IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jelenski Разгледай мнение
    Ако "Доверие" попадне в ръцете на офшорките на Мавродиев, ще стане страшно. Това значи ще се заплете поредната афера с пенсиите, били те и допълнителни пенсии. Тежко ни и горко ни!
    Това го премести в "Бисери и вицове".
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Ако "Доверие" попадне в ръцете на офшорките на Мавродиев, ще стане страшно. Това значи ще се заплете поредната афера с пенсиите, били те и допълнителни пенсии. Тежко ни и горко ни!
      NJelenski

      Коментар


      • "Недоверие към сделката за "Доверие"", четем на първа страница в. "Капитал Daily"
        Недоверие и обещания за пълна проверка. Това събуди сред политици и институции развръзката с продажбата на най-голямата пенсионна компания "Доверие" ден след като Vienna Insurance Group (VIG) обяви, че се е договорила да я продаде на дружеството със съмнителни капитали и офшорни собственици - United Capital plc. В същото време КНСБ, която първо остро разкритикува бъдещия нов собственик на компанията и изрази публично страха си от сделката, втвърди позицията си.

        Коментар


        • Жалко за хубавия екип!
          поздрави на кака Дани и г-н Маринов!

          Коментар


          • Какъв е проблемът офшорка да купи Доверие

            "Няма законова пречка офшорна компания да придобие пенсионен фонд Доверие. Това коментират специалисти ...." Хармана на медиите-осребряване на авторитета им... http://darikfinance.bg/novini/96501/...E2%E5%F0%E8%E5

            Коментар


            • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
              Йордан Цонев: Няма постъпило искане от офшорка за "Доверие"
              Недопустимо е да бъде извършена такава продажба, заяви депутатът
              Публикувано: 16 юли 2013, 19:01 | Обновено: 16 юли 2013, 19:01
              Разпечатай
              прочитания: 155 | коментари: 4
              София, България

              Няма постъпило официално искане от офшорни компании за пенсионната компания "Доверие". Недопустимо е да бъде извършена такава продажба. Това заяви пред журналисти депутатът от ДПС Йордан Цонев от ДПС, председател на Комисията по бюджет и финанси в НС. „Независимо, че тя е частна компания, тя подлежи на регулация от Комисията по финансов надзор (КФН), съобразно българското законодателство. Мисля, че и от Комисията за защита на конкуренцията - също. Аз очаквам, че КФН няма да разреши такава продажба, защото това противоречи на интереса на българските вложители, и на изискването за прозрачност и на стабилитета на тази система. Ние ще следим отблизо тази сделка, защото Народното събрание контролира дейността на тези регулатори чрез отчети. Когато в КФН постъпи официално искане, аз ще имам среща с ръководството на комисията, и ще обсъдим тези проблеми. Но трябва да бъдем категорични, че такъв тип сделка няма да има. Няма постъпило официално искане в комисията”, потвърди Йордан Цонев.

              Той обяви още, че ще има забрана офшорни компании да участват в обществени поръчки. "Според нас, не могат да участват в обществени поръчки и в приватизация - имам предвид и други публични сектори – банки, застрахователни дружества, пенсионни компании и други, които са с висок обществен интерес. Собствеността трябва да е ясна. Кой носи отговорността, кои са истинските акционери и какъв е произходът на техните капитали.", обясни Цонев. Той уточни, че такъв законопроект може да се очаква най-късно в края на август.

              Днес една жена от протестиращите, интервюирана от журналист каза нещо такова: "На работа съм, но протестирам срещу правителството! След малко отново отивам на работа!"

              Ето защо всичко в тая страна ще се срива: защото работодателите ни се страхуват, за да не би случайно да им лепнат крайно нежеланото прозвище "олигарх".

              И ето го резултатът: той не е олигарх, защото служителите му /в работно време/ - протестират срещу правителство, което прави опити да спре разпродажбата, което противоречи на интересите на същите тия олигарси, които би трябвало да наричаме работодатели, които, купувайки държавни активи, откриват работни места в страната, именно с презумпцията, че държавата е лош стопанин...

              Е, имаме ли необходимост от олигарси-работодатели, или да си харизваме малкото останали активи, което лесно ще стане, без контрола и промяна в законите, ситуирани така, щото да помагат на т.нар. олигарси - в домогванията им, за да получат активите на безценица, след което "да ги възродят"?

              Баси затворените кръгове от типа "работодател-олигарх-демокрация-опити за регулиране на кражбите" и невъзможността на поданиците на тая страна да дефинират своите приоритети!!!

              Българийо, Българийо, какво ли още ще ни се изсипе на главите?
              Last edited by зарата; 16.07.2013, 19:37.
              If something inspires you, follow it! Henry Ford

              Коментар


              • Йордан Цонев: Няма постъпило искане от офшорка за "Доверие"
                Недопустимо е да бъде извършена такава продажба, заяви депутатът
                Публикувано: 16 юли 2013, 19:01 | Обновено: 16 юли 2013, 19:01
                Разпечатай
                прочитания: 155 | коментари: 4
                София, България

                Няма постъпило официално искане от офшорни компании за пенсионната компания "Доверие". Недопустимо е да бъде извършена такава продажба. Това заяви пред журналисти депутатът от ДПС Йордан Цонев от ДПС, председател на Комисията по бюджет и финанси в НС. „Независимо, че тя е частна компания, тя подлежи на регулация от Комисията по финансов надзор (КФН), съобразно българското законодателство. Мисля, че и от Комисията за защита на конкуренцията - също. Аз очаквам, че КФН няма да разреши такава продажба, защото това противоречи на интереса на българските вложители, и на изискването за прозрачност и на стабилитета на тази система. Ние ще следим отблизо тази сделка, защото Народното събрание контролира дейността на тези регулатори чрез отчети. Когато в КФН постъпи официално искане, аз ще имам среща с ръководството на комисията, и ще обсъдим тези проблеми. Но трябва да бъдем категорични, че такъв тип сделка няма да има. Няма постъпило официално искане в комисията”, потвърди Йордан Цонев.

                Той обяви още, че ще има забрана офшорни компании да участват в обществени поръчки. "Според нас, не могат да участват в обществени поръчки и в приватизация - имам предвид и други публични сектори – банки, застрахователни дружества, пенсионни компании и други, които са с висок обществен интерес. Собствеността трябва да е ясна. Кой носи отговорността, кои са истинските акционери и какъв е произходът на техните капитали.", обясни Цонев. Той уточни, че такъв законопроект може да се очаква най-късно в края на август.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Е, ако си човекозастраховал чрез прости застраховки преди 96-а, напълно право си постъпил.


                  И не искам да си бутам парите с пръсти - искам да зная колко са. Както зная по човекозастраховката ми - ако я прекратя, колко ще получа.

                  Да не би периодически да си продавам сичките акции и да си вземам парите в брой от посредникът, та да не би да ме лъжат? Що да съм като мегашейхът - аз - не като мегашейхът.

                  Импе, изчезна същността на "спора" тук. Ти зачеркна същността, именно чрез твоите безкрайни увъртания около рекламата на разни продукти.

                  По същият начин - ВСЕКИ служител на НОИ ще ти говори, как след няколко десетилетия, самият ТИ - ще си най-, ама най-най-осигуреният /поне/ милионер в света..., ако не - дори и милиардер...

                  До тук дискусията беше по същността на спора.

                  .................................................. .........................................


                  Имперааторе, като оставим настрани твоят "принос" към леко зачеркване на застрахователни продукти, които не са ти приоритетни /именно, заради по-ниските %% на комисионата!!!/, като използваш произволното ТВОЕ определение "прости" застраховки, отново ти повтарям, че ти никога не говориш по съществото на фактите, които вече съм изтъкнал долу /но няма да повтарям - хората схванаха елементарните неща, а ти не желаеш, защото имаш личен интерес да държиш определената линия, която ти носи някакъв хонорар, защото всяка друга линия е пагубна за твоят "бизнес".../

                  Все пак, аз не разбрах, дали вече си осъзнал - от какво именно печелят застрахователите?

                  За да е ясно, ще го преповторя: те използват статистиката и СРАВНИТЕЛНО точно степента на проявление на риска някой "да пукне" /както сам се изрази ти/. Оттук натам е лесно - всяко "пукване" - дори и в рамките на статистическите данни - товари техните сметки и те се опитват да го избягнат по всеки начин.

                  Останалите дългосрочни "инвеститори" - са дългосрочно прекарвани от ония неизбежни явления /да не повтаряме отново инфлация....................../

                  Основното е, на което ти нямаш отговор: какво става, когато - в условията на тотална криза - ВСИЧКИ дългосрочни...., поискат да видят паричките си, не, а АКО поискат да получат "СИГУРНИТЕ" си инвестиции...

                  Хайде пак ми отговори с примера за шейха-император, дето искаЛ да си пипне паричките в НОИ-то...

                  За да обобщя, ще си послужа с една народна мъдрост, която вероятно няма приложение в случая /не зная как ми хрумна/: "Крадецът вика: "Дръжте крадеца!"" ...
                  If something inspires you, follow it! Henry Ford

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Наивников - защо мислиш така?


                    .
                    Ами, защото си е така. Това, че трябва да се плащат данъци при ползван данъчен кредит при застраховка живот си го има от край време в закона. Просто очаквам хайдуците да вдигнат данъка върху дохода и да не се съобразяват, че си ползвал само 10% данъчен кредит.
                    А си е и по темата, щото важи и за ДПФ-тата На времето си беше далавера. Ръгаш вноски при 30% и теглиш при 10%. Настъпва часът за обратно упражнение

                    Коментар


                    • Е, ако си човекозастраховал чрез прости застраховки преди 96-а, напълно право си постъпил.


                      И не искам да си бутам парите с пръсти - искам да зная колко са. Както зная по човекозастраховката ми - ако я прекратя, колко ще получа.

                      Да не би периодически да си продавам сичките акции и да си вземам парите в брой от посредникът, та да не би да ме лъжат? Що да съм като мегашейхът - аз - не като мегашейхът.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Зааров - ти подскачаш - нервиш се един вид за нищо - а аз ти зададох най-обикновен въпрос. Ти - като оня мегашейх, дето помислил, че финансистите му го крадат и поискал да види сухото с очите си пред него. Те го убеждавали че това - неразумно - но колкото повече го, толкова той - упорит. Накрая те разпродали всичко (причинявайки междувременно борсов срив по половината световни пазари) и изтеглили сичкото сухо в брой и го занесли при простият камиларин и му напълнили шатрата със залено. Той се покефил 2-3 дена, но като видял, че в шатрата му нещо много отесняло от купищата пачки - казал: Добре, вярвам ви - сега инвестирайте наново сичко.

                        Наивников - защо мислиш така?


                        Впрочем отклоняваме от темата.

                        ИмперААторов, благодаря ти за примера, много е сполучлив! .. /не се ли виждаш именно като шейха???/

                        Ама, забрави ли, откъде точно тръгна диалогът?

                        Да ти припомня, ако си забравил: ти каза, че не можеш да си видиш паричките в НОИ! Нямаш инфо за това, защото САМ ИСКАШ ДА СИ ПИПНЕШ ПАРИЧКИТЕ!

                        Забрави ли това, имперааторов?

                        Моите застраховани - ти не ги мисли. Примерът ми е показателен: ако си бяха оставили дългосрочните "вложения" - сега щяха да ме гледат на криво. Много от тях изтеглиха /откупиха/ застраховките и които бяха на вълна - купуване на валута - знаем как доларът растеше: 10, 30, 50, а като се отпуши - и 100, 1000, 3000 лв./долар...

                        Още ли ще "спорим"?
                        If something inspires you, follow it! Henry Ford

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Накрая те разпродали всичко (причинявайки междувременно борсов срив по половината световни пазари) и изтеглили сичкото сухо в брой и го занесли при простият камиларин и му напълнили шатрата със залено. Той се покефил 2-3 дена, но като видял, че в шатрата му нещо много отесняло от купищата пачки - казал: Добре, вярвам ви - сега инвестирайте наново сичко.
                          И?!.... Хубаво де... Ама май не е бил толкова прост камиларина, щом като е разпродал на високото и е купил на ниското обратно?
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • кои са новите, евреи пак?

                            Коментар


                            • Зааров - ти подскачаш - нервиш се един вид за нищо - а аз ти зададох най-обикновен въпрос. Ти - като оня мегашейх, дето помислил, че финансистите му го крадат и поискал да види сухото с очите си пред него. Те го убеждавали че това - неразумно - но колкото повече го, толкова той - упорит. Накрая те разпродали всичко (причинявайки междувременно борсов срив по половината световни пазари) и изтеглили сичкото сухо в брой и го занесли при простият камиларин и му напълнили шатрата със залено. Той се покефил 2-3 дена, но като видял, че в шатрата му нещо много отесняло от купищата пачки - казал: Добре, вярвам ви - сега инвестирайте наново сичко.

                              Наивников - защо мислиш така?


                              Впрочем отклоняваме от темата.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Ми Заров - те си виждат паричките:

                                Всяка година си получават писъмце - и си ги гледат.


                                Не разбирам - какво те мъчи?




                                Убеждавал да си изтеглят паричките - а ако утре убеденият от теб пукне - как ще убедиш децата му, че си посъветвал покойникът мъдро, ърм?

                                ..ти наистина си дилетант..., а при хипотезата, която е В ПЪТИ ПО-ВЕРОЯТНА - застрахованият ДА НЕ ПУКНЕ /както НЕПРОФЕСИОНАЛНО се изразяваш/ - как ще му обясниш, с колко са му намалели доходите от инфлации, деноминации и т.н...., или това ти не го броиш?..., а именно от това компаниите печелят!

                                И, моля - не ми пробутвай разни писъмца към вложителите, защото - сега разбирам, че ти САМ НЕ СХВАЩАШ СИТУАЦИЯТА /не си даваш сметка/, но именно на това РАЗЧИТАТ всички компании, а именно - че ДЪЛГОСРОЧНИТЕ "инвеститори" - няма да тръгнат заедно да си теглят вложенията...

                                ...да де, ама такава практика имаМЕ в най-новата си финансова история, т.е. - някои /за разлика от теб/ - помним!

                                Разбира се - ти не си виновен за това..., но първо трябва да поразсъждаваш, тогава може да почнеш да схващаш и накрая - да разбереш същността на нещата, едва тогава ще си дадеш сметка за истината... .. /не съм голям оптимист за теб..., това го казвам, защото имаш личен интерес и няма как мнението ти да е обективно поднесено към потенциални клиенти тук.../
                                If something inspires you, follow it! Henry Ford

                                Коментар

                                Working...
                                X