IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе, are you for real И това го пише финансово грамотен човек Няма нито един фонд, в който на входа да не те скубят с точно 5%. Нито един (говоря за универсалните, които са задължителни). Каква конкуренция те гони, какви 5 лева А защо са точно 5% и дали това е картел, е въпрос с понижена трудност. като за милиционери или цайсати педерастчета висящи в топлото си местенце в кфн, за да папкат и слушкат

    не било проблем, че ти удържали такса на входа - и ти викаш на това нормално А че не могат да бият ни един банков депозит, дори и на най-умрялаа банка, какво е? Ами фондове има от 2002 - 11 години досега, като дяловете на повечето са на около 40-50% нагоре от началната им стойност Ти знаеш ли колко е това, а?“ Ами то само инфлацията за периода е 65% - това знаеш ли какво значи? Че реално са ми ЗАГУБИЛИ 25% от парите, като си сложа и входа от 5%, знаеш ли къде отиваме? И забележи: това е без да са дали една стотинка пенсии, една стотина разход (реален, а не за бонуси) нямат и пак ми губят парите. Олигофрен ще ми ги инвестира по-добре!!!

    Дай да си говорим с цифри, а не с алабализми, че все пак сме инвестиционен форум, а не селска сбирка на къра.

    П.С. Казвал съм го много пъти- по една пенсия за всички от 100-150 кинта (за тези, които са бачкали и имат некъв стаж, а за търтеите - като навършат поне 70 години) и останалото да е доброволно - кеф ти се осигурявай, кеф ти профуквай всичко, зависи си само от теб, а не от некви паразити, дето са ми загубили парите по времето на най-големият бум на акциите в световен и регионален мащаб!!!

    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    А ако утре се случи нещо и не можеш повече да се трудиш? Децата длъжни са ли да те издържат на стари години, вместо да си гледат техните деца? А какво да кажат хората, дето живеят от заплата до заплата и хич и не мислят за дръти години? Тях какво ги правим? 5% бамков депозит... защо мислиш, че след 10 и дори 5 години някой ще ти даде такава лихва?

    Но най-важно е човешкото безотговорство: ако на хората им бъде дадена свобода, 80% от тях няма въобще да си мръднат пръста да отделят нещо за стари години - а от друга страна всички, включително политиците знаят, че сегашните работещи надали въобще ще получат някаква пенсия, достатъчна за физическото им оцеляване - именно заради туй трябва да има пенсионни фондове. Не харесвам това, че са задължителни, но по-добре да ги има тях, отколкото да има НОИ. Ние туканка сме отговорни и финансово грамотни хора, но колко са тия като нас?

    Фортиссов - като цяло фондовете трябва да бият депозитите, а ако таксата се удържа само на входът на парите, значи не са чак такъв проблем. но че там дерат с такси е ясно - нали е задължително и хората не могат да се откажат... ако хората бяха по-активни и запознати и си местеха парите от фонд във фонд според условията им и стабилността им, по-добре щеше да е - ама не правят това !!! Депозитите си ги местят от бамка в бамка според сгодата, ама за ПФ не им пука, а там често имат пожвече пари, отколкото на депозитчето.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      А ако утре се случи нещо и не можеш повече да се трудиш? Децата длъжни са ли да те издържат на стари години, вместо да си гледат техните деца? А какво да кажат хората, дето живеят от заплата до заплата и хич и не мислят за дръти години? Тях какво ги правим? 5% бамков депозит... защо мислиш, че след 10 и дори 5 години някой ще ти даде такава лихва?

      Но най-важно е човешкото безотговорство: ако на хората им бъде дадена свобода, 80% от тях няма въобще да си мръднат пръста да отделят нещо за стари години - а от друга страна всички, включително политиците знаят, че сегашните работещи надали въобще ще получат някаква пенсия, достатъчна за физическото им оцеляване - именно заради туй трябва да има пенсионни фондове. Не харесвам това, че са задължителни, но по-добре да ги има тях, отколкото да има НОИ. Ние туканка сме отговорни и финансово грамотни хора, но колко са тия като нас?

      Фортиссов - като цяло фондовете трябва да бият депозитите, а ако таксата се удържа само на входът на парите, значи не са чак такъв проблем. но че там дерат с такси е ясно - нали е задължително и хората не могат да се откажат... ако хората бяха по-активни и запознати и си местеха парите от фонд във фонд според условията им и стабилността им, по-добре щеше да е - ама не правят това !!! Депозитите си ги местят от бамка в бамка според сгодата, ама за ПФ не им пука, а там често имат пожвече пари, отколкото на депозитчето.
      Мите това са приказки удобни за мафията.Не на мене тия.Аз не искам да ме дерат и не им искам грижите.А за другите не отговарям.Който се връзва на твоите идиотщини да им плаща.Но не да ме задължават със закон.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        не разбрах какво имаш предвид
        може ли да поясниш
        Ми имам 20000 кинта в Алианц в задължителния и в доброволния.Общо.В задължителния сумата към момента е по малка от вноските които съм направил.Имаше статистика колко си внесъл колко си към момента и колко е доходността.Всичко изчезна и сега се вижда само колко имаш.Та казвам че 20000 не е сума която искам да подаря на мафията.И това е до момента.А пенсията е далече....Има да скубят още много

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Ако тези изедници частните фондове държат 20000 кинта друго ще говориш.Щото това не са пари за прежалване.И това е без лихвите.И в задължителния сумата към момента е по малка от внесените пари
          не разбрах какво имаш предвид
          може ли да поясниш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Mите мое ли се запреш?Какъв НОИ те гони тебе.Ни ми требе НОИ ни ми требат частни мошеници.Имам си земеделско стопанство и инвестирам в него и в децата.Искам да си ми върнат парите не им ща нито пенсията нито грижите.Господ ми е дал здраве ръце и глава мога да се грижа за себе си.Избор няма това ти казвам ти обаче едно си знаеш едно си баеш.Мангалите и затова ли са виновни?
            На една табличка в Ексел сметни по 350 кинта и повече за 45 годин по 12 месеца и 5% на банков депозит каква сума ще се получи.Та да видиш за каква кражба става дума
            А ако утре се случи нещо и не можеш повече да се трудиш? Децата длъжни са ли да те издържат на стари години, вместо да си гледат техните деца? А какво да кажат хората, дето живеят от заплата до заплата и хич и не мислят за дръти години? Тях какво ги правим? 5% бамков депозит... защо мислиш, че след 10 и дори 5 години някой ще ти даде такава лихва?

            Но най-важно е човешкото безотговорство: ако на хората им бъде дадена свобода, 80% от тях няма въобще да си мръднат пръста да отделят нещо за стари години - а от друга страна всички, включително политиците знаят, че сегашните работещи надали въобще ще получат някаква пенсия, достатъчна за физическото им оцеляване - именно заради туй трябва да има пенсионни фондове. Не харесвам това, че са задължителни, но по-добре да ги има тях, отколкото да има НОИ. Ние туканка сме отговорни и финансово грамотни хора, но колко са тия като нас?

            Фортиссов - като цяло фондовете трябва да бият депозитите, а ако таксата се удържа само на входът на парите, значи не са чак такъв проблем. но че там дерат с такси е ясно - нали е задължително и хората не могат да се откажат... ако хората бяха по-активни и запознати и си местеха парите от фонд във фонд според условията им и стабилността им, по-добре щеше да е - ама не правят това !!! Депозитите си ги местят от бамка в бамка според сгодата, ама за ПФ не им пука, а там често имат пожвече пари, отколкото на депозитчето.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Моят пенсионен фонд е Фортис – консултинг !!!
              Вярно е, че фондовете не могат да бият един депозит на ниска лихва, ама това е без таксите, ако и тях сложим сравняването става абсурдно.
              Ако тези изедници частните фондове държат 20000 кинта друго ще говориш.Щото това не са пари за прежалване.И това е без лихвите.И в задължителния сумата към момента е по малка от внесените пари

              Коментар


              • Ако имаше как бих си закрил и първия и втория стълб
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Моят пенсионен фонд е Фортис – консултинг !!!
                  Вярно е, че фондовете не могат да бият един депозит на ниска лихва, ама това е без таксите, ако и тях сложим сравняването става абсурдно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Пешов: НОИ ти удържат 100% от вноската и за теб остават 0.00 кинта. Те не те ли крадат - и то в полза на мангалите и помощите им? Иначе и аз искам избор.
                    Mите мое ли се запреш?Какъв НОИ те гони тебе.Ни ми требе НОИ ни ми требат частни мошеници.Имам си земеделско стопанство и инвестирам в него и в децата.Искам да си ми върнат парите не им ща нито пенсията нито грижите.Господ ми е дал здраве ръце и глава мога да се грижа за себе си.Избор няма това ти казвам ти обаче едно си знаеш едно си баеш.Мангалите и затова ли са виновни?
                    На една табличка в Ексел сметни по 350 кинта и повече за 45 годин по 12 месеца и 5% на банков депозит каква сума ще се получи.Та да видиш за каква кражба става дума

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Единствения ПФ, на който разчитам е "B.Graham Pension Fund".
                      Пък аз - на Имперският фонд.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Единствения ПФ, на който разчитам е "B.Graham Pension Fund".
                        за пръв път да се съглася с теб на 100% за днес
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Единствения ПФ, на който разчитам е "B.Graham Pension Fund".
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Пешов: НОИ ти удържат 100% от вноската и за теб остават 0.00 кинта. Те не те ли крадат - и то в полза на мангалите и помощите им? Иначе и аз искам избор.
                            нои, колкото и да ги считам за пирамида, плащат с твоите пари пенсията на баба ти, защото тлично знаеш, че методът ти е разходо-покривен. Тези не плащат нищо на никой, а дават само едни голи обещания - като човекозасраховател би следвало да ти е ясно, нали?

                            бате Пещо е на 100% прав - тези 5% такса не могат да ги избият посмъртно, та какво говорим да бият като доходност най-обикновен банков депозит, дето всеки мунчо в тази държава може да си го направи Ама не, бе, то там има велики фонд мериннджеи с мба-та, нба-та, нхл-и и други спортни първенства отвъд океана, които така успяват да го докарат, че дружества с отрицателни доодности по сметките на клиентите си (да се чете като загубили парите на клиентите си), да излизат на печалба, че да има за дивиденти, бонуси и тантиеми Бах ги в мошениците - доброволен избор и това, всеки да си решава какво иска: кеф му да изяде и изпие всичко сега, кеф му да дава на пенсиите и мангалите, кеф му да чака светлото бъдеще след 45465675 години. Изборът е в основата на всеки прогрес, а тук изборът ни е 0
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Мите не може държавата със закон да ме задължава да внасям пари при мошеници.Анандънму?Искам да избирам не им ща пенсиите.На 110 кинта вноска ми удържат 5,50 я сметни каква доходност трябва да имат само да ми възстановят таксата?Да съм избирал ти шегуваш ли се с мен или работиш за мошениците????На мен са ми дали правото да избирам не дали да ме окрадат а кой да го направи?Анадънму?После циганите крадели били мизерници!!!!!!!Колко време мангалите трябва да крадат за да стигнат нивото на тея крадци?И защо си толкова зъл към кокошкарите а тея не ги виждаш?Или по твоита логика щом е изкъпан чист и с нови обувки мое да краде ама ако е беден не може??!!!!Мите грях си слагаш на душата
                              Пешов: НОИ ти удържат 100% от вноската и за теб остават 0.00 кинта. Те не те ли крадат - и то в полза на мангалите и помощите им? Иначе и аз искам избор.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Мошшшшеници, ама и кьорав карти не играе. Хорското безотговорство няма оправдание.

                                Мите не може държавата със закон да ме задължава да внасям пари при мошеници.Анандънму?Искам да избирам не им ща пенсиите.На 110 кинта вноска ми удържат 5,50 я сметни каква доходност трябва да имат само да ми възстановят таксата?Да съм избирал ти шегуваш ли се с мен или работиш за мошениците????На мен са ми дали правото да избирам не дали да ме окрадат а кой да го направи?Анадънму?После циганите крадели били мизерници!!!!!!!Колко време мангалите трябва да крадат за да стигнат нивото на тея крадци?И защо си толкова зъл към кокошкарите а тея не ги виждаш?Или по твоита логика щом е изкъпан чист и с нови обувки мое да краде ама ако е беден не може??!!!!Мите грях си слагаш на душата

                                Коментар

                                Working...
                                X