IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно евентуално преструктуриране не порфолиото на Доверие ще развижи и без това умрялата борса. Мисля, ни очакват интересни поне 6 месеца докато трае турбуленцията...
    Не е препоръка!

    Коментар


    • http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/...nev_prizovava/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Решила е така, защото по времето на гербаджийското правителство те нямаше никакъв да го задаваш този въпрос!
        Моля?

        Коментар


        • поредната офшорка... и пенсионен фонд!

          л.йната в БГкочината стават все погъсти и дълбоки!

          Но.... вече няма изненадата, а само поредната тъжна констатация!

          Коментар


          • Това с Доверие е най-интересното събитие на БФБ за последните 7 г.
            Не е препоръка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Не може на падащ финансов пазар - и то падащ катастрофално - фондовете да правят ръст - как ще стане това?
              Може, Импов, може. Ама трябва да си професионалист! Когато преди няколко години ви казвах, че най-печелившата инвестиция ще е банковия депозит таквиз "професионалисти" от фондовете се питаха дали изобщо банковият депозит е инвестиция!?...

              Сега ви казвам същото за златото, среброто и биткойна и пак същите "професионалисти" ме убеждават че това били "мъртви" пари... Позната картинка налЕ?!..
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                Защото Олигархията в България е решила, че ще спечели на мой гръб и в мой ущърб?
                Решила е така, защото по времето на гербаджийското правителство те нямаше никакъв да го задаваш този въпрос!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Не лъготи, не баламосва.

                  Не може на падащ финансов пазар - и то падащ катастрофално - фондовете да правят ръст - как ще стане това?

                  И все нещо е останало... аз искам да зная къде са ми парите, които съм дал на НОИ през Осма, Девета или коя да е друга година? Къде мога да проверя? Никъде - защото парите ги НЯМА - нито стинка !!!!
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    То само по "уау"-то се вижда, кой е с промития мозък... Кога за последно майка ти или баща ти или пък баба ти и дядо ти са пляскали с ръце и са възкликвали "уау"?!..

                    Да имаш майчин език с толкова богато езиково и смислово разнообразие от възклицания като еха, иха, оха, уха и т.н. и да използваш като последния тъмно-син папагал едно куцо, плоско, сиво и чуждо на нашата култура "уау"... И да твърдиш, че други са с промити мозъци?!... нЕмам думи...
                    Ибря, га си прав, прав си, дъ гу иВа в пущинята Да си иВе Фанко магарету, ако не ти велам истината
                    Много обичаш да изместваш тезата, другарю, но да те попитам и теб - ти защо пишеш биткойн в подписа си, а не компютърна стотинка или по-точно измислена монетка? хайде да се заяждаме на дребно и не по темата - то и без това ти е любим похват
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Доходността на фондовете за миналата година е 7-8% - а повечето хорица си турят парите в бамката за два пъти по-ниска лихва.
                      Абе Импов, стига си баламосвал хората!... колко ти бе доходността за по-миналата година, а за по-по-миналата, а за по-по-по-миналата?!... Плътни ЗАГУБИ!

                      Стига сте лъготили като същите ония цигани против които плюеш!...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Мене пък ми е чудно, Патев - защо спестяваш една друга истина - че загубата на хората от парите, които наливат в НОИ не е 3%, а 100% - защото което човекът внася тоя месец уж за бъдеща пенсия, циганите го изпиват още другия месец?

                        Доходността на фондовете за миналата година е 7-8% - а повечето хорица си турят парите в бамката за два пъти по-ниска лихва.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Не виждам какво могат да направят фондовете, за да увеличат до приемливи размери доходността на осигуряващите се. След заплащането на всички такси към УД партидата пак няма да може да достигне поне инфлацията и то в дългосрочен период.
                          Отделен е въпросът за качеството на инвестициите и доколко ще може да се получат пари от голяма част от активите.
                          Сумата по партидите ми май са около 10 хилки, но съм сигурен, че от тях нищо няма да дойде при мен на пенсионна възраст.
                          Хубаво е тук да си пишем какво ли не, но всички знаем, че на тази осигуровка по никакъв начин няма как да се разчита по много причини.
                          Разчитам на себе си и на моите инвестиции, за да си гарантирам бъдещето. А ежемесечните разходи за осигуровки ги слагам в графа – ПОДАРЪЦИ.
                          Чудно ми защо трябва да "спестявам" задължително на над 3% средно-годишна загуба на средствата си в реално изражение (след инфлация), при положение, че имам ипотека на 7% примерно? Защото Олигархията в България е решила, че ще спечели на мой гръб и в мой ущърб? Под благородния предлог, че великите специалисти ще ми осигурят невероятна частна пенсия? Аман от мошеници...ако не бяха задължителни, тези пирамиди нямаше да имат и един клиент, защото продукта им не струва. Тази сделка е поредното потвърждение....Петкова рева като заклана кокошка как държавата имала апетити. към великата "частна" собственост...не Г-жо Петкова, не държавата има апетити...а олигархията в държавата! Дано да е разбрала вече какво се опитвах да и кажа последните няколко години, защото както правилно бях предвидил нито Петкова, нито който и да е друг мениджър може да е гарант срещу посегателство върху парите ни. Айде къде са сега ревльовците за "частната" собственост. На ви сега една "частна" собственост. Аз моите 10 хиляди до дотук съм ги прелажил...да им приседнат дано на всичките мошеници в държавата...халал да са им, крадци.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            уау, изненада... когато не забиваш на тема промиване на мозъци, имаш и много добри попадения
                            То само по "уау"-то се вижда, кой е с промития мозък... Кога за последно майка ти или баща ти или пък баба ти и дядо ти са пляскали с ръце и са възкликвали "уау"?!..

                            Да имаш майчин език с толкова богато езиково и смислово разнообразие от възклицания като еха, иха, оха, уха и т.н. и да използваш като последния тъмно-син папагал едно куцо, плоско, сиво и чуждо на нашата култура "уау"... И да твърдиш, че други са с промити мозъци?!... нЕмам думи...
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Елементарно е! Просто трябва да спрат да начисляват такси "управление" след като нищо не зависи от тяхното управление. Тези фондове трябва да имат доходи от осигуряващите се САМО ако имат съответната доходност! Никъде в пазраниа икономика няма печалба без риск! А в момента печалбите на тези частници са записани като закон... Те си удържат съответните такси от доброзорните вноски на пишман осигуряващите се независимо дали инвестициите им са печеливши или губещи.

                              Това трябва да се промени НЕЗАБАВО и съответните закони да се променят! Първо, тези частницида не получават печалба ако не докарват доходност на клиентите си и второ, да се отмени задължителното-доброволно осигуряване. няма смисъл да се задължават хората зорлем да си подаряват парите когато внесени по обикновен банков депозит биха докарали с пъти по-голяма доходност за този период!
                              +1
                              уау, изненада, веднъж да съм на 100% съгалсен с мнението на Фори. когато не забиваш на тема промиване на мозъци, имаш и много добри попадения
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Аз тъкмо щях да се прехвърлям в Доверие...................ама не с този собственик много ясно......
                                Какво сега, брожение ли има? Народа да не е започнал да менка вече фонда с друг ? Ктб управляваха ли някакъв фонд сега?
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X