IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    сега се загледах в портфейла на фонда от 1трим., е гаси!!!
    Ама те Доверие са направо сърдити на БГ пазара!!!
    Може ли такова нещо малко Албена, Сфарм, Чез и Монбат! И това е най-големия БГ ПФ!. Мисля че трябва да сменят асет мениджмънта си!!!
    Може да съм го казвал и друг път....
    Преди 13 години, бях важна клечка в един ПФ.
    Тогава бях на някакъв семинар организиран от комисия, борса, министерство на икономиката и не знам си още какво
    Точно бяха приети една камара закони и си просеха потупване по рамото.
    Та една, от Високопоставените, след един час хвалене, задава въпрос към нас представителите на ПФ.....
    И казва: И сега вече ПФ ще инвестират ли на БФБ..... И ме гледа с надежда, точно мен. Не знам що.

    Аз отговорих кратко и ясно, на доста висок глас, при което цялата зала падна под масите.....

    "НЕ"

    Сега отговорът ми би бил 3 пъти "НЕ"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      сега се загледах в портфейла на фонда от 1трим., е гаси!!!
      Ама те Доверие са направо сърдити на БГ пазара!!!
      Може ли такова нещо малко Албена, Сфарм, Чез и Монбат! И това е най-големия БГ ПФ!. Мисля че трябва да сменят асет мениджмънта си!!!
      Ако не го сменят, доста хора тях ще сменят...с друг ПФ. Оказаха се почти единствени с отрицателна доходност от нач. на годината...
      Доста тъпо изпълнение, с оглед обществения интерес на който са подложени ПФ и дейността им в момента...

      Коментар


      • сега се загледах в портфейла на фонда от 1трим., е гаси!!!
        Ама те Доверие са направо сърдити на БГ пазара!!!
        Може ли такова нещо малко Албена, Сфарм, Чез и Монбат! И това е най-големия БГ ПФ!. Мисля че трябва да сменят асет мениджмънта си!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
          Отлага се връчването на наградите "Банка на годината"
          Асоциацията Банка на годината и Асоциацията на банките в България обявиха, че отлагат церемонията за връчване на наградите Банка на годината.
          Тя ще се състои през октомври 2014 г.
          Точната дата на церемонията ще бъде уточнена допълнително.
          http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...B0_356110.html
          Главният "спонсор" да си иска парите обратно и да ги върне в портфейлите на клиентите си!

          Коментар


          • Дискусията за УПФ е актуална и от друга гледна точка. Ако сте се осигурявали дълго време на добре заплата, то имате натрупани едни 5-10-15 бонки. Този капитал не може да се ползва в момента, но се наследява! Така че е идеален заместител на застраховка ЖИВОТ чиято премия нараства с егн-то така че можете да спестявате едни 100- 200 лв. на година от такъв вид застраховка ако изобщо си правите. Това е повече за женените и хората с деца но все пак си е актуално.

            P.S. При застраховката има доста условия за изплащането, а за допълнителното пенсионно е доста лека процедурата. Дано не се налага де...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iaz Разгледай мнение
              Абе колеги, аз не разбрах как се измести темата, но не ставеше ли дума за, кой какво има в портфейла и по-конкретно, кой какво си крие в портфейла!
              П.С.
              Аз съм клиента на Доверие (и поне за сега не съжалявам, можеби не толкова от към доход, има и с по-висока доходност, но като отношение към клиентите си и прозрачност)
              Темата изобщо не е изместена!
              И за да напомня за какво иде реч, повтарям отново поста си. Не става дума за портфейл, а за безсмислено раздаване на чужди пари.
              Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
              Чудя се тия докога ще харчат парите на бъдещите пенсионери за щяло и нещяло?
              http://bankoftheyear.bg/index.php/partners
              Генерален спонсор [за поредна година ] на някаква асоциация, раздаваща една от многобройните награди "банка на годината" у нас.
              После банките се фукат пред клиентите си с разни табелки, които не означават абсолютно нищо! В големия салон на не една банка има цели стени, окичени с подобни грамоти.
              Излишни пари, предназначени за лъскави табели, скъпи коктейли и бляскав пиар на натруфения хайлайф Сякаш свършиха бедствията
              Вярно, има нужда от реклама, спонсорството също е реклама, но то има смисъл, когато даряваш на нямащите, на хора в неравностойно положение и пр. ПОК Доверие има много положителни примери за такива дарения. Но точно в тази обстановка да подкрепяш някаква измислена награда "банка на годината" е, меко казано неуместно.
              Ето списък по години на "най-динамичните" банки, наградени и с помощта на ПОК Доверие:

              (Вярно, "динамиката" на някои от тях не може да се отрече )
              • 2012 г. - Корпоративна търговска банка
              • 2011 г. - Корпоративна търговска банка
              • 2010 г. - Корпоративна търговска банка
              • 2009 г. - Societe Generale Експресбанк
              • 2008 г. - МКБ Юнионбанк
              • 2007 г. - Банка Пиреос България
              • 2006 г. - Пощенска банка
              • 2005 г. - TБ Алианц
              • 2004 г. - Про Кредит Банк
              • 2003 г. - Про Кредит Банк
              • 2002 г. - Корпоративна търговска банка
              • 2001 г. - Корпоративна търговска банка

              Коментар


              • От самолет се вижда стартиралата кампания с НОВИ имена във форума.
                Няма нужда да хвалите една система, в която единственият печеливш е УД. Още повече след като от тази система няма как да изляза ако не съм доволен от елементите в нея. Не пишете за доходност на осигуряващите се, защото удържаните пари са от порядъка на наличностите по сметките. Много е скъпа услугата УПРАВЛЕНИЯ.
                Това най-общо. Отделно са треските за дялане конкретно в Доверие, но за тях вие си знаете по-добре.

                Коментар


                • А за най-любопитните ето актуалните портфейли на Доверие, пак казвам, че може и друг фонд да ги публикува, но не съм ги намери, иначе ще ми е много любопитно как изглеждат и на другите портфейлите.

                  http://www.poc-doverie.bg/?cid=14&p=&id=469

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение


                    Мамо мамо - видяхте ли инвестициите на ЦКБ Сила и Съгласие?!?!?!
                    Те и Бъдеще са по същата пътека!
                    Ето кой има в тези и други интересни позиции

                    Коментар


                    • Гледам, че в портфейла на Доверие няма облигации на КТБ и Нуртс, но ми казаха, че при други фондове имало. Имате ли идея къде?

                      Коментар


                      • Абе колеги, аз не разбрах как се измести темата, но не ставеше ли дума за, кой какво има в портфейла и по-конкретно, кой какво си крие в портфейла!

                        П.С.
                        Аз съм клиента на Доверие (и поне за сега не съжалявам, можеби не толкова от към доход, има и с по-висока доходност, но като отношение към клиентите си и прозрачност)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sipak Разгледай мнение
                          кампания другия път, просто става дума за вярни неща. що не погледнеш за разнообразие портфейла на някой друг ПФ. Например този на линка по-долу

                          https://dskrodina.bg/repository/docu...d=&session_id=

                          както вече споменах, темата трябва да се казва "как ПФ управляват парите ни" защото доверие за разлика от другите си публикува портфейлите
                          кофти пример даваш
                          нали този, който ОПРАВИ портфейла на ДСК, сега ОПРАВЯ вашия

                          Коментар


                          • кампания другия път, просто става дума за вярни неща. що не погледнеш за разнообразие портфейла на някой друг ПФ. Например този на линка по-долу

                            https://dskrodina.bg/repository/docu...d=&session_id=

                            както вече споменах, темата трябва да се казва "как ПФ управляват парите ни" защото доверие за разлика от другите си публикува портфейлите

                            Коментар


                            • много хвалебствия от новорегистрирани във форума
                              явно кампания
                              да видим какви чуруци са накупили в чужбина, единият им анализатор вече оправя втори фонд

                              Коментар


                              • Абе колеги, що сте се вторачили в този фонд, а не се разровите да видите какви шитни има по другите фондове! Портфейлите им са публични, поне към края на годината. Ако не се лъжа само Доверие си публикува порфейлите на тримесечие (може и да бъркам, но на другите не съм ги намерил още). Аз поне разсъждавам,че ако криеш нещо не би си показал всички инвестиции!
                                Аре със здраве и наздраве, че мача почва след малко!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X