IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
    Мавродиев: Нямаме документи за продажбата на Доверие
    29 Август 2013 09:27

    Източник: www.darikfinance.bg

    До сряда в регулатора няма постъпила официална информация за продажбата на активите на Пенсионно осигурителното дружество „Доверие” от собственика им, австрийската Vienna Insurance Group. Това заяви пред БНР председателят на Комисията за финансов надзор Стоян Мавродиев.

    По думите му, за да има сделка за продажбата на ПОК „Доверие”, трябва да се премине процедура по издаване на разрешение, съгласно Кодекса за социално осигуряване. Първо - да има договор между сегашните собственици и потенциален купувач и второ - да има одобрение от КФН.

    Комисията очаква австрийската компания да изпрати официално цялата изискуема информация, а след това ще направи анализ, който да гарантира почтеността на бъдещия собственик на ПОК "Доверие". Ще се проверяват също финансовото състояние на фирмата и произхода на средствата, с които ще се придобие участието в капитала на пенсионно осигурителното дружество.

    Отказ за сделката може да се получи, ако са неясни действителните собственици на компанията, която иска да купи ПОК "Доверие", или когато има данни, че купувачът може да застраши финансовата стабилност на пенсионно осигурителното дружество и управляваните от него пенсионни фондове.

    Вчера купувачът на ПОК "Доверие", United Capital PLC, съобщи, че е сключил окончателно споразумение с Vienna Insurance Group за придобиване на 92.58% от най-големия български пенсионен фонд.

    Като основен инвеститор в дружеството купувач беше обявен Сергей Мастюгин, собственик на Lighthouse Capital.

    Това беше потвърдено и при Кеворк

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Искаш да кажеш че всеки си е виновен че айдуците му откраднали парите?????Е няма как да се съглася към днешното законодателство с това.Извинявай ама това са изпечени мошеници.Аз искам държавата България чрез законите да ми даде възможност сам да си избирам дали и къде.А не да ми защитавате тука мошеници и айдуци
      Мошшшшеници, ама и кьорав карти не играе. Хорското безотговорство няма оправдание.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Ха-ха - аферим.
        Искаш да кажеш че всеки си е виновен че айдуците му откраднали парите?????Е няма как да се съглася към днешното законодателство с това.Извинявай ама това са изпечени мошеници.Аз искам държавата България чрез законите да ми даде възможност сам да си избирам дали и къде.А не да ми защитавате тука мошеници и айдуци

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
          Бъглари и българки,

          Кой каквото иска да продава, секи е свободен сам да се премести в друг пенсионен фонд. Дори да мине сделката, евентуални загуби за осигурените във фонда ще са си чисто по техна вина. Който не се интересува кой му пипа кинтити, да не реве, ако му изчезнат.
          Ха-ха - аферим.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • "Калинката" Мавродиев вън от КФН

            ПФ Доверие без малко да бъде продаден на безценица на някаква безпарична офшорка, защото КФН и председателя й Мавродиев нищо не знаели за това?! За какво си получава парите тази герберска калинка?!

            Коментар


            • Има ли някакво развитие тук?

              Коментар


              • Аз моята партида си я преместих в друг фонд преди около месец... Когато започна да смърди...
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Бъглари и българки,

                  Кой каквото иска да продава, секи е свободен сам да се премести в друг пенсионен фонд. Дори да мине сделката, евентуални загуби за осигурените във фонда ще са си чисто по техна вина. Който не се интересува кой му пипа кинтити, да не реве, ако му изчезнат.

                  Коментар


                  • 16:05 на 29 авг 2013

                    http://www.dnevnik.bg/biznes/compani...vat_che_ne_sa/

                    Тази госпожа защо ли искат да я оставят? Първо оставка и в последния момент ... оставам.

                    Коментар


                    • Мавродиев: Нямаме документи за продажбата на Доверие
                      29 Август 2013 09:27

                      Източник: www.darikfinance.bg

                      До сряда в регулатора няма постъпила официална информация за продажбата на активите на Пенсионно осигурителното дружество „Доверие” от собственика им, австрийската Vienna Insurance Group. Това заяви пред БНР председателят на Комисията за финансов надзор Стоян Мавродиев.

                      По думите му, за да има сделка за продажбата на ПОК „Доверие”, трябва да се премине процедура по издаване на разрешение, съгласно Кодекса за социално осигуряване. Първо - да има договор между сегашните собственици и потенциален купувач и второ - да има одобрение от КФН.

                      Комисията очаква австрийската компания да изпрати официално цялата изискуема информация, а след това ще направи анализ, който да гарантира почтеността на бъдещия собственик на ПОК "Доверие". Ще се проверяват също финансовото състояние на фирмата и произхода на средствата, с които ще се придобие участието в капитала на пенсионно осигурителното дружество.

                      Отказ за сделката може да се получи, ако са неясни действителните собственици на компанията, която иска да купи ПОК "Доверие", или когато има данни, че купувачът може да застраши финансовата стабилност на пенсионно осигурителното дружество и управляваните от него пенсионни фондове.

                      Вчера купувачът на ПОК "Доверие", United Capital PLC, съобщи, че е сключил окончателно споразумение с Vienna Insurance Group за придобиване на 92.58% от най-големия български пенсионен фонд.

                      Като основен инвеститор в дружеството купувач беше обявен Сергей Мастюгин, собственик на Lighthouse Capital.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Да де, ама мога ли сега да отида, като съм от 10 години там или примерно на 30 март?
                        може, трябва да си избереш в кой искаш да се преместиш
                        и ще говориш с тях, те ще ти кажат как най-лесно могат да станат нещата
                        преди се плащаше такса 20лв и се минаваше през нотариус сега не знам как е
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Мавродиев :Нямаме официална информация за сделка с "Доверие'

                          Към 28 август в Комисията за финансов надзор (КФН) няма постъпила официална информация за продажбата на активмите на ПОК "Доверие" от страна на Vienna Insurance Group. Това се посочва в изявление на Стоян Мавродиев, председател на КФН, разпространено от агенция "Фокус". По-рано през деня компанията United Capital PLC съобщи официално, че е подписала окончателно споразумение с Vienna Insurance Group за придобиване на 92.58% от най-големия български пенсионен фонд "Доверие".

                          "Разбираме добре големия обществен интерес към бъдещото решение на КФН по случая, което би рефлектирало върху интересите и правата на осигурените в компанията над 1.2 милиона български граждани, но като институция не можем и няма да си позволим да правим оценки единствено на базата на прессъобщения или медийни публикации", коментира още Мавродиев.

                          Той припомня, че за да има сделка за продажбата на ПОК "Доверие", трябва да се премине през процедура, описана в Кодекса за социално осигуряване, която включва одобрение на сделката от страна на регулатора, в случая КФН.

                          Мавродиев посочва, че КФН очаква Vienna Insurance Group да изпрати официално цялата изискуема по закон информация, след което комисията ще направи "изключително задълбочен правно-икономически анализ".

                          "Водещ принцип за КФН, който е стълб на финансовата стабилност, е защитата на интересите на българската държава и на осигурените лица. Ние гарантираме, че не бихме допуснали тези интереси да бъдат застрашени и на пазара да се появят компании, които не отговарят на строгите изисквания за прозрачност, платежоспособност и компетентност. Ако която и да е компания не отговаря на изискванията, КФН ще се намеси, за да защити правата на осигурените граждани", пише в писмото Мавродиев.
                          http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/08...lka_s_doverie/
                          Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                            Веднъж годишно.
                            Да де, ама мога ли сега да отида, като съм от 10 години там или примерно на 30 март?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Аз да попитам.... По всяко време ли мога да бягам от Фонда им или има някакви правила - тримесечие, полугодие? Много съм далеч в момента от осигуряването и малко подхождам към пенсионните си вноски, които никак не са малко - антиинвеститорски.
                              Веднъж годишно.

                              Коментар


                              • Аз да попитам.... По всяко време ли мога да бягам от Фонда им или има някакви правила - тримесечие, полугодие? Много съм далеч в момента от осигуряването и малко подхождам към пенсионните си вноски, които никак не са малко - антиинвеститорски.

                                Коментар

                                Working...
                                X