IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мавродиев се произнесе по темата

    Първоначално изпратено от scandy Разгледай мнение

    Коментар


    • http://www.capital.bg/biznes/kompani...?ref=cheteno24

      Коментар


      • Аз смятам, че дългосрочното вложение в дългосрочни животи, ще бъде прееВано от 30-40% данък, срещу 10% данъчен кредит много скоро
        За това, срещу умирачка - чисто рискова застраховка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Ми Заров - те си виждат паричките:

          Всяка година си получават писъмце - и си ги гледат.


          Не разбирам - какво те мъчи?


          Убеждавал да си изтеглят паричките - а ако утре убеденият от теб пукне - как ще убедиш децата му, че си посъветвал покойникът мъдро, ърм?


          Защо се плъзна по тая линия, въпреки, че ти го казах - да не го правиш?

          Това, че получаваш ПИСЪМЦЕ всяка година - не означава, че си видял парите в действителност.

          Това, с писъмцето - е същото, както да отидеш на ОНЯ банкомат в НОИ-то...

          Импе, защо се правиш на глупав? Отчиташ ли ДИАГНОЗАТА - "дългосрочно вложение"??? Уж си инвеститор...

          Това е - тук си, за да направиш една реклама, но скачаш, когато те жилнат дългосрочно...

          Абе - хубава работа, ама нашенска /защото и чужда да е компанията - там, в чуждоземско - тя работи с пари на хора с НЕСРАВНИМИ МЕСЕЧНИ ДОХОДИ - спрямо нашите. Ти това отчиташ ли го?

          Хайде, моля - не ме отваряй в тая тематика - прави си рекламата - от една страна, а от друга - оревавай орталъка, че НОИ-то те завлича..., те хората тук - според теб - не могат да преценят реално нещата... Напротив - доста по-добре са подготвени от теб!

          Нямаш ли усещане, че тоя спор периодично си го преповтаряме с теб? А ти - не мръдваш на милиметър от тезата ти: в НОИ - служителите те прецакват, а в дългосрочното ТИ застраховане - нещата стоят по друг начин???..., едва ли не - компанията ВИ работи на загуба????..., за да можел да печели някой сульо...

          Продължавай да си мелеш..., ти си знаеш, де...
          If something inspires you, follow it! Henry Ford

          Коментар


          • Ми Заров - те си виждат паричките:

            Всяка година си получават писъмце - и си ги гледат.


            Не разбирам - какво те мъчи?




            Убеждавал да си изтеглят паричките - а ако утре убеденият от теб пукне - как ще убедиш децата му, че си посъветвал покойникът мъдро, ърм?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Заарата - почти нищо не разбрах от твоята така да се каже филипика.


              За бамкоматоподобното - аз не желая да проверявам за кои месеци съм "осигурен". Това не ме интересува, титлата "Редовно осигуряващ се коректен платец" въобще не ме блазни - ама никак. Искам да видя колко сухо имам на мое име в НОИ - на колко мога да разчитам - както това в пенсионните компании човекът може да. Каква полза, ако бамкоматът ми каже, че съм осигурен за 238 месеца назад, ако сумата, на която мога да разчитам на дръти години е нула - и ще трябва да чакам на мангалите да им се приработи, за да зема пенсия, колкото да не пукна от глад?

              Най-много са ми интересни имперААторите, които се занимават с ДЪЛГОСРОЧНО животозастраховане...

              ... ПА се сещам, че в периода на голямата инфлация - и аз бЕх от тиА имперААторЕ...

              Бях застраховал една камара приятели и роднини.

              Когото успях да убедя - изтегли паричките си от ДЪЛГОСРОЧНОТО животозастраховане. Те и сега ме уважават много, именно толкова, колкото и аз уважавам хората, които ми помагат със своите знания и опит...

              ИмперААторе, не мога да сФана, кВа ти е точно на теб проблемАТА??? Сам си животозастраховател и непрестанно ОВЪТРЯШ лековерните...... и то - ДЪЛГОСРОЧНО!!!

              Т.е. - БИ ТРЯБВАЛО да знаеш как стават нещата в нашето "общество": ти ще излъжеш някого, но и теб ще те излъжат... Та, пак не сФащам, аджеба - кВа ти е ТОЧНО НА ТЕБ - проблемАТА?... /даваш лЕ си сметка, какво става, ако сега твоите "застраховани" ти увиснат на врата с думите "Искам да си видя паричките, а не само да ме лъготиш с разни доходности???"

              ...и не смятай, че като казвам "твоите застраховани" - имам предвид 10-20-50 човека, а десетките и стотици хиляди в подобни структури, където се "въртят едни пари"...

              Да не хукнеш сега да ме убеждаваш да се застраховам и ти! Тия неща вече сме ги дъвкалЕ - именно в дългосрочен план...
              If something inspires you, follow it! Henry Ford

              Коментар


              • Заарата - почти нищо не разбрах от твоята така да се каже филипика.


                За бамкоматоподобното - аз не желая да проверявам за кои месеци съм "осигурен". Това не ме интересува, титлата "Редовно осигуряващ се коректен платец" въобще не ме блазни - ама никак. Искам да видя колко сухо имам на мое име в НОИ - на колко мога да разчитам - както това в пенсионните компании човекът може да. Каква полза, ако бамкоматът ми каже, че съм осигурен за 238 месеца назад, ако сумата, на която мога да разчитам на дръти години е нула - и ще трябва да чакам на мангалите да им се приработи, за да зема пенсия, колкото да не пукна от глад?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не лъготи, не баламосва.

                  Не може на падащ финансов пазар - и то падащ катастрофално - фондовете да правят ръст - как ще стане това?

                  И все нещо е останало... аз искам да зная къде са ми парите, които съм дал на НОИ през Осма, Девета или коя да е друга година? Къде мога да проверя? Никъде - защото парите ги НЯМА - нито стинка !!!!
                  Импе, ама ти наистина ли вярваш, че има едни огроооомни помещения-сейфове, в които - под строг контрол на едни чичковци - с патлаци и огромни връзки с ключове - се съхраняват едни гъсто подредени пачки, между които не можеш да прокараш острието на бръснач /толкова плътно са подредени/?

                  И преди, и сега....

                  Нали точно с такива доводи и еуфория - преди 6-7 години се поставяха основите на т.нар. ДОБРОВОЛНО пенсионно и не зная още как - наричано "осигуряване"..., дето - мед им капеше от устата на новите НИ институции - да ни доказват, как - по Тошово време - нищо не е останало /след инфлациИТЕ/, но как - точно пък отсега натам - нещата ще цъфтят!!!

                  И нещата наистина РАЗЦЪФНАХА..., но не за такива като теб, а за ония, които обосноваваха НЕОБХОДИМОСТТА от създаването на институции, с лъскавите им офиси, със задължително необходимите лъскави машини и супер-ново оборудване..., които погълнаха пачките в първоначалната еуфория... За заплатите на стотиците шефове и служители - да ти говоря лЕ /или ти това си го знаеш?.../

                  Ееее, как да не са цъфналЕ нещата? ЦъфналЕ са, ама не точно за теб, де...

                  И това са едни пари, дето са само на хартия /и други видове носители/, които са толкова налични, че нашите родители го усещат на гърба си. Каква да е причината - и техните деца, внуци и т.н. - да не са подложени на същият геноцид? Защо ти да си от привилегированите, които могат да имат някакво осигуряване? Да не би да си между пряко "обслужващите" фондовете и осигурителните съборетини? Те - именно в реално време /днес/ - се самоусигуряват... Нали знаеш израза "златЦЕ, елмазЧЕТА..."? Но тия активЧЕТА - ДОБРЕ ЗНАЯТ, че не трябва да се поставят във фондЧЕТА, където "куче влачи - диря няма..."... А къде? Някъде, на сигурно: недвижимости тук, на остров, през офшорка, в крайна сметка - в един НАЙ-ОБИКНОВЕН буркан..., защото, щом активът не е книжен - все ще противостои по някакъв начин на инфлационните процеси.../и плъховете/...

                  Кой-колкото - толкова!

                  Но, ако искаш да видиш, как си "осигурен" - и дали поне нещата са отразени в системата /дали паричките реално ги има - това е друг въпрос/, ТО - отиди в НОИ, след втората врата, вдясно - има нещо, подобно на банкомат. Набираш си ЕГН-то - и виждаш /с най-малка загуба на време/ - в кои месеци си "осигурен", а в кои - не - през годините...

                  Но, ако искаш да видиш активите, които се пазят от чичковци с пищовЕ - това няма да ти позволят, защото в закона /вероятно/ - точно такива екстри, като права за контрол от "осигурените" - липсват! /но със сигурност - правила има, за да папат там служителите, които ти "ОБГРИЖВАТ" партидата..., все пак - ти не си гладен, а си имаш партида, а те НЕ МОГАТ да си отидат гладни тоя месец, защото и деца гледат и така нататъкА..../

                  Със здраве, не се кОси, оти, че ти мине!

                  п.п. Падащите финансови пазари, дето ги споменаваш в началото - МАЙ все още не са ни показали нищо от падането, което ни очаква... /ама, ДАНО съм льош пророк, де.../
                  If something inspires you, follow it! Henry Ford

                  Коментар


                  • най-ми е кеф, когато другарите комунисти започнат да говорят за морал Абре, другари, ами вие, лихвоточките помните ли ги? и какво стана с тях? Е, сега е същото, ама по демократично му - едни и същи лайна с нови наименования. Който е очаквал пари от упф, дпф и ппф е пълен наивник (ама не пича от форума - той е готин: за 1 година с два ника успя да стане заслужил инвеститор), но какво ли се учудвам, като 90% от хората във форума са "инвестирали" в депозити, имот и/или взаимен фонд 9поне по врем на бума)...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                      Това си е по сценария...на другарите!
                      Грешиш, Атилов. Този сценарий изисква голяма доза безвластие. Тази случка е само една от първите птички показващи, на какво замитане на престъпленията направени през предходни години ще станем свидетели! Но за да има безвластие не трябва да има Правителство... А кой ли ходи да протестира за сваляне на Правителството и с чии пари им се плаща на протестиращите и "кафепиещите"?!...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • КФН че ни даде възможност (с решението си) да направиме трезва преценка дали има некаква светлина в тунела, или сме безвъзвратно затънали у говн*та.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                          Крадците на ДДС и отделни даначни все пак имат морал.Продажбата на дедесарски фирми на клошар е все пак проява на морал-погребва се фирма.Е,бедно погребение,но от сърце......Дано сега не наблюдаваме пищтно офшорно погребение ,с почести от Парламентарно представени оплаквачки
                          хаха... точно! Моделът е добре разработен още от Костовите дедесари.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Ако бях на мястото на досегашните собственици на ПФ Доверие щях да постъпя по същия начин. Щях да направя фиктивна продажба на офшорка. Така всичко което съм окрал досега ще си остане само мое и освен това се освобождавам от отговорност за пред плебса, който като му дойде времето да се песионира ще види пенсии от този ПФ през крив макарон...
                            Той плебса от никой от тези фондове и петаче няма да види, за съжаление!

                            Това си е по сценария...на другарите!

                            Коментар


                            • най-интересното събитие

                              Първоначално изпратено от skyVVV Разгледай мнение
                              Това с Доверие е най-интересното събитие на БФБ за последните 7 г.
                              Крадците на ДДС и отделни даначни все пак имат морал.Продажбата на дедесарски фирми на клошар е все пак проява на морал-погребва се фирма.Е,бедно погребение,но от сърце......Дано сега не наблюдаваме пищтно офшорно погребение ,с почести от Парламентарно представени оплаквачки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                                поредната офшорка... и пенсионен фонд!
                                Ако бях на мястото на досегашните собственици на ПФ Доверие щях да постъпя по същия начин. Щях да направя фиктивна продажба на офшорка. Така всичко което съм окрал досега ще си остане само мое и освен това се освобождавам от отговорност за пред плебса, който като му дойде времето да се песионира ще види пенсии от този ПФ през крив макарон...
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X