IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
    Не благодаря! Аз не вземам решенията си от ден до пладне и не напразно написах, че от самото начало (май че през 2000 г стартираха УПФ-тата) бях техен ЛОЯЛЕН клиент. Те обаче тотално пропиляха доверието ми, а сега ще е много трудно, да не кажа невъзможно, пак да го спечелят. Не и докато са сегашните собственици и сегашния мениджмънт. Няма начин просто! Айде лека вечер и точка
    Лека вечер!

    Коментар


    • Не благодаря! Аз не вземам решенията си от ден до пладне и не напразно написах, че от самото начало (май че през 2000 г стартираха УПФ-тата) бях техен ЛОЯЛЕН клиент. Те обаче тотално пропиляха доверието ми, а сега ще е много трудно, да не кажа невъзможно, пак да го спечелят. Не и докато са сегашните собственици и сегашния мениджмънт. Няма начин просто! Айде лека вечер и точка
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        Извадка от страницата на ПОК "Доверие" - http://poc-doverie.bg/?cid=29



        Нещо си се объркал Лорде! Не се излагай! Никой не може да се прехвърли никъде, ако не е платил въпросната такса по сметката на старото дружество. Всякакви заявления, нотариуси и прочее нямат сила, ако не платиш едни кирливи 20 лв. А титуляр на сметката, която съм ти цитирал е... ПОК "Доверие". Като гледам още си я имат и си я посочват на страницата хората. Културна работа. Мога да ти сканирам и любовното им писмо, ама айде нема нужда... Бъди здрав!
        Добре, за да изчистим спора, ти предлагам да те прехвърля в Доверие , което ти гарантирам, че няма да ти струва 1ст. , а после ти да се прехвърлиш в произволно избран от теб фонд за твоя сметка, ако желаеш.

        Коментар


        • Извадка от страницата на ПОК "Доверие" - http://poc-doverie.bg/?cid=29

          Банкова сметка за заплащане на такса за прехвърляне от пенсионен фонд, управляван от ПОК „Доверие", в съответен фонд, управляван от друго ПОД:

          Банка: "Ти Би Ай БАНК" ЕАД
          BIC: TBIBBGSF
          IBAN: BG50TBIB93101000015700

          Задайте Вашият въпрос или направете коментар по интересуваща Ви тема тук
          Нещо си се объркал Лорде! Не се излагай! Никой не може да се прехвърли никъде, ако не е платил въпросната такса по сметката на старото дружество. Всякакви заявления, нотариуси и прочее нямат сила, ако не платиш едни кирливи 20 лв. А титуляр на сметката, която съм ти цитирал е... ПОК "Доверие". Като гледам още си я имат и си я посочват на страницата хората. Културна работа. Мога да ти сканирам и любовното им писмо, ама айде нема нужда... Бъди здрав!

          П.П. Ти говориш за нещо съвсем различно. Това, че сега "Доверие" дават мило и драго да си върнат част от клиентите, като им поемат законовата такса от 20 лв. си е изцяло тяхно решение. По същия начин само те от есента на 2013 г. намалиха и другата такса - за да привлекат хора. Желая им успех!
          Last edited by Чичо Манчо; 17.02.2014, 22:14.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Лъжеш!
            Таксата за прехвърляне се плаща на старото дружество.
            Глупости на търкалета. ХАЙДЕ ДА ВИДИМ АКО НЯКОЙ СЕ ПРЕХВЪРЛИ В ДОВЕРИЕ КАКВО ЩЕ МУ СТРУВА? ХВАЩАШ ЛИ БАС?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Няма такова нещо чичо Манчо! Таксата за преместването взима новия фонд, не този от който се отказваш. Освен това незнам какви руско австрийци са те уплашили, трябва да те плашат тези които предлагат пенсионни фондове гарнирани с много други фирми и услуги, Доверие въобще не е такъв. За мен не е безразлично дали парите ще са ми в чисто пенсионна компания или в холдинг където се прехвърлят и източват пари за минути!
              Лъжеш!
              Таксата за прехвърляне се плаща на старото дружество.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                Чети до края приятелю! Написал съм слуховете (няма дим без огън) в "комплект" с разкритията за източване, потвърдени от КФН, плюс австро-руските игрички... Нали разбираш, че при такава комбинация нямаше как да остана тука, пък нека и да нямат хич такси. Тука вече не става дума за някакви си такси и таксички, а за реална заплаха към тоталния КЕШ.

                П.П. А таксата си ми я взеха като момченца. Повервай ми! Октомври месец беше. Даже ми писаха любовно писъмце да ме разкандърдисват и да ме плашат с нея
                Няма такова нещо чичо Манчо! Таксата за преместването взима новия фонд, не този от който се отказваш. Освен това незнам какви руско австрийци са те уплашили, трябва да те плашат тези които предлагат пенсионни фондове гарнирани с много други фирми и услуги, Доверие въобще не е такъв. За мен не е безразлично дали парите ще са ми в чисто пенсионна компания или в холдинг където се прехвърлят и източват пари за минути!

                Коментар


                • Чети до края приятелю! Написал съм слуховете (няма дим без огън) в "комплект" с разкритията за източване, потвърдени от КФН, плюс австро-руските игрички... Нали разбираш, че при такава комбинация нямаше как да остана тука, пък нека и да нямат хич такси. Тука вече не става дума за някакви си такси и таксички, а за реална заплаха към тоталния КЕШ.

                  П.П. А таксата си ми я взеха като момченца. Повервай ми! Октомври месец беше. Даже ми писаха любовно писъмце да ме разкандърдисват и да ме плашат с нея
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Интересна темичка сте си заформили тука. Относно кардиналния въпрос за/против УПФ-тата моята позиция е "твърдо ЗА". Тук подкрепям напълно мнението на Императора, че оставени в ръчичките на политиците (НОИ) тези пари са обречени. По-добре да са в частни фондове, където първо има частен интерес, второ има регулатор (КФН), има ясна законова рамка от която няма мърдане, и не на последно място има възможност за почти ежедневен контрол от наша страна. Стойностите на 1 дял са публични и чрез тях лесно може да се сметне доходността на всеки фонд. Ако не ти изнася, кихаш 20 лв и го сменяш. Освен това има тримесечни отчети, за тези които имат време да ги четат и анализират разбира се. Относно прословутата такса от 5%. Ами както казва уважаемия Император, те не са благотворителни организации, а бизнес такива. Плюс това тя е еднократна, на входа. Разпределена към средно 15-20 г., за колкото парите ще останат там не е толкова голяма. В сравнение с взаимните фондове, дори най-консервативните от тях, където ти вземат поне 1% годишно и отделно транзакционни разходи при покупко-продажбата тази такса не е толкова страшна...

                    Относно "Доверие". От самото начало на създаването им аз бях техен клиент, но това лято мощно и категорично ги зачеркнах и към днешна дата не съжалявам за решението си. Това дето другарите австрийци се опитаха да ни харизат паричките в ръцете на съмнителен руски олигарх бе само "капката, която преля чашата". Слуховете, че разни мастити, местни бизнесмени (с мустаци и без) също се облизват около активите на фонда в комбинация с разкритията за източването му в посока облигациите на другаря Прокопиев подкопаха чувствително доверието ми в "Доверие" и поне в близко време не желая да ги чувам...
                    Чичо Манчо, ти заради едни слухове си напуснал най-сигурната компания! Тя е единствената която не взима и таксата която си цитирал, а поема разходите за собствена сметка. Заради злостната кампания режисирана от Алианц, ТИМ-аджии и прочее креатури на олигархията. ....който иска мога да му върна "доверието", без никаква такса и с повишена доходност и бонуси. Пишете на лични, голяма клечка там ми е сол-ташаклама.

                    Коментар


                    • Интересна темичка сте си заформили тука. Относно кардиналния въпрос за/против УПФ-тата моята позиция е "твърдо ЗА". Тук подкрепям напълно мнението на Императора, че оставени в ръчичките на политиците (НОИ) тези пари са обречени. По-добре да са в частни фондове, където първо има частен интерес, второ има регулатор (КФН), има ясна законова рамка от която няма мърдане, и не на последно място има възможност за почти ежедневен контрол от наша страна. Стойностите на 1 дял са публични и чрез тях лесно може да се сметне доходността на всеки фонд. Ако не ти изнася, кихаш 20 лв и го сменяш. Освен това има тримесечни отчети, за тези които имат време да ги четат и анализират разбира се. Относно прословутата такса от 5%. Ами както казва уважаемия Император, те не са благотворителни организации, а бизнес такива. Плюс това тя е еднократна, на входа. Разпределена към средно 15-20 г., за колкото парите ще останат там не е толкова голяма. В сравнение с взаимните фондове, дори най-консервативните от тях, където ти вземат поне 1% годишно и отделно транзакционни разходи при покупко-продажбата тази такса не е толкова страшна...

                      Относно "Доверие". От самото начало на създаването им аз бях техен клиент, но това лято мощно и категорично ги зачеркнах и към днешна дата не съжалявам за решението си. Това дето другарите австрийци се опитаха да ни харизат паричките в ръцете на съмнителен руски олигарх бе само "капката, която преля чашата". Слуховете, че разни мастити, местни бизнесмени (с мустаци и без) също се облизват около активите на фонда в комбинация с разкритията за източването му в посока облигациите на другаря Прокопиев подкопаха чувствително доверието ми в "Доверие" и поне в близко време не желая да ги чувам...
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Фортис, единствените две компании от които засега мога да получавам и получавам вътрешна инфо са Софарма групата и ПОК Доверие. Пробвам и на трето място,
                        но няма да го споделя за момента.
                        Големи предимства има Доверие спрямо всички останали компании. Казах ХАУ! Софарма ще се задъхва през следващите 18 мееца и не ме питай защо, просто го знам!
                        Лорде, давай го малко по сериозно, иначе как ще нахраните пиленцата, които някои ги чакат !

                        Можеш да ми отговориш на лични, ако искаш : Кой подведе "Доверие" да се набута с толкова голям пакет в ЧЕЗ ?!?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Написах го тук на всеуслушание, но най-рано мога да ти отговоря на лични утре сутрин в подробности, сега лягам, щото съм пиян. Пуснах общо съобщение заради Тони щото много го уважавам, но той прекалено се прехласва по групата на С. Аз също ги уважавам, но вътрешната инфо ме смущава....лека вечер!
                          напиши като имаш време, да не се наложи да продавам....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Какви са предимствата на Доверие? не си личи нищо да имат повече от другите
                            А Софарма защо да се задъхва? какво са ти казали отвътре?
                            Написах го тук на всеуслушание, но най-рано мога да ти отговоря на лични утре сутрин в подробности, сега лягам, щото съм пиян. Пуснах общо съобщение заради Тони щото много го уважавам, но той прекалено се прехласва по групата на С. Аз също ги уважавам, но вътрешната инфо ме смущава....лека вечер!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Фортис, единствените две компании от които засега мога да получавам и получавам вътрешна инфо са Софарма групата и ПОК Доверие. Пробвам и на трето място,
                              но няма да го споделя за момента.
                              Големи предимства има Доверие спрямо всички останали компании. Казах ХАУ! Софарма ще се задъхва през следващите 18 мееца и не ме питай защо, просто го знам!
                              Какви са предимствата на Доверие? не си личи нищо да имат повече от другите
                              А Софарма защо да се задъхва? какво са ти казали отвътре?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                чудеса в какво????????? в своите ли?
                                Фортис, единствените две компании от които засега мога да получавам и получавам вътрешна инфо са Софарма групата и ПОК Доверие. Пробвам и на трето място,
                                но няма да го споделя за момента.
                                Големи предимства има Доверие спрямо всички останали компании. Казах ХАУ! Софарма ще се задъхва през следващите 18 мееца и не ме питай защо, просто го знам!

                                Коментар

                                Working...
                                X