IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булгартабак (BTH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.focus-news.net/?id=n1295777

    Обмислят процедура за привличане на максимално широк кръг инвеститори за "Булгартабак"
    11 ноември 2009 | 14:06 | Агенция "Фокус"
    София. „Булгартабак” ще бъде приватизиран с процедура, която да гарантира максимални постъпления и интерес от възможно най-широк кръг инвеститори. В тази връзка искаме да сменим приватизационния метод от явно наддаване чрез конкурс с подаване на тайни оферти. Това каза министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков, предаде репортер на Агенция „Фокус”. По думите на Трайков – така процедурата ще се забави с 2-3 месеца, но анализът на практиката на търговете с явно наддаване показвал, че те сравнително лесно се манипулират и отблъскват сериозни инвеститори......

    Коментар


    • Ако са мислили такива глупости по добре да се продава на парче повече ще вземат като сгради, оборудване, марки и локации А, че Нинова и сие ( БСП и другите ) са работили за някои наши то ясно. Да видим сегашните.
      А Полки помолих те да спреш с персоналните заяждания това което ми цитираш за Дания е само възможност и още не е прието дай да не гадаем глупости. По твойта логика утре мое да ни затрие и метеорит

      Първоначално изпратено от kaputov
      Мече,беше по БНТ около 8.30,ако го има на сайта им или други програми го отразят.Останах с впечатлението,че 90 мил. беше оценката на целия холдинг.При оценка на EV действително се изключва кеша,но то се определя на база пазарната капитализация,но при компания с нисък free float това едва ли е удачно.Дали да се включи кеша зависи от намеренията на продавача какво да прави с него.До сега голяма част от кеша си оставаше в компанията.
      От друга страна стойността на инвестициите в дъщерни дружества-8377 х.лв. е по оценка 1лв. на акция(за BLABT,SOFBT и т.н.).Това имах предвид.

      Коментар


      • Мече, общата стойност на една компания е:

        EV = MVE + D + PS + MI - C

        където MVE (Market Value of Equity) e пазарната оценка на компанията според оценката на нейните акции, D - дълговете, PS - стойността преференциални акции (ако има такива), MI - малцинствено участие (ако има такова), а C - кеша.

        При транзакционна сделка кеша най-често отива за дивиденти и покриване на стари дългове. Е, и за премиране на усилията на мениджмънта и възнаграждение на консултантите по сделката.

        Коментар


        • Мече,беше по БНТ около 8.30,ако го има на сайта им или други програми го отразят.Останах с впечатлението,че 90 мил. беше оценката на целия холдинг.При оценка на EV действително се изключва кеша,но то се определя на база пазарната капитализация,но при компания с нисък free float това едва ли е удачно.Дали да се включи кеша зависи от намеренията на продавача какво да прави с него.До сега голяма част от кеша си оставаше в компанията.
          От друга страна стойността на инвестициите в дъщерни дружества-8377 х.лв. е по оценка 1лв. на акция(за BLABT,SOFBT и т.н.).Това имах предвид.

          Коментар


          • мече,
            от холдинга биха ти отговорили '..ти кеша остави на нас...'
            сложно е.. сигурно ще го усвоят и дано да е през дивиденти, че иначе лошо за акционерите.

            успех
            bertram,
            Нали затова толкова ме притесняват тези акцизи ..... опит за прибиране по два начина от холдинга с дивидент , а от дъщерните с акцизи.....
            Не е тук мястото , но за една три буквена група се говори ,че скоро и на нея ще и дойде реда след Президента....?
            Успех и на теб.

            Коментар


            • мече,
              от холдинга биха ти отговорили '..ти кеша остави на нас...'
              сложно е.. сигурно ще го усвоят и дано да е през дивиденти, че иначе лошо за акционерите.

              успех
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Корнелия Нинова е едно от най-наглите същества в БСП-то. Не знам що не я скриха след като я махнаха от поста зам министър. Изглежда се разчита, че масата промити социалисти просто не са информирани що за човек е.
                bertram,
                На 100 % съм съгласен.
                Валуаторе ,
                Дай малко повече информация при положение че компанията е на плюс ....какво става с кеша при търга ?
                Обикновено в цената влизат дълговете или продавача си тегли печалбата .... но тук ?

                Коментар


                • Корнелия Нинова е едно от най-наглите същества в БСП-то. Не знам що не я скриха след като я махнаха от поста зам министър. Изглежда се разчита, че масата промити социалисти просто не са информирани що за човек е.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Капутов, кеша не се взема предвид при оценката на една компания

                    Коментар


                    • Тази сутрин,май по БНТ беше,Корнелия Нинова се изпусна(дали неволно или не),че са мислили да продадат БТХ за 90 мил.лв-12.2 лв/акция-толкова била оценката на консултанта,а само кеша е 9.92 лв/акция,а за за второто тримесечие(когато е правена оценката) е бил 12.47 лв/акция...ами участията му в дъщерните дружества?Дори и след новия дивидент ще има към 6.6 лв./акция.На колко ли оценяват тогава BLABT и SOFBT?Добре,че не успяха с процедурата.Много ясно,че ще сменят консултанта.
                      Най-добре е да продадат първо фабриките по отделно и да ликвидират холдинга,това ще е най-прозрачно и ще се вземе най-добра цена.А че интерес има се вижда от продадените вече фабрики(от където дойде и кеша на холдинга).
                      kaputov,
                      Държавният дял е 5.9 м. акции .... излиза над 15 лв. ... но е смешно изобщо като цена , затова има ли начин да се чуе някъде ... какво ги е рекла .
                      Според мен оценител беше Каролев и адвокатски колектив Събев и ако това е вярната оценкато са се спазарили с някой под масата , иначе предполагам знанията са им повече от колегата Полки който не знае ,че активите и пасивите на дъщерните компании влизат в цената на холдинга....

                      Коментар


                      • Принципно при такива сделки кеша се офсетва, като първо се изчислява колко е ексес кеша

                        Коментар


                        • Тази сутрин,май по БНТ беше,Корнелия Нинова се изпусна(дали неволно или не),че са мислили да продадат БТХ за 90 мил.лв-12.2 лв/акция-толкова била оценката на консултанта,а само кеша е 9.92 лв/акция,а за за второто тримесечие(когато е правена оценката) е бил 12.47 лв/акция...ами участията му в дъщерните дружества?Дори и след новия дивидент ще има към 6.6 лв./акция.На колко ли оценяват тогава BLABT и SOFBT?Добре,че не успяха с процедурата.Много ясно,че ще сменят консултанта.
                          Най-добре е да продадат първо фабриките по отделно и да ликвидират холдинга,това ще е най-прозрачно и ще се вземе най-добра цена.А че интерес има се вижда от продадените вече фабрики(от където дойде и кеша на холдинга).

                          Коментар


                          • облизват се за табака, но ако може без пари...

                            Трайчо бързо да спретне един публичен!!!!!!!!!!!! търг, защото иначе ще ги съсипят от обвинения за продажба на наши хора.

                            полки и люк нещо превъзбудени ми се виждате, но не знам защо..с тази заспала БФБ..

                            мече успех и дано да успееш да се измъкнеш с приличен профит.
                            аз самия съм твърдо против цигарите и ако зависеше от мен акциза*5
                            лощо ми става като мина покрай някое училище и ги видя пиклювци 8-9-10 клас да пушат...или дебели или рахити...95% не знаят какво е спорт ..трагедия...
                            борбата е да се спасят такива малоумни деца с малоумни родители, а заклетите пушачи няма да се хранят , но ще пушат.

                            успех
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Люк Скайуокър
                              Първоначално изпратено от polki
                              В Дания въвеждат данък върху шоколада, сладоледа и мазните храни, а една професионална оплаквачка в тази тема системно обвинява финансовия министър, че в България се вдига акциза на цигарите. Колко ли дребна душичка трябва да носиш за да поставяш личния си интерес от стотина акцийки над здравето на милиони активни и пасивни пушачи. Оставям настрана факта, че същата тази дребна душичка клечи на държавна службичка и чака заплатка точно от тези данъци и акцизи, която финансовия министър се чуди от къде да събере за да и даде...

                              "Колко прост народ има, Господи, колко прост ------ но прости и Господи, тя не знае какво върши"
                              Това за професоналната оплаквачка ми хареса.
                              Така е.
                              поправих се в предния пост, че бях писал "в тази тема" , а тя реве по целия форум
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki
                                В Дания въвеждат данък върху шоколада, сладоледа и мазните храни, а една професионална оплаквачка в тази тема системно обвинява финансовия министър, че в България се вдига акциза на цигарите. Колко ли дребна душичка трябва да носиш за да поставяш личния си интерес от стотина акцийки над здравето на милиони активни и пасивни пушачи. Оставям настрана факта, че същата тази дребна душичка клечи на държавна службичка и чака заплатка точно от тези данъци и акцизи, която финансовия министър се чуди от къде да събере за да и даде...

                                "Колко прост народ има, Господи, колко прост ------ но прости и Господи, тя не знае какво върши"
                                Това за професоналната оплаквачка ми хареса.
                                Така е.

                                Коментар

                                Working...
                                X