IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Не виждам какво могат да направят фондовете, за да увеличат до приемливи размери доходността на осигуряващите се.
    Елементарно е! Просто трябва да спрат да начисляват такси "управление" след като нищо не зависи от тяхното управление. Тези фондове трябва да имат доходи от осигуряващите се САМО ако имат съответната доходност! Никъде в пазраниа икономика няма печалба без риск! А в момента печалбите на тези частници са записани като закон... Те си удържат съответните такси от доброзорните вноски на пишман осигуряващите се независимо дали инвестициите им са печеливши или губещи.

    Това трябва да се промени НЕЗАБАВО и съответните закони да се променят! Първо, тези частницида не получават печалба ако не докарват доходност на клиентите си и второ, да се отмени задължителното-доброволно осигуряване. няма смисъл да се задължават хората зорлем да си подаряват парите когато внесени по обикновен банков депозит биха докарали с пъти по-голяма доходност за този период!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Не виждам какво могат да направят фондовете, за да увеличат до приемливи размери доходността на осигуряващите се. След заплащането на всички такси към УД партидата пак няма да може да достигне поне инфлацията и то в дългосрочен период.
      Отделен е въпросът за качеството на инвестициите и доколко ще може да се получат пари от голяма част от активите.
      Сумата по партидите ми май са около 10 хилки, но съм сигурен, че от тях нищо няма да дойде при мен на пенсионна възраст.
      Хубаво е тук да си пишем какво ли не, но всички знаем, че на тази осигуровка по никакъв начин няма как да се разчита по много причини.
      Разчитам на себе си и на моите инвестиции, за да си гарантирам бъдещето. А ежемесечните разходи за осигуровки ги слагам в графа – ПОДАРЪЦИ.
      Няма начин да докарват висока доходност, а само с достатъчно висока доходност може да има някакъв материален смисъл. Но за да имат по-висока доходност трябва да поемат по-висок риск.

      Но в момемента в който като са поели риск и са загубили и се намират една камара идиоти да пишат по медии как ПФ губят парите по време на кризата.

      Коментар


      • И така и така сега е време на всякакви искания.... Дайте да формулираме едно нашенско си, инвеститорско. Да се въведат лични пенсионни сметки. Така и борсичката ще живне, и на държавата няма да висим след време, и т.н.

        Коментар


        • Не виждам какво могат да направят фондовете, за да увеличат до приемливи размери доходността на осигуряващите се. След заплащането на всички такси към УД партидата пак няма да може да достигне поне инфлацията и то в дългосрочен период.
          Отделен е въпросът за качеството на инвестициите и доколко ще може да се получат пари от голяма част от активите.
          Сумата по партидите ми май са около 10 хилки, но съм сигурен, че от тях нищо няма да дойде при мен на пенсионна възраст.
          Хубаво е тук да си пишем какво ли не, но всички знаем, че на тази осигуровка по никакъв начин няма как да се разчита по много причини.
          Разчитам на себе си и на моите инвестиции, за да си гарантирам бъдещето. А ежемесечните разходи за осигуровки ги слагам в графа – ПОДАРЪЦИ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Аз имам по-различно мнение за тази сделка - че ще подейства като катализатор на БФБ.
            Новия собственик се е доказал като любител на българското. Дръжте се спекуланти....
            Тъй ша да ни катализира, че...абе нямам думи.
            Ако си следил агрофинанса - ще разбереш какво имам предвид.
            Най много (тъй и тъй съм почнал вече) - да ми ускори пренасочването извън БФБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
              Заради непрозрачната продажба, ръководството на "Доверие" подаде оставка - 13 юли

              КНСБ сезира ДАНС и други институции за готвената сделка за "Доверие" - 11 юли

              КНСБ: Липсва прозрачност кой купува "Доверие", има риск за пенсионната система (обновена) - 10 юли
              Като ги чета тези статии оставам с впечатлението, че ПФ Доверие са цъфнали и вързали до момента и че тази сделка ще постави под риск парите на кандидат пенсионерите?!... Много е смешно! Смешно е защото тези пари вече са загробени от "професионалистите" ръководили до момента този фонд. То не бяха игрички с мажовците, то не бяха комисионни под масата за сметка на бъдещите пенсионери, чиито пенсионни вноски вече са загробени и са отишли в безкрайните ловни полета. Тази продажба просто им дава възможност да си измият ръцете, е разбира се, ако новият собственик не ги уволни дисциплинарно поради некадърност и корупция на всевъзможни нива! Предполагам си дават ясна сметка, какво предстои и затова бързат да изпреварят събитията с доброзорна оставка....
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Ае да ходим да правим опашка Отдавна мисля да си местя партидата, ама все ме домързяваше И сега имаме ли инфо от първа ръка кой седи зад офшорката?

                Коментар


                • Реално погледнато КФН имат ли някаква власт да не одобрят сделката?
                  The weak are meat and the strong do eat.

                  Коментар


                  • Аз тъкмо щях да се прехвърлям в Доверие...................ама не с този собственик много ясно......

                    Коментар


                    • 1. Кафе - до 7:30
                      2. Работа - до 17:00
                      3. Смяна на ПОК Доверие - възможно най - скоро!!!

                      Коментар


                      • Пламен Димитров, КНСБ: Орешарски и Мавродиев ме увериха, че няма да се допусне ощетяваща сделката за "Доверие"



                        От Дневник
                        Последна промяна в 20:38 на 15 юли 2013, 1518 прочитания, 40 коментара



                        Офшорната United Capital купува "Доверие", сделката вече зависи от българските регулатори (допълнена) - 15 юли

                        Корнелия Нинова: Без офшорни фирми в пенсионните фондове - 13 юли

                        Заради непрозрачната продажба, ръководството на "Доверие" подаде оставка - 13 юли

                        КНСБ сезира ДАНС и други институции за готвената сделка за "Доверие" - 11 юли

                        КНСБ: Липсва прозрачност кой купува "Доверие", има риск за пенсионната система (обновена) - 10 юли
                        "Проведохме срещи с министър-председателя, с шефа на Комисията по финансов надзор и с шефа на Комисията за защита на конкуренцията. И на трите срещи изразих нашата позиция, че ние нямаме необходимата сигурност и увереност, че този кандидат-купувач е достатъчно сигурен и надежден, за да гарантира правата на осигурените лица. Тяхното уверение беше, че няма да се допусне сделка, която да наруши правата на осигурените лица. Така че очаквам да се гарантират тези интереси."

                        Това коментира пред "Дневник" президентът на Конфедерацията на независимите синдикати в България Пламен Димитров след като днес се срещна с институциите, за да изрази опасенията на организацията за преговорите за продажба на мажоритарния дял на пенсионния фонд "Доверие". Днес стана ясно, че сегашният собственик на фонда "Виена иншурънс груп" (Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) е приключил преговорите за продажба на дяловете си във фонда с компанията United Capital PLC.

                        "За да стане сделката има два регулатора, които трябва да проверят потенциалния купувач. При проверката трябва да се гарантира, че той ще спазва законовите изисквания по отношение на прозрачността на акционерите и най-вече при доказването на собствените капитали, защото законът е категоричен, че не може с никакви привлечени средства да се финансира подобна сделка, а само със собствени", обясни Димитров.

                        Днес Управителният съвет на "Доверие" по искане на част от мажоритарни акционери е насрочил общо събрание на акционерите за 30 септември. "На него ще искаме информация за сделката, която няма да се финализира, докато не се произнесат регулаторите, че е допустима, независимо че VIG заявиха, че са приключили преговорите," каза още президентът на КНСБ.

                        Тогава ще се обсъдят и интересите на малките акционери сред които и КНСБ. "Естествено ще искаме нашите акции да намерят съответно развитие - или някой от мажоритарните акционери - сегашен или бъдещ - да предложи съответни равни условия на сключената вече сделка на миноритарните акционери. Смятаме че е логично това да се случи. Случвало се е в редица други сделки", заяви Димитров. Друг вариант по думите му е сегашният собственик "Виена иншуранс груп" да изкупи акциите на миноритарните акционери и да ги предлага в пакет, като това също ще е предмет на обсъждане на общото събрание.

                        "Датата е възможно най-ранната по закон. Реагирахме максимално бързо, но не очаквахме VIG да вземе това решение, независимо че бяха обявили, след нашата реакция и след основателните притеснения, които имаме не само ние, но и навлязоха в цялото публично пространство, включително с оставката на целия мениджмънт", коментира още Димитров по повод насроченото общо събрание, до което има много време при вече финализирани преговори за купуване на фонда. Димитров заяви, че не може да се направи прогноза по придвижването на сделката, защото акционерите нямат повече информация от тази, която VIG разпространява публично.

                        Коментар


                        • Аз няма да се местя, оставам в стария си фонд!!!

                          Коментар


                          • Аз имам по-различно мнение за тази сделка - че ще подейства като катализатор на БФБ.
                            Новия собственик се е доказал като любител на българското. Дръжте се спекуланти....
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Офшорка купува "Доверие"

                              Коментар


                              • Браво на Доверие - портфейл, може би за последно

                                Коментар

                                Working...
                                X