IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
    Сметките уж ясни,а липсват желаЯщи да се метнат на конете!?
    Тук големите страхове са дали институциите ще пуснат Еврохолд да направи сделка или ще стане Гинка номер 2

    Коментар


    • Сметките уж ясни,а липсват желаЯщи да се метнат на конете!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        Навсякъде по земята придобиваното дружество скача, придобиващото пада. При нас наобратно - уникални сме. Купуваш дружество на цена 50% над пазарната в момента, ама акциите ти скачат. Явно 335млн евро си е без пари.
        Продай чез и купи еубг и ще ме черпиш суши в Рафи в младост!

        Коментар


        • Разбира се... когато се плащат 68% цената е 360. Благодаря за пояснението!
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
            Извинявай Груев, но ми е интересно как стигаш до числото 360? Пишеш, че чехите оценяват инвестицията си в ЧЕЗ Разпределение на 72%. Защо тогава аз получавам около 245 лв, което е значително по-малко от твоя таргет?

            335 000 000 евро х 1.95583 = 655 203 050 лв. x 72% = 471 746 196 лв. / 1 928 000 акции = 244.68 лв

            Не се каня да участвам, защото съм им сърбал попарата на тия "велики комбинатори" от "Еврохолд", но ти желая успех и много късмет!
            Въпроса не е към мен, но ако най накрая в уравнението умножиш по 0.68( притежават 68 процента от акциите) ще се получи 360

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              Извинявай Груев, но ми е интересно как стигаш до числото 360? Пишеш, че чехите оценяват инвестицията си в ЧЕЗ Разпределение на 72%. Защо тогава аз получавам около 245 лв, което е значително по-малко от твоя таргет?

              335 000 000 евро х 1.95583 = 655 203 050 лв. x 72% = 471 746 196 лв. / 1 928 000 акции = 244.68 лв

              Не се каня да участвам, защото съм им сърбал попарата на тия "велики комбинатори" от "Еврохолд", но ти желая успех и много късмет!
              за 2/3 от акциите се плаща тази сума, евентуално...
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                Извинявай Груев, но ми е интересно как стигаш до числото 360? Пишеш, че чехите оценяват инвестицията си в ЧЕЗ Разпределение на 72%. Защо тогава аз получавам около 245 лв, което е значително по-малко от твоя таргет?

                335 000 000 евро х 1.95583 = 655 203 050 лв. x 72% = 471 746 196 лв. / 1 928 000 акции = 244.68 лв

                Не се каня да участвам, защото съм им сърбал попарата на тия "велики комбинатори" от "Еврохолд", но ти желая успех и много късмет!
                За тези пари получават само пакета на чехите. Не цялото ЧЕЗ Разпределение...

                Коментар


                • Извинявай Груев, но ми е интересно как стигаш до числото 360? Пишеш, че чехите оценяват инвестицията си в ЧЕЗ Разпределение на 72%. Защо тогава аз получавам около 245 лв, което е значително по-малко от твоя таргет?

                  335 000 000 евро х 1.95583 = 655 203 050 лв. x 72% = 471 746 196 лв. / 1 928 000 акции = 244.68 лв

                  Не се каня да участвам, защото съм им сърбал попарата на тия "велики комбинатори" от "Еврохолд", но ти желая успех и много късмет!
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение

                    Най-голямите критици обърнаха палачинката. Според мен, сделката се пече.
                    Ти пък, нищо не се пече, акцията е абсолютен джънк и утре ще фалират. Има къде "по-добри" алтернативи - Мумията и производните му, Планината, производните и великия ѝ работодател, имоти по Слънчака и какво ли още не, само не и този шит. Ма държали мрежата, по която върви тока, дето произвеждат 60% от БВП - бе мани ги тия, изЕдоха народа, пият ни кръвчица и реализират колосални печалби. Чешки боклуци, го хоум

                    Ся, понеже се е събрал цвета на тролщината тук, то да кажа, че явно никой не е чел ЗППЦК, та затова набързо ще им смеля какво пише в него. Цената на търговото не може, повтарям НЕ МОЖЕ да е по-ниска от най-висококата, повтарям НЕ ПО-НИСКА ОТ НАЙ-ВИСОКАТА, измежду трите:

                    - среднопретеглена в последните 6 месеца преди търговото - да речем, че ще го затапят на 240
                    - някакви аритметики, дето еврохолд ще правят - ако рекат, може и на 100 лева да оценят разпределението, тяхна си работа
                    - най-високата цена, на която еврохолд и производните му са закупили акциите на разпределението - преведено на прост език, щом чехите, самите чехи от ЧЕЗ оценяват разпределението на 72% в собствените си отчети за инвестициите им у нас, а продават цялата инвестиция за 335 милиона евро, то цената тук, на една акция е 360 лева. И няма аритметика, няма чудеса - има го черно на бяло и толкоз

                    Ся, да го смеля ли още по-ясно, за разни дето си викат "ами ако" го оценят на 100 кинта - ами ако баба ви беше мъжка, щеше да си има дръжка, ама си няма. Все тая на колко ще го оценят еврохолд, все тая и на колко ще го затапят с продажби ако ще и на половин милион акции, все тая, няма значение, щото в ЗППЦК много ясно пише - най-високата цена от трите, да повторя пак - НАЙ-ВИСОКАТА ЦЕНА ОТ ТРИТЕ ПО-ГОРЕ, демек, търговото не трябва да е на цена под 360 кинта, щото самите чехи, които продават целия си бизнес,, го оценяват на 360 кинта на акция, иначе ще противоречи на закона и ще стане гранде не, ами мулти гранде скандал. Естествено, у нас всичко е възможно, що пък да не е възможно, нали, но тази сделка трябва да мине тихо и кротко и толкова. Пък който иска да си продава акциите и на 240, и на 200, и на 100 кинта - никой не може да го спре1

                    Толкоз, разбира се, това са празни мисли на един празен човек, който може да чете закони, други хорица пък се плашат от сянката си и един корпулентен Шиши и неговоте смешни медийни бухалки, трети пък си викат какво ли би било, ако баба им била мъжка и те така. А смарт мъни както излизат, така и влизат на определена цена, нали? Не е препоръкЪ и наздраве

                    П.С. Единственото, което ме притеснява тук, е платежоспосбността на самите еврохолд, но те са доказани звезди, като въртят едни пари и за момента се справят доста прилично. Специално за тях поствам вица, който сигурно им е настолен, защото са спецове по притискащата дипломация

                    Веднъж попитали Хенри Кисинджър, бивш държавен секретар на САЩ:
                    - Какво представлява „притискащата дипломация“?
                    Кисинджър отговорил:
                    - О, това е уникален еврейски метод. Ще ви обясня с пример. Да речем, че искате да омъжите дъщерята на Рокфелер за обикновено селско момче от България.
                    - Какво? Как може да стане такова нещо?
                    - Много лесно. Отивам в едно българско село, избирам си един приятен младеж и му казвам: Искате ли да се ожените за американска еврейка?"
                    Той, разбира се, объркано отговаря:
                    - У нас тук е пълно с момичета, за какво ми е да се женя за еврейка.
                    Аз продължавам:
                    - Да, но тя е дъщеря на милиардер!
                    Младежът се почесва по главата и казва:
                    - Е, това променя нещата…
                    Тогава отивам в Швейцария на среща в банката и питам:
                    - Искате ли да имате за президент на банката българско селянче?
                    - Пфу, – отговарят от банката.
                    - А ако той е бъдещия зет на Рокфелер?
                    - Е, това разбира се променя нещата..
                    Отивам при Рокфелер и му казвам:
                    - Искате ли за зет български селянин?
                    А той възмутено:
                    - Какво говорите, в нашето семейство всички са финансисти!
                    Казвам му:
                    - Да, но той е председател на управителния съвет на швейцарската банка!
                    Рокфелер се замисля и клати глава:
                    - О, но това променя нещата! Сюзи, ела тук. Господин Кисинджър ти е намерил годеник. Той е президент на Швейцарската банка!
                    Сюзи недоволно мърмори:
                    - Ох, все финансисти, скучни и неприятни.
                    Но аз й казвам:
                    - Да, но той е едно здраво, привлекателно и силно българско момче!
                    А тя с възторг:
                    - О-о-о! Това променя нещата...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Най-голямите критици обърнаха палачинката. Според мен, сделката се пече.
                      МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
                        Не харесвам пик, но материала ми се струва стойностен:
                        https://pik.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0...ews852351.html
                        https://pik.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0...ews852354.html
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • ЕУБГ вече очакват КФН да им разреши увеличението на капитала.

                          КОЙ ще им купи акциите на този умрял пазар и на такава надута цена.
                          Казаха май че в чужбина ще ги продават.щот там лари бол.мераклии много.
                          Ако имах 80 000 000 ЩЯХ да изчакам и да ги вложа в ЛИБРА НА ФЕИСБУК.
                          СИГУРНА РАБОТА И ПЕЧАЛБА 2 000 000 000 потребители всеки ден.

                          ТЕ Тези пари даже вече са ги включели в предварителния договор с 30% самофинансиране.
                          РИБАТА В МОРЕТО ТЕ СЛОЖИЛИ ТИГАНА ВЕЧЕ. БРАВУС.
                          Last edited by superexpert; 30.06.2019, 10:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Навсякъде по земята придобиваното дружество скача, придобиващото пада. При нас наобратно - уникални сме. Купуваш дружество на цена 50% над пазарната в момента, ама акциите ти скачат. Явно 335млн евро си е без пари.
                            +1

                            но я си представи за момент, че пазарната цена в момента на чез-разпределение е надценена като на по-късен етап надуят останалите чез-ки за да излезе уравнението

                            иначе си мисля, че ЕУБГ "скача" защото вече очакват КФН да им разреши увеличението на капитала след като до сега на два пъти им връщаше проспекта за отстраняване на нередности ........ цената на акцията трябва да е висока, а новите акции от увеличението да изглеждат като супер атрактивни за да се запишат сите

                            не е препоръка - просто размисли без страсти
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                              Според мен продавам чез и с парите купувам еврохолд...всички смятат че голямата далавера ще е при чез. А когато масата е сигурна то става точно обратното тъй че купувайте еврохолд ако има от каде!
                              Навсякъде по земята придобиваното дружество скача, придобиващото пада. При нас наобратно - уникални сме. Купуваш дружество на цена 50% над пазарната в момента, ама акциите ти скачат. Явно 335млн евро си е без пари.

                              Коментар


                              • Според мен продавам чез и с парите купувам еврохолд...всички смятат че голямата далавера ще е при чез. А когато масата е сигурна то става точно обратното тъй че купувайте еврохолд ако има от каде!

                                Коментар

                                Working...
                                X