IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Относно това кой ме бил излъгал че е частна - никой не ме е лъгал, не знам защо питаш. Не знам как Чехия и Германия си управляват дружествата, но знам как става това в държавните български дружества - меко казано трагично е. Като знам че сме държавата с най-голямата корупция в Европа ми е още по-лесно да защитавам тезата - приватизация на всичко което може да бъде приватизирано. Проучи какво е състоянието на частната топлофикация във Варна и какво е в София, допирни точки няма според мен. За себе си съм убеден че ако не беше приватизацията на ЧЕЗ преди 8-9 години мрежата щеше да е в още по-окаяно състояние, персонала щеше да е доста по-раздут, резултатите щяха да са доста по-лоши и контролът (държавата да контролира себе си ...) щеше да е още по-трагичен. Ааа и технологичните загуби можеше да си стоят още на 23%, а не на 12.77% както са през 2012 г - а това би било чиста загуба за всички нас.
    ЧЕЗ са държавни !!! Бандюги са. Айдуци един вид. Изгониха ги с камъни от Унгария и от Албания.
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
      BSEtrader, тебе кой те е излъгал, че ЧЕЗ е частно? Защо не предложиш на чешкото правителство да се откаже от него?
      И като си тръгнал, немското правителство държи 10% от VAG и се бори със зъби и нокти да си задържи контрола върху компанията, като износител и голям работодател. Пиши им и на тях един мейл.

      Проблемът на част, забележи не на всички от изброените от теб дружества е, че не се нагаждат към пазарните условия. И поддържат свръх раздут щат, който изяжда всичко и не оставя място за модернизации.
      Относно това кой ме бил излъгал че е частна - никой не ме е лъгал, не знам защо питаш. Не знам как Чехия и Германия си управляват дружествата, но знам как става това в държавните български дружества - меко казано трагично е. Като знам че сме държавата с най-голямата корупция в Европа ми е още по-лесно да защитавам тезата - приватизация на всичко което може да бъде приватизирано. Проучи какво е състоянието на частната топлофикация във Варна и какво е в София, допирни точки няма според мен. За себе си съм убеден че ако не беше приватизацията на ЧЕЗ преди 8-9 години мрежата щеше да е в още по-окаяно състояние, персонала щеше да е доста по-раздут, резултатите щяха да са доста по-лоши и контролът (държавата да контролира себе си ...) щеше да е още по-трагичен. Ааа и технологичните загуби можеше да си стоят още на 23%, а не на 12.77% както са през 2012 г - а това би било чиста загуба за всички нас.

      Коментар


      • BSEtrader, тебе кой те е излъгал, че ЧЕЗ е частно? Защо не предложиш на чешкото правителство да се откаже от него?
        И като си тръгнал, немското правителство държи 10% от VAG и се бори със зъби и нокти да си задържи контрола върху компанията, като износител и голям работодател. Пиши им и на тях един мейл.

        Проблемът на част, забележи не на всички от изброените от теб дружества е, че не се нагаждат към пазарните условия. И поддържат свръх раздут щат, който изяжда всичко и не оставя място за модернизации.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          А най-добре е държавните ни дружества да са на държавата България, не на Чехия и Австрия!
          В тази нашата държава много мазохисти има ей. Ами да са ти честити, явно се чувстваш като горд собственик на добре управлявани и супер ефективни дружетсва като БДЖ, Топлофикация София, ВМЗ, НЕК, Български пощи ... дори видя и пресния пример Булгартабак (не съм фен на новите собственици) но резултатите се подобриха в пъти, а това че държавата сега защитава интересите на БТХ далеч повече отколкото като бяха държавни ... трагично е. Ама ти си бъде щастлив и искай все повече такива СУПЕРДРУЖЕСТВА.
          За това сме на това дередже, щото управниците ни ..., ама народа вика - искаме още.

          Какъвто народа, такива и политиците.

          Коментар


          • http://www.youtube.com/watch?feature...aacJXg#t=1019s

            Яворчо почва да ми липсва в КФН.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Тези чести декларации от страна на монополиста и смешката с енергийния омбудсман назначен от тях будят само смях:

              http://dnes.dir.bg/news/chez-deklaratzia-13381290?nt=6
              Смей се сега, после са други Барман, дай още едно, Лорда е богат!
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Тези чести декларации от страна на монополиста и смешката с енергийния омбудсман назначен от тях будят само смях:

                http://dnes.dir.bg/news/chez-deklaratzia-13381290?nt=6

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  А бе някой знае ли защо последните 23 години разпродават България?
                  Абе някой знае ли защо сме бедни? Ами .. защото сме глупави! И западняци да дойдат и тях ще научим по нашенски! Това се случва и в момента, а за тайното изнудване на ЧЕЗ в момента, пак българите ще плащат. Ама - като вие ще плащате, давайте, радвайте се
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    Интересно! И все пак не разбрах, защо държавата да го плаща това задължително. Не би ли било по-логично чехите да продадат активите на новия собственик, да ликвидират дружеството, и да си раздадат дивидент?
                    Да не забравяме и, че в счетоводната стойност винаги следва да се прави разлика между going concern и ликвидационна стойност... като в общия случай се очаква последното да е по-малкото... изобщо интересен казус се е заформил.
                    Може би и аз бих се включил по някое време, ако цената е достатъчно ниска и не са спрени от търговия.
                    Не е препоръка.
                    Custodite sortem vestram

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                      Дали е възможна една ликвидация тук? Или най-малкото продажба на новия оператор, който ще поема нещата... ??? Каква би била евентуална ликвидационна стойност тук?
                      Не е препоръка.
                      http://www.youtube.com/watch?feature...t9AZKlI#t=605s

                      Коментар


                      • Ма верно ли и Унгарците преди време им били ШУТА
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Ще го вземат лиценза !
                          От ЕС ги готвят Чехия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                            Аз го гледах. Цацаров каза, че ще има повдигнати обвинения за данъчни престъпления в ЧЕЗ и прокуратурата е внесла искане в ДКЕВР лиценза на ЧЕЗ да бъде отнет.

                            http://tv7.bg/news/politics/9675602.html

                            За ЧЕЗ е в последните 3-4 минути от интервюто.
                            Ей това журналистите голяма работа - той какво каза, а какви заглавия написаха!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Имаме разнопосочно виждане за важно за мен нещо
                              За това нещо ли става въпрос ???

                              "Албанското правителство отне лиценза на електроразпределителната чешка компания ЧЕЗ, съобщи АП.
                              Това се е случило след серия от прекъсвания на тока и водоснабдяването.
                              От ЧЕЗ твърдят, че са били принудени да спират тока заради неплатени сметки, докато правителството смята, че компанията не е изпълнила ангажиментите си за инвестиции в инфраструктурата.
                              Държавният регулатор на Албания ЕРЕ обяви, че електроразпределението ще бъде върнато под правителствен контрол."

                              Автор: OFFNews Публикувана на 22 януари 2013 в 16:46
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Що бре, да не би да обърках и австрийците да са ги изритали от сичките чужбини преди да им доде реда ние да им бием ШУТА
                                Имаме разнопосочно виждане за важно за мен нещо

                                Коментар

                                Working...
                                X