IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=fordi;1059847065]
    Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
    Дискусията за УПФ е актуална и от друга гледна точка. Ако сте се осигурявали дълго време на добре заплата, то имате натрупани едни 5-10-15 бонки. Този капитал не може да се ползва в момента, но се наследява!





    УПФ и ППФ се прехвърлят в НОИ от категорийните работници при ранното пенсиониране,Сега.Ужким доброволно ги прехвълят,Ако откажат да ги преместят
    няма пенсия.така че това с наследяването не съвсем верно,за сега де...
    Сега последно наследяват ли се тези пари или не? На мен по-интересно ми е защо е толкова сложно да разбереш кой е пенсионния ти фонд, при положение, че може би 80% от хората са преразпределени служебно. ПФ-тата все повече ми се струват като поредната схема за грабеж на хора. ББ на няколко пъти се опита да вземе парите от там и успя само за няколко стотин милиона, а там има милиарди.

    Коментар


    • Доверие си остават професионалисти, начело с онази жена-мъж, дето ги държи за топките! Нема лабаво с нея!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Да, от преди 2 години, след като се държах далеч повече от 15 от този шит. И разбрах, че съм сгрешил. Но аз все пак мога да изляза като ми писне. Как ще го направи ПФ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          сега като го казваш се сетих че съм го чел и преди!
          Добре де, ама ти лично сега купуваш БФБ?
          Да, от преди 2 години, след като се държах далеч повече от 15 от този шит. И разбрах, че съм сгрешил. Но аз все пак мога да изляза като ми писне. Как ще го направи ПФ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Може да съм го казвал и друг път....
            Преди 13 години, бях важна клечка в един ПФ.
            Тогава бях на някакъв семинар организиран от комисия, борса, министерство на икономиката и не знам си още какво
            Точно бяха приети една камара закони и си просеха потупване по рамото.
            Та една, от Високопоставените, след един час хвалене, задава въпрос към нас представителите на ПФ.....
            И казва: И сега вече ПФ ще инвестират ли на БФБ..... И ме гледа с надежда, точно мен. Не знам що.

            Аз отговорих кратко и ясно, на доста висок глас, при което цялата зала падна под масите.....

            "НЕ"

            Сега отговорът ми би бил 3 пъти "НЕ"
            сега като го казваш се сетих че съм го чел и преди!
            Добре де, ама ти лично сега купуваш БФБ?

            Коментар


            • Не знам, кви са Н-тата, ама явно сървърът им е при червените фенери и влизането при тях е 9 дни с камили

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Не е ли малко позорно - да те питат "Ти от кой ПФ си?", а ти да кажеш: "От Нъ-нъ."
                Е на такива им казвам, че кинтите ми са при великите от Алианц и почват да гледат на мен с други очи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Сега гледам отчетите на моите хубостници - двете Н-та
                  Не е ли малко позорно - да те питат "Ти от кой ПФ си?", а ти да кажеш: "От Нъ-нъ."
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    То само Доверие да бяха, с мед да ги омажеш, ами са фонд - до фонд, мила моя майнольо..
                    Сега гледам отчетите на моите хубостници - двете Н-та

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Е то, ако един "мъдро" управляван фонд, реши сега да инвестира 10% от парите на клиентите си, аз ти и останалите 18 пишман спекуланти ще направим някой лев, ама Мъдрият фонд не мое излезе 10 години от позициите си, ако реши
                      ...след първият "мъдър" фонд ще дойде втори после трети и така
                      е последният ще остане с картофа, но ще има движение

                      Коментар


                      • То само Доверие да бяха, с мед да ги омажеш, ами са фонд - до фонд, мила моя майнольо..
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Но сега един мъдро управляван ПФ няма да инвестира на БФБ повече от 10% от парите на клиентите си.
                          Е то, ако един "мъдро" управляван фонд, реши сега да инвестира 10% от парите на клиентите си, аз ти и останалите 18 пишман спекуланти ще направим някой лев, ама Мъдрият фонд не мое излезе 10 години от позициите си, ако реши

                          Коментар


                          • Вярно ли това - дето пишете: че Доверчивите са на минус?

                            Това не е хубаво - заради маслинакис е, но все пак: ние сме на плюс, въпреки Маслинакис.

                            Ами който не се кефи вече на Доверчивите - да премести - аз съм на разположение, за да му помогна да избяга в Могъщите ако желае.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Може да съм го казвал и друг път....
                              Преди 13 години, бях важна клечка в един ПФ.
                              Тогава бях на някакъв семинар организиран от комисия, борса, министерство на икономиката и не знам си още какво
                              Точно бяха приети една камара закони и си просеха потупване по рамото.
                              Та една, от Високопоставените, след един час хвалене, задава въпрос към нас представителите на ПФ.....
                              И казва: И сега вече ПФ ще инвестират ли на БФБ..... И ме гледа с надежда, точно мен. Не знам що.

                              Аз отговорих кратко и ясно, на доста висок глас, при което цялата зала падна под масите.....

                              "НЕ"

                              Сега отговорът ми би бил 3 пъти "НЕ"
                              Що: БФБ е секси, но си има рисковете - особено когато на власт е картофоглавият крадец. Освен това липсват могъщи компании, в които да се. Все се ядосвам за това, защото ако бях Дуче, нещата щяха да са коренно различни.

                              Но сега един мъдро управляван ПФ няма да инвестира на БФБ повече от 10% от парите на клиентите си.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                                Дискусията за УПФ е актуална и от друга гледна точка. Ако сте се осигурявали дълго време на добре заплата, то имате натрупани едни 5-10-15 бонки. Този капитал не може да се ползва в момента, но се наследява! Така че е идеален заместител на застраховка ЖИВОТ чиято премия нараства с егн-то така че можете да спестявате едни 100- 200 лв. на година от такъв вид застраховка ако изобщо си правите. Това е повече за женените и хората с деца но все пак си е актуално.

                                P.S. При застраховката има доста условия за изплащането, а за допълнителното пенсионно е доста лека процедурата. Дано не се налага де...
                                Не е съвсем така. Това е все едно да казваш, че бамковото депозит замества човешката застраховка. Само при човешката е възможно ти да си дал на компанията 100 кинта, но ако останеш без краце или пък те намерят озъбен, да лапнеш 20 Б. От ПОК-овската компания получаваш (или наследниците ти) това, което си внесъл, с някаква доходност.

                                Просто това са различни неща с различни ползи, които взаимно се допълват. Освен това качествената човешка може да ти носи и по-добра доходност, отделно че прецакваш г-н Горанов. И изплащането на човешката не е толкова сложно - изключените рискове не са толкова ного и повечето са форсмажорни и малко вероятни.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X