IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Стига с тоя мангау.Ползват и майка ти и баща ти и баба ти и дядо ти.Без тая система няма как да минемев обозримо бъдеще.Но УПФ-тата са измислица.Или поне при нас.За ДПФ съм съгласен.Който иска нека да ги ползва.Свобода на избора.Но УПФ-тата хем са задължителни, хем са "свободен" избор.
    За разлика от Хъхрю, майка ми и баща ми са си скъсвали дирниците от работа и са наливали пари в държавата. Те своите пенсии са си ги платили, докато са работили. Защо аз да им ги плащам втори път? Държавата им е прибрала парите, държавата да си прави сметката. Ако спрат помощите на ромовете, всеки пенсионер ще получава по около 130 кинта месечно отгоре.

    УПФ не са измислица, защото ние от НОИ пенсия няма да видим, просто няма да има кой да я изработва.




    Много забавни картинки пускаш - к`ъв сега тоя кот?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      В случая не е сравнение между ябълки и круши, а по-скоро между лимони и л.йна. От едното можеш да си направиш лимонада, а с другото - само да замеряш политиците.
      Знам, че са различни. НОИ е взаимоспомагателство - ама много странно - ти само даваш, Мангау само ползва.
      Стига с тоя мангау.Ползват и майка ти и баща ти и баба ти и дядо ти.Без тая система няма как да минемев обозримо бъдеще.Но УПФ-тата са измислица.Или поне при нас.За ДПФ съм съгласен.Който иска нека да ги ползва.Свобода на избора.Но УПФ-тата хем са задължителни, хем са "свободен" избор.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hunter of fools
        Тогава щеше да си по разбираем
        Така си изкилиферчил изказа си, че вече и сам не си разбираш приказката
        Какво е: изкилиферчил?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Не можеш да сравняваш ПОКовете с НОИ защото са различни системи.Все едно да сравняваш ябълки с круши - и двете са плодове, и от двете можеш да си направиш компот или ракия ама са различни плодове.
          В случая не е сравнение между ябълки и круши, а по-скоро между лимони и л.йна. От едното можеш да си направиш лимонада, а с другото - само да замеряш политиците.


          Знам, че са различни. НОИ е взаимоспомагателство - ама много странно - ти само даваш, Мангау само ползва.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            да и удържат, нямам нищо против, но само ако имат резултати, а те нямат. Отлично може да се печели и на падащ пазар, но не и ако си се натъпкал до пръсване с боклуци като хима, фибанката, синергоня и т.н., дето не можеш да ги продадеш в момента и на 15% от върховете им. Има си различни инструменти, с които се печели. Ама не ако си купил едни акции, само заяото собствениците им са ти аверчета. Та да, точно поковците са благотворителни дружества, ама за тези, на които са купили шита, наречен акции тип сини, зелени, оранжеви или розови чипове

            А ти що си мислиш, че яе видиш нещо от парите си в пок? Тези с професионалните фондове видяха ли нещо? Просто се разбра, че Грую е внасял, а Киро не е, ама Киро е по-боен от Грую, затова Грую да го духа и вноската му отиде в общата каца, нищо, че той си е мислел, че си била негова, Негова, ама друг път

            казах ти, против нои и пок съм, но нои поне плаща на баба ти, а пок плаща само на дебелата трътка на даниела и производните й мазници, а ти чекай Михаля или Годо, ако ти е по-кеф.
            То може и на падащ пазар да се, ама поковците не знам да имат право да спекулират. Иначе е вярно че разни поковци набиват в разни куци и кухи компании, но винаги има негодяи, възползващи се от хорското невежество... има също и лъжлювци като мавродиев, които хем карат читави фондове да продават несгодно читави акции, хем после с цялата си наглост твърдят, че така ги спасявали от източване (визирам казусът Доверие, Алианц, Каолин). Кой ще отговаря сега за щетите, нанесени на клиентите на?
            Да - кой знай дали хората ще видят нещо от поковците или някой нов гном ще ги открадне, както дянков открадна ППФ-тата. Но ако стане - няма ли да са виновни и хората, които ще позволят това заради простотията си? Ако решат да приберат на хората депозитчетата те ще си мълчат ли - не... ама много им дреме на хората за техните собствени пари в УПФ !!! Ако миньорите бяха фанали дянков и му бяха наврели една кирка в анусът, а после да го пуснат да си ходи като костенур? Но не - окрадоха ги, а те си затраяха !!!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Знам, че е технически възможно, но не виждам как е възможно в случаят.
              Имам чувството, че пиша по китайски. Хора - не защитавам поковците - само обяснявам, че едно е те да ти гепят 5% от всяка вноска, друго е НОИ хем да ти прибират в пъти по-големи вноски, хем да ги изхарчват още другия месец за пенсии и цигански помощи и за тебе да остава гола нула. Що не кажат от НОИ Пешов и Фортиссов колко пари имат при тях?
              Това за УПФ, за ДПФ е друго - нали се сещате, че ако ползвате същото по предназначение, сте 7-8% на плюс още на старта.
              Не можеш да сравняваш ПОКовете с НОИ защото са различни системи.Все едно да сравняваш ябълки с круши - и двете са плодове, и от двете можеш да си направиш компот или ракия ама са различни плодове.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Щото се втрещи Знаеш добре, че може и по-малко да имаш в сметката си в ПФ отколкото си внесъл а може и нищо да нямаш.Въпрос на риск мениджмънт.
                Знам, че е технически възможно, но не виждам как е възможно в случаят.


                Имам чувството, че пиша по китайски. Хора - не защитавам поковците - само обяснявам, че едно е те да ти гепят 5% от всяка вноска, друго е НОИ хем да ти прибират в пъти по-големи вноски, хем да ги изхарчват още другия месец за пенсии и цигански помощи и за тебе да остава гола нула. Що не кажат от НОИ Пешов и Фортиссов колко пари имат при тях?

                Това за УПФ, за ДПФ е друго - нали се сещате, че ако ползвате същото по предназначение, сте 7-8% на плюс още на старта.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • да и удържат, нямам нищо против, но само ако имат резултати, а те нямат. Отлично може да се печели и на падащ пазар, но не и ако си се натъпкал до пръсване с боклуци като хима, фибанката, синергоня и т.н., дето не можеш да ги продадеш в момента и на 15% от върховете им. Има си различни инструменти, с които се печели. Ама не ако си купил едни акции, само заяото собствениците им са ти аверчета. Та да, точно поковците са благотворителни дружества, ама за тези, на които са купили шита, наречен акции тип сини, зелени, оранжеви или розови чипове

                  А ти що си мислиш, че яе видиш нещо от парите си в пок? Тези с професионалните фондове видяха ли нещо? Просто се разбра, че Грую е внасял, а Киро не е, ама Киро е по-боен от Грую, затова Грую да го духа и вноската му отиде в общата каца, нищо, че той си е мислел, че си била негова, Негова, ама друг път

                  казах ти, против нои и пок съм, но нои поне плаща на баба ти, а пок плаща само на дебелата трътка на даниела и производните й мазници, а ти чекай Михаля или Годо, ако ти е по-кеф.
                  Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Че те ако нищо не ти удържат, как да съществуват? Поковците да не са благотворителни дружества?

                  40-50% нагоре, ама малко над дъното на финансовата криза. Как да правят висока доходност на падащи пазари? Искаш да има 100-150 лв пенсия за всички... ама както е тръгнало, ще има нула - зеро. Кой ще ги заработва тия пенсии след 20 години - ромовете ли?

                  Пешов - как да те накарам да разбереш, че е по-добре да имаш 88% от парите си (примерно) отколкото да имаш 0%? Макар че аз не виждам как може да имаш по-малко от внесените, сравни с това, което е написал Грую като доходност.

                  Аз по съм съгласен поковците да ми вземат 5% на вноска, отколкото НОИ да ми профукват до стотинка парите за цигански помощи.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Че те ако нищо не ти удържат, как да съществуват? Поковците да не са благотворителни дружества?

                    40-50% нагоре, ама малко над дъното на финансовата криза. Как да правят висока доходност на падащи пазари? Искаш да има 100-150 лв пенсия за всички... ама както е тръгнало, ще има нула - зеро. Кой ще ги заработва тия пенсии след 20 години - ромовете ли?

                    Пешов - как да те накарам да разбереш, че е по-добре да имаш 88% от парите си (примерно) отколкото да имаш 0%? Макар че аз не виждам как може да имаш по-малко от внесените, сравни с това, което е написал Грую като доходност.

                    Аз по съм съгласен поковците да ми вземат 5% на вноска, отколкото НОИ да ми профукват до стотинка парите за цигански помощи.
                    Мите я вземи та си признай какво работиш щото имам съмнения че работиш в някои крадлив фонд.Не ме интересува те какво могат да правят.Не искам да отиват мои пари нито там нито в НОИ.Та ти какво виждаш е едно а реалността друго.Ти осигуряваш ли се в такъв фонд.Ако се осигуряваш провери и сам ще се убедиш какво ти приказвам.Ти обаче едно си знаеш едно си баеш мангалите и циганите.Мангалите са виновни че САЩ фалира че духа вятър че Левски падна за всичко са виновни мангалите.НОИ най вече се източва от държавните хрантутници тумбаци и фуражки и въобще ей такива селски тарикати.А ти като си съгласен да те крадат кой съм аз да ти преча?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Тоя защо крещи и държи бомба?
                      Щото се втрещи Знаеш добре, че може и по-малко да имаш в сметката си в ПФ отколкото си внесъл а може и нищо да нямаш.Въпрос на риск мениджмънт.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Тоя защо крещи и държи бомба?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Аз съм във фонда на ДСК. И там орязаха здраво инфото. Като си правя груба сметка за комисионните, които са ми взели излиза, че са над доходността. Ако може да им се вярва на кривите сметки де. Т.е. съм внесъл повече от това, което имам до момента. А и колко от него е чурук един господ знае, даже и той може да незнае.
                          Аз не виждам какво мога да направя, за да се отърва от по-нататъшни вноски. Ако работя и мен има още много да ме скубят. Имам малко под твоите суми.
                          Лошото е, че повечето от парите ти отиват в общата каца на НОИ - а там имаш точно 0.00 лева.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Макар че аз не виждам как може да имаш по-малко от внесените, сравни с това, което е написал Грую като доходност..
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Че те ако нищо не ти удържат, как да съществуват? Поковците да не са благотворителни дружества?

                              40-50% нагоре, ама малко над дъното на финансовата криза. Как да правят висока доходност на падащи пазари? Искаш да има 100-150 лв пенсия за всички... ама както е тръгнало, ще има нула - зеро. Кой ще ги заработва тия пенсии след 20 години - ромовете ли?

                              Пешов - как да те накарам да разбереш, че е по-добре да имаш 88% от парите си (примерно) отколкото да имаш 0%? Макар че аз не виждам как може да имаш по-малко от внесените, сравни с това, което е написал Грую като доходност.

                              Аз по съм съгласен поковците да ми вземат 5% на вноска, отколкото НОИ да ми профукват до стотинка парите за цигански помощи.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Ми имам 20000 кинта в Алианц в задължителния и в доброволния.Общо.В задължителния сумата към момента е по малка от вноските които съм направил.Имаше статистика колко си внесъл колко си към момента и колко е доходността.Всичко изчезна и сега се вижда само колко имаш.Та казвам че 20000 не е сума която искам да подаря на мафията.И това е до момента.А пенсията е далече....Има да скубят още много
                                Аз съм във фонда на ДСК. И там орязаха здраво инфото. Като си правя груба сметка за комисионните, които са ми взели излиза, че са над доходността. Ако може да им се вярва на кривите сметки де. Т.е. съм внесъл повече от това, което имам до момента. А и колко от него е чурук един господ знае, даже и той може да незнае.
                                Аз не виждам какво мога да направя, за да се отърва от по-нататъшни вноски. Ако работя и мен има още много да ме скубят. Имам малко под твоите суми.

                                Коментар

                                Working...
                                X