IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Луи Разгледай мнение
    http://www.blitz.bg/news/article/219359
    Сделката за пенсионен фонд "Доверие" вече е сключена. 98.5% са преминали в ръцете на Юнайтед Кепитъл. В компанията няма българско участие. Основните акционери са LJ Capital и Asia Trading на руския банкер Сергей Мастюгин. С много малък дял участва и "Риджънт кепитъл".Според БНР ръководството на пенсионния фонд, начело с председателя на УС Даниела Петкова, е подало оставка. Недоволните твърдят, че сделката е извършена непрозрачно. Новите шефове обаче са категорични, че засега няма да приемат оставки, тъй като разчитат на приемственост във фирмената политика. Предстои в близките дни да бъдат подадени документи в Комисията за защита на конкуренцията, от която се очаква да одобри сделката. /БЛИЦ
    Значи и Прокопиев е продал акциите си.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
      http://www.blitz.bg/news/article/219359

      Сделката за пенсионен фонд "Доверие" вече е сключена. 98.5% са преминали в ръцете на Юнайтед Кепитъл. В компанията няма българско участие. Основните акционери са LJ Capital и Asia Trading на руския банкер Сергей Мастюгин. С много малък дял участва и "Риджънт кепитъл".Според БНР ръководството на пенсионния фонд, начело с председателя на УС Даниела Петкова, е подало оставка. Недоволните твърдят, че сделката е извършена непрозрачно. Новите шефове обаче са категорични, че засега няма да приемат оставки, тъй като разчитат на приемственост във фирмената политика. Предстои в близките дни да бъдат подадени документи в Комисията за защита на конкуренцията, от която се очаква да одобри сделката. /БЛИЦ
      Last edited by Луи; 28.08.2013, 17:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
        http://money.bg/news/id_727632164/Ма...Доверие

        Тия юнаци май си вярват, че са велика со.
        http://banks.dir.bg/2013/08/28/news14844816.html

        Коментар


        • http://money.bg/news/id_727632164/Ма...Доверие

          Тия юнаци май си вярват, че са велика со.
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • А това, че Даниела Петкова и целият управителен съвет на дружеството подават оставка заради непрозрачната процедура за продажбата на ПОК "Доверие“ от кога е??? И защо може би оставих предишното си мнение??? Връзката?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
              За мен лично цялата схема за това, че офисът на "Юнайтед кепитъл" е регистриран в къща в град Грейс в Есекс, в която живее Таня Пазарчик, работеща за "Инсолюшън сървис" (Insolution Service), агенция, помагаща на хората да създадат компании е леко съмнително. Въпросната дама, която използва адреса за няколко от своите клиенти (справка в интернет) показва поне 76 фирми на същия адрес на "Кент Роуд". Пазарчик обяснява, че препраща имейлите до "Юнайтид" към адрес в Австрия, но че иначе знае твърде малко за фирмата. Още по пампозно е следното: Отчет на "Юнайтид кепитъл" от октомври показва, че компанията разполага с 14 (четиринайсет) британски лири в брой и не извършва дейност. Цената за поемането на контрола над "Доверие" не е обявявана официално. На 15 юли продавачът "Виена иншурънс груп" (Vienna Insurance Group AG) съобщи единствено, че се е договорила да продаде своя дял от 92.58% от Пенсионна застрахователна компания "Доверие" на United Capital PLC. Тези разминавания повдигат въпроси в България относно намеренията на United Capital за "Доверие", която с управлявани почти 1.8 милиарда лева и над 1.25 милиона вносители е важен осигурител на пенсии за най-бедната страна в ЕС. (http://www.dnevnik.bg/biznes/compani..._za_bulgarski/) Също така намесването на Иво Прокопиев за източване на фонда ме навява на мисълта, че нещо не е както трябва ... Спекулация или не, факт е че напоследък се вдигна много шум около името му и колосални цифри са намесени там.
              Това е информация от преди месец

              Коментар


              • За мен лично цялата схема за това, че офисът на "Юнайтед кепитъл" е регистриран в къща в град Грейс в Есекс, в която живее Таня Пазарчик, работеща за "Инсолюшън сървис" (Insolution Service), агенция, помагаща на хората да създадат компании е леко съмнително. Въпросната дама, която използва адреса за няколко от своите клиенти (справка в интернет) показва поне 76 фирми на същия адрес на "Кент Роуд". Пазарчик обяснява, че препраща имейлите до "Юнайтид" към адрес в Австрия, но че иначе знае твърде малко за фирмата. Още по пампозно е следното: Отчет на "Юнайтид кепитъл" от октомври показва, че компанията разполага с 14 (четиринайсет) британски лири в брой и не извършва дейност. Цената за поемането на контрола над "Доверие" не е обявявана официално. На 15 юли продавачът "Виена иншурънс груп" (Vienna Insurance Group AG) съобщи единствено, че се е договорила да продаде своя дял от 92.58% от Пенсионна застрахователна компания "Доверие" на United Capital PLC. Тези разминавания повдигат въпроси в България относно намеренията на United Capital за "Доверие", която с управлявани почти 1.8 милиарда лева и над 1.25 милиона вносители е важен осигурител на пенсии за най-бедната страна в ЕС. (http://www.dnevnik.bg/biznes/compani..._za_bulgarski/) Също така намесването на Иво Прокопиев за източване на фонда ме навява на мисълта, че нещо не е както трябва ... Спекулация или не, факт е че напоследък се вдигна много шум около името му и колосални цифри са намесени там.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Като прецакат твоя фонд ще те питам що не си внимавал.Но съм сигурен че си в Доверие
                  Знаеш ли колко ме интересува в какво си "сигурен"?

                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    И какво противоречие има между предишното ми мнение (което още поддържама) и сегашното?

                    То е ясно, че човекът трябва да внимава в кой фонд са му парите... ама то човек и прасешко да си купува - пак пръво го подушва, та да не е развалено.
                    Като прецакат твоя фонд ще те питам що не си внимавал.Но съм сигурен че си в Доверие

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Mите извинявай ама ти тъпак ли си?Да ти припомням ли какво писа преди време срещу НОИ и как възхваляваше частните фондове?Да припомням ли как не искаше да внасяш в НОИ щото мангалите цуцали.Сега ще цуцаш на олигарсите от чепа.И друг път като ти говорят по умни от теб не се дръж като келеш
                      И какво противоречие има между предишното ми мнение (което още поддържама) и сегашното?

                      То е ясно, че човекът трябва да внимава в кой фонд са му парите... ама то човек и прасешко да си купува - пак пръво го подушва, та да не е развалено.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Какво предлагаш например ....
                        Първоначално изпратено от blagobg Разгледай мнение
                        Това е минало бешело незапомнено време......сега и на момента според мен трябва да се действа,за да се ограничат загубите,ама тук специалистите с трайкат и нито дума не казват.....няма как да вземем информирано мнение......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                          Преди време някъде мисля че Тони 1975 беше поместил сравнителна таблица на доходностите на повечето пенсионни дружества от последните десетина години ,ама не мога да я открия ,ако някой може да направи това ще съм много благодарен
                          Това е минало бешело незапомнено време......сега и на момента според мен трябва да се действа,за да се ограничат загубите,ама тук специалистите с трайкат и нито дума не казват.....няма как да вземем информирано мнение......

                          Коментар


                          • Преди време някъде мисля че Тони 1975 беше поместил сравнителна таблица на доходностите на повечето пенсионни дружества от последните десетина години ,ама не мога да я открия ,ако някой може да направи това ще съм много благодарен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blagobg Разгледай мнение
                              Но това не е достатъчно...според мен,а по старите постове пишеш за откази да те прехвърлят.......
                              ???

                              Аз съм се прехвърлил там.
                              Veni, Vidi, Vici

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                                Според мен най-добре управляваният пенсионен фонд е на ING, но това си е лично мнение.
                                Но това не е достатъчно...според мен,а по старите постове пишеш за откази да те прехвърлят.......

                                Коментар

                                Working...
                                X