IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    И друг път съм казвал. Решението е лесно. Индивидуални пенсионни сметки и толкова.
    Всички, да имат право да избират между пенсионен фонд и индивидуална пенсионна сметка. Индивидуалните пенсионни сметки да не се облагат с данъци и да има възможност да се усвояват само при настъпване на осигурително събитие.
    Аз ще избера активно управление на сметката си, бате Пешо може да избере цялата да бъде депозит и така.
    Абсолютно. Това е решението !
    Иии - никакви пенсии !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Не може пълнолетни хора да имат попечители.Всеки сам си взема решенията и си носи последствията.А циганите не ги мисли.Изобщо не са глупави.На мен един такъв дето го смятах за глупав ми каза вий бъгърете сте много глупави.Да бачкате 45 години за 200 кинта пенсия която вземате на 65г.На мен ако доживея 67г ще ми дадат минималната социална 160 кинта.За две години по 200 кинта са 4800 лева.Какъв мангал съм ако за 45 г не моа да открадна 5000 лева.Ми нали едно момиче да продам и ще изкарам толкова...И това при положение че не успея да прекарам телка и да се пенсионирам на 40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!А ти си мисли че са глупави.Като направи четири пет деца получава детски майчинство за две получава помощи за инвалиди и те се събраха 600 кинта от социала както му викат а ти бачкай..Моята къща е пълна с деца и внуци а вие имате по едно и сте със стиснати кълки.Аз моята циганка днес ще я лупна три пъти а вие бачкайте и като се приберете вечер не мое си оправите жените и по един път!!!!!!!!Па ти ги мисли за глупави.....
      Съгласен съм с подчертаното, но какви са им последствията. на приказки и по закон имат доста отговорност, но напрактика започват да плачат че държавата им е длъжна, и закапак на всичко се поява и някоя групичка от хора да ги защитава и да се възползва по всевъзможни начини. и накря какво излиза терикатите си терикатеият а кервана си върви.
      Преди да се натикат в миши дупки терикатите, каквото и да се прави ще е обречно на провал.
      Вчера национализираха лични сметки, днес пропускат но утре пак може да си ги вземат. Личната партида е временно решение ( аз съм за подобен подход) когато дъжата се управлява по закони приети утре сутрин.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
        Абе няма ли я проклетата доходност някъде по години и фондове в нета?
        Тук има 2005-2009
        http://www.segabg.com/article.php?is...=16&id=0000101

        Коментар


        • Абе няма ли я проклетата доходност някъде по години и фондове в нета?
          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            И друг път съм казвал. Решението е лесно. Индивидуални пенсионни сметки и толкова.
            Всички, да имат право да избират между пенсионен фонд и индивидуална пенсионна сметка. Индивидуалните пенсионни сметки да не се облагат с данъци и да има възможност да се усвояват само при настъпване на осигурително събитие.
            Аз ще избера активно управление на сметката си, бате Пешо може да избере цялата да бъде депозит и така.
            Тук се съгласих с теб.

            Коментар


            • И друг път съм казвал. Решението е лесно. Индивидуални пенсионни сметки и толкова.
              Всички, да имат право да избират между пенсионен фонд и индивидуална пенсионна сметка. Индивидуалните пенсионни сметки да не се облагат с данъци и да има възможност да се усвояват само при настъпване на осигурително събитие.
              Аз ще избера активно управление на сметката си, бате Пешо може да избере цялата да бъде депозит и така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                Абе вие в кви фондове сте си слагали парите бе?
                В моя фонд до момента имам следната конфигурация - 1 дял с номинал 1 лев = 1.5 лева текуща цена. Малко, ама от сърце и най-важното - безплатно, щот иначе паричките щеха да отидат у общия бюджет, а Мара общата....

                Демек, да се върна на въпроса - аз имам реализирана средна 50% доходност на моите дялове. Отчитам е като много ниска, но е по-добре от нулата. Как при вас е обратното не разбирам?

                Ми в Алианц....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nicknja Разгледай мнение
                  бате Пешо, проблема е в малоумието на 80% от населението. И какво като има право на избор?!. Какъв избор може да направи човек който е като кон с капаци? Това с избора е за хора знаещи, можещи и гледащи далеч пред носа си. Как човек без основно образование, незнащ да си напише името ( btw днес в била една циганка ме молеше да и полълна заявлението за била карта ) ще направи своят избор ? Ще игре хазард и после някой друг ще му е виновен. От кога го гледаме този филм ?!
                  Не може пълнолетни хора да имат попечители.Всеки сам си взема решенията и си носи последствията.А циганите не ги мисли.Изобщо не са глупави.На мен един такъв дето го смятах за глупав ми каза вий бъгърете сте много глупави.Да бачкате 45 години за 200 кинта пенсия която вземате на 65г.На мен ако доживея 67г ще ми дадат минималната социална 160 кинта.За две години по 200 кинта са 4800 лева.Какъв мангал съм ако за 45 г не моа да открадна 5000 лева.Ми нали едно момиче да продам и ще изкарам толкова...И това при положение че не успея да прекарам телка и да се пенсионирам на 40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!А ти си мисли че са глупави.Като направи четири пет деца получава детски майчинство за две получава помощи за инвалиди и те се събраха 600 кинта от социала както му викат а ти бачкай..Моята къща е пълна с деца и внуци а вие имате по едно и сте със стиснати кълки.Аз моята циганка днес ще я лупна три пъти а вие бачкайте и като се приберете вечер не мое си оправите жените и по един път!!!!!!!!Па ти ги мисли за глупави.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Тук съм съгласен с тебе, че нямаме избор. Нека се даде право на хората да избират дали, къде и каква част от парите си да внасят в държавната каса или в частните такива. Всеки сам да избира и да носи после отговорност за решението си. Чилийците нали така направиха. Избрал си 100% държавно осигуряване ОК, значи имаш доверие в политическата класа и производните й, избрал си 100% частен фонд ОК, мисли добре къде и защо, избрал си "фифти/фифти", добре, нека може и така. Това обаче за премахването на пенсиите ще ни върне в 18-19 век приятелю. Каква раждаемост, какви 5 лева? Утопия е това, да знаеш. Семейството, семейните традиции, морал и отношения от онова време никога няма да се върнат. Сега животът е много по-забързан, хората са много по-големи егоисти и затова бизнесът със старчески домове и хосписи процъвтява...
                    О гарантирам ти че ще върнат и още как.Когато знаеш че на стари години няма пенсия ще се замислиш.И гарантирам че раждаемостта ще се вдигне.А хората са като кучето и те скачат според тоягата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                      Абе вие в кви фондове сте си слагали парите бе?
                      В моя фонд до момента имам следната конфигурация - 1 дял с номинал 1 лев = 1.5 лева текуща цена. Малко, ама от сърце и най-важното - безплатно, щот иначе паричките щеха да отидат у общия бюджет, а Мара общата....

                      Демек, да се върна на въпроса - аз имам реализирана средна 50% доходност на моите дялове. Отчитам е като много ниска, но е по-добре от нулата. Как при вас е обратното не разбирам?
                      кайзерче, понеже съм в същия фонд, дай да те питам - за колко години е тази обща доходност? Сметни си я сега на годишна база (даже не със сложната лихва, директно дели на годините), извади от тях 5-те%, дето ти ги вземат на входа на всяка вноска и пак ми кажи колко ти е "доходността" и дали няма да използваме за пореден път толкова модерно-витиеватото "отрицателна доходност", за да прикрием думичката загуба? Или иначе казано - аз тези пари, дето съм ги дал на фонда, не на банков депозит, дето всеки селски мунчо може да си направи, вкъщи под дюшека да ги бях държал, пак щях да имам повече, отколкото сега като ми ги управляват "професионалисти". И забележи - щяха да са кеш пара, а не хартийки, дето ако тръгнат всички да си ги вадят и ще се окаже, че нямат и половината от това, което им обявяват, че имат, щото пазарът ще се е сринал жестоко.
                      П.С. А пък ако си бях сложил паричките в депозит, то сега щях да имам двойно на това, което имам с уж 50-те% "доходност - двойно, барабар с твоята и моята "доходностШ
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                        Малко, ама от сърце и най-важното - безплатно, щот иначе паричките щеха да отидат у общия бюджет, а Мара общата...
                        А бе, по-добре е от нищо, ама да е безплатно... не е баш
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Абе вие в кви фондове сте си слагали парите бе?
                          В моя фонд до момента имам следната конфигурация - 1 дял с номинал 1 лев = 1.5 лева текуща цена. Малко, ама от сърце и най-важното - безплатно, щот иначе паричките щеха да отидат у общия бюджет, а Мара общата....

                          Демек, да се върна на въпроса - аз имам реализирана средна 50% доходност на моите дялове. Отчитам е като много ниска, но е по-добре от нулата. Как при вас е обратното не разбирам?
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Манчо проблема е че нямаме право на избор.Дали да се осигуряваме изобщо и къде.Ако зависеше от мен на частен фонд няма да дам и стотинка.Не може да се играе комар със старините на хората.Да предположим че се пенсионира човек на 63г и живее до 80.17години са дълъг период и не може живота ти да зависи от някакви тарикати черноборсаджии.Най добре е изобщо да премахнат пенсиите.Тогава раждаемостта ще се увеличи и никой трезвомислещ няма да остане с едно дете..А частни фондове в здравеопазването е поредното безумие.
                            бате Пешо, проблема е в малоумието на 80% от населението. И какво като има право на избор?!. Какъв избор може да направи човек който е като кон с капаци? Това с избора е за хора знаещи, можещи и гледащи далеч пред носа си. Как човек без основно образование, незнащ да си напише името ( btw днес в била една циганка ме молеше да и полълна заявлението за била карта ) ще направи своят избор ? Ще игре хазард и после някой друг ще му е виновен. От кога го гледаме този филм ?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Манчо проблема е че нямаме право на избор.Дали да се осигуряваме изобщо и къде.Ако зависеше от мен на частен фонд няма да дам и стотинка....
                              Тук съм съгласен с тебе, че нямаме избор. Нека се даде право на хората да избират дали, къде и каква част от парите си да внасят в държавната каса или в частните такива. Всеки сам да избира и да носи после отговорност за решението си. Чилийците нали така направиха. Избрал си 100% държавно осигуряване ОК, значи имаш доверие в политическата класа и производните й, избрал си 100% частен фонд ОК, мисли добре къде и защо, избрал си "фифти/фифти", добре, нека може и така. Това обаче за премахването на пенсиите ще ни върне в 18-19 век приятелю. Каква раждаемост, какви 5 лева? Утопия е това, да знаеш. Семейството, семейните традиции, морал и отношения от онова време никога няма да се върнат. Сега животът е много по-забързан, хората са много по-големи егоисти и затова бизнесът със старчески домове и хосписи процъвтява...
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                И кое му е идиотското на мнението на Пешо? Системата е разходо-покривна и отдавна е фалирала - издържа се само от нашите данъци. Дава се на всички пенсионери след 65 годишна възраст по 150 кинта (достатъчни, за да не умрат от глад, но за нищо повече), а останалото - каквото си изкарал през живота си, това е. Справедливост в най-висша форма, че ми писна от социални бълвочи
                                Все някое поколение трябва да е преебано, така че ще е това или следващото - все тая, аз така или иначе не се надявам на пенсия от държавата, щото знам, че няма от къде да се появи
                                Миналата седмица бях в Дубай - там не ти вземат нищо от парите, които изкарваш: каквото си вземеш, твое си. На моя въпрос - а какво става, като се пенсионираш, отговорът на местните беше: ами не се пенсионираш
                                Всички поколения са преебани но нашето ще е най преебаното.ще плащаме като попове цял живот а пенсии няма да има.Аз съм смятал за себе си по моите пенсионни осигуровки че за 40 години вноски на обикновен срочен влог с 5% годишна лихва се събират 500000 кинта.Е затова не им искам грижите и пенсията...

                                Коментар

                                Working...
                                X