IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    КТБ и тук са съвсем различни неща - наистина не разбирам чааааак такава мнителност. Да, и аз бих искал да дойде голяма западна компания, но не идва - не ми се разсъждава за причините, но такива са фактите, така е. Дали зад Еврохолд е този, който е бил зад Гинка - не знам, виждам друг подход, защото, както неведнъц съм го казвал, това на Гинка беше самоделка на местния мениджмънт, несъгласувана с БХ. Еврохолд сигурно са го съгласували с БХ, най-вероятно.

    Разбира се, че имам финансов интерес тук, при това не толкова финансов (той си е едно на ръка, аз не съм някакъв ултра филантроп, дето финансовите измерения да не го интересуват), колкото морален - в тази позиция съм вкарал част от парите на децата ми. Това би трябвало да ти обяснява увереността ми по позицията, нали? Не съм от вчера на борсата и, за разлика от много други, се старая да съм критичен към всяка позиция, независимо дали имам, или нямам акции от нея. Тук виждам много ясна възможност за печалба - абсолютно всичко говори за цена над 300 лева на акция. Но това си е мое мнение - аз акциите вече съм си ги купил - нито купувам, нито продавам към момента и си чакам цената. Толкоз, всеки сам да си реши!
    Аз пък не мога да видя как цената ще е над 200 лв... Нито печалбите на дружестовото са такива, да не говорим, че енергийния сектор е затънал в едни лайна .. тази сделка боксува от доста време. Мениджмънта го е закършил също - какво стана с онази издънка с търга дето я даваха по телевизията и защо се мълчи ??? беше си много яко

    Коментар


    • трейдъре, отзад напред ти отговарям:

      Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Обясни ни каква е сметката според теб.
      - сметки не съм правил защото до този момент не съм се замислял за покупки тук

      Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Така, както си писал звучи сякаш другите не знаят, а ти си наясно.
      - да, точно така смятам .......... като чета коментарите тук съвсем ясно виждам, че най-гръмогласните в темата смятат, че коментираните цени се отнасят само за ЧЕЗ разпредение и пренасят цифрите автоматично

      Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Ясно е, че всеки прави определени сметки и допускания за разпределението на цената между отделните дружества влизащи в сделката. Аз като бях смятал, ги разпределях на базата на БВ, на базата на активи, на приходи, печалби.
      щом си ги смятал ........ дай да видим твоите сметки как си ги разделил между отделните дружества .......... може и като проценти да посочиш разпределението или както искаш...

      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        99% от пишещите в темата си нямат никаква представа какво се продава срещу 320-340 млн. ......... ако знаеха какво се калкулира в спомената цена изобщо нямаше да пишат, че очакват търгово на поне 350 лв за акция тук
        Ясно е, че всеки прави определени сметки и допускания за разпределението на цената между отделните дружества влизащи в сделката. Аз като бях смятал, ги разпределях на базата на БВ, на базата на активи, на приходи, печалби. Така, както си писал звучи сякаш другите не знаят, а ти си наясно. Обясни ни каква е сметката според теб.

        Коментар


        • Проблемът е в одобрението, което трябва да даде и Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). Това задължение ѝ бе вменено със законова поправка, приета след скандала, избухнал заради това, че неизвестната дотогава и без голям опит в управлението на такъв вид енергийни активи фирма "Инерком" бе избрана за купувач на важната за сигурността на страната електроразпределителна мрежа. Същото – и то в още по-голяма степен, обаче се отнася и за "Еврохолд".Така при евентуално одобрение на антимонополния орган КЕВР трябва да се произнесе по бъдещата сделка, независимо кой е купувачът. Проблемът обаче е, че към днешна дата все още няма приети критерии за оценка на новите собственици на над 25 на сто от енергийни активи. Те трябваше да бъдат написани от "Обединените патриоти", които бяха и инициатори на законовите изменения. "Патриотите" нищо не направиха и сега КЕВР е в патова ситуация да искат от нея невъзможни неща. Вариант е регулаторът сам да изработи критериите за оценка на енергийни сделки, но от там не са дали знак, че се работи в тази посока.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Айде, и Полкича налази темата, което е сигурен знак за ъп Кажи, полки, кажи на нас, простите, какво се купува за парите, дето никой не ги знае колко са, но ти ги знаеш. И кажи колко трябва да е цената на тази акция според теб. После, като си кажеш цената, аз ще си кажа моята, пък ще турим един бас и все някой накрая ще се смее и ще сочи другия с пръст, при това с резон, а не с измислици, тип "много го кефи Шиши". Давай, ти си на ход
            Folki -Дай му само да се мисли че всичко му е ясно и с мен така се правеше на разбирач, като му казах дай се хванем на бас за 1000 кинта и зе да върти опашка
            Накрая му доказах черно на бяло че и идея си няма кво дрънка и от тогава мълчи кат нас..н

            Коментар


            • Айде, и Полкича налази темата, което е сигурен знак за ъп Кажи, полки, кажи на нас, простите, какво се купува за парите, дето никой не ги знае колко са, но ти ги знаеш. И кажи колко трябва да е цената на тази акция според теб. После, като си кажеш цената, аз ще си кажа моята, пък ще турим един бас и все някой накрая ще се смее и ще сочи другия с пръст, при това с резон, а не с измислици, тип "много го кефи Шиши". Давай, ти си на ход
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                Точно за това. Говориш така все едно не знаеш какви хора ни управляват, какви интереси имат, на кого служат и в какви взаимоотношения са / апартаментите са върха на айсберга/.
                Не случайно питах кой ще проверява сделката, защото само преди няколко години така някои проверяваха КТБ, "под лупа" и знаеш какво се случи. Не изглеждаш наивен, но пишеш като такъв.
                не само, че си пише като такъв, но и преди няколко години започна да купува булгартабак защото тогава шиши много го кефеше, а имал и пари в излишък...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Много много интересно става
                  Според източници на Медиапул цената на Еврохолд е 320млн евро, което си е доста добра цена, тези пък за интерес от две големи международни компании пишат
                  Струва си всеки лев разпределението.
                  99% от пишещите в темата си нямат никаква представа какво се продава срещу 320-340 млн. ......... ако знаеха какво се калкулира в спомената цена изобщо нямаше да пишат, че очакват търгово на поне 350 лв за акция тук
                  Last edited by polki; 17.04.2019, 18:21.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Прав си, но, познавайки съдебната система, банковата система, а още повече манталитета на българина (или поне заблуждавайки се, че ги познавам), пък и като доста пряк наблюдател на фалита на КТБ с всичките му последствия, мога спокойно д акажа, че наистина нещата са различни. Защо ли, въпреки че и лицата от силовите структури (ака цацаратурата), и властимащите са си същите - ми щото в единия случай говорим за някакви си имагинерни 4 милиарда, дето никой от народонаселението не ги разбра какви са и къде са (както и 3-те милиарда за санирането) - цифрички някакви. ама виж тока - там е алеле, майко - 5% да го вдигнеш и става вой до небесата, нищо че е най-евтиния в целия ЕС. Правителства падат по този повод. Затова за тази сделка не трябва да има драми, затова и играта на Холда е такава (смея да твърдя, че и от това разбирам) - още от самото начало плямпат как са най-големият холдинг (което не е вярно), как имат западно финансиране (сакън, да не речем че от пиб, ббр или руско, като на Гинка), как едва ли не чез за тях е просто още една дейност в целия холдинг, а не хапка, дето е два пъти по-голяма от целия холдинг, и т.н.

                    Та гледайки всичко това, имайки моя си опит (субективен), виждайки и цената - глей колко смешно се мъчат да я рутят, като продават на пазар по 2-3 акции, съм убеден, че ще видя цена 300+. А всички сме тук заради печалбата или греша? Не е препоръкЪ
                    Може да има пряка връзка между парите от КТБ , Ерохолд и ЧЕЗ. Сам се сети каква може да е тя. За това казвам, че хората са същите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                      Не говоря за цени и нямам препоръки.
                      КТБ и тук са различни неща, но хората са същите. В прокуратурата работят едни и същи хора, но действията им са различни срещу Иванчева и срещу Цветанов и останалата Шайка. Т.е. действат избирателно. Факт. Съмнението ми е, че тези, които са искали ЧЕЗ чрез Гинка, няма как да не я искат сега чрез Еврохолд. Може би Еврохолд е посредник, Ще поживеем и ще видим.
                      Прав си, но, познавайки съдебната система, банковата система, а още повече манталитета на българина (или поне заблуждавайки се, че ги познавам), пък и като доста пряк наблюдател на фалита на КТБ с всичките му последствия, мога спокойно д акажа, че наистина нещата са различни. Защо ли, въпреки че и лицата от силовите структури (ака цацаратурата), и властимащите са си същите - ми щото в единия случай говорим за някакви си имагинерни 4 милиарда, дето никой от народонаселението не ги разбра какви са и къде са (както и 3-те милиарда за санирането) - цифрички някакви. ама виж тока - там е алеле, майко - 5% да го вдигнеш и става вой до небесата, нищо че е най-евтиния в целия ЕС. Правителства падат по този повод. Затова за тази сделка не трябва да има драми, затова и играта на Холда е такава (смея да твърдя, че и от това разбирам) - още от самото начало плямпат как са най-големият холдинг (което не е вярно), как имат западно финансиране (сакън, да не речем че от пиб, ббр или руско, като на Гинка), как едва ли не чез за тях е просто още една дейност в целия холдинг, а не хапка, дето е два пъти по-голяма от целия холдинг, и т.н.

                      Та гледайки всичко това, имайки моя си опит (субективен), виждайки и цената - глей колко смешно се мъчат да я рутят, като продават на пазар по 2-3 акции, съм убеден, че ще видя цена 300+. А всички сме тук заради печалбата или греша? Не е препоръкЪ
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        КТБ и тук са съвсем различни неща - наистина не разбирам чааааак такава мнителност. Да, и аз бих искал да дойде голяма западна компания, но не идва - не ми се разсъждава за причините, но такива са фактите, така е. Дали зад Еврохолд е този, който е бил зад Гинка - не знам, виждам друг подход, защото, както неведнъц съм го казвал, това на Гинка беше самоделка на местния мениджмънт, несъгласувана с БХ. Еврохолд сигурно са го съгласували с БХ, най-вероятно.

                        Разбира се, че имам финансов интерес тук, при това не толкова финансов (той си е едно на ръка, аз не съм някакъв ултра филантроп, дето финансовите измерения да не го интересуват), колкото морален - в тази позиция съм вкарал част от парите на децата ми. Това би трябвало да ти обяснява увереността ми по позицията, нали? Не съм от вчера на борсата и, за разлика от много други, се старая да съм критичен към всяка позиция, независимо дали имам, или нямам акции от нея. Тук виждам много ясна възможност за печалба - абсолютно всичко говори за цена над 300 лева на акция. Но това си е мое мнение - аз акциите вече съм си ги купил - нито купувам, нито продавам към момента и си чакам цената. Толкоз, всеки сам да си реши!
                        Не говоря за цени и нямам препоръки.
                        КТБ и тук са различни неща, но хората са същите. В прокуратурата работят едни и същи хора, но действията им са различни срещу Иванчева и срещу Цветанов и останалата Шайка. Т.е. действат избирателно. Факт. Съмнението ми е, че тези, които са искали ЧЕЗ чрез Гинка, няма как да не я искат сега чрез Еврохолд. Може би Еврохолд е посредник, Ще поживеем и ще видим.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                          Точно за това. Говориш така все едно не знаеш какви хора ни управляват, какви интереси имат, на кого служат и в какви взаимоотношения са / апартаментите са върха на айсберга/.
                          Не случайно питах кой ще проверява сделката, защото само преди няколко години така някои проверяваха КТБ, "под лупа" и знаеш какво се случи. Не изглеждаш наивен, но пишеш като такъв. Вероятно има финансови причини. Но Според мен Гинка беше твърде самоуверено и видно, за материала, а сега същите хора си намериха добро прикритие с Еврохолд. Може и да греша с размислите си, но до там ни докараха, че във всичко да се съмняваме.
                          КТБ и тук са съвсем различни неща - наистина не разбирам чааааак такава мнителност. Да, и аз бих искал да дойде голяма западна компания, но не идва - не ми се разсъждава за причините, но такива са фактите, така е. Дали зад Еврохолд е този, който е бил зад Гинка - не знам, виждам друг подход, защото, както неведнъц съм го казвал, това на Гинка беше самоделка на местния мениджмънт, несъгласувана с БХ. Еврохолд сигурно са го съгласували с БХ, най-вероятно.

                          Разбира се, че имам финансов интерес тук, при това не толкова финансов (той си е едно на ръка, аз не съм някакъв ултра филантроп, дето финансовите измерения да не го интересуват), колкото морален - в тази позиция съм вкарал част от парите на децата ми. Това би трябвало да ти обяснява увереността ми по позицията, нали? Не съм от вчера на борсата и, за разлика от много други, се старая да съм критичен към всяка позиция, независимо дали имам, или нямам акции от нея. Тук виждам много ясна възможност за печалба - абсолютно всичко говори за цена над 300 лева на акция. Но това си е мое мнение - аз акциите вече съм си ги купил - нито купувам, нито продавам към момента и си чакам цената. Толкоз, всеки сам да си реши!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Този, който иска да спечели или вече е спечелил изборите. Разбирам, че нашето обшество е толкова наплашено, че му се привижда Шиши навсякъде (аз така си плаша децата с Торбалан, но те са на по 3 години и нещо ), обаче нали уж пораснахме и т.н.? Баси, Гинка беше Шиши, Еврохолд са Шиши, индийците и те са Шиши, ако той някой друг - и той ще е Шиши. То стана малко като Прокобата с любимия ми Левски - накъдето и да се обърнеш, все Прокобата. Или пък световната конспирация, дето пречи на убиеца на еврошампиони, дето някога беше в БойкоБорисова градина

                            Стига, спрете се, наистина не отива на нивото на форума навсякъде да виждаме конспиративни теории и шишита. Обаче всеки си знае - който иска, да купува, който не иска, да не купува - негова си работа. Аз съм застанал с думите и парите си - вярвам, че съм успял да си направя вярно сметката. Пък ако сгреша - ще си понеса и последствията.

                            П.С. И упорито забравяте, че това не е кое да е предприятие или фирмичка. По-важен от тази фирмичка е АЕЦ-а и ... ами за друго май не мога да се сетя, поправете ме, ако греша?
                            Точно за това. Говориш така все едно не знаеш какви хора ни управляват, какви интереси имат, на кого служат и в какви взаимоотношения са / апартаментите са върха на айсберга/.
                            Не случайно питах кой ще проверява сделката, защото само преди няколко години така някои проверяваха КТБ, "под лупа" и знаеш какво се случи. Не изглеждаш наивен, но пишеш като такъв. Вероятно има финансови причини. Но Според мен Гинка беше твърде самоуверено и видно, за материала, а сега същите хора си намериха добро прикритие с Еврохолд. Може и да греша с размислите си, но до там ни докараха, че във всичко да се съмняваме.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Имам не малко акции, но в държавата на Шменти капели и Пунта Мара този бизнес да се купи от Еврохолда е доста тъжно..Да си спомним колко платиха на търговото на Евроинс и КФН си мълча..Аз там спечелих, но това беше водещата им компания..Дано имаме късмет..
                              Кире, под късмет имаш предвид, да не са еврохолд-купувачите, предполагам ?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                                Кой според теб ще гледа сделката под лупа?
                                Този, който иска да спечели или вече е спечелил изборите. Разбирам, че нашето обшество е толкова наплашено, че му се привижда Шиши навсякъде (аз така си плаша децата с Торбалан, но те са на по 3 години и нещо ), обаче нали уж пораснахме и т.н.? Баси, Гинка беше Шиши, Еврохолд са Шиши, индийците и те са Шиши, ако той някой друг - и той ще е Шиши. То стана малко като Прокобата с любимия ми Левски - накъдето и да се обърнеш, все Прокобата. Или пък световната конспирация, дето пречи на убиеца на еврошампиони, дето някога беше в БойкоБорисова градина

                                Стига, спрете се, наистина не отива на нивото на форума навсякъде да виждаме конспиративни теории и шишита. Обаче всеки си знае - който иска, да купува, който не иска, да не купува - негова си работа. Аз съм застанал с думите и парите си - вярвам, че съм успял да си направя вярно сметката. Пък ако сгреша - ще си понеса и последствията.

                                П.С. И упорито забравяте, че това не е кое да е предприятие или фирмичка. По-важен от тази фирмичка е АЕЦ-а и ... ами за друго май не мога да се сетя, поправете ме, ако греша?
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X