IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна бележка от ИП

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
    Малко ми е странно, че инвеститор се осигурява доброволно... аз нищо не давам над задължителното...

    Ами ти можеш да избереш при каква ставка да си обложиш дохода, винаги има един период в края на годината от около 1-2 седмици, в които закона за следващата година е гласуван, а мжожеш да получиш дохода при ставката за текущата година
    аха, благодаря - така е наистина. дано оставят още поне 4години 10% ставка - ама с тия популисти нищо не се знае!
    ами заделям си да - почнах 2005година - тогава не бях и чувал за бфб (може и да е за хубаво) и така вече си имам пет цивфички там ей така за диверсификация и резервче

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      да да - това е ясно, не се бях замислял обаче че ако въведат прогресивната скала ще ми ударят ДПО-то като реша да ги тегля!
      Ами значи като решат да вдигат данъка - теглим , освен ако не оставят вратичка за вноските.
      Малко ми е странно, че инвеститор се осигурява доброволно... аз нищо не давам над задължителното...

      Ами ти можеш да избереш при каква ставка да си обложиш дохода, винаги има един период в края на годината от около 1-2 седмици, в които закона за следващата година е гласуван, а мжожеш да получиш дохода при ставката за текущата година

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hunter of fools
        Може,бе! За теб всичко може
        Даже и да не може, ти си толкова изряден и старателен, че за теб и изключение ще направят... И текст ще добавят....
        Не се къхари
        май си търсиш някой - да се драчиш
        ще пропусна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Не знам. В закона не пише колко данък ще ти фраснат. Мое и 50

          8) С окончателен данък се облага брутната сума на облагаемите доходи от допълнително доброволно осигуряване, от доброволно здравно осигуряване и от застраховки "Живот", придобити на датата на:
          1. обратно получаване на внесените суми за застраховки "Живот";
          2. обратно получаване на внесените суми за доброволно здравно осигуряване, с изключение на случаите на възстановяване на разходи за здравно обслужване и предоставяне на здравни услуги и стоки на осигуреното лице при настъпване на предвидените в здравноосигурителните договори случаи;
          3. получаване на внесените суми за допълнително доброволно осигуряване преди придобиване право на допълнителна пенсия;
          4. прехвърляне на суми от индивидуална партида по партида на трето лице;
          5. изменение на застрахователния договор, за който е ползвано облекчение по чл. 19, в договор, за който не може да се ползва посоченото облекчение;
          6. усвояване на сумите по застрахователен договор за погасяване на заем, когато застраховка "Живот" се ползва за обезпечение на задължение на физическото лице.
          (9) Не се облагат с окончателен данък доходите по ал. 8, съответстващи на частта от вноските/премиите, за които не е ползвано данъчно облекчение по реда на чл. 19.
          да да - това е ясно, не се бях замислял обаче че ако въведат прогресивната скала ще ми ударят ДПО-то като реша да ги тегля!
          Ами значи като решат да вдигат данъка - теглим , освен ако не оставят вратичка за вноските.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            ????? май не ми отговаряш а подхващаш една друга тема!
            може ли да ми хакнат данък 20% върху нещо, което е внасяно преди?
            Не знам. В закона не пише колко данък ще ти фраснат. Мое и 50

            8) С окончателен данък се облага брутната сума на облагаемите доходи от допълнително доброволно осигуряване, от доброволно здравно осигуряване и от застраховки "Живот", придобити на датата на:
            1. обратно получаване на внесените суми за застраховки "Живот";
            2. обратно получаване на внесените суми за доброволно здравно осигуряване, с изключение на случаите на възстановяване на разходи за здравно обслужване и предоставяне на здравни услуги и стоки на осигуреното лице при настъпване на предвидените в здравноосигурителните договори случаи;
            3. получаване на внесените суми за допълнително доброволно осигуряване преди придобиване право на допълнителна пенсия;
            4. прехвърляне на суми от индивидуална партида по партида на трето лице;
            5. изменение на застрахователния договор, за който е ползвано облекчение по чл. 19, в договор, за който не може да се ползва посоченото облекчение;
            6. усвояване на сумите по застрахователен договор за погасяване на заем, когато застраховка "Живот" се ползва за обезпечение на задължение на физическото лице.
            (9) Не се облагат с окончателен данък доходите по ал. 8, съответстващи на частта от вноските/премиите, за които не е ползвано данъчно облекчение по реда на чл. 19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Лично аз не виждам смисъл да се ползва данъчен кредит срещу ДПО и животозастраховане. И така смятат от всички страни да ни ръгнат в бъдеще високи данъци. Какъв е смисъла да се ползва кредит при 10%?
              ????? май не ми отговаряш а подхващаш една друга тема!
              може ли да ми хакнат данък 20% върху нещо, което е внасяно преди?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                може ли още един въпрос:
                Имам ДПО, трябва ли да искам от тях бележка или стига служебната бележка от работодателя, където се виждат вноските?
                Лично аз не виждам смисъл да се ползва данъчен кредит срещу ДПО и животозастраховане. И така смятат от всички страни да ни ръгнат в бъдеще високи данъци. Какъв е смисъла да се ползва кредит при 10%?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  в смисъл?
                  ехеее ама аз имам и едни дарения....... айде падна писане - на кантар съм да се откажа!
                  м@мка им на Бенчмарк за тая кушия с "доходите" по сметките!
                  може ли още един въпрос:
                  Имам ДПО, трябва ли да искам от тях бележка или стига служебната бележка от работодателя, където се виждат вноските?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                    Само ти си лудия тук
                    Само ти си спечелил и декларираш
                    Аз даже и приложение 4 как неграмотно го попълвам
                    Last edited by Лорда; 31.03.2013, 17:02.

                    Коментар


                    • в смисъл?
                      ехеее ама аз имам и едни дарения....... айде падна писане - на кантар съм да се откажа!
                      м@мка им на Бенчмарк за тая кушия с "доходите" по сметките!
                      Last edited by tony1975; 31.03.2013, 17:23.

                      Коментар


                      • Здравейте , някой попълни ли декларацията? В приложение 6, част II , т.1 - какво пишем?

                        п.с. Даги поръгам Бенчмарк дето ми я спретнаха тая кушия!!!
                        Last edited by tony1975; 31.03.2013, 09:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Това те ли ти го казаха?

                          няма да го кажат!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            абе то и резултатите към 31.12.2011г. са били декларирани, ама никой не ни е казал!
                            Това те ли ти го казаха?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                              Говорих с Бенчмарк преди малко. Резултатите Ви към 31.12.2012г. са предадени в НАП. Т.е., би следвало да декларирате, за да не рискувате глоба. Аз в четвъртък ще ходя на консултация във връзка точно с декларирането на доходи от търговия на международните пазари, тъй като не съм убеден, че печалбата от търговия с ДЗР върху индекси спада към облагаемите доходи.
                              абе то и резултатите към 31.12.2011г. са били декларирани, ама никой не ни е казал!

                              Коментар


                              • Говорих с Бенчмарк преди малко. Резултатите Ви към 31.12.2012г. са предадени в НАП. Т.е., би следвало да декларирате, за да не рискувате глоба. Аз в четвъртък ще ходя на консултация във връзка точно с декларирането на доходи от търговия на международните пазари, тъй като не съм убеден, че печалбата от търговия с ДЗР върху индекси спада към облагаемите доходи.

                                Коментар

                                Working...
                                X