IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На мен ми се струва, че след ситуацията с т. нар. сделка за продажба на Доверие портфейлите им доста се промениха. Изчезнаха акциите на мустакович, изчезна външната му емисия, поизчезнаха и доста други скапани български неща (което е напълно разбираемо, според мен) и увеличиха чужбина. Темата според мен не трябва да се казва "ПФ Доверие как управляват парите ни", а "ПФ как управляват парите ни" - много от другите ПФ държат книжа на мустака

    Коментар


    • И аз не виждам в техните портфейли да има акции на мустакатия. Явно не се управляват на самотек. Като гледам май са се насочили основно в чужбина, което в момента звучи разумно.

      Коментар


      • УПРАВЛЕНИЕ е силна дума
        самотек ми се вижда точна

        Коментар


        • Доверие вече не управляват парите ми

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Явно 2010-11 са ги разкешили
            Така е, и са ги "инвестирали" в безсмислено спонсорство с доходност -100%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
              Не виждам такива: https://poc-doverie.bg/?cid=14&p=&id=469
              Мда, старо ми е инфото. Имам една табличка от 2009-та и там УПФ-то има 1,1 млн. лв. в акции на КТБ. Явно 2010-11 са ги разкешили

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Фондовете на Доверие имаха доста големи пакети акции в КТБ доколкото помня...
                Не виждам такива: https://poc-doverie.bg/?cid=14&p=&id=469

                Коментар


                • Фондовете на Доверие имаха доста големи пакети акции в КТБ доколкото помня...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                    Искам да си сменя УПФ, в момента съм в Алианц, но доходността им 5г.назад не ми харесва (от депозит щях да спечеля повече). Какво мислите за Ай Ен Джи (обаче там имам ДПФ) или пък за Съгласие (собствеността им не е ли съмнителна?) или пък нищо да не правя, защото никой не знае какво ще е след 20-25г.?
                    Абе каквото и да направиш, като погледнеш 5г назад е вероятно отново да те е яд.
                    Търси поне безукорни и несъмнителни собственици.

                    Коментар


                    • питане

                      Искам да си сменя УПФ, в момента съм в Алианц, но доходността им 5г.назад не ми харесва (от депозит щях да спечеля повече). Какво мислите за Ай Ен Джи (обаче там имам ДПФ) или пък за Съгласие (собствеността им не е ли съмнителна?) или пък нищо да не правя, защото никой не знае какво ще е след 20-25г.?

                      Коментар


                      • Чудя се тия докога ще харчат парите на бъдещите пенсионери за щяло и нещяло?
                        http://bankoftheyear.bg/index.php/partners
                        Генерален спонсор [за поредна година ]на някаква асоциация, раздаваща една от многобройните награди "банка на годината" у нас.
                        После банките се фукат пред клиентите си с разни табелки, които не означават абсолютно нищо! В големия салон на не една банка има цели стени, окичени с подобни грамоти.
                        Излишни пари, предназначени за лъскави табели, скъпи коктейли и бляскав пиар на натруфения хайлайф Сякаш свършиха бедствията

                        Коментар


                        • За тегленето си прав ,ама за данъчното събитие не съм сигурен ,а и 58 годишна възраст не е малко ,ако си почнал да кажем на 30
                          Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                          Я, пак провери възрастта.
                          Понеже тук става дума за доброволния фонд - можеш да теглиш суми от партидата си БЕЗ ДА СА ОБЛАГАЕМИ, ако си навършил възраст, която е 4 години преди възрастта за пенсиониране - в момента това прави 58 г. и 8 мес. за мъжете.
                          Справка - преди няколко месеца дядо ти Матю изтегли сосна сумичка (но не от този фонд) и не плати нищо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            ей обаче Алианц казаха и излязоха от почти всички АДСИЦ! Май само БРЕФ оставиха?
                            По алианците специалистът беше сър Монти. Той им знае и следи кашировките всеки месец. Попитай го, ще каже с мерак. И без това се чуди по какъв начин да ги вмъкне във почти всяко постване.
                            Може би с готовност и услужливо ще ти предложи някое картонче
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              учуден съм че никой не коментира избора на ПФ-тата!
                              Толкова ли са ни прозрачни вече?
                              Oтдавна Тони, отдавна
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                интересно защо ДСК държи още този пакет в Праймпропъртис?
                                ДСК са доста инертна компания, обаче явно имат система за запитване от ниски нива, щото след като се похвалих на една кредистна инспекторка в централен офис, как се формира прозрачно лихвата ми към потребителски кредит от Алианц, след два месеца те имаха подобна оферта!

                                Коментар

                                Working...
                                X