IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hris0 Hrist0v Разгледай мнение
    Ако Мустака прибара фонда, ще е интересно какво ще се случи с акциите на Софарма. Дали ще ги разкара, за го върне на чичо Оги, че от доста време му има зъб Ще е интересно.

    *Не е препоръка.
    Е, то ще е интересно и ако Чичо Оги вземе Доверие.Така Доверие при Доверие ще отиде
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Може да се получи доста интересна ситуация с целия този шум и негативи около тази продажба. Има реална възможност да се започне сериозен отлив на осигурени дори и ако не се получи сделка. А ако сделката стане факт и се започне негативна вълна по медии и синдикати като нищо Доверие вече няма да бъде най-големия фонд.
      Ако Мустака прибара фонда, ще е интересно какво ще се случи с акциите на Софарма. Дали ще ги разкара, за го върне на чичо Оги, че от доста време му има зъб Ще е интересно.

      *Не е препоръка.

      Коментар


      • Може да се получи доста интересна ситуация с целия този шум и негативи около тази продажба. Има реална възможност да се започне сериозен отлив на осигурени дори и ако не се получи сделка. А ако сделката стане факт и се започне негативна вълна по медии и синдикати като нищо Доверие вече няма да бъде най-големия фонд.

        Коментар


        • нека видим нещата докрай де

          Коментар


          • Тотален Фалит

            Коментар


            • http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2140772
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                само не мога да разбера какво не му харесвате на бъдещият собственик??
                Тая система със задължителните фондове е пълен въздух под налягане. От две години го говоря това, ама няма кой да чуе. Прогнила от корупция и задкулисие.

                Само дето тази сделка наистина ще бъде като черешка върху тортата, която ни готвят 12 години. Тотален крах, но крах напълно очакван в тази обстановка - прогнила е цялата държава.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  След последните събития бих казал - жалко за ПОК Доверие, жалко и за готиния екип и прозрачното управление
                  Аз лично почвам да се оглеждам за нов ПФ!
                  Интересно каква ще е съдбата на TBI invest и asset - все пак ПОК Доверие им беше основна хранилка!
                  Поздрави на кака Дани и г-н Маринов, които винаги са били коректни към мен и са ме държали в течение и са отговаряли на всичките ми въпроси.
                  Живи и здрави!
                  само не мога да разбера какво не му харесвате на бъдещият собственик??

                  Коментар


                  • След последните събития бих казал - жалко за ПОК Доверие, жалко и за готиния екип и прозрачното управление
                    Аз лично почвам да се оглеждам за нов ПФ!
                    Интересно каква ще е съдбата на TBI invest и asset - все пак ПОК Доверие им беше основна хранилка!
                    Поздрави на кака Дани и г-н Маринов, които винаги са били коректни към мен и са ме държали в течение и са отговаряли на всичките ми въпроси.
                    Живи и здрави!

                    Коментар


                    • Ох сядам да си почина малко, щото отначалото на годината чак днес спрях да работя за държавата и ПОК Доверие.

                      http://dnes.dir.bg/news/danatzite-de...-13782960?nt=6

                      Коментар


                      • 1. Защо аджеба ПОК Доверие не управлява парите ми лично, а разчита за това на ТиБиАй АМ и ТиБиАй Инвест? Така не се ли точат едни допълнителни ср-ва извън ПОК? И другите ли ПФ разчитат на външни инвестиционни отдели или управляват парите с тяхни звена и не е ли скъпо за пенсионерите това удоволствие?


                        няма логично обяснение на това. уж са се наели да управляват парите на хората, а излича, че една част управляват, а друга не могат, и ги дават на друго свързано дружество да управлява.
                        не видях управляващото дружество да е понесло някакви щети от това, че през последните години на всички ни спаднаха партидите, но не и печалбата на управляващите.
                        това, което ти го е написала Даниела Петкова е меко казано неточна информация !!!! няма да използвам друга квалификация

                        Коментар


                        • така едни въпроси възникват в моята главица!

                          1. Защо аджеба ПОК Доверие не управлява парите ми лично, а разчита за това на ТиБиАй АМ и ТиБиАй Инвест? Така не се ли точат едни допълнителни ср-ва извън ПОК? И другите ли ПФ разчитат на външни инвестиционни отдели или управляват парите с тяхни звена и не е ли скъпо за пенсионерите това удоволствие?

                          2. Входната ми такса във ДПФ Доверие/наречена такса за упр-е/ е 2,76% от вноската, освен това ми се удържат 9% годишно от печалбата, само това ли са таксите - много малко ми се виждат? все пак като се загледах във западните ВФ освен 4-5% на входа удържат поне 1,5 за управление и други! Не вярвам нашите ПФ да са се минали, какво ми убягва???

                          3. Вярна ли е хипотезата, която споделям от няколко дни, че спестения плосък 10% данък ще ни излезе през ....носа, след време когато неминуемо данъка ще се повиши например на 30% и когато реша да изтегля(защото няма да държа ДПФ до пенсия) държавата ще отхапе огромен процент от вноските ми - точно заради невнесен данък?

                          4. Гледам че Албена АД предлага отстъпки за клиенти на ПОК Доверие(може би защото ПФ-то е голям инвеститор), не е ли време да се искат такива отстъпки в цените и от ЧЕЗ - за клиентите на Доверие ? (майтап )

                          п.с. знам че има един човек който ще ми отговори на лични - чакам отговора с интерес
                          Last edited by tony1975; 01.05.2013, 08:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                            Аз вече взех мерки през седмицата, да видим какво ще стане с Доверие. Все още имам фарма но ако падне ще взема още.
                            какви мерки взе?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Мисля че грешиш. Промените са преоценки.
                              може може

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Има вече отчети за инвестициите към 31.03, за което ми бе обърнато внимание!
                                Хората са понакупили още Албена и КТБ!
                                Аз вече взех мерки през седмицата, да видим какво ще стане с Доверие. Все още имам фарма но ако падне ще взема още.

                                Коментар

                                Working...
                                X