IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Електро България АД (CEZE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    Много е неприятно, все едно сме държава от Третия свят, качеството на услугата не е адекватно на цената, която се плаща. Бил съм в различни държави, имам приятели в още повече, "спиране на тока" е непознат термин, а при нас ежедневие, независимо от атмосферните условия.

    Росатом е предложил на Чехия сътрудничество за строителство на нови АЕЦ

    Ето накъде могат да поемат реакторите от Белене.
    Много ми е интересно коя е тази или кои са тези държави дето спирането на тока е непознат термин.Би ли казал

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      днес чез ме оставиха 4 часа без ток, а се топля с климатици и имам 2 бебета на годинка - вярвам, можете да си представите какво си мисля за близките, роднините и познатите до 9-ти коляно на всичките им собственици Пожелавам им много бърз фалит и да се пръждосват от тук завинаги. И като се замисля, че това става в централните райони на София, направо си представям какво правят по села и паланки. Дано им лепнат такава глоба, че капиталът им да не я покрие!!!
      Много е неприятно, все едно сме държава от Третия свят, качеството на услугата не е адекватно на цената, която се плаща. Бил съм в различни държави, имам приятели в още повече, "спиране на тока" е непознат термин, а при нас ежедневие, независимо от атмосферните условия.

      Росатом е предложил на Чехия сътрудничество за строителство на нови АЕЦ

      Ето накъде могат да поемат реакторите от Белене.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        днес чез ме оставиха 4 часа без ток, а се топля с климатици и имам 2 бебета на годинка - вярвам, можете да си представите какво си мисля за близките, роднините и познатите до 9-ти коляно на всичките им собственици Пожелавам им много бърз фалит и да се пръждосват от тук завинаги. И като се замисля, че това става в централните райони на София, направо си представям какво правят по села и паланки. Дано им лепнат такава глоба, че капиталът им да не я покрие!!!
        Груйчи успакой ся.Аварии стават по целия свят.Тока не е даденост както смяната на сезоните или деня и нощта.При тая цена трябва да си щастлив че изобщо имаш ток

        Коментар


        • днес чез ме оставиха 4 часа без ток, а се топля с климатици и имам 2 бебета на годинка - вярвам, можете да си представите какво си мисля за близките, роднините и познатите до 9-ти коляно на всичките им собственици Пожелавам им много бърз фалит и да се пръждосват от тук завинаги. И като се замисля, че това става в централните райони на София, направо си представям какво правят по села и паланки. Дано им лепнат такава глоба, че капиталът им да не я покрие!!!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • тук в пазара има не повече от 8% от капитала - всичко на всичко 400 акции. останалите са в мажоритаря и тимаджии. така че, рискът от балонизиране е съществен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

              Надали са търгували инсайдъри, по скоро това беше /а и все още е/ сравнително най-подценената компания!
              хехе, а подценена ли беше юни месец? А юли? А август? А преди това? Що тогава никой не виждаше фундамента и беше слязла на 6 и нещо? Пък после изведнъж всички прозряха фундамента? Хайде да не сме от вчера на тази борса, та да знаем как действат вътрешнярите А нещо, дето е скочило 3 пъти за 3 месеца без абсолютно никакви фундаментални новини гаранция е или балон, или всички, които са търгували на борсата преди това, са били олигофрени - как мислиш кое е вярното? Или пък всички изведнъж са получили Божието прозрение и са се втурнали да купуват...

              П.С. А тук дори го няма факторът Експат.
              П.П.С. Аз съм доволен от акцията, просто гледам реално на нешата. Желая успех и все нагоре - още помня ОЦК на 108 кинта и как всички викаха колко било евтино. Помня и Патките на 48К и пак викахме, че е евтино и бутикова акция...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                Надали са търгували инсайдъри, по скоро това беше /а и все още е/ сравнително най-подценената компания!
                И аз си взех 1 на 7к щото чеше безумно евтино. Сега е само евтино 110 мил. капитализация и Р Е едноцифрено.
                Last edited by dici; 27.01.2017, 21:13.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Ясно и логично - това напълно обяснява балонираното надуване на цената от 7 на 22К - после пак да слушаме дитирамби за коеф, подцененост и дъра-бъра, поредната вътрешнярска история на измислената ни борсичка. Тук коеф са нищо, важно е само вътрешнптп инфо!
                  Желая успех и дано да е тройна на това цената - заслужихте си я с чакането
                  Надали са търгували инсайдъри, по скоро това беше /а и все още е/ сравнително най-подценената компания!

                  Коментар


                  • Има слухове, че КОЙ ще купува дружества, най-вече ел. разпределителни....
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Относно ТЕЦ "Варна "...
                      Писаха, че 2 от 5 блока засега отиват за скрап.....Едно време ни учеха, че била най-модерната ТЕЦ в БГ...Можела и на газ без проблеми да мине....нармално...
                      За да им плащат за студен резерв, може би е трябвало да връщат на мутрите 25 % от приходите..Чехите са отказали и предпочели да режат жива плът на БГ енергетиката.... Предположения и уважения...

                      Не съм енергетик и не разбирам защо държавата не си изкупи обратно такива централи и не си гарантира енергийната сигурност !!!

                      Това е част от националната сигурност....


                      Все по скъпа ми е таз, която ми постла...

                      Коментар


                      • Ясно и логично - това напълно обяснява балонираното надуване на цената от 7 на 22К - после пак да слушаме дитирамби за коеф, подцененост и дъра-бъра, поредната вътрешнярска история на измислената ни борсичка. Тук коеф са нищо, важно е само вътрешнптп инфо!
                        Желая успех и дано да е тройна на това цената - заслужихте си я с чакането
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • http://www.investor.bg/energetika/47...gariia-232930/

                          Коментар


                          • доколко днешната сделка бе реална?

                            Коментар


                            • Коментар



                              • От "Топлофикация София" са отчели, че през декември техните клиенти са използвали с 18.5% повече енергия спрямо същия месец на 2015 г
                                Декемврийските сметки за електроенергия са със средно между 10 и 19.4% по-високи спрямо същия месец на 2015 г. Това се дължи на по-високото потребление, което нараства със същия темп като сметките. Това става ясно от информация, предоставена от трите електроразпределителни дружества - ЧЕЗ, ЕВН и "Енерго-про", които снабдяват с ток потребителите в цялата страна.

                                При ЧЕЗ, която захранва с ток Западна България, ръстът на потреблението през декември е 15% на годишна база и 26% спрямо ноември. Увеличение на потреблението спрямо декември 2015 г. има и при ЕVN, която обслужва Югоизточна България, където се отчита ръст от 19.3%. От "Енерго-про", която обслужва Североизточна България, не посочват какво е увеличението на използваната от техните потребители енергия. От компанията коментират, че температурите през декември са били с 4.3 градуса по-ниски в сравнение със същия месец на предходната година.


                                От "Топлофикация София" са отчели, че през декември техните клиенти са използвали с 18.5% повече енергия спрямо същия месец на 2015 г. От дружеството не посочват как това се е отразило на сметките.


                                Какво да очакваме през януари


                                През януари се очаква сметките за електричество да се още по-високи заради сериозното застудяване през втората седмица на месеца. От дружествата обаче все още не могат да прогнозират с точност какво ще е увеличението, тъй като не са отчетени всички абонати. От ЧЕЗ коментираха, че към момента са отчетени електромерите на една пета от клиентите им, като данните показват повишение на потреблението с 19% спрямо декември.


                                "От Енегро-про" посочват, че през първите 10 дни на годината са отчели с 6.5% по-високо потребление в сравнение с миналата година. Пикът на потребление обаче е бил регистриран на 11 януари, когато консумацията на електроенергия от клиентите е била с 61.7% по-високa в сравнение със същата дата на 2016 г. При EVN също е отбелязан рекорд от 2060 мегавата на 10 януари. Оттам допълват, че тези високи стойности няма как да не се отразят на фактурите, тъй като през зимните месеци електроенергията се ползва и за отопление.


                                Извънредна проверка


                                Заради високото потребление на електроенергия през последните два месеца Министерството на енергетиката и енергийният регулатор започват извънредни проверки в трите електроразпределителни дружества, съобщиха от министерството. Проверката ще включва преглед на произволни сметки. Ще се инспектира и техническата изправност на съоръжения на територията на трите компании. През миналата седмица, когато беше най-голямото застудяване, много малки населени места, най-вече в Североизточна България, където работи "Енерго-про", останаха в продължение на дни без електричество."За енергийния регулатор е от особено важно проверката да гарантира, че българските граждани ще заплатят само действително консумираната от тях електроенергия", заяви председателят на КЕВР Иван Иванов пред журналисти.
                                В четвъртък трябва да приключи и проверката, която енергийното министерство започна в централите, които предоставят студен резерв, по-голяма част от които са свързани с Христо Ковачки, казаха оттам за "Капитал".


                                Причина за извънредната проверка в енергийните дружества вероятно е и опасението на министерството протестите от началото на 2013 г. заради високите сметки за ток да не се повторят. Още повече че се очаква в края на март или началото на април да се проведат предсрочни парламентарни избори.


                                Облекчено плащане


                                Във връзка с по-високите фактури за електроенергия министърът на енергетиката Теменужка Петкова е провела среща с представители на трите електроразпределителни дружества, с които е било обсъдено да дадат възможност на клиентите си да платят сметките си разсрочено.


                                Такива възможности обаче съществуват по принцип, коментираха от ЧЕЗ и ЕVN. При ЧЕЗ например плащането е удължено от 10 на 20 дни. Отделно всеки клиент, който има затруднение да плати сметката си, може да заяви това в клиентските центрове, за да бъде намерено индивидуално решение на проблема. При ЕVN разсроченото плащане също е стандартна практика, стига клиентът да го поиска и да е плащал до момента коректно сметките си. Отделно при съмнение за размера на фактурата всеки може да подаде молба за нейната проверка.


                                От "Енерго-про" обявиха, че също дават възможност на своите клиенти да разсрочат сметките си.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X