IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    браво, Бате, подписвам се с две ръце под казаното, само не съм съгласен с частните фондове в здравеопазването - точно там са на 100% необходими, но не като поредната НЗОК, дето да има солидарност, а като лична партида, в която се натрупва кинта: имаш кинта, имаш избор на услуги, нямаш кинта - оправяй се в държавната помощ. А за пенсиите си брутално точен - най-добре е да се отменят и тогава наистина всеки сериозно ще се замисли за бъдещето, а не сега - децата му емигрирали, той ми реве за пенсия, че пък даже и ниска му била Че ти изобщо не заслужваш пенсия бе, аланкоолу - твоите вноски са отишли за пенсията на родителите те, а децата ти ги няма тук, че да плашат за твоята, щото системата е разходо-покривна. Аз ти плащам пенсията и едновремнно с това слушам наглостта на чаветата ти, колко съм бил малоумен, та да остана в България
    В здравеопазването не може без солидарност но солидарност с честни и почтени хора а не с тарикати.Най големия тарикат е държавата.Тя се е наела да осигурява децата пенсионерите и държавните служители.Но не плаща адекватно..Номера е да се направят пакети и да речем осигуряваш се върху максимума ползваш максимално осигуряваш се върху 500 ползваш минимален пакет.За да има стимул и да не се крият осигуровки.Аз не искам да плащам здравното осигуряване на цигани и тарикати...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
      Абе идиот...да се отменят пенсиите... я иди се прегледай на психолог бе идиот...а можеш ли да върнеш времето назад ...та сегашните пенсионери да имат избор както казваш...По идиотско изказване отдавна не бях чел.
      И кое му е идиотското на мнението на Пешо? Системата е разходо-покривна и отдавна е фалирала - издържа се само от нашите данъци. Дава се на всички пенсионери след 65 годишна възраст по 150 кинта (достатъчни, за да не умрат от глад, но за нищо повече), а останалото - каквото си изкарал през живота си, това е. Справедливост в най-висша форма, че ми писна от социални бълвочи
      Все някое поколение трябва да е преебано, така че ще е това или следващото - все тая, аз така или иначе не се надявам на пенсия от държавата, щото знам, че няма от къде да се появи
      Миналата седмица бях в Дубай - там не ти вземат нищо от парите, които изкарваш: каквото си вземеш, твое си. На моя въпрос - а какво става, като се пенсионираш, отговорът на местните беше: ами не се пенсионираш
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
        Абе идиот...да се отменят пенсиите... я иди се прегледай на психолог бе идиот...а можеш ли да върнеш времето назад ...та сегашните пенсионери да имат избор както казваш...По идиотско изказване отдавна не бях чел.
        Ако не можеш да се владееш потърси друго място за агресивната си простотия.Тук все пак пишат малко по интелигентни хора.Ако имаш нужда от лечение ще ти съберем пари да се лекуваш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Манчо проблема е че нямаме право на избор.Дали да се осигуряваме изобщо и къде.Ако зависеше от мен на частен фонд няма да дам и стотинка.Не може да се играе комар със старините на хората.Да предположим че се пенсионира човек на 63г и живее до 80.17години са дълъг период и не може живота ти да зависи от някакви тарикати черноборсаджии.Най добре е изобщо да премахнат пенсиите.Тогава раждаемостта ще се увеличи и никой трезвомислещ няма да остане с едно дете..А частни фондове в здравеопазването е поредното безумие.
          Абе идиот...да се отменят пенсиите... я иди се прегледай на психолог бе идиот...а можеш ли да върнеш времето назад ...та сегашните пенсионери да имат избор както казваш...По идиотско изказване отдавна не бях чел.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Манчо проблема е че нямаме право на избор.Дали да се осигуряваме изобщо и къде.Ако зависеше от мен на частен фонд няма да дам и стотинка.Не може да се играе комар със старините на хората.Да предположим че се пенсионира човек на 63г и живее до 80.17години са дълъг период и не може живота ти да зависи от някакви тарикати черноборсаджии.Най добре е изобщо да премахнат пенсиите.Тогава раждаемостта ще се увеличи и никой трезвомислещ няма да остане с едно дете..А частни фондове в здравеопазването е поредното безумие.
            браво, Бате, подписвам се с две ръце под казаното, само не съм съгласен с частните фондове в здравеопазването - точно там са на 100% необходими, но не като поредната НЗОК, дето да има солидарност, а като лична партида, в която се натрупва кинта: имаш кинта, имаш избор на услуги, нямаш кинта - оправяй се в държавната помощ. А за пенсиите си брутално точен - най-добре е да се отменят и тогава наистина всеки сериозно ще се замисли за бъдещето, а не сега - децата му емигрирали, той ми реве за пенсия, че пък даже и ниска му била Че ти изобщо не заслужваш пенсия бе, аланкоолу - твоите вноски са отишли за пенсията на родителите те, а децата ти ги няма тук, че да плашат за твоята, щото системата е разходо-покривна. Аз ти плащам пенсията и едновремнно с това слушам наглостта на чаветата ти, колко съм бил малоумен, та да остана в България
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              А помните ли как ни изработиха с парите за здравна вноска? Как я вдигнаха от 6 на 8%? Първо ни излъгаха, че увеличават вноската щото с новите 2% щели да правят втори стълб в здравеопазването. Бла-бла, празни приказки и безочлива демагогия. Вдигнаха вноската, за частните фондове се разсеяха, дойдоха айдуците от ГЕРБ, дойде онова момченце с пискливото гласче и хоп-троп, абра-кадабра 2 милиарда лева изчезнаха яко дим! Вноската остана обаче 8% и за 10% се говори вече, но за частни фондове никой не отваря и дума... А положението със "здравеопазването" ни е все по-трагично и отчайващо. Него го няма просто! Та така се грижат нашите политици за нас и за парите ни. Гарантирано от... цалата им пасмина!
              Манчо проблема е че нямаме право на избор.Дали да се осигуряваме изобщо и къде.Ако зависеше от мен на частен фонд няма да дам и стотинка.Не може да се играе комар със старините на хората.Да предположим че се пенсионира човек на 63г и живее до 80.17години са дълъг период и не може живота ти да зависи от някакви тарикати черноборсаджии.Най добре е изобщо да премахнат пенсиите.Тогава раждаемостта ще се увеличи и никой трезвомислещ няма да остане с едно дете..А частни фондове в здравеопазването е поредното безумие.

              Коментар


              • А помните ли как ни изработиха с парите за здравна вноска? Как я вдигнаха от 6 на 8%? Първо ни излъгаха, че увеличават вноската щото с новите 2% щели да правят втори стълб в здравеопазването. Бла-бла, празни приказки и безочлива демагогия. Вдигнаха вноската, за частните фондове се разсеяха, дойдоха айдуците от ГЕРБ, дойде онова момченце с пискливото гласче и хоп-троп, абра-кадабра 2 милиарда лева изчезнаха яко дим! Вноската остана обаче 8% и за 10% се говори вече, но за частни фондове никой не отваря и дума... А положението със "здравеопазването" ни е все по-трагично и отчайващо. Него го няма просто! Та така се грижат нашите политици за нас и за парите ни. Гарантирано от... цалата им пасмина!
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Като дойде време да взьемаш пенсия и ти кажат ми САЩ фалираха или ми имаше криза на борсата и парите ги няма ще разбереш че си бил много заблуден.Държавата все пак през данъците ще ти плаща някаква сума ама частния фонд ще ги хванеш за цървулите..
                  Първо искам да направя едно уточнение. Аз не съм някой наивник, който да счита че през нищожната 5% УПФ вноска след време ще потекат реки от мед и масло и ще взимам някаква огромна пенсия, ако изобщо доживея до пенсия. Просто гледам на нея като на някакво скромно спестяване, с което може би, някога, ако е рекъл Господ ще мога да разполагам, ако не аз то поне моите наследници. И с вноска в УПФ и без, държавата, както си написал ще ми отпусне някаква нищожна сума, колкото да не умра от глад. И то не от парите които аз сега й давам, а от парите на нашите деца и внуци. Доста порочна система, не мислите ли?
                  Бил съм заблуден. И за кое точно съм заблуден? Че парите харизани на крадливите ни политици са тотална, абсолютна и безвъзвратна загуба или че има шанс (макар и минимален) да си върна една малка част от тези пари през УПФ? Истината е, че държавата ни прави малък, дори нищожен реверанс с тези трохи, които ни позволи да си внасяме в УПФ. Някой да вярва, че ако беше останала старата система сега осигурителната тежест щеше да е с 5% по-малка? Не бъдете наивни. Тези пари отдавна щяха да са окрадени, изядени и изпити. По същия начин, по който Дянков "изпари" професионалните фондове. За разлика от тях парите ни в УПФ реално съществуват и са по индивидуални партиди на всеки един от нас. Какво ще стане в бъдеще никой не знае. Кризи и фалити има постоянно. Икономиката, както знаем е циклична, така че не ме плашете с кризи и фалити. Подобни апокалиптични кризи, за която говориш, фалити на САЩ и прочее ще са катастрофа не само за ПОК-овете, а за глобалната икономика и осигурителните системи по целия свят. Не си нося кристалната топка за да знам кога и дали изобщо ще се случи подобно нещо. По-вероятно е да не се случи. Това, което със сигурност обаче знам е че родителите ми повече от 40 г. са работили и са внасяли данъци и осигуровки в тази скапана държава, а сега на стари години политиците им се подиграват със смешни пенсии и трагично здравеопазване. Не мерси!
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Като дойде време да взьемаш пенсия и ти кажат ми САЩ фалираха или ми имаше криза на борсата и парите ги няма ще разбереш че си бил много заблуден.Държавата все пак през данъците ще ти плаща някаква сума ама частния фонд ще ги хванеш за цървулите..
                    http://nymag.com/daily/intelligencer...t-society.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Като дойде време да взьемаш пенсия и ти кажат ми САЩ фалираха или ми имаше криза на борсата и парите ги няма ще разбереш че си бил много заблуден.Държавата все пак през данъците ще ти плаща някаква сума ама частния фонд ще ги хванеш за цървулите..
                      +++
                      Батка ви в случая е много прав.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                        Интересна темичка сте си заформили тука. Относно кардиналния въпрос за/против УПФ-тата моята позиция е "твърдо ЗА". Тук подкрепям напълно мнението на Императора, че оставени в ръчичките на политиците (НОИ) тези пари са обречени. По-добре да са в частни фондове, където първо има частен интерес, второ има регулатор (КФН), има ясна законова рамка от която няма мърдане, и не на последно място има възможност за почти ежедневен контрол от наша страна. Стойностите на 1 дял са публични и чрез тях лесно може да се сметне доходността на всеки фонд. Ако не ти изнася, кихаш 20 лв и го сменяш. Освен това има тримесечни отчети, за тези които имат време да ги четат и анализират разбира се. Относно прословутата такса от 5%. Ами както казва уважаемия Император, те не са благотворителни организации, а бизнес такива. Плюс това тя е еднократна, на входа. Разпределена към средно 15-20 г., за колкото парите ще останат там не е толкова голяма. В сравнение с взаимните фондове, дори най-консервативните от тях, където ти вземат поне 1% годишно и отделно транзакционни разходи при покупко-продажбата тази такса не е толкова страшна...

                        Относно "Доверие". От самото начало на създаването им аз бях техен клиент, но това лято мощно и категорично ги зачеркнах и към днешна дата не съжалявам за решението си. Това дето другарите австрийци се опитаха да ни харизат паричките в ръцете на съмнителен руски олигарх бе само "капката, която преля чашата". Слуховете, че разни мастити, местни бизнесмени (с мустаци и без) също се облизват около активите на фонда в комбинация с разкритията за източването му в посока облигациите на другаря Прокопиев подкопаха чувствително доверието ми в "Доверие" и поне в близко време не желая да ги чувам...
                        Като дойде време да взьемаш пенсия и ти кажат ми САЩ фалираха или ми имаше криза на борсата и парите ги няма ще разбереш че си бил много заблуден.Държавата все пак през данъците ще ти плаща някаква сума ама частния фонд ще ги хванеш за цървулите..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                          По темата:
                          Най-важното за една финансова институция е стабилността и консерватизма. Това кара бабичките да внасят пенциите в банката на 0 лихва - сигурността.
                          Австрийците тотално се осраха. Като евтина златотърсачка се опитаха да продадат златната им кокошка в България за некой лев отгоре. Сделката обаче се върна като бумеранг върху тях и сега ще трябва да сърбат парсата на скапаните си решения.

                          За каква сигурност и стабилност можем да говорим тук? Ведъж булката кат е изневерила ходи вярвай, че пак няма да го направи. Утре ще дойде поредния спекулант, ще предложи някакви баснословни кинти и те пак ще се вържат. На тия им нямам НИКАКВО доверие. Язък за името.


                          Пълно фиаско.
                          Няма така да говорич за демократичния и морален Запад.Не е възможно западна фирма да прави лоши неща.Това го могат само руснаците Путин и комунистите

                          Коментар


                          • Това, че се опитаха за още пари отгоре да продадат пенсиите на голяма част от българите на незнайни „инвеститори” говори колко много мислят за нас и бизнеса си. Само думи думи думи. А колко мислят в ежедневната си работа?????  Не повече от събитията покрай провалената продажба. И КФН, на която и плащаме заплатите като си спи сладко какво чакаме от ПФ?? НИЩО!!!!!
                            Аз и до момента съм внесъл повече пари в моя пенсионен фонд от колкото имам сега по партидата. За каква доходност ми говорят??? КФН защо не погледне този масов случай? Кога чакат да се оправят нещата??? Или те вече са оправени – заплати и други неща вървят, нямат спирка.

                            Коментар


                            • По темата:
                              Най-важното за една финансова институция е стабилността и консерватизма. Това кара бабичките да внасят пенциите в банката на 0 лихва - сигурността.
                              Австрийците тотално се осраха. Като евтина златотърсачка се опитаха да продадат златната им кокошка в България за некой лев отгоре. Сделката обаче се върна като бумеранг върху тях и сега ще трябва да сърбат парсата на скапаните си решения.

                              За каква сигурност и стабилност можем да говорим тук? Ведъж булката кат е изневерила ходи вярвай, че пак няма да го направи. Утре ще дойде поредния спекулант, ще предложи някакви баснословни кинти и те пак ще се вържат. На тия им нямам НИКАКВО доверие. Язък за името.


                              Пълно фиаско.
                              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                              Коментар


                              • Аз се прехвърлих без пари Подписах, че давам на новото дружество 20 кинта, които те да платят от мое име

                                Коментар

                                Working...
                                X