАП или марката за псимото е повече!!!)
                    стана ми интересно и разгледах и видях, че бенча и миналата година са имали подобни бонуси за клиенти, ама май не са пускали служебни бележки, но би трябвало да са уведомили НАП. Много нагло - миналата година си траят, а тази година закъсняват.

                    Коментар


                    • моя договор с Бенча е от август 2010година(до тогава бях с кобос от Елана), та
                      1. Значи ли че Карол са намерили вратичка от ситуацията или просто не пращат бележки, а в същото време подават инфо до НАП, както най-вероятно са направили от бенча за доходите от 2011, защото
                      2. През 2011 година също имам начислявани лихви по сметката, но до април 2012 не съм получавал инфо от ИП за това и не съм декларирал нищо - да не ме погнат сега като чичо Оги за укриване на данъци?
                      3. Къде пише черно на бяло че ако данъка е под 1лев не се внася?

                      п.с. Мариянски айде разцъкайте темата де - да знаем какво да правим за 30 стинки(дето се вика таксито ми до НАП или марката за псимото е повече!!!)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        е кво ревете толкова, поне доход са ви изплатили, ами ако го бяха взели - сигурно за 10 стотинки щяхте да оревете света. Между другото кой им брокер на тези?
                        Прочети темат надолу и ще разбереш, защо ревеме... Проблема е в това , че сега ни уведомяват, когато 90% от хората вече са подали данъчните си декларации... и сега ще трябва да подават коригираща, а тези, които са подавали с 5% отстъпка барат х*йа....
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Благодаря
                          Хубав ден и ПРЕКРАСЕН уикенд!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                            Ех, добре!
                            Бях се притеснил, че при мен задекранното устройство се е бъгнало сериозно и по тази причина не разбирам.

                            А иначе, смислово продължава да ми е неясно, защо данъчните са възприели резултата от търговия на нерегулиран пазар като фактор за задължителна регистрация, а не оборот (обем на продажби).

                            Поздрави!
                            Здравей,

                            Всички доходи на ФЛ формират основата му за регистрация по ДДС, която е задължителна когато се минат 50 хил. лв. за 12ет месеца назад. Като в това число влизат и сделките с ц.к. без значение дали са на регулиран пазар или на нерегулиран пазар /регистрационен агент/.

                            Иначе се гледа обема продажби, тук няма неяснота.

                            Моето мнение е, че при доход от сделки с ц.к. единствено ПОЛОЖИТЕЛНАТА разлика /ако има такава/ трябва да формира основата по ДДС.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              Аз имам същия случай... Много голям провал от страна на Бенча, а инаме съм доволен кат цяло...
                              е кво ревете толкова, поне доход са ви изплатили, ами ако го бяха взели - сигурно за 10 стотинки щяхте да оревете света. Между другото кой им брокер на тези?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                За мен проблема идва от това, че вече съм си подал декларацията

                                Голямото ми раздразнение към Бенчмарк идва от факта, че ми пращат тази бележка на 18 март!!!?! След като клиентите им изобщо не подозират за нея, можеха да постъпят малко по далновидно
                                Аз имам същия случай... Много голям провал от страна на Бенча, а инаме съм доволен кат цяло...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X